بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

مدت زمان تسلط به Css

مقالات طراحی سایت

مدت زمان تسلط به Css چقدر است ؟! ممکن است برای برخی تازه کارها و دانشجو های طراحی سایت این سوال پیش آید که مدت زمان تسلط به Css چقدر است و برای یادگیری این زبان جهت طراحی سایت چقدر باید زمان و انرژی صرف کنند تا بتوانند قالب های شیک و کاربر پسند برای […]

9 2,692 5
مدت زمان تسلط به Css

مدت زمان تسلط به Css چقدر است ؟!

ممکن است برای برخی تازه کارها و دانشجو های طراحی سایت این سوال پیش آید که مدت زمان تسلط به Css چقدر است و برای یادگیری این زبان جهت طراحی سایت چقدر باید زمان و انرژی صرف کنند تا بتوانند قالب های شیک و کاربر پسند برای وب سایت ها طراحی کنند . اگر به دنبال یک جواب در همین ابتدای مقاله هستید باید گفت     “”     اگر منبع آموزشی شما درست باشد و به شکل جامع و کامل تمامی سرفصل های این زبان طراحی را برای شما پوشش دهد ، تمرینات ارائه شده توسط مدرس را بخوبی انجام داده و واقعا تشنه یادگیری باشید ، می توانید در عرض 2 ماه به تسلطی دست پیدا کنید که خودتان به تنهایی قالب طراحی نموده و سریعا فریمورک هایی همچون بوت استرپ و … را یاد بگیرید    “”      پس این یک جواب سرراست و کامل برای شما . اما در ادامه این مقاله مطالب بسیار مهمی در اختیار شما قرار دادیم .

در کوتاه ترین زمان به تسلط برسید 1
20%
آموزش CSS جامع و تضمینی ( نابغه CSS )
596,000 تومان
476,000 تومان 137 دانشجو

آموزش CSS جامع و تضمینی ( نابغه CSS )

آموزش فوق العاده کامل Css ، با تمامی سرفصل ها از نقطه صفر به همراه طراحی 5 پروژه واقعی با ویژگی های متفاوت ، در این پکیج شما تنها یکبار آموزش خواهید دید و سالها از آن استفاده خواهید کرد . بجای خواندن چندین دوره Css و به شکل پراکنده ، پکیج نابغه Css را یکبار استفاده کنید تا یک متخصص واقعی شوید .

47 جلسه 21 ساعت
در کوتاه ترین زمان به تسلط برسید 2
نابغه html ، آموزش جامع و رایگان html ، تضمینی
رایگان 681 دانشجو

نابغه html ، آموزش جامع و رایگان html ، تضمینی

این دوره اولین قدم جهت ورود به دنیای طراحی و برنامه نویسی وب است. آموزش های دوره نابغه Html به شکل کامل و جامع ارائه شده و پس از اتمام دوره نیاز به هیچ منبع دیگری نخواهید داشت .

13 جلسه 6 ساعت

اول Css را یاد بگیریم یا بوت استرپ ( فریمورک ) !

بیایید در ابتدا با یک باور غلط مبارزه کنیم ! برخی ها بر این باور هستند که می توانند با یادگیری فریمورک هایی همچون بوت استرپ که توسعه دهنده بستر Css می باشد بر سایرین پیشی گرفته و زبان طراحی سی اس اس را در مدت زمان کمتری یاد بگیرند ضمن اینکه همزمان یک فریمورک را هم یاد گرفتند . اگر در مورد فریمورک و بوت استرپ اطلاعات کافی ندارید توصیه می کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید »

مقاله پیشنهادی » بوت استرپ چیست

همانطور که گفته شد باور های غلط در رابطه با خود سی اس اس و فریمورک های آن وجود دارد . اما باید اصل مطلب را دریافت . اگر در مورد فریمورک ها اطلاعات کمی هم داشته باشید حتما خواهید دانست که فریمورک ها درواقع یک بستر استاندارد کدنویسی هستند که بر پایه یک زبان برنامه نویسی یا طراحی توسعه داده می شوند و کد نویسی را تا حدودی برای ما آسان تر می کنند و هسته خود فریمورک ها با همان زبان مد نظر ما کد نویسی شده است . یعنی خود فریمورک بوت استرپ که برای زبان Css ارائه شده است با خود زبان طراحی سی اس اس کدنویسی شده است و اگر این فریمورک را دانلود و داخل آن را باز کنید با فایل های css روبرو هستید .

پس به راحتی می توان فهمید که برای رجوع به یک فریمورک در یک زبان خاص ، باید اول خود آن زبان را بلد باشیم . پس تصور اینکه از ابتدا به یادگیری بوت استرپ و یا سایر فریمورک های Css برویم دردی را از ما دوا نخواهد کرد . بنابراین حتما از خود سی اس اس شروع کنید و تا انتها به همان منوال پیش روید .

اما سوال اساسی ما این بود که مدت زمان تسلط به Css چقدر است ؟

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که در چه مدت و تحت چه شرایطی می توانید به این زبان طراحی تسلط پیدا کنید . اما چندین نکته مهم در مورد این موضوع وجود دارد که باید به آنها توجه داشت . اولین و مهم ترین نکته در تسلط مناسب به css ، زمان است . شما باید به زمان خود ارزش قائل باشید و مدت زمان یادگیری خودتان را بیهوده طولانی نکنید و ذهن خودتان را درگیر مسائل و مدرس های مختلف نکنید . پس با توجه به این مطالب میتوان گفت :

از منابع آموزشی پراکنده استفاده نکنید . یک یا نهایتا دو منبع بسیار جامع برای شما کافیست !

دوستان زبان Css زبان برنامه نویسی نیست ، بلکه زبان طراحی است . زبان های طراحی ، پیچیدگی زبان های برنامه نویسی را ندارند به این دلیل که مفاهیمی همچون متغیر ، حلقه ، شرط و … در آنها وجود ندارد و با یادگیری نشانه ها و اعمال آنها به بخش خاصی از صفحه ، کار ما پیش خواهد رفت . اگر شما زبان طراحی Html را بخوبی یاد گرفته باشید بعد از آن نوبت به یادگیری زبان طراحی سی اس اس خواهد رسید .

برای افرادی که با علاقه این مسیر را دنبال می کنند باید گفت مدت زمان تسلط به Css دو حالت دارد . حالت اول این است که شما با تمامی قواعد و شرایط Css آشنا هستید اما هنوز دست به کد نشدید . نتیجه این حالت ممکن است در دو هفته برای شما حاصل شود . اما موضوع اساسی بعد از این است .

درواقع معنی درست تسلط زمانی است که شما دست به کد می شوید و شروع به طراحی قالب های سایت می کنید . در این مسیر است که شما با چم و خم مسیر آشنا می شوید . تجاربی که در مسیر طراحی قالب ها کسب خواهید کرد در هیچ کتاب و منبعی وجود ندارد و همین تجارب داخل مسیر هستند که شما را متخصص خواهند کرد . پس تاکید می کنیم مدت زمان تسلط به Css بستگی به منبع آموزشی ، اراده ، تمرین و تکرار شما دارد .

هستند کسانی که در یک سال به این تسلط رسیدند و کسانی هم هستند که در 2 ماه به این توانایی میرسند . اما رسیدن به این تسلط به معنی پایان راه نیست . در حالت کلی می توان گفت با داشتن یک دوره آموزشی مناسب و جامع ، تنها در 2 ماه به تسلط مناسب و قابل قبول دست پیدا کرد ، این مهارت به حد کافی می تواند در طراحی قالب های مختلف و یادگیری فریمورک ها در ادامه مسیر برای شما کافی باشد .

همیشه برای یادگیری تشنه باشید !

مدت زمان تسلط به Css همانگونه که گفتیم ممکن است بین 2 ماه تا چند سال باشد . اما اگر کمی جلوتر را نگاه کنیم متوجه می شویم هنوز مسیر زیادی را باید طی کنیم تا به یک طراح و برنامه نویس وب سایت تبدیل شویم . از این جهت طبق اصول نباید بیش از چند ماه در مسیر یادگیری زبان طراحی سی اس اس ماندگار شویم و خود را تاحد زیادی بالا بکشیم که در صورت اراده و گذاشتن وقت مناسب به راحتی ممکن خواهد بود .

پس از کسب تسلط مناسب در زبان سی اس اس ، راه به پایان نرسیده است و تازه شروع شده است . شما در مسیر یادگیری Css و تمام زبان های برنامه نویسی وب باید همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه تشنه باشید ، تشنه یادگیری . مسیر طراحی و برنامه نویسی وب به شکلی است که به طور مداوم ابزار های جدیدتری ظهور می کنند و شما برای رشد و پیش بردن اهداف خود نیاز دارید تا این تغییرات را دنبال کنید و از قافله عقب نمانید .

علاوه بر یادگیری ، بیننده خوبی هم باشید !

اگر قصد دارید تا همیشه به عنوان یک طراح انجام وظیفه کنید پس باید بیننده خوبی باشید . اگر شما وقت خود را تنها برای یادگیری طراحی قالب سایت صرف می کنید پس باید روی یادگیری الگو ها و متد های شیک طراحی متمرکز شوید .

کار شما طراحی قالب است و تمام وقت و زمان شما باید صرف یادگیری و کار روی طرح های جدید باشد . به همین دلیل باید همیشه در داخل طرح های مختلف قالب ها گشت و گذار کنید و متد های خوب آنها را به ذهن بسپارید تا برای آینده و طراحی قالب های جدید تر از آنها الگو بگیرید ( کپی نکنید ! ) .

طراحی قالب سایت در واقع 60% کار در یک وب سایت است . اگر جواب مدت زمان تسلط به Css را از خود من بپرسید جوابم این خواهد بود که در هیچ زبانی ما مسلط نداریم و سطح توانایی ها است که افراد را از هم متمایز می کند .

برای اینکه در زبان سی اس اس واقعا مسلط شوید چند نکته را حتما به یاد داشته باشید » اول اینکه عجله نکنید ، از الگو ها الهام بگیرید ، سایت های داخلی و خارجی مناسب را از نظر ظاهری بخوبی بررسی کنید ، از منابع آموزشی پراکنده استفاده نکنید و از یک یا دو منبع بسیار مناسب و جامع برای یادگیری استفاده کنید ، تمرین و تکرار حتما به میزان کافی داشته باشید تا تجربه کسب کنید ، در نهایت چند نمونه کار خوب برای خودتان بسازید .

اگر وارد یادگیری css شدید ، ادامه دهید !

متاسفانه شاهد هستیم که برخی دوستان و دانشجویان ، اقدام به تهیه دوره های آموزشی برای یادگیری می نمایند ، اما پس از مدتی یادگیری ، این مسیر جذاب را رها نموده و دلسرد می شوند . این موضوع چندین دلیل دارد . مهم ترین دلیل دلسرد شدن دانشجوها از یادگیری و ادامه مسیر ، منبع آموزشی است . تدریس مدرس در داخل دوره های آموزشی ، تسلط او به مباحث ، سرفصل بندی دقیق و پیشبردن دانشجو به شکل گام به گام ، تشویق او برای انجام تمرینات و مهم تر از همه آموزش به شکل پروژه محور و نمایش نمونه های عملی که حاصل آموزش خود مدرس در دوره هستند ، همگی مخاطب را جذب خواهند کرد تا او علاقمند به ادامه مسیر و یادگیری بیشتر شود .

” توجه داشته باشید که هدف اینجا فقط بیان حقایق است ، با کمی تامل خودتان نیز به این موضوعات پی خواهید برد ” . علاقه و اشتیاق خود دانشجو در مراحل بعدی قرار دارد . چرا که اگر دانشجو تصمیم به یادگیری نموده و دوره آموزشی را خریداری می نماید ، پس در خود پتانسیل یادگیری را دریافته ، حالا نوبت مدرس است که او را جذب نموده و بیشتر در این مسیر پیشروی نماید .

زمانی که شما وارد یادگیری css شدید ، تنها چند گام مهم برای تسلط در قسمت فرانت باقی مانده است تا یک فرانت اند کار شوید ، پس مطمئن باشید که در مسیر درستی هستید . شما پس از یادگیری css تنها دو گام دیگر تا وارد شدن به بازار کار فاصله دارید که یکی از آنها یادگیری یکی از فریمورک های css است که توصیه ما بوت استرپ می باشد و مورد بعدی یادگیری فریمورک جی کوئری است . پس از به اتمام رسیدن این چند گام و همچنین انجام تمرینات ، می توانید به راحتی در زمینه فرانت در بازار کار فعالیت نمائید . امیدواریم این مقاله برای شما دوستان عزیز مفید باشد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

انتخاب کننده marker چیست و برای چه مواردی کاربرد دارد ؟ تغییر آیتم های مارکر پیشفرض در لیست های غیرترتیبی به کمک Css !

0 12

تحریم فری پیک تحریم فری پیک ( Freepik ) هم صدرصد شد . در طراحی یک سایت بسیار زیبا و کاربر پسند استفاده از تصاویر مناسب و زیبا که متناسب با رنگ و موضوع سایت باشد یکی از مهم ترین عوامل است و همواره طراحی یک تصویر مناسب نیاز به خلاقیت هنری بالایی دارد و […]

3 4,102
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
مهران تختی ۰۸ / ۱۴۰۰

خسته نباشید دوره که اول این صفحه بود من نگاه کردم خیلی عالیه ولی قیمتش فعلا برای من خیلی زیاده امکان داره با تخفیف این دوره را خرید کنم ؟ دانشجو هستم ممنونم

امید قدیمی ۰۸ / ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز موفق باشید ، برای دریافت تخفیف دانشجویی در سایت ثبت نام نموده و یک تیکت درخواست تخفیف برای مدیریت ارسال نمائید تا بررسی شود با تشکر

sanaz ۰۶ / ۱۴۰۰
5

دوره آموزشی css شما واقعا فوق العاده بود که لذت بردم از همه قسمت ها حق شما نمره 100 هست

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام ممنونم امیدواریم در تمامی مراحل یادگیری موفق باشید

راستین فرید خان ۱۱ / ۱۳۹۹

شما راست میگین اما الان همه جا که نگاه میکنی نوشتن اموزش سی اس اس . نمیدونم اموزش سایت بدون کد نویسی . ساخت فروشگاه توی 5 دقیقه پس چرا اینهمه شما زمان می گذارید و طراحی یاد میگیرید ؟ خب همون 5 دقیقه ای سایت بزنید بدید دست مشتری اینهمه هم نقد و بررسی نمیخواد بنظرم شما بیکارید

امید قدیمی ۱۱ / ۱۳۹۹

خیلی ممنون از نظر شما دوست عزیزمون . وب سایت های 5 دقیقه ای نهایتا 5 روز برای شما کار می کنند و این واقعیت هست . زنده باشید

وحید عبیری ۰۹ / ۱۳۹۹

سی اس اس خیلی عالیه . خیلی لذت بخشه وقتی میتونی هرچیزی که دلت میخوادو توی صفحه یجوری تنظیمش کنی که مث سلیقه خودت باشه من قبل از اینکه بفهمم طراحی سایت چجوری هستش هی نگاه میکردم به سایت ها و میگفتم اینارو چجوری گذاشتن توی صفحه و چجوری کنار هم وایسادن . حالا که گدشته را نگاه میکنم میبینم که خیلی پیشرفت کردم

رضا نورد ۰۸ / ۱۳۹۹

توی یک ماه نمیشه همشو یاد گرفت ؟ من کسایی رو دیدم که فول فول شدن ها

امید قدیمی ۰۸ / ۱۳۹۹

چرا نشه ، زمانی که روزی 12 ساعت وقت مفید بعلاوه تمرین و تکرار مناسب باشه حتما میشه ، اما تجربه چیزی نیست که در یکماه بدست بیاد . برای کسب تجربه باید دست به کار شد و قالب طراحی کرد .

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود