بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

مدت زمان تسلط به Css

مقالات طراحی سایت

در چه مدت زمانی میتوان به اصلی‌ترین زبان در بخش فرانت‌اند یعنی Css تسلط پیدا کرده و بدون مشکل ، قالب‌های html شکیل و البته استاندارد طراحی کرد ؟!

9 2,781 5
مدت زمان تسلط به Css

مدت زمان تسلط به Css چقدر است ؟! ممکن است برای برخی دوستان مبتدی ، تازه‌کار و دانشجویان طراحی سایت این سوال پیش آمده باشد که مدت زمان تسلط به Css چقدر است و برای یادگیری این زبان جهت طراحی سایت چقدر باید زمان و انرژی صرف کنند تا توانایی قابل قبولی برای طراحی قالب‌های شیک و کاربر پسند را داشته باشند .

اگر به دنبال یک جواب کوتاه در همین ابتدای مقاله هستید باید گفت : “”    اگر منبع آموزشی شما درست بوده و به شکل جامع و کامل تمامی سرفصل‌های این زبان طراحی را پوشش دهد ، تمرینات ارائه شده توسط مدرس را بخوبی انجام داده و حقیقتا تشنه یادگیری باشید ، می توانید در مدت 2 ماه به تسلطی دست پیدا کنید که خودتان به تنهایی قالب طراحی نموده و سریعا فریمورک‌هایی همچون بوت استرپ و تیلویند و … را یاد بگیرید   “” . پس این یک جواب سرراست و کامل برای شما در همین ابتدای راه . اما در ادامه این مقاله مطالب بسیار مهمی در اختیار شما قرار خواهیم داد که مسیر روشنی را برای یادگیری در پیش داشته باشید .

در کوتاه ترین زمان به تسلط برسید 1
نابغه html ، آموزش جامع و رایگان html ، تضمینی
رایگان 757 دانشجو

نابغه html ، آموزش جامع و رایگان html ، تضمینی

این دوره اولین قدم جهت ورود به دنیای طراحی و برنامه نویسی وب است. آموزش های دوره نابغه Html به شکل کامل و جامع ارائه شده و پس از اتمام دوره نیاز به هیچ منبع دیگری نخواهید داشت .

13 جلسه 6 ساعت
در کوتاه ترین زمان به تسلط برسید 2
20%
آموزش CSS جامع و تضمینی ( نابغه CSS )
596,000 تومان
476,000 تومان 145 دانشجو

آموزش CSS جامع و تضمینی ( نابغه CSS )

آموزش فوق العاده کامل Css ، با تمامی سرفصل ها از نقطه صفر به همراه طراحی 5 پروژه واقعی با ویژگی های متفاوت ، در این پکیج شما تنها یکبار آموزش خواهید دید و سالها از آن استفاده خواهید کرد . بجای خواندن چندین دوره Css و به شکل پراکنده ، پکیج نابغه Css را یکبار استفاده کنید تا یک متخصص واقعی شوید .

47 جلسه 21 ساعت

اگر قصد دارید سیر تا پیاز این زبان را به شکل اصولی ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراگرفته و آماده ورود به بازارکار باشید ، می‌توانید دو گام ارائه شده در بالا را به ترتیب طی نموده و به پیش‌ نیازهای اساسی در مسیر طراحی سایت با خیالی راحت تسلط پیدا کنید . اما اکنون به چند سئوال مهم در این حوزه باید پاسخ دهیم !

اول Css را یاد بگیریم یا بوت استرپ ( فریمورک ) !

در ابتدا با یک باور غلط مبارزه کنیم ! برخی دوستان بر این باور هستند که می‌توانند با یادگیری فریمورک هایی همچون بوت استرپ که توسعه دهنده بستر کدنویسی در زبان Css می‌باشد بر سایر افراد پیشی گرفته و زبان طراحی سی اس اس را در مدت زمان کمتری فرا گیرند . بوت استرپ گام بعدی در مسیر یادگیری فرانت‌اند است . اگر قسمت نقشه راه در سایت سئو نود را مشاهده کرده باشید ، ابتدا باید Css را فرا بگیرید و در اساس کار نیز ، بوت استرپ و Tailwind و سایر فریمورک‌ها ، براساس زبان Css طراحی و توسعه پیدا کرده‌اند و لذا ابتدا باید زبان سی اس اس را یادگرفت .

اگر شما زبان سی اس اس را بخوبی یاد گرفته باشید ( دقت کنید که منظور از یادگیری به شکل خوب ، تسلط مناسب و طراحی قالب بدون دغدغه و مشکل است ) ، می‌توانید حتی بدون نیاز به دوره‌های آموزشی ، خودتان از وب سایت‌های مرجع و رسمی برای هر فریمورک ، یادگیری را شروع نموده و قالب‌هایی شکیل و سطح بالا طراحی کنید . پس این تفکر که پیشی گرفتن در یادگیری بخش فرانت‌اند و آموختن فریمورک قبل از Css بهتر خواهد بود ، یک روش و تفکر غلط است .

در بین کلام اگر در مورد فریمورک و بوت استرپ اطلاعات کافی ندارید توصیه می‌کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید :

مقاله پیشنهادی برای مطالعه : بوت استرپ چیست

همانطور که گفته شد باورهای غلط در رابطه با خود سی اس اس و فریمورک‌های آن وجود دارد . اما باید اصل مطلب را دریافت . اگر در مورد فریمورک‌های Css اطلاعات کمی نیز داشته باشید باید در این حد بدانید که فریمورک‌ها درحقیقت یک بستر استاندارد کدنویسی هستند که بر پایه یک زبان برنامه نویسی یا طراحی توسعه داده می‌شوند که کدنویسی را تا حدودی برای شما آسان‌تر کنند .

هسته خود فریمورک‌ها با همان زبان مدنظر که قصد کدنویسی دارید توسعه داده شده است . به عبارتی فریمورک بوت استرپ که برای زبان Css ارائه شده است با همان زبان سی اس اس کدنویسی و آماده شده است و اگر این فریمورک را دانلود و باز کنید با فایل‌های css روبرو هستید .

پس به راحتی می‌توان فهمید که جهت رجوع به یک فریمورک در زبانی خاص ، باید ابتدا خود آن زبان را بیاموزیم . پس تصور اینکه از ابتدا به یادگیری بوت استرپ و یا سایر فریمورک‌های Css برویم دردی را دوا نخواهد کرد . بنابراین حتما از خود سی اس اس شروع کنید و تا انتها به همان منوال پیش روید . جهت مشاهده مسیر کامل نیز می‌توانید از لینک ” نقشه راه فرانت اند ” استفاده کنید .

اما سوال اساسی این بود : مدت زمان تسلط به Css !

در ابتدای این مقاله اشاره کردیم که در چه مدت و تحت چه شرایطی می‌توانید به این زبان تسلط پیدا کنید . اما چندین نکته مهم درمورد این موضوع وجود دارد که باید به آنها نیز توجه داشت . اولین و مهم‌ترین نکته در تسلط مناسب به css ، موضوع زمان است . شما باید به زمان خود بسیار ارزش قائل باشید و بازه زمانی یادگیری خودتان را بیهوده طولانی نکرده و ذهن خودتان را درگیر مسائل و مدرس های مختلف نکنید . پس با توجه به این مطالب میتوان گفت :

از منابع آموزشی پراکنده جهت یادگیری استفاده نکنید . یک یا نهایتا دو منبع جامع برای یادگیری شما کافیست .

زبان Css زبان برنامه نویسی نیست ، بلکه یک زبان طراحی است . زبان‌های طراحی ، پیچیدگی زبان‌های برنامه نویسی را ندارند به این دلیل که مفاهیمی همچون متغیر ، حلقه ، شرط ، آرایه ، تابع و … در آنها وجود ندارد و با یادگیری نشانه‌ها ، انتخابگرها و وظایف هرکدام در پروژه ، می‌توانیم شروع به کار کنیم . طبق مسیرهای ارائه شده اگر شما زبان طراحی Html را بخوبی یاد گرفته باشید ، سپش نوبت به یادگیری زبان طراحی Css خواهد رسید .

برای افرادی که با علاقه این مسیر را دنبال می‌کنند باید گفت مدت زمان تسلط به Css دو حالت دارد . حالت اول این است که شما با تمامی قواعد و شرایط Css آشنا شده‌اید اما هنوز دست به کد نشده‌اید و صرفا مطالعه و یادگیری به صورت اصطلاحا طوطی وار انجام شده است اما با کلیت کار و دستورات اساسی آشنایی دارید . طی کردن مسیر یادگیری با این حالت ، ممکن است نهایتا 2 هفته نیاز به زمان داشته باشد . اما موضوع اساسی بعد از این شروع می‌شود .

درواقع معنی درست کلمه ” تسلط ” زمانی است که شما دست به کد شده و شروع به طراحی قالب‌های مختلف می‌کنید . در این مسیر است که شما با چم و خم راه آشنا شده و تحت فشار چالش‌های مختلف قرار خواهید گرفت . تجاربی که در مسیر طراحی قالب‌ها کسب خواهید کرد در هیچ کتاب و منبعی وجود ندارد و همین تجارب در داخل مسیر هستند که شما را متخصص خواهند کرد . پس تاکید می‌کنیم مدت زمان تسلط به Css بستگی به منبع آموزشی ، اراده ، تمرین و تکرار اصولی شما دارد .

هستند کسانی که در یک سال به این تسلط رسیدند و درکنار آنها نیز کسانی هستند که در مدت کمتر از 3 ماه به این توانایی دست پیدا می‌کنند . اما رسیدن به این تسلط به معنی پایان راه نیست . در حالت کلی با داشتن یک دوره آموزشی اصولی و جامع ، تنها در کمتر از 3 ماه می‌توان به تسلط مناسب و قابل قبولی دست پیدا کرد ، این مهارت به حد کافی در طراحی قالب‌های مختلف و همچنین یادگیری فریمورک‌ها در ادامه مسیر برای شما کافی خواهد بود.

همیشه برای یادگیری تشنه باشید !

مدت زمان تسلط به Css درصورت داشتن دوره‌های آموزش اصولی ( مثل دوره نابغه Css ) با اختصاص دادن 4 الی 5 ساعت در روز جهت یادگیری در سطح قابل قبول ، کمتر از 3 ماه است . اما اگر در این مسیر کمی جلوتر را نگاه کنید متوجه خواهید شد که هنوز راه زیادی را برای تبدیل شدن به یک طراح و برنامه نویس وب باید طی کنید .

از این جهت طبق اصول و البته تجربه ، نباید بیش از چند ماه در مسیر یادگیری زبان طراحی Css ماندگار شویم و مهارت خود را تاحد قابل قبولی افزایش دهیم که این مهم درصورت  داشتن اراده و اختصاص تایم مناسب ، بسادگی ممکن خواهد بود .

#seo90{
	color:#414141;
	opacity:0.7;
	border-color:#faf4f4;
	border-width:1px;
	border-style:solid;
}

پس از کسب تسلط مناسب در زبان Css ، راه شما به پایان نرسیده و بلکه تازه شروع شده است . شما در مسیر یادگیری Css و تمام زبان‌های طراحی و برنامه نویسی وب ، باید همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه تشنه باشید ، تشنه یادگیری ! مسیر طراحی و برنامه نویسی وب به شکلی است که به شکل مداوم ابزارهای جدیدتری ظهور می‌کنند و شما برای رشد و پیش بردن اهداف خود نیاز دارید تا این تغییرات را دنبال کرده و از قافله عقب نباشید .

علاوه بر یادگیری ، بیننده خوبی نیز باشید !

اگر قصد دارید تا همیشه به عنوان یک طراح انجام وظیفه کنید پس باید بیننده خوبی نیز باشید . اگر زمان خود را تنها برای یادگیری طراحی قالب سایت صرف می‌کنید و به عبارتی فرانت‌اند کار هستید ، پس لازم است بروی یادگیری الگوها و متدهای مدرن متمرکز شوید .

مقاله پیشنهادی برای مطالعه : 3 فونت جذاب برای استفاده در طراحی سایت

کار شما طراحی قالب است پس لازم است که تمام وقت و زمان شما صرف یادگیری و کار روی طرح‌های جدید باشد . به همین دلیل باید همیشه در لابه‌لای طرح‌های مختلف قالب‌ها گشت و گذار کنید و متدهای جذاب را به ذهن بسپارید تا برای آینده و طراحی تم‌های جدیدتر از آنها الگو بگیرید . ( البته کپی نکنید ! ) طراحی قالب سایت درحقیقت 50% از کار در یک وب سایت است .

تسلط به css تحت چه شرایطی ممکن است ؟

اگر جواب مدت زمان تسلط به Css را از خود من بپرسید شخصا پاسخ من این خواهد بود که در هیچ زبانی ، شخص تماما مسلط نداریم و این میزان توانایی است که افراد را از یکدیگر متمایز می‌کند . برای اینکه در زبان Css واقعا یک فرد مسلط باشید چند نکته را حتما به یاد داشته باشید :

  • اول اینکه هرگز عجله نداشته باشید
  • از الگوها و ظاهر سایر سایت‌ها الهام بگیرید
  • سایت‌های داخلی و خارجی را از نظر ظاهر و چینش بخوبی بررسی کنید
  • از منابع آموزشی پراکنده  جهت یادگیری استفاده نکنید
  • تمرین و تکرار حتما به میزان کافی داشته باشید تا تجربه کسب کنید
  • دنبال مسیر میانبر نباشید
  • در نهایت چند نمونه کار خوب برای خودتان بسازید

رمز و رازی در این مسیر وجود ندارد . برای اینکه یک تمپلیت مناسب طراحی کنید باید به بخش‌های زیادی از زبان‌های طراحی سایت شناخت داشته باشید و همانطور که بالاتر نیز اشاره شد ، رفتن سراغ فریمورک‌ها قبل از آموزش پیشنیازها ، به امید اینکه شما را در مسیر کمی سرعت دهد ، کاملا اشتباه است و مسبب دوباره کاری خواهد شد .

اگر وارد مسیر یادگیری css شدید ، ادامه دهید !

متاسفانه شاهد هستیم که برخی دوستان و دانشجویان ، اقدام به تهیه دوره‌های آموزشی برای یادگیری می‌نمایند ، اما پس از مدتی یادگیری ، این مسیر جذاب را رها نموده و دلسرد می‌شوند . این موضوع چندین دلیل مهم دارد . مهم ترین دلیل دلسرد شدن دانشجوها از یادگیری و ادامه مسیر ، منبع و رفرنس آموزشی نامناسب است .

تدریس مدرس در داخل دوره‌های آموزشی ، تسلط او به مباحث ، سرفصل بندی دقیق و پیشبردن ذهنیت دانشجو به شکل گام به گام ، تشویق او برای انجام تمرینات و مهم‌تر از همه آموزش به شکل پروژه محور و نمایش نمونه‌های عملی که حاصل آموزش خود مدرس در دوره هستند ، همگی مخاطب را جذب خواهند کرد تا او علاقمند به ادامه مسیر و یادگیری بیشتر شود . اگر قصد خرید دوره‌های آموزشی برای یادگیری Css دارید توصیه می‌کنیم ابتدا نگاهی به سایت W3schools و بخش Css بیندازید .

صفحه اصلی سایت w3schools

” توجه داشته باشید که هدف در این مقاله فقط بیان حقایق است ، با کمی تامل ، خودتان نیز به این موضوعات پی خواهید برد ” . علاقه و اشتیاق خود دانشجو در مراحل بعدی قرار دارد . چرا که اگر دانشجو تصمیم به یادگیری نموده و دوره آموزشی را خریداری می‌نماید ، پس در خود پتانسیل یادگیری را دریافته است و اکنون نوبت مدرس است که او را جذب نموده و بیشتر در این مسیر پیشروی نماید .

زمانی که شما وارد مسیر یادگیری css شدید ، تنها چند گام مهم برای تسلط در قسمت فرانت باقی مانده است تا یک فرانت‌اند کار شوید ، پس مطمئن باشید که در مسیر درستی هستید . شما پس از یادگیری css تنها دو گام دیگر تا وارد شدن به بازار کار فاصله دارید که یکی از آنها یادگیری فریمورک مشخصی از css به انتخاب خودتان است که توصیه ما برای آموزش ساده‌تر ، بوت استرپ ( بوت استرپ ) است .

گام بعدی یادگیری فریمورک جی کوئری است . به این دلیل که آموزش جاوا اسکریپت برای فرانت‌اند کاران دشوار است و این دوستان تمایلی به درگیر شدن با کدهای برنامه نویسی ندارند ، لذا رفتن به سمت ابزاری که تنها بخش‌های موردنیاز از جاوا اسکریپت برای ظاهر سایت را در اختیار ما قرار دهد بسیار عاقلانه و سریع‌تر است . پس از به اتمام رسیدن این چند گام و همچنین انجام تمرینات ، می توانید به راحتی در زمینه فرانت در بازار کار فعالیت نمائید . امیدواریم این مقاله برای شما دوستان عزیز مفید باشد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه توسط انتخابگر optional در css ، المان های فرم را بهتر و راحت‌تر کنترل کنیم ؟ ویژگی‌های سلکتور optional در طراحی سایت .

0 72

چگونه روی ویژگی placeholder داخل المان های فرم کار کنیم ؟ استایل دهی به صفت placeholder داخل input و ...

0 87
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
مهران تختی ۰۸ / ۱۴۰۰

خسته نباشید دوره که اول این صفحه بود من نگاه کردم خیلی عالیه ولی قیمتش فعلا برای من خیلی زیاده امکان داره با تخفیف این دوره را خرید کنم ؟ دانشجو هستم ممنونم

امید قدیمی ۰۸ / ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز موفق باشید ، برای دریافت تخفیف دانشجویی در سایت ثبت نام نموده و یک تیکت درخواست تخفیف برای مدیریت ارسال نمائید تا بررسی شود با تشکر

sanaz ۰۶ / ۱۴۰۰
5

دوره آموزشی css شما واقعا فوق العاده بود که لذت بردم از همه قسمت ها حق شما نمره 100 هست

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام ممنونم امیدواریم در تمامی مراحل یادگیری موفق باشید

راستین فرید خان ۱۱ / ۱۳۹۹

شما راست میگین اما الان همه جا که نگاه میکنی نوشتن اموزش سی اس اس . نمیدونم اموزش سایت بدون کد نویسی . ساخت فروشگاه توی 5 دقیقه پس چرا اینهمه شما زمان می گذارید و طراحی یاد میگیرید ؟ خب همون 5 دقیقه ای سایت بزنید بدید دست مشتری اینهمه هم نقد و بررسی نمیخواد بنظرم شما بیکارید

امید قدیمی ۱۱ / ۱۳۹۹

خیلی ممنون از نظر شما دوست عزیزمون . وب سایت های 5 دقیقه ای نهایتا 5 روز برای شما کار می کنند و این واقعیت هست . زنده باشید

وحید عبیری ۰۹ / ۱۳۹۹

سی اس اس خیلی عالیه . خیلی لذت بخشه وقتی میتونی هرچیزی که دلت میخوادو توی صفحه یجوری تنظیمش کنی که مث سلیقه خودت باشه من قبل از اینکه بفهمم طراحی سایت چجوری هستش هی نگاه میکردم به سایت ها و میگفتم اینارو چجوری گذاشتن توی صفحه و چجوری کنار هم وایسادن . حالا که گدشته را نگاه میکنم میبینم که خیلی پیشرفت کردم

رضا نورد ۰۸ / ۱۳۹۹

توی یک ماه نمیشه همشو یاد گرفت ؟ من کسایی رو دیدم که فول فول شدن ها

امید قدیمی ۰۸ / ۱۳۹۹

چرا نشه ، زمانی که روزی 12 ساعت وقت مفید بعلاوه تمرین و تکرار مناسب باشه حتما میشه ، اما تجربه چیزی نیست که در یکماه بدست بیاد . برای کسب تجربه باید دست به کار شد و قالب طراحی کرد .

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود