بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

چه زمان سئو مهم نیست ؟

مقالات سئو

چه زمان سئو مهم نیست ؟ شاید در موضوع سئو و بهینه سازی سایت ، یکی از سوالات این است که چه زمان سئو مهم نیست ؟ همانگونه که ممکن است بدانید در حال حاضر سئو و بهینه سازی یکی از موضوعات مهم در مراحل پس از طراحی و تحویل سایت است . زمانی که […]

0 538
چه زمان سئو مهم نیست ؟

چه زمان سئو مهم نیست ؟

شاید در موضوع سئو و بهینه سازی سایت ، یکی از سوالات این است که چه زمان سئو مهم نیست ؟ همانگونه که ممکن است بدانید در حال حاضر سئو و بهینه سازی یکی از موضوعات مهم در مراحل پس از طراحی و تحویل سایت است . زمانی که ایده طراحی وب سایت به مرحله اجرا رسید ، صاحب وب سایت هدف خود را از داشتن این وب سایت مشخص می کند و اگر نیت او افزایش درآمد و بازدهی شرکت است ، مسلما تنها چیزی که خواهد شنید یک کلمه است ” سئو “.

سئو برای بالا آوردن وب سایت در کلمات کلیدی مدنظر و کسب نتایج مطلوب یک پروسه حیاتی و صدرصد لازم است . اما زمانی هم هست که ما به سئو نیاز نداریم . چه زمان سئو مهم نیست و ما به سئو و بهینه سازی وب سایتم نیاز نداریم ؟

درواقع می توان این سوال را به این شکل گفت که سئو برای چه وب سایت هایی لازم نیست و یا چه وب سایت هایی را نمی توان سئو کرد ! برخی از وب سایت هایی که سئو روی آنها امکان پذیر نیست :

  • 1.سایت های استاتیک
  • 2.سایت های تک صفحه ای
  • 3.سایت های شخصی و رزومه
  • 4.سایت های داینامیکی که فعلا فعالیت خاصی ندارند

این موارد از مهم ترین نوع وب سایت هایی هستند که نیاز به اجرای پروژه های سئو ندارند .

درقدم اول وب سایت های استاتیک مطرح می شوند . برای کسب اطلاع کامل از وب سایت های استاتیک می تواند مقاله زیر را مظالعه کنید :

مقاله پیشنهادی : چرا رتبه نمیگیری ؟

وب سایت های استاتیک

وب سایت های استاتیک عملا محتوای قابل تغییری ندارند و یا محتوای آنها در مدت زمان بسیار طولانی ثابت است و در صورت نیاز به اعمال تغییرات هم نیازی به سیستم مدیریت محتوای خاصی ندارند و از داخل کدها ، تمامی تغییرات صورت خواهد گرفت . از آنجا که یکی از شاخصه های اصلی سئو مربوط به تولید محتوای داینامیک و مخاطب پسند در سایت است ، پس سایت های استاتیک که محتوای داینامیک دارند نیازی به سئو کردن ندارند .

سایت های تک صفحه

مورد دوم سایت های تک صفحه ای هستند . سایت های تک صفحه ای ممکن است استاتیک باشند و یا داینامیک اما نکته مهم این است که این وب سایت ها هرچقدر هم تغییرات محتوایی داشته باشند ، در نهایت فقط یک صفحه هستند و این محتواها در صفحات مختلف دسته بندی نمی شوند و تمام وب سایت در یک صفحه خلاصه شده است . حتی اگر صفحه اول بسیار طولانی هم باشد بازهم به دلیل نبود صفحات مربوط به کلمات کلیدی وب سایت ، نمی توان پروسه سئو را روی آن عملی کرد .

سایت های شخصی و رزومه

مورد سوم مربوط به سایت های شخصی و رزومه هستند . البته در مورد سایت های شخصی باید دقت کرد منظور ما سایت هایی هستند که جهت معرفی و اطلاع رسانی به کار می روند و درواقع ماهیت آنها همان شبیه به سایت های رزومه است . اینگونه وب سایت ها به این دلیل که نهایتا چند صفحه هستند و اطلاعات آنها هم بیشتر جنبه اطلاع رسانی و معرفی دارد پس عملا نیازی هم به سئو ندارند چرا که محتوای آنچنان قابل تغییری در سایت نداریم و نخواهیم داشت . در نتیجه سئو برای این وب سایتها هم نیاز نیست و تنها راه برای معرفی این سایت ها ، درج آدرس این سایتها در کارت ویزیت یا ارائه آدرس آن به کسانی است که قصد مطالعه رزومه ما را دارند .

