بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

تاثیر تصاویر در سئو

مقالات سئو

تاثیر تصاویر در سئو تاثیر تصاویر در سئو چیست و چرا باید به جنبه بصری بین مطالب بسیار توجه داشته باشیم ؟ یکی از مهم ترین عناصر در محتوا ، عکس ها هستند . همانگونه که محتوای متنی برای موتور های جستجو و کاربران مهم هستند ، تصویر هم به همان اندازه تاثیر بسیار زیادی […]

0 884
تاثیر تصاویر در سئو

تاثیر تصاویر در سئو

تاثیر تصاویر در سئو چیست و چرا باید به جنبه بصری بین مطالب بسیار توجه داشته باشیم ؟

یکی از مهم ترین عناصر در محتوا ، عکس ها هستند . همانگونه که محتوای متنی برای موتور های جستجو و کاربران مهم هستند ، تصویر هم به همان اندازه تاثیر بسیار زیادی دارد .

اما در رابطه با تصاویر چندین نکته بسیار مهم وجود دارد که لازم است تا آنها را بدانیم در جهت سئو هرچه بهتر و سایت ها از آنها استفاده کنیم . تصاویر همیشه برای کاربران جذاب هستند از این جهت ما هرچقدر از تصاویر به میزان بیشتری استفاده کنیم هم محتوای ما جذاب تر خواهند بود و هم اینکه میزان تفهیم در انتقال مطالب به خوانندگان بیشتر خواهد شد .

ویژگی هایی که داشتن تصاویر خوب برای ما به ارمغان می آورند :

جذابیت محتوا

تفهیم راحت تر مطلب به خواننده

افزایش سئو مطلب با استفاده از تصاویر جدید

توسعه هرچه بهتر محتوا

ایندکس شدن در بخش تصاویر

خارج شدن کاربر از فضای گنگ و عدم تصویر سازی ذهنی توسط او

چگونه باید از تصاویر استفاده کنیم ؟

چند نکته مهم در مورد استفاده از تصاویر وجود دارد :

  • 1.همانند محتوای متنی ، تصاویر هم نباید کپی باشند . هر اندازه تصاویر ما توسط خودمان تهیه شوند به همان اندازه ما معتبر و فعال شناخته خواهیم شد .
  • 2.تا حد امکان سعی کنیم تا تصاویر در اندازه های مشخص و مناسب در سایت ارسال شوند .
  • 3.کیفیت تصاویر باید مناسب باشد
  • 4.حجم تصاویر باید بسیار کم باشد تا در سرعت بارگذاری سایت تاثیر منفی نداشته باشد
  • 5.استفاده از اینفوگرافیک ها جهت داشتن سئو بهتر و تصاویر جدیدتر
  • 6.توضیح بصری و گام به گام توسط تصاویر جهت درک مطلب توسط کاربر
  • 7.ویژگی alt حتما قرار داده شود حتی اگر خالی باشد

استفاده از تصاویر جدید

نکات گفته شده مهم ترین موارد از تاثیر تصاویر در سئو هستند . مورد اول این است که تصاویری که در داخل محتوای سایت برای کاربران قرار می گیرد نباید کپی باشند به این معنی که تصاویر را نباید دقیقا از سایت های دیگری برداشت و دقیقا همان تصویر را در سایت خود استفاده کرد . برخی بر این باور هستند که موتور های جستجو قادر به تشخیص تصاویر نیستند در حالی که اینطور نیست و تصاویر از طریق پیکسل ها توسط موتور های جستجو بررسی شده و در حافظه آن نگهداری می شوند .

زمانی که شما یک تصویر را عینا از سایت دیگری در سایت خود قرار می دهید موتور های جستجو از مشخصه های عکس همچون اندازه ، نام ، پیکسل های تصویر و … به راحتی تشخیص خواهند داد که قبلا این تصویر را در وب سایت دیگری مشاهده نموده اند لذا از این جهت هیچ امتیازی نسبت به آن تصویر دریافت نخواهیم کرد چرا که زحمت تولید تصاویر جدیدی تر و متناسب تر برای محتوای را به خودمان نداده ایم و اگر مطلب ما جدید هم باشد اما تصاویر ما برداشته شده از اینترنت و سایر سایت های هستند . پس :

تصاویر هم همانند محتوای متنی نباید کپی شوند !

مورد دوم این است که سعی کنیم تا تصاویر سایت در اندازه های مشخص ارسال شوند برای مثال درقسمت مقالات برای تمامی تصاویر اندازه 850 * 400 پیکسل را در نظر گرفته ایم و برای محصولات تمامی تصاویر در اندازه 700 * 380 ارسال می شوند . به این ترتیب کار ما در زمینه تصاویر استاندارد می شود . اندازه تصاویر و تناسب آنها هم برای موتور های جستجو مهم هستند و اینگونه نباشد که تصاویر در هر اندازه ای در سایت ارسال شوند .

مورد بعدی در مورد کیفیت تصاویر است که بسیار مهم است . شما هم حتما از آن دست کاربرانی هستید که دوس ندارید تصاویر را بدون کیفیت مشاهده نمائید . از این جهت شما باید تمامی تصاویر را با کیفیت مناسب تهیه و در سایت ارسال کنید . تصاویر یا کیفیت پایین تر همیشه چشم بیننده را اذیت می کنند . اگر قصد شما کاهش حجم تصاویر است ممکن است کمی کیفیت آنها کاهش پیدا کند اما توجه داشته باشید که این کاهش حجم اندازه ای نباشد که کیفیت تصویر افت نماید .

نرم افزار های مناسبی در این جهت وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمائید و همچنین وب سایت هایی که به شکل آنلاین این کار را انجام می دهند که یکی از وب سایت هاب خوب در  زمینه کاهش حجم تصاویر وب سایت compressjpeg است .

همانگونه که گفته شد حجم تصاویر باید متناسب باشد اما نه به قیمت کاهش کیفیت تصویر ؛ زیاد بودن حجم تصاویر سرعت بارگذاری صفحات ما را افزایش داده و باعث خواهد شد تا کاربران در سایت مدت زمان زیادی را معطل شوند و از این جهت کاربران شاید وب سایت ما را ترک کنند و نرخ پرش سایت ما افزایش یابد .

اینفوگرافیک ها

یکی از مهم ترین نوع تصاویر که در وب سایت ها و جدیدا در شبکه های اجتماعی هم استفاده می شود اینفو گرافیک ها هستند ، این تصاویر در واقع یکی از محبوب ترین تصاویر در بین موتور های جستجو هستند که توسط صاحبان وب سایت ها یا مدیران شبکه های اجتماعی تولید می شوند . این تصاویر مشتکل از یک طراحی زیبا هستند که در داخل تصاویر تعدادی فضای خالی درنظر گرفته شده است که داخل این فضاهای خالی  متون مهم و مرتبط با متنی که در حال توضیح آن هستیم قرار داده می شوند برای مثال اگر به تصویر زیر دقت کنید می بینید که ما نکاتی که در بالا گفته شده است را در قالب یک تصویر که در واقع اینفو گرافیک این بخش است قرار داده ایم .

اینفوگرافیک تاثیر تصاویر

پس می توانید بدانید که اینفوگرافیک ها به چه میزان در تولید محتوا تاثیر گذار هستند . همانطور که گفته شد تصاویر اینفوگرافیک هم از دید مخاطب و هم از دید موتور های جستجو بسیار جذاب هستند پس حتما در محتوا هایی که می توانیم تا از آنها استفاده کنیم باید متناسب با مطلب آنها را تهیه کنیم .

مورد آخر در نکات مربوط به تاثیر تصاویر در سئو ، مربوط به توضیح و شرح گام به گام موضوع توسط کاربران است . فرص کنید شما در حال آمورش نصب ویندوز 10 روی سیستم عامل هستید و شروع می کنید تا مراحل را برای کاربران توضیح دهید . شما باید حتما مراحلی که به کاربران توضیح می دهید را به وسیله تصاویربرای او نشان دهید . کاربران همگی به محیط نصب ویندوز 10 آشنا نیستند از این جهت لازم است تا مراحلی که شما برای آنها توضیح می دهید را به شکل تصویری ببینند و آنها را مطابق دستورالعمل ها ادامه دهند .

پس حتما لازم است تا در اینگونه محتوا ها که مراحلی را برای کاربران شرح می دهید ، تصاویر را هم متناسب با هر بخش برای کاربر نشان دهید و پس از توضیح هر بخش ، تصویر مناسب آنرا قرار دهید .

تاثیر تصاویر در سئو با ویژگی Alt

شاید یکی از مهم ترین موضوعات در تاثیر تصاویر در سئو این باشد ! ویژگی نهایی در رابطه با تصاویر داشتن ویژگی Alt در تصاویر است . این ویژگی در واقع یک توضیخ دباره تصویر است که موتور های جستو بر روی وجود داشتن آن بسیار حساس هستند . حتی اگر شما توضیح خاصی هم برای تصویر ننوشته باشید و مقدار این ویژگی خالی باشد ، بازهم برای شما مناسب است و خطایی از طریق خزنده های موتور های جستجو دریافت نخواهید کرد . که این موضوع دقیقا به سئو داخلی سایت باز می گردد و باید ضمن طراحی قالب یا تقویت سئو داخلی ، آن نکته در نظر گرفته شد .

مقدار ویژگی Alt باید یک توضیح مرتبط با تصویر باشد که اگر موتور های جستجو تگ های مربوط به تصویر را ایندکس کردند متوجه شوند تا این تصویر مربوط به چیست و چه موضوعی را پوشش می دهد . ضمن اینکه در هنگام بروز هرگونه مشکل این متن بجای تصاویر به کاربران سایت نمایش داده خواهد شد .

پس اگر شما این نکات حداقل را رعایت نمائید ، حتما سئو بهتری از لحاظ تصایر خواهید داشت و تاثیر تصاویر در سئو را عملا مشاهده خواهید نمود .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

کامنت مارکتینگ و سئو کامنت مارکتینگ و سئو باهم ارتباط نزدیکی دارند . برخی از وب سایت ها حتی بخش نظرات در سایت خود ندارند و کاربران را در بهبود وب سایت خود شرکت نمی دهند . کاربران همواره هدف اصلی ما هستند و بدون کاربران وب سایت معنی ندارد ، کارکردن روی آن هم […]

0 1,210

چگونه باید در وردپرس دسته بندی های خود را اصولی بسازید تا در سئو سایت شما تاثیر منفی نداشته باشد ! نکات فنی مهمی که در رابطه با بخش دسته بندی های وردپرس هنوز نمیدانید ! بررسی سایت های فروشگاهی و محتوایی جهت دسته بندی اصولی و سئو درست کلمات کلیدی

2 485
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود