سوالات متداول فستیوال یلدا

این دوره هم اکنون در حال برگزاری است و شما میتوانید به راحتی در دوره ثبت نام نموده و به جمع دانشجویانی بپیوندید که برای آینده خود یک سرمایه گذاری مطمئن انجام دادند .

در حالت کلی شما یک برنامه نویس و طراح واقعی خواهید شد . مهارت های تدریس شده طی این دوره شامل Html ، آموزش Css و Sass ، بوت استرپ ، جاوا اسکریپت و Js ، فروش قالب Html ، زبان برنامه نویسی Php ، بخش Sql ، وردپرس و برنامه نویسی قالب وردپرس ، مباحث وب مستری و نهایتا کسب درآمد خواهد بود .

دوستانی که هنوز وارد دنیای طراحی و برنامه نویسی وب نشدند یا دانش کمی در این زمینه دارند میتوانند بدون داشتن هیچ پیشنیاز در این دوره ثبت نام کنند و در این مسیر همراه ما باشند .

فقط با روزی 1000 تومان ، طراح و برنامه نویس وب شوید

دوستان عزیز به فستیوال یلدا تا یلدا خوش آمدید . شما اینجا هستید برای اینکه تصمیم بزرگی گرفتید تا بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید ! بسیاری از دوستان و مشتاقان یادگیری طراحی و برنامه نویسی وب معمولا به 4 دلیل اصلی موفق نمی شوند تا این مسیر را به اتمام رسانده و این مهارت پول ساز را یاد بگیرند . این 4 دلیل اصلی این موارد هستند :

  1. عدم شناخت مسیر و دوره هایی که باید در آنها شرکت کنند
  2. عدم دسترسی به منابع آموزشی مناسب
  3. هزینه بسیار بالای برخی دوره های آموزشی
  4. عدم داشتن برنامه و زمان کافی جهت یادگیری

این 4 مورد حاصل تدریس چند ساله مدرسین مجموعه ما و برخورد آنها با طیف مختلف دانشجویانی است که وارد این مسیر شدند و ناقص یا کامل آن را به اتمام رساندند . در فستیوال یلدا ، تمامی این 4 مورد که باعث عدم موفقیت دانشجویان و مشتاقان یادگیری وب بودند را از میان برداشتیم . قبل از هر چیزی یک مسیر واضح را برای شما ترسیم خواهیم نمود ، تا شما بخوبی یک آینده روشن از مسیری که قصد درایم تا طی کنیم داشته باشید .

قدم دوم تامین منابع آموزشی بسیار با کیفیت است . این آموزش ها در قالب ویدئو های آموزشی و در بازه های زمانی مشخص در اختیار شما عزیزان قرار خواهند گرفت و طبق برنامه ریزی منظم ، آزمون ها و تمرینات لازم انجام خواهند شد تا گام به گام مهارت های بازار کار را کسب کنید . مورد سوم که مربوط به هزینه می باشد در این دوره به شکل کامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا تصمیمی بر این شد تا با حداقل هزینه ( روزانه تنها 1000 تومان ) دانشجویان وارد این دوره شوند . این میران هزینه حداقل مبلغی بود که می توانستیم به عنوان یک هدیه بسیار کوچک تقدیم شما کنیم و در ازای آن همراهی شما دوستان را داشته باشیم .

مانع چهارم دانشجویان ، عدم داشتن زمان و برنامه جهت یادگیری بود . در این دوره طبق یک برنامه ریزی منظم همراه ما خواهید بود تا طبق سرفصل های آماده شده ، ویدئو های آموزشی را مرتب مشاهده نموده و پس از کسب مهارت های هر بخش وارد بخش های بعدی خواهیم شد . برنامه ارائه ویدئو ها در هر هفته خدمتتان ارائه خواهند شد و شما خواهید توانست تا با کمترین زمان در هفته ، مهارت های کاملا درست را یاد بگیرید .

روش آموزش در این دوره چگونه است ؟

اول از همه شما با دنیای وب سایت های آشنا خواهید شد . اینکه اصلا یک وب سایت چیست و برای اینکه یک وب سایت در اینترنت وجود داشته باشد حداقل به کدام فاکتور ها نیازمند است . سپس به بررسی وب سایت های موفق در کشور و دنیا پرداخته و همچنین بازار کار کلی در این زمینه را با هم نگاهی اجمالی خواهیم انداخت . پس از آشنایی با کلیات این دنیای جذاب ، مسیر های کلی که شما به عنوان یک طراح یا برنامه نویس می توانید طی کنید را خدمتتان معرفی نموده و نهایتا درست ترین و بهترین مسیر که حاصل سال ها تجربه ما بوده و شما را پس از پایان فستیوال به قطعیت به درآمد خواهد رساند را خدمتتان ترسیم خواهیم کرد .

پس از ترسیم این مسیر شما بخوبی خواهید فهمید که گام به گام کدام زبان های طراحی و برنامه نویسی را یاد خواهیم گرفت . پس از آن شروع به یادگیری اولین زبان در دنیای طراحی و برنامه نویسی وب خواهیم نمود .

آموزش 0 تا 100 Html در آخرین نسخه

اولین گام برای ورود به دنیای طراحی و برنامه نویسی وب یادگیری زبان نشانه گذاری Html است . پس در ابتدای مسیر شروع به یادگیری این زبان نشانه گذاری خواهیم نمود . هیچ وب سایتی بدون این زبان نمی تواند وجود داشته باشد . از آنجایی که Html ازلحاظ یادگیری  نسبت به سایر زبان های ادامه مسیر راحت تر است ، پس کار دشواری در قسمت های اولیه دوره نخواهیم داشت . برای تمامی گام های بعدی یادگیری این زبان الزامی است بنابراین در همین ابتدای دوره باید تمرکز کافی را داشته باشید . تمامی مواردی که تا به امروز در این زبان نشانه گذاری به دنیای وب معرفی شدند را به شکل کامل و با تمامی نکات و تجربیات در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .

آموزش زبان فوق العاده جذاب Css برای طراحی

هرچیزی که در ظاهر وب سایت ها مشاهده می کنید ، تمامی زنگ و لعاب ها و تمامی طرح ها و نقش ها ، توسط یک زبان بسیار ساده اما عجیب و قدرتمند به نام Css پیاده شدند . این زبان برای برنامه نویسی نیست ، بلکه جهت طراحی است و شما برای اینکه یک طراح بسیار موفق باشید ، این زبان طراحی به نوعی ابزار اصلی دست شما محسوب می شود و بدون آن به هیچ عنوان قادر نیستیم تا دیزاین صفحات وب را پیاده کنیم .

آموزش رایگان طراحی سایت در یلدا

یادگیری این زبان نیز آسان است اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد . این زبان به تنهایی و صرفا با یادگیری نحوه کدنویسی در آن ، برای ما کاری از پیش نخواهد برد . چرا که مستلزم تمرین و مهم تر از همه کسب تجربه می باشد . خوشبختانه در این زمینه یک بخش ویژه داریم . قبل از هرچیزی کلیات زبان طراحی Css  را یاد خواهیم گرفت تا به شکل کامل دستورات راشناخته و توانایی کار با آن را داشته باشیم . پی از آن به مهم ترین بخش آموزش Css خواهیم رسید که بخش آموزش ترفند ها و تجربیات است . برخی روش های طراحی وجود دارند که به هیچ عنوان در هیچ منبعی آموزش داده نمی شوند و شما نیز به تنهایی و صرفا با تمرین نمی توانید آنها را یاد بگیرید . این نکات متمایز کننده یک طراح خوب با یک طراح سطح متوسط است . پس اگر شما وارد این دوره شدید باید این موارد را بخوبی یاد بگیرید تا زمانی که وب سایت های طراحی شده توسط شما باز شدند ، چشم کاربر به طراحی فوق العاده و شیک شما خیره شود . پش گام دوم ما یادگیری زبان طراحی Css خواهد بود که مدت زمان مناسبی برای یادگیری آن اختصاص خواهیم داد .

آموزش پیش پردازنده Sass

پس از یادگیری زبان طراحی Css ، یک مکمل برای آن تزریق خواهیم نمود که این مکمل یک پیش پردازنده برای زبان Css می باشد . اینکه Sass چیست و چه کاربردی دارد و نهایتا چه کمکی به بهبود کدنویسی شما خواهد نمود ، موضوعی است که در داخل دوره با هم بررسی خواهیم نمود پس برای این قسمت در همین حد توضیح اکتفا می کند . اما در همین حد بدانید که یادگیری این پیش پردازنده برای یک طراح و برنامه نویس وب اکنون لازم است .

آموزش بوت استرپ برای طراحی وب سایت های واکنشگرا

زمانی که قصد داریم تا در بازار کار فعالیت کنیم ، مطمئنا باید مهارت های ما به اندازه فعالیت در این حیطه قابل قبول باشد . بوت استرپ و کلا فریمورک های رسپانسیو ، یکی از مهارت هایی هستند که باید در زمینه طراحی وب به آن مسلط باشیم . بوت استرپ یک فریمورک برای زبان طراحی Css می باشد و به این معنی است که به کمک آن می توانیم کدهای Css را به شکلی استاندارد تر ، سریع تر و اصولی تر پیاده کنیم . با توجه به اینکه مخاطبان تلفن های همراه بسیار بیشتر از سیستم های خانگی هستند و موتور های جستجوی معروف دنیا همچون گوگل به نمایش اصولی و صحیح محتوای سایت در دستگاه هایی همچون موبایل و تبلت تاکید زیادی دارند ، پس باید مهارت تبدیل دیزاین یک وب سایت به شکلی اصولی جهت نمایش در موبایل و تبلت را داشته باشیم .

برای این فرآیند ابزار هایی تحت عنوان فریمورک همچون بوت استرپ در اختیار ما هستند که ما می توانیم با یادگیری روش کد نویسی این فریمورک ها ، خاصیت واکنشگرایی و همچنین بسیار از ویژگی های دیگر را به راحتی به صفحات وب اضافه کنیم . در این دوره خواهید دید که با ورود به قسمت بوت استرپ تا چه اندازه انعطاف در قسمت های طراحی افزایش یافته و دیزاین هایی به مراتب بهتر و شکیل تر و مهم تر از همه استاندارد تر را خواهیم داشت تا اگر وب سایت ما در هر نقطه ازجهان مورد بررسی و یا تغیر و توسعه قرار گیرد ، روش طراحی آن برای همکان قابل فهم باشد . چرا که دلیل استفاده از فریمورک های استاندارد سازی پروژه ها می باشد .

آموزش جاوا اسکریپت و جی کوئری

یکی از موارد دیگر که در مسیر ما مهم است یادگیری مهارت های جاوا اسکریپت و جی کوئری میباشد . از آنجایی که در گام های اول ، فهم جاوا اسکریپت به دلیل ماهیت برنامه نویسی برای عموم ممکن است کمی دشوار باشد لذا از این جهت در ابتدا به سراغ آموزش مفاهیم پایه جاوا اسکریپت رفته و سپس یه سراغ جی کوئری خواهیم رفت تا لذت کدنویسی و اعمال افکت های فوق العاده به قالب های طراحی شده را داشته باشیم .

همانند گام ها قبلی مطمئنا در این قسمت نیز پروژه های عملی کوچک و بزرگ بسیار زیاد هستند و پس از کسب اطمینان از یادگیری مهارت های این بخش به سراغ قسمت بعدی خواهیم رفت . مطمئنا شما جهت فعالیت در بازار کار ، تغییر و توسعه پروژه های دیگر و همچنین پیاده سازی افکت های جداب تر داخل قالب و القا حس واکنش به مخاطبان خود نیازمند یادگیری جی کوئری هستید . پس در این گام نیز ، این کتابخانه محبوب و پرکاربرد جاوا اسکرپیتی را به همراه مقدمات خود این زبان یاد خواهیم گرفت .

طراحی پروژه های عملی بخش فرانت

پس از اینکه آموزش های قسمت فرانت اند ( یعنی قسمت طراحی ظاهر و قالب سایت ) را به اتمام رساندیم ، علاوه بر پروژه هایی که در حین آموزش دوره داشتیم ، یک پروژه عملی بسیار فوق العاده با قابلیت فروش در مارکت های فروش قالب خدمت شما آموزش داده خواهد شد . ضمن این آموزش ، شما یک پروژه عملی واقعی را تجربه خواهید نمود و هم اینکه تمامی نکات لازم جهت تبدیل طرح نهایی به یک محصول قایل فروش در اینترنت را نیز یاد خواهید گرفت . در حقیقت شما در این مرحله می توانید قالب های وب سایت را طراحی نموده و در اینترنت در وب سایت هایی که قالب های طراحان را به فروش می رسانند جهت فروش قرار دهید . همچنین توانایی فعالیت به عنوان یک طراح در شرکت های طراحی سایت را نیز خواهید داشت .

ورود به دنیای برنامه نویسی با یادگیری Php

پس از اتمام قسمت های طراحی ، یک گام بزرگ باید برداشت و آن هم ورود به دنیای برنامه نویسی است . تا قبل از این مرحله هر چیزی که یاد گرفتیم برای قسمت طراحی و فرانت بود و عملا توانایی کامل حهت دیزاین صفحات وب را بدست آوردیم . اما هنوز این صفحات به شکل کامل قابلیت واکنش ندارند . به این معنی که کاربر فعلا نمی تواند در داخل وب سایت ما ثبت نام نماید یا برای مثال محصول را خرید کند . چرا که هنوز بخش های برنامه سازی و اصطلاحا داینامیک سازی قالب انجام نشده است .

از این مرحله به بعد وارد قسمت های برنامه نویسی خواهیم شد تا به هر چیزی که در قسمت های طراحی برای قالب سایت پیاده کردیم ، امکان واکنش دهیم . بهترین و ساده ترین زبان برنامه نویسی جهت یادگیری در دنیای وب از نظر ما زبان Php می باشد . در این مرحله اول از هرچیزی ساختار کلی و دستورات اصلی زبان Php را یادگرفته و سپس به توسعه آن تا حد ممکن خواهیم پرداخت و مهم ترین قسمت هایی که برای برنامه نویسی در آینده به آنها نیاز داریم را به شکل اصولی یاد خواهیم گرفت .

یادگیری Sql ، دیتابیس و پروژه ها عملی

یکی از مهم ترین قسمت در تمام وب سایت های دنیا بخش پایگاه داده و اطلاعات آن وب سایت می باشد و مطمئنا هر اطلاعاتی در وب سایت ها ، نیازمند یک محل ذخیره سازی می باشد . پس از اینکه زبان برنامه نویسی Php را یاد گرفتیم ، نیاز داریم تا روش کار با یک پایگاه داده را نیز یاد بگیریم که این امر مستلزم شناخت اصولی دستورات ذخیره و بازیابی در پایگاه داده مد نطر می باشد .

آموزش ساخت قالب وردپرس تخفیف یلدا

در این مرحله با ترکیب دانش طراحی ، Php و همچنین Sql ، پروژه های عملی را خواهیم ساخت تا بخوبی نحوه تعامل با داده و ذخیره و بازیابی را درک کنیم . نمونه های عملی که در این بخش از دوره آموزش داده خوهند شد بسیار جذاب هستند و شما را مشتاق به یادگیری بخش برنامه نویسی در قلب Php و Sql خواهد نمود . چرا که بدون ارائه نمونه های واقعی و محل استفاده دقیق از هر دستور ، نتیجه مناسب حاصل نخواهد شد .

ورود به دنیای وردپرس

یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا که در حال حاضر مشغول به یکه تازی میباشد سیستم وردپرس است که احتمالا نام آن را برای یک بار هم که شده شنیدید . این سیستم مدریت محتوا به قدری قدرتمند است که هر چه درباره آن گفته باشیم کم گفتیم . در گام اول شما نیاز دارید تا نحوه استفاده و تعامل با این سیستم را بخوبی یاد گرفته باشید . از این جهت در این قسمت دوره ، قبل از هرچیزی به توضیح و تفیسر ماهیت سیستم های مدیریت محتوا پرداخته ونهایتا خود وردپرس را به روش های مختلف خدمت شما آموزش خواهیم داد تا زمانی که با این سیستم مدیریت محتوا روبرو شدید تمامی قسمت های آن را بخوبی درک نموده و توانایی کار با آن را داشته باشید .

طراحی قالب وردپرس

پس از یادگیری نحوه کار و تعامل با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، قدم بزرگ دیگری بر میداریم که ورود به قلب کد نوسی وردپرس است . قالب هایی که توسط خود ما در فصل های قبلی طراحی شدند ، به کمک دانش Php و البته اصول کد نویسی وردپرس ، می توانند به تمپلیت های فوق العاده جذاب و کاربردی وردپرس تبدیل شوند . در این مرحله از دوره ، شما با دنیای برنامه نویسی قالب های وردپرسی آشنا خواهید شد .

یکی از مهارت هایی که در بازار کار برای شما بسیار مهم و حیاتی خواهد بود توانایی ساخت قالب های وردپرس است . این مهارت تقریبا مهر اتمامی خواهد بود بر تمامی توانایی هایی که قبلا کسب نمودید و تمامی آنها را در یک مجموعه کنار هم تجمیع خواهد نمود . در بخش طراحی قالب وردپرس ، تمپلیت هایی که قبلا توسط خود ما طراحی شده بودند ، در همین مرحله گام به گام و با تدریس فصل به فصل روش طراحی قالب های وردپرسی ، به یک تمپلیت قابل فروش در مارکت های قالب تبدیل خواهند شد . لذا این بخش از دوره بسیار لذت بخش تر از سایر فصل ها میباشد . پس از یادگیری روش کلی طراحی قالب های وردپرسی شما توانایی درک تمامی تمپلیت های وردپرسی را داشته و با کمی تمرین می توانید قالب های بسیار قدرتمند تر را به سادگی پیاده سازی نمائید .

معرف وب سایت به اینترنت و کسب در آمد

فاز نهایی در این دوره که بسیار مهم نیز می باشد ، نتیجه گرفتن از آموزش ها است . با توجه به سرفصل بندی ها و آموزش هایی که تا این قسمت خدمت دانشجویان دوره ارائه می شود ، زمان آن فرا میرسد که بتوانید ازمهارت های خود کسب درآمد نمائید .

کسب درآمد از طراحی سایت

با توجه به آموزش ها و توضیحاتی که در قسمت های انتهایی دوره در مورد بازار کارهای مختلف و مهارت های مورد نیاز برای هر بخش خدمت شما ارائه خواهد شد ، می توانید مسیر خود را به راحتی انتخاب نموده ، و کسب درآمد را آغاز نمائید .

البته قبل از این فاز ، میاحثی همچون هاست ، بخش های مدیریت هاستینگ ، دامنه و سرور و … ک مباحث قسمت های پایانی و معرفی سایت به شبکه جهانی اینترنت هستند نیز خدمت شما به شکلی کامل تدریس و تفهیم خواهد شد . پس به این ترتیب در این فستیوال ، شما به مهارت های بازار کار در هر دو بخش طراحی و برنامه نویسی تسلط خواهید داشت . این تسلط در یک مدت زمان استاندارد ، با حداقل هزینه ( در حد رایگان ) و در قالب دانشی بروز و درآمد زا توسط شما کسب خواهد شد .

خوشحال هستیم که در این دوره همراه ما هستید و ما نیز در کنار شما خواهیم بود . در صورت داشتن سوال در رابطه با این دوره حتما در بخش نظرات برای ما مطرح بفرمائید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم .

فصل اول – ورود به دنیای وب سایت ها
 1

ورود به دنیای وب ، مسیر فرانت و زبان های سمت کلاینت

00:28:00
 2

سمت سرور ، زبان های برنامه نویسی ، مباحث اولیه دامنه

00:26:16
 3

شناسه ایرنیک ، نکات خرید دامنه ، هاست و سرور

00:29:10
 4

خرید عملی دامنه و هاست ، آموزش کامل نکات خرید

00:24:25
 5

اولین صفحه وب شما ، مقایسه Editor و IDE

00:21:04
 6

شروع html ، مفهوم tag ، صفات ، تگ p ، تگ های heading

00:25:46