وب سایت های داینامیک که محتوا ندارند

مورد چهارم در پاسخ به سوال ” چه زمان سئو مهم نیست ” وب سایت های داینامیکی هستند که محتوای خاصی ندارند . در جواب به سوال چه زمان سئو مهم نیست ؛ ممکن بود تمام ذهن شما به سوی وب سایت های استاتیک برود که ما در اول موارد ، چند مورد از سایت های استاتیک را بررسی کردیم اما خب مسلما این تمام ماجرا نیست و وب سایت های داینامیک هم در حالت های خاص از آن دسته وب سایت هایی هستند که شما نیاز ندارید جهت سئو روی آنها سرمایه گذاری کنید .

سئو سایت استاتیک مهم نیست

اصل سئو بر این است که وب سایت شما زنده و پویا باشد و به شکل مرتب روی آن کار شود . زمانی که این اصل پویا و زنده بودن نباشد ، مسلما دست ما برای بهینه سازی بسته است . وب سایت های بزرگ با تولید انواع محتوا ها خود را بالا می کشند ، محتواهای با کیفیت شاه کلید بهینه سازی هستند . پس زمانی که وب سایت ما ذاتا داینامیک طراحی و برنامه نویسی شده است اما از محتوای داینامیک در آن خبری نیست پس وقت گذاشتن و هزینه کردن برای سئو آن بی معنی است . مگر اینکه همزمان با پروسه سئو تولید مقالات و محتوا در سایت انجام شود .

اگر سئو بدون تولید محتوا باشد هیچ نتیجه ای نخواهد داشت . برای وب سایت های نوپا که تازه در اینترنت قصد فعالیت دارند محتوا کلیدی ترین موضوع است . وب سایت ها باید روی تولید محتوای با کیفیت و کاربر پسند تمرکز کنند تا بتوانند در ابتدای کار خود را نشان دهند و کم کم بین موتور های جستجو با محتوا های مناسب خود را نشان دهند تا رتبه و اعتبار کسب کنند .

اگر شما هم یکی از 4 شرط گفته شده در بالا را دارید پس نیازی ندارید تا هزینه ای برای سئو سایت خود نمائید چرا که نتیجه گرفتن آنها بدون محتوا تقریبا غیر ممکن است . همانگونه که ممکن است بدانید اصل سئو ، بهینه سازی سایت ها در یک کلمه کلیدی با رقابت بالا هستند که بتوان به شکل طبیعی از موتور های جستجو ورودی دریافت کرد و تعداد کاربران ، مشتریان ، یا خوانندگان و دانشجویان سایت را افزایش داد . نیازمند این موضوع هم داشتن محتوای مناسب است .

اگر مقاله تولید محتوا در سایت را مطالعه کرده باشید ارزش و اهمیت محتوا و همچنین راهکار های تولید محتوای اصولی به شکل کامل توضیح داده شده است تا شما اهمیت داشتن محتوای مخاطب محور را بخوبی درک نمائید .

داشتن سئو بدون محتوای خوب تقریبا تصوری غیر ممکن است . برای سئو وب سایت های خود زیاد عجله نداشته باشید . ابتدا سایت خود را بخوبی طراحی نمائید ، سپس با توجه به تولید محتوای اصولی شروع به تولید محتوای مناسب نمائید . توجه داشته باشید که از تولید صفحات زامبی در سایت پرهیز کنید .

پس از تولید تعدادی مقاله مناسب و مخاطب محور ، با یک کارشناس سئو متخصص وارد مشاوره شده و وب سایت خود را با خیال راحت به متخصص سئو بسپارید تا به مرور زمان نتیجه ای که مد نظر دارید را حاصل نمائید .

امیدواریم با مطالعه این مقاله تا حد زیادی به این موضوع که چه زمان سئو مهم نیست پی برده باشید و وب سایت های خود را تا زمان مناسب برای سئو تکمیل کنید .

جهت مشاوره در زمینه طراحی انواع وب سایت ها ، سئو و بهینه سازی سایت ، پشتیبانی سایت و یا تولید محتوا با مجموعه سئو 90 در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید . با تشکر سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه باید در وردپرس دسته بندی های خود را اصولی بسازید تا در سئو سایت شما تاثیر منفی نداشته باشد ! نکات فنی مهمی که در رابطه با بخش دسته بندی های وردپرس هنوز نمیدانید ! بررسی سایت های فروشگاهی و محتوایی جهت دسته بندی اصولی و سئو درست کلمات کلیدی

0 8

چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟ سلام دوستان خوب ، امروز با یک مقاله خیلی جذاب در خدمت شما هستیم تا پرده از یک سوال مهم برداریم ؛ “ چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟ ” . این عنوان مقاله ای است که امروز قصد داریم تا به شکل کامل آنرا بررسی کنیم […]

2 801
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است