بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟

مقالات سئو

چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟ سلام دوستان خوب ، امروز با یک مقاله خیلی جذاب در خدمت شما هستیم تا پرده از یک سوال مهم برداریم ؛ “ چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟ ” . این عنوان مقاله ای است که امروز قصد داریم تا به شکل کامل آنرا بررسی کنیم […]

2 1,409
چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟

چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟

سلام دوستان خوب ، امروز با یک مقاله خیلی جذاب در خدمت شما هستیم تا پرده از یک سوال مهم برداریم ؛ “ چرا لینک نوفالو با ارزش است ؟ ” . این عنوان مقاله ای است که امروز قصد داریم تا به شکل کامل آنرا بررسی کنیم .

برای کسانی که معنی کلمه نوفالو را نمی دانند باید گفت لینک هایی که در سایت ها قرار می گیرند از لحاظ ویزگی اعتبار به دو دسته فالو ( Follow ) و نوفالو ( Nofollow ) تقسیم یندی می شوند . در حالت کلی بک لینک هایی که ویژگی فالو دارند از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار هستند ( در موضوع سئو و بهینه سازی ) و لینک هایی که ویژگی نوفالو دارند از اعتبار بسیار کمتری برخوردار هستند . این تعربف حالت کلی وجه تمایز لینک های فالو  از لینک نوفالو است . اما همین موضوع بسیار ساده در حال حاضر ابهامات بسیار زیادی را به وجود آورده است از جمله اینکه ذهنیت برا این است که اگر ما برای سئو وبهینه سازی سایت خود تلاش می کنیم ، پس برای کسب اعتبار بیشتر باید لینک های خیلی بیشتری داشته باشیم که همه آنها هم از نوع لینک های فالو باشند . اما این موضوع به چه میزان درست است و چقدر در کسب موفقیت برای سایت ما تاثیر دارد ؟

<a href="#"> My Follow Link </a>

<a href="#" rel="nofollow"> My Nofollow Link </a>

خب این ابهام را بیایید به گونه ای بهتر بررسی کنیم و این ابهام را به یک موضوع روشن تبدیل کنیم .

اگر در رابطه با لینک و بک لینک اطلاعات کافی ندارید می توانید مقاله زیر را مطالعه نماید :

مقاله پشنهادی : وبلاگ نویسی

به لینک هایی که در سایت های خارج از سایت ما قرار دارند و آدرس آنها مربوط به صفحاتی در داخل سایت ما است بک لینک گفته می شود . این لینک ها تاثیر مستقیم در سئو و بهینه سازی وب سایت دارند . البته تاثیر این لینک ها هم مثبت است و هم منفی . تاثیر مثبت در صورتی است که لینک هایی که به وب سایت ما داده می شوند باکیفیت باشند و تاثیر منفی زمانی است که این لینک های بی کیفیت هستند یا به شدت در لینک گرفتن زیاده روی شده است .

پس با توجه به توصیفات ، زمانی که صاحبان وب سایت قصد دارند تا آنرا رشد دهند ( سایت ) ، اقدام به لینک گرفتن می نمایند . گرچه پروسه بک لینک کاری است که باید به شکل طبیعی انجام شود اما در حال حاضر این کار تماما به شکل دیگری صورت می گیرد که چاره ای هم جز آن نیست ( سئو خاکستری ) ، پس این موضوع پیش می آید که چه لینک هایی باید بگیریم و چگونه ؟

از آنجا که گفته شد ارزش و اعتبار لینک های فالو بیشتر هستند ( البته اگر از دامنه و سایت هایی با اعتبار گرفته شوند به ما هم اعتبار خواهند داد ) ، این ذهنیت پیش می آید که لینک سازی برای سایت باید با ارزش صورت گیرد پس لینک ها هم باید همگی با ویژگی فالو ( Follow ) دریافت شوند .

همانگونه که گفته شد لینک سازی یک پروسه طبیعی است و باید به شکل طبیعی توسط خوانندگان و کاربران سایت انجام شود اما بازهم لازم است توسط مدیر سایت کنترل شود تا در صورت ایجاد هرگونه لینک مخرب توسط مدیر حذف شوند . اما به این دلیل که در اکثر سایت ها لینک سازی توسط مدیر و سئو کاربران سایت صورت می گیرد به همین دلیل لینک سازی از حالت طبیعی خود خارج می شود .

اگر لینکسازی توسط سئو کار صورت گیرد جای نگرانی نیست . اما اگر شما هم در زمینه لینک سازی تازه کار هستید لازم است بدانید تا در لینک سازی نباید افراط کرد . افراط از دو جهت که هم نباید تعداد لینک ها زیاد باشد ، به این دلیل که تعدد لینک ها مهم نیست بلکه کیفیت لینک ها و اخذ لینک از دامنه با  اعتبار مناسب است که به خود ما هم اعتبار خواهد بخشید و همچنین عدم افراط در گرفتن تمامی لینک ها به شکل فالو .

حتما لینک نوفالو بگیرید

همانگونه که گفته شد گرفتن تمامی لینک ها به شکل فالو مخرب است و در دراز مدت باعث آسیب دیدن سایت خواهد شد اما دلیل آن چیست ؟ همانگونه که گفته شد لینک سازی پروسه طبیعی است و اگر توسط سایر کاربران سایت ، مطالب و محتوای ما به اشتراک گذاشته شود برای ما لینک محسوب می شود . پس کاربران ممکن است لینک محتوای سایت ما را در هر جایی منتشر کنند ، پس این لینک ها هم می توانند فالو باشند و هم نوفالو ؛ لذا لینک سازی ما وجه طبیعی دارد .

اما زمانی که خود ما لینک میگیریم اگر تمامی لینک ها به شکل فالو باشد و لینک نوفالو در بین انها به چشم نخورد ، مطمئنا موتور های جستجو که در حال مشاهده روند بهینه سازی سایت هستند به ما مسلما مشکوک شده و کم کم نمره ما و جایگاه ما در موتور های جستجو را کاهش خواهند داد .

در واقع ما با تغییر پروسه طبیعی لینک سازی به گرفتن لینک توسط خودمان ، سئو کلاه سفید را به سئو کلاه خاکستری تبدیل می کنیم ، اما اگر روند طبیعی در سئو خاکستری رعایت نشود آنزمان این سئو تبدیل به سئو سیاه خواهد شد که دقیقا مخرب است و وب سایت ما آسیب می بیند که مسلما هیچکدام از ما این را نمی خواهیم .

پس چگونه می توانیم لینک سازی طبیعی انجام دهیم ؟

در صورتی که ما خودمان سعی در گرفتن لینک های مناسب داریم باید روند طبیعی لینک سازی را حفظ کنیم . برای این کار باید نسبت لینک های فالو و همچنین نوفالو ما با هم متناسب باشند . همچنین از انواع لینک ها استفاد کنیم . لینک های ما هم باید از نوع انکر تکست باشند ( با خود کلمه کلیدی لینک داده شوند ) ، هم از نوع آدرس ( لینک Url ) ، هم تصویر و هم سایر کلمات ، و همچنین درصد لینک های فالو و نوفالو متناسب باشند . البته درصد تقسیم لینک ها را نمی توان به شکل دقیق بیان کرد .

ارزش لینک نوفالو

برخی منابع گفته اند که باید تقسیم لینک ها به شکل 50 به 50 باشد و نصف لینک ها به صورت فالو و نصف دیگر به شکل نوفالو گرفته شوند . برخی منابع هم گفته اند که درصد لینک های فالو 60% و فالو هم 40% باشد .

اما با همه این تفاسیر یک موضوع واضح و روشن می شود . آن هم این است که درصد لینک های نوفالو مقدار کمی هم نیست . حداقل نصف مقدار لینک های فالو ، ما لینک نوفالو داریم . پس نباید بگوئیم که لینک نوفالو ارزشی ندارد . با این تفسیر حتما ارزش آن را بخوبی درک نموده اید . اگر به نمونه زیر دقت کنید یک گزارش از یک وب سایت معتبر است که درصد لینک های فالو و نوفالو را نشان می دهد :

درصد لینک نوفالو

درصد لینک های فالو 57% است . پس بخوبی می توانید درک کنید که به چه میزان لینک های نوفالو بارزش هستند و استفاده از آنها در روند بهینه سازی سایت تاثیر گذار است . پس این ذهنیت را همواره باید از خودمان دور کنیم و در جهت لینک سازی تلاش خود را متناسب و دقیق انجام دهیم تا وب سایت ما آسیبی نبیند و بتوان از تلاش خود نتیجه گرفت .

همچنین همانگونه که گفته شد جهت درک موضوع بک لینک ، حتما مقاله بک لینک چیست را هم مطالعه کنید .

اما یک نکته مهم در مورد لینک های داخلی وجود دارد که آنرا ذکر نکردیم . لینک های نوفالو عموما برای زمانی استفاده می شوند که ما قصد داریم تا لینک هایی خارج از سایت داشته باشیم و لازم است تا کنترل کافی روی آنها داشته و تناسب را هم رعایت کنیم . اما در مورد لینک های داخل سایت معمولا نیازی نداریم تا از ویژگی های نوفالو استفاده کنیم . در جاهای بسیار محدودی ممکن است ما لینک های نوفالو استفاده کنیم اما عموما لینک های داخل سایت ما از نوع فالو هستند .

همچنین لینک هایی هستند که لینک خارجی نام دارند و ما گاها از وب سایت خود به وب سایت های دیگری هم لینک می دهیم . این لینک ها از این جهت که به اعتبار وب سایت ما آسیب نزنند و تاثیر زیادی بر آن نداشته بانشد اکثرا از نوع نوفالو تنظیم می شوند مگر اینکه بخواهیم از وب سایت خود و اعتبار آن ، به سایت دیگری اعتبار ببخشیم که لینک فالو به آن سایت دهیم .

امید است این مقاله مورد استفاده شما واقع شده باشد . با تشکر سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

بهترین افزونه وردپرس که به شکل تخصصی در مخزن وردپرس برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر ارائه شده است ! این افزونه تمامی مشکلات مربوط به حجم تصاویر در سئو سایت را حل خواهد کرد !

0 19

چگونه قسمت سئوالات متداول را توسط اسکیما ، به درستی در اختیار گوگل سرچ کنسول قرار دهیم ؟ تمامی روش های اصولی برای اسکمیا گذاری قسمت FQA در سایت !

0 169
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
golchinshad.ir ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام یک ماهی است که سایت گلچین شاد را راه اندازی کردیم ... سرعت ایندکس شدن به شدت کند است میتوانم علت آن را بپرسم؟

امید قدیمی ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما ، خوشحالیم ک در کنار ما هستید و آرزوی موفقیت داریم ، سرعت ایندکس پایین به دلایل مختلف میتونه باشه ، قرار داشتن در سند باکس ، محتوای کم ، سابقه کاری اندک ، و نداشتن برنامه منظم در ارسال محتوا از اصلی ترین دلایل هستند البته برای بررسی علت اصلی باید نمونه را دقیق بررسی کرد

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود