خرید بک لینک ( بخریم یا نه ؟ )

امروز با یکی از مقالات پر حاشیه در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا خرید بک لینک و شرایط آن را به شکل کامل با هم بررسی کنیم .

خرید بک لینک در حین پروسه سئو مطرح می شود و ممکن است صاحبان وب سایت ها به این فکر باشند که برای بهبود وضعیت سایت خودشان بک لینک خریداری کنند تا رتبه سایت خود را در کلمات کلیدی ارتقا بخشند .

ما در این مقاله چند موضوع مهم را برای شما مشخص خواهیم کرد . اول از همه زمان خرید یا ساخت لینک است  !

چه زمانی ما به بک لینک نیاز داریم ؟

اگر سایت شما هنوز در ماه های اول ظهور خود است ما هنوز به بک لینک نیاز نداریم و این یک واقعیت است . وقتی که هنوز شما از داخل وب سایت خود را بهبود نبخشیده اید نیازی به خرید بک لینک و یا ساخت لینک در خارج از سایت ندارید . بسیاری از وب سایت ها با همین اشتباه از چرخه رقابت های سئو کنار می روند و خودشان هم متوجه اشتباه خودشان نیستند .

اگر مقاله بک لینک چیست را مطالعه کرده باشید در این بخش ما اطلاعات بسیار کاملی را در مورد بک لینک در اختیار شما قرار داده ایم که بسیار به شما کمک خواهد کرد .

موضوعی که همیشه ما به آن اصرار داریم و به شما خیلی کمک می کند این است که هرگز از ابتدای راه در فکر بک لینک نباشید . باور کنید تا زمانی که شما محتوای بدرد بخور و سئو داخلی خوب نداشته باشید بک لینک هیچ تاثیری نخواهد داشت .

قبل از خرید بک لینک یا ساخت آن ، این سوالات را از خود بپرسید :

اگر کاربر وارد سایت من شود چه چیزی برای ارائه به او دارم ؟

چقدر برای تولید محتوا در سایت خودم زمان گذاشتم ؟

محتوای هایی که داخل سایت قرار دادم چقدر به درد کاربران سایت خواهد خورد ؟

آیا نمره مناسب در سئو داخلی دارم یا نه ؟

آیا لینک های داخلی سایت من مناسب هستند یا خیر ؟

سایت من برای بارگذاری از سرعت مناسبی برخوردار است یا نه ؟

اینها مهم ترین مسائلی هستند که شما باید قبل از هرگونه اقدام به خرید بک لینک یا گرفتن لینک به هر طریقی از خود بپرسید . اگر برای هر یک جواب مناسبی نداشتید و عملکرد ضعیفی دارید پس دست نگه دارید چون هنوز آماده نیستید تا لینک سازی کنید .

خرید بک لینک اصلا درست است یا نه ؟

اگر از ما می پرسید جواب ما این است » خیرررررررر

چیزی به نام خرید لینک وجود ندارد و شما چرا باید هزینه کنید برای اینکه لینک هایی را خریداری کنید که ارزشی هم ندارند و برای شما تاثیر گذار نخواهند بود . ( جز تبلیغات )

آیا میدانید با تولید یک محتوی خوب در وب سایت خود می توانید بسیار بسیار بهتر از خرید هر نوع لینک عمل کنید ؟

شما نیازی به خرید لینک ندارید . وقتی تونایی این را دارید تا با توجه به زمینه کاری خود ، محتوای مناسب و کاربر پسند داخل سایتتان تولید کنید پس مطمئن باشید که مخاطبان را جذب خواهید کرد .

درست است که لینک سازی و بک لینک طبق اصول سئو در جاهایی بسیار تاثیر گذار است اما در جای درست خود . شما قبل از هر چیز مطالبی که در بالاتر گفته شد را حتما همیشه به خاطر داشته باشید .

خرید بک لینک ، مفید یا مضر ؟

پس از گذر از آن مراحل ، باید خودتان به شکل طبیعی لینک دریافت کنید نه اینکه لینک ها را خریداری کنید تا صرفا رتیه بگیرید . بک لینک از نطر کیفیت بررسی می شود نه از نظر کمیت .

شما باید 2 لینک با کیفیت داشته باشید بجای اینکه 200 لینک بی کیفیت و از هر در و دروازه ای داشته باشید  . با گرفتن لینک های بی ارزش برای خودتان بیخود دردسر درست نکنید و برای کسب و کار خودتان ارزش قائل باشید و همیشه باکلاس عمل کنید .

تا جایی که توانستید لینک های ماندگار بگیرید . اگر لینک هایی که دریافت می کنید از 3 الی 4 سال کمتر برای شما ماندگار هستند و مدت زمان اعتبار آنها در حد 1 الی 6 ماه است این لینک از نظر اعتبار برای وب سایت شما هیچ نفعی ندارد و فقط به درد تبلیغات و جذب مشتری میخورد . حتما این لینک ها باید از نوع نوفالو باشند تا به وب سایت آسیب نزنند . درواقع تمامی لینک های تبلیغاتی باید از نوع نوفالو باشند .

با خرید بک لینک چه کار می کنید ؟

لینک هایی که فروش می شوند در واقع 2 نوع هستند .

یا در وب سایت هایی که امکان لینک گذاری در پروفایل دارند به شما فروخته می شود که برای مدت زیادی ماندگار هستند

یا لینک های تبلیغی هتستند که برای شما جذب مشتری می کنند و برای سایت ارزشی ندارند

مورد اول را خودتان هم می توانید انجام دهید و نیازی ندارید تا بابت آن هزینه ای پرداخت کنید . با کمی تحقیق و وقت گذاشتن می توانید دامنه هایی که دامین ریت ( DR ) و نمره دامنه بالایی دارند و اصطلاحا معتبر هستند را پیدا کنید و در بخش پروفایل آنها ، در قسمت وب سایت ، آدرس سایت خود را وارد کنید . البته این کار باید به شکل درست و اصولی انجام شود . اما هدف این است که شما با این نحوه لینک سازی آشنا شوید . این نوع لینک سازی هم زمان و شرایط خاص خود را دارد .

مورد دوم همان لینک هایی هستد که برای مدت محدود مثلا 6 ماه در داخل وب سایت های تبلیغاتی با ارزش دامنه نسبتا مناسب قرار می گیرند که معمولا تعداد آنها زیاد نیست . اما در نهایت لینک شما با پایان مدت انقضا حذف خواهد شد . این لینک ها جنبه بازاریابی دارند .

پس خرید بک لینک خارج از این دو حالت نیست .

حالا خودتان قضاوت کنید !

ترجیح می دهید هزینه پرداخت کنید و یکی از دو حالت بالا را خریداری کنید یا اینکه برای تولید محتوای مناسب و کاربر پسند مدتی زمان بگذارید و پس از چند ماه در جایگاهی قانونی و تثبیت شده خود را مشاهده کنید ؟

وب سایت هایی که توسط خود مجموعه ما سئو می شوند به هیچ عنوان لینک خریداری شده ندارند و تمامی لینک سازی آنها بصورت طبیعی یا نهایتا به شکل وبلاگ نویسی اصولی و متمرکز انجام شده است . اما همیشه چون بهترین حالت لینک سازی حالت طبیعی آن است ، در زمان مناسب این کار برای سایت به شکل طبیعی و به کمک محتوای مناسب انجام خواهد شد .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد . ضمن اینکه این مقاله قصد در تخریب هیچ یک از وب سایت هایی که به کار فروش بک لینک مشغول هستند نداشت و سعی داشت تا با توجه به اصول سئو وب سایت ، مبحث لینک سازی طبیعی و ارزش محتوای مناسب را برای شما بازگو کند .

باتشکر سئو 90