بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

3 فونت جذاب برای استفاده در طراحی سایت

مقالات طراحی سایت

بهترین فونت های فارسی که می‌توانید در اکثر سایت های فارسی از آنها استفاده کنید . معرفی 3 فونت بسیار جذاب فارسی با وزن های مناسب جهت استفاده در انواع پروژه های طراحی سایت یا اپلیکیشن برای تمامی طراحان !

0 58
3 فونت جذاب برای استفاده در طراحی سایت

فونت یکی از مهم ترین عناصر گرافیکی است . اگر شما بهترین طراحی سایت را نیز انجام داده و قوانین Ui و Ux را نیز رعایت کرده باشید ، اما فونت مناسبی داخل سایت شما استفاده نشده باشد ، سایت شما جلوه خوبی نخواهد داشت . برای اطمینان از این موضوع می‌توانید موقتا فونت سایت خودتان را غیرفعال کنید و ببینید که چقدر نمای سایت شما خراب می‌شود لذا وجود یک فونت و البته فونتی جذاب بسیار اهمیت دارد .

از آنجایی که تعدد فونت ها بسیار زیاد است ، لذا بهتر است فونت هایی را بشناسید که می‌توان از آنها با خیال راحت استفاده کرد اما قبل استفاده از فونت باید چند نکته را درنظر بگیرید که فونت شما آنها را داشته باشد :

  • اول اینکه وزن فونت باید مناسب باشد و زمانی که داخل قالب سایت شما استفاده شد ، تمامی حروف بخوبی قابل خواندن باشد و فاصله بین طراحی حروف نیز به شکل مناسب رعایت شود
  • دوم اینکه فونت در تمامی سایز های فونت قابل خوانایی باشد ( برخی فونت‌ها در سایز هایی همچون 13 یا 15 پیکسل خوانایی لازم برای حروف را ندارند )
  • فونت دارای وزن هایی همچون Regular و Normal و Bold و … باشد تا بتوان بسته به نیاز از آن در محل های مختلف استفاده کرد
  • اگر فونتی را خریداری کردید ( رایگان نبود ) این فونت درصورت لزوم بروزرسانی های لازم را ارائه کند
  • باتوجه به اینکه وب سایت های ما زبان فارسی هستند ، فونت مدنظر شما باید اعداد فارسی را نیز پشتیبانی کند تا هنگام درج قیمت در فروشگاه های اینترنتی مشکلی وجود نداشته باشد
  • حتما تمامی حروف و اعداد فونت را بررسی کنید چون ممکن است وزن برخی حروف یا اعداد با کلیت فونت تفاوت داشته و ظاهر نامناسبی داشته باشد و از این جهت شما را در حین مشاهده ، اذیت کند

این موارد مهم‌ترین گزینه هایی هستند که باید قبل از اقدام به استفاده یا خرید یک فونت به آنها دقت کنید . اما اکنون سئوال اینجاست که فونت را بخریم یا رایگان دانلود کنیم ؟

فونت را رایگان دانلود کنیم یا بخریم ؟

همانند هرچیز دیگری ، فونت های رایگان نیز هم محدود هستند و هم ویژگی های آنها نسبت به نسخه های غیررایگان کمتر است . برای مثال ” فونت یکان ” رایگان است که در نسخه های اصلاح نشده ، در فونت سایز های 13px وزن مناسبی نداشت و بعدها فونت یکان را تغییر داده و با نام فونت یکان اصلاح شده ارائه کردند .

نسخه تکمیل شده فونت یکان تحت عنوان فونت یکان بخ ارائه شده که حقیقتا یکی از فونت های جذاب است اما این فونت رایگان نیست .

زمانی که شما فونت را خریداری کنید ، مسلما دستتان بیشتر باز است و خودتان می‌توانید فونت های مختلف را بررسی کرده و وزنی را که بیشتر مورد پسند شما بوده و برای وب سایت نیز مناسب باشد را انتخاب کنید .

همچنین شما معمولا به شکل همیشگی دسترسی به نسخه خریداری شده دارید و می‌توانید در هر زمان فونت های مورد نیاز خود را دانلود کنید . همچنین اگر فونتی که خریداری کردید ، طی بازه‌های مشخصی اصلاح شد ، شما دسترسی کامل به این نسخه های اصلاح شده دارید و می‌توانید براحتی نسخه های جدید را جایگزین نسخه قبلی کنید .

بحث حمایت از سازنده فونت و ارزش قائل شدن به هنر و تخصص نیز بحث دیگری است .

فونت اول ، فونت یکان بخ

فونت اول ، فونت یکان بخ است که این فونت رایگان نیست و برای اکثر وب سایت ها و اپلیکیشن‌ها میتوان با خیال راحت از وزن و ظاهر از آن استفاده کرد . طبق تعریف سازنده این فونت که در مورد یکان بخ گفته است :

فونت یکان‌بخ برای نیاز امروز طراحی شده است، چراکه فونتی است ساده، خنثی، ویژه‌ی فضای پیکسلی و مناسب برای فضاهای چاپی. این ویژگی‌ها باعث شده تا فونت یکان‌بخ در موقعیت‌های مختلف کارآمد و بدون دردسر عمل کند.

در یکان‌بخ همه‌ی کاراکترها به‌شکل اغراق‌آمیزی ساده طراحی شده است. جزئیات تا جای ممکن حذف شده‌اند و حرکت‌ها ساده‌سازی شده است.

به وزن اصلی این فونت و فونت یکان اصلاح شده ( در نسخه پولی ) دقت کنید :

تصویر فونت یکان بخ

می‌توان گفت این فونت یک فونت بی‌نظیر و جذاب برای استفاده در وب سایت های فروشگاهی و شرکتی و خبری و املاک و انواع اپ های موبایلی است . به همین دلیل این فونت را به عنوان گزینه اول خدمتتان معرفی کردیم .

وزن فونت یکان بخ

تصویر اوزان مختلف این فونت را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید که چقدر زیبا و ساده اما جذاب طراحی شده است .

فونت دوم ، فونت ایران سنس دست نویس

فونت ایران سنس دست نویس نیز یکی از بهترین نسخه هایی است که حقیقتا جذابیت سایت شما را بسیار بالا خواهد برد . در حال حاضر که در حال نوشتن این مقاله هستیم ، هزینه خرید این فونت به مراتب پایین‌تر از فونت یکان بخ است .

تصویر فونت ایران سنس دست نویس

فونت ایران سنس دست نویس در این تاریخ ( تاریخ نگارش مقاله ) بروی سایت خود ما یعنی سئو نود نیز فعال است و شما در حال حاضر شاهد فونت ایران سنس دست نویس در تمامی بخش های سایت هستید . در توضیح این فونت نیز گفته شده است :

طراحی دوباره حروف بوسیله دست باعث شده است شکل حروف تغییر کند و شما شاهد یک فونت‌ متفاوت باشید.
اگر شما از آن دسته طراحان هستید که از فرم نرم و سیال ایران سنس و حس صمیمی آن خوش‌تان می‌آید بهتر است بدانید که در فونت ایران سنس دست نویس این ویژگی‌ها پر رنگ‌تر و قوی‌تر شده است.

این فونت وزن بسیار مناسبی داشته و تمامی حروف و همچنین اعداد فارسی با فضای خالی مناسب با طراحی جذاب داخل آن درنظر گرفته شده است .

ایران سنس دست نویس دارای یک نسخه رایگان نیز هست و همانطور که فونت یکان بخ ، یک نسخه رایگان نیز تحت عنوان یکان یا وب یکان دارد ، فون ایران سنس دست نویس نیز یک نسخه رایگان تحت عنوان ” ایران سنس ” دارد که می‌توانید برای پروژه های سبک تر آن را به شکل رایگان دانلود نموده و استفاده کنید .

وزن فونت ایران سنس دست نویس

وزن نسخه رایگان فونت ایران سنس کمی light تر یا به عبارتی نازک‌تر است و در نمای اعداد نیز به اندازه نسخه دست نویس آن ، جذابیت ندارد اما از سایر فونت های رایگان یک سروگردن بالاتر است ! در تصویر بالا فونت ایران سنس دست نویس را مشاهده می‌کنید .

فونت سوم ، فونت دانا

فونت دانا نیز یکی از بهترین فونت‌ها است که در نگاه اول کمی شبیه به خانواده فونت یکان و خصوصا یکان بخ است اما این فونت در طراحی حروف خود فضای خالی کمتری نسبت به فونت یکان بخ درنظر گرفته و ظاهر متفاوت تری را ایجاد نموده است .

تصویر فونت دانا

اوزان این فونت را در تصویر مشاهده می‌کنید . این فونت کمی جنبه هنری دارد و در سایت هایی که داخل آنها ، روی متون تمرکز بیشتری وجود دارد ، می‌توانید از فونت دانا استفاده کنید .

وزن فونت دانا

علاوه بر این موارد ، این فونت در اندازه های کوچک نیز مشکلی ندارد و می‌توانید براحتی از آن برای قسمت محتوای مقالات و محصولات و … نیز در فونت سایز های کوچک تر استفاده کنید . امیدواریم این محتوا برای شما مفید واقع شده باشد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

پس از اینکه یک وب سایت طراحی شد ، کدام اطلاعات و مستندات باید تحویل کارفرما شود تا پروژه به شکل کامل به انجام برسد؟ مهم‌ترین موارد را در این مقاله کوتاه مطالعه کنید .

2 168

در عرض چند ثانیه ، دکمه پرینت کردن صفحه را به وب سایت خودتان اضافه کنید !

0 83
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود