مدت زمان تسلط به Css

ممکن است برای برخی تازه کارها و دانشجو های طراحی سایت این سوال پیش آید که مدت زمان تسلط به Css چقدر است و برای یادگیری این زبان نشانه گذاری برای طراحی سایت چقدر باید زمان و انرژی صرف شود تا بتوانند قالب های شیک و کاربر پسند برای وب سایت ها طراحی کنند .

پکیج آموزش پروژه محور Css

بیایید در ابتدا با یک باور غلط مبارزه کنیم !

برخی ها بر این باور هستند که می توانند با یادگیری فریم ورک هایی همچون بوت استرپ که توسعه دهنده بستر Css می باشد بر سایرین پیشی گرفته و زبان طراحی سی اس اس را در مدت زمان کمتری یاد بگیرند ضمن اینکه همزمان یک فریم ورک را هم یاد گرفته اند . اگر در مورد فریم ورک و بوت استرپ اطلاعات کافی ندارید توصیه می کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید »

همانطور که گفته شد باور های غلط در رابطه با خود سی اس اس و فریم ورک های آن وجود دارد . اما باید اصل مطلب را دریافت .

اگر در مورد فریم ورک ها اطلاعات کمی هم داشته باشید حتما خواهید دانست که فریم ورک ها درواقع یک بستر استاندارد کدنویسی هستند که برپایه یک زبان برنامه نویسی یا طراحی توسعه داده می شوند و کد نویسی را تا حدودی برای ما آسان تر می کنند و هسته خود فریم ورک ها با همان زبان مد نظر ما کد نویسی شده است . یعنی خود فریم ورک بوت استرپ که برای زبان Css ارائه شده است با خود زبان طراحی سی اس اس کدنویسی شده است .

پس به راحتی می توان فهمید که برای رجوع به یک فریم ورک در یک زبان خاص ، باید اول خود آن زبان را بلد باشیم . پس تصور اینکه از ابتدا به یادگیری بوت استرپ و یا سایر فریم ورک های Css برویم دردی را از ما دوا نخواهد کرد . بنابراین حتما از خود سی اس اس شروع کنید و تا انتها به همان منوال پیش روید .

اما سوال اساسی ما این بود که مدت زمان تسلط به Css چقدر است ؟

نکته اول و بسیار مهم :

دوستان زبان Css زبان برنامه نویسی نیست . بلکه زبان طراحی است . زبان های طراحی پیچیدگی زبان های برنامه نویسی را ندارند به این دلیل که مفاهیمی همچون متغیر ، حلقه ، شرط و .. در آنها وجود ندارد و با یادگیری نشانه ها و اعمال آنها به بخش خاصی از صفحه ، کار ما پیش خواهد رفت .

اگر شما زبان طراحی Html را بخوبی یاد گرفته باشید بعد از آن نوبت به یادگیری زبان طراحی سی اس اس خواهد رسید .

برای افرادی که با علاقه این مسیر را دنبال می کنند باید گفت مدت زمان تسلط به Css دو حالت دارد . حالت اول این است که شما با تمامی قواعد و شرایط Css آشنا هستید اما هنوز دست به کد نشده اید . این حالت ممکن است در دو هفته برای شما حاصل شود .

اما موضوع اساسی بعد از این است .

هستند کسانی که در یکسال به این تسلط رسیده اند و کسانی هم هستند که در 2 ماه به این توانایی می رسند . اما رسیدن به این تسلط به معنی پایان راه نیست .

همیشه برای یادگیری تشنه باشید !

مدت زمان تسلط به Css همانگونه که گفتیم ممکن است بین 2 ماه تا چند سال باشد . اما اگر کمی جلوتر را نگاه کنیم متوجه می شویم هنوز مسیر زیادی را باید طی کنیم تا به یک طراح و برنامه نویس وب سایت تبدیل شویم . از این جهت طبق اصول نباید بیش از چند ماه در مسیر یادگیری زبان طراحی سی اس اس ماندگار شویم و خود را تاحد زیادی بالا بکشیم که در صورت اراده و گذاشتن وقت مناسب به راحتی ممکن خواهد بود .

پس از کسب تسلط مناسب در زبان سی اس اس ، راه به پایان نرسیده است و تازه شروع شده است . شما در مسیر یادگیری Css و تمام زبان های برنامه نویسی وب باید همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه تشنه باشید . تشنه یادگیری . مسیر طراحی و برنامه نویسی وب به گونه ای است که به طور مداوم ابزار های جدیدتری ظهور می کنند و شما برای رشد و پیش بردن اهداف خود نیاز دارید تا این تغییرات را دنبال کنید تا از قافله عقب نمانید .

بیننده خوبی هم باشید !

اگر قصد دارید تا همیشه به عنوان یک طراح انجام وظیفه کنید پس باید بیننده خوبی باشید . اگر شما وقت خود را تنها برای یادگیری طراحی قالب سایت صرف می کنید پس باید روی یادگیری الگو ها و متد های شیک طراحی متمرکز شوید .

کار شما طراحی قالب است و تمام وقت شما باید صرف یادگیری و کار روی طرح های جدید باشد . به همین دلیل باید همیشه در داخل طرح های مختلف قالب ها گشت و گذار کنید و متد های خوب آنها را به ذهن بسپارید تا برای آینده و طراحی قالب های جدید تر از آنها الگو بگیرید ( کپی نکنید ! ) .

طراحی قالب سایت در واقع 60% کار در یک وب سایت است . اگر جواب مدت زمان تسلط به Css را از خود من بپرسید جوابم این خواهد بود که در هیچ زبانی ما مسلط نداریم و سطح توانایی هاست که افراد را از هم متمایز می کند .

برای اینکه در زبان سی اس اس واقعا مسلط شوید چند نکته را حتما به یاد داشته باشید » اول اینکه عجله نکنید ، از الگو ها الهام بگیرید ، سایت های داخلی و خارجی مناسب را از نظر ظاهری بخوبی بررسی کنید ، از منابع آموزشی پراکنده استفاده نکنید و از یک یا دو منبع بسیار مناسب و جامع برای یادگیری استفاده کنید ، تمرین و تکرار حتما به میزان کافی داشته باشید تا تجربه کسب کنید ، در نهایت چند نمونه کار خوب برای خودتان بسازید .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد .

باتشکر سئو 90