بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

تفاوت بین آ و ا در گوگل چیست

مقالات سئو

در محتوا نویسی هنگام نوشتن الف از " آ " استفاده کنیم یا " ا " ؟؟؟ در این مقاله بسیار ساده و مختصر این موضوع را بررسی می‌کنیم !

0 130
تفاوت بین آ و ا در گوگل چیست

در بحث سئو و درکل آموزش سئو ، موضوعی وجود دارد که برای عبارت هایی که داخل آنها الف در ابتدا وجود دارد باید از ” آ ” استفاده کنیم یا از ” ا ” ؟؟؟ کدامیک از اینها درست است و باید از آن استفاده کنیم ؟ برای اینکه این موضوع را روشن کنیم باید بررسی کنیم که چه تفاوت هایی در نتایج جستجو وجود دارد ! اگر تفاوت هایی که مشاهده می‌کنیم بسیار زیاد باشند پس باید فکری به حال آن کرد ! خب ما عبارت آموزش وردپرس را یکبار بصورت ” آموزش وردپرس ” و بار دیگر بصورت ” اموزش وردپرس ” جستجو می‌کنیم ، بیایید تا نتایج را بررسی کنیم :

خب حالت بالا مربوط به حالتی است که جستجوی ما توسط حالت ” آ ” انجام شده است ، خود شما نیز می‌توانید درمورد کلمات مختلف همین حالت را امتحان کنید ، تصویر زیر نیز برای جستجو به حالت ” ا ” است و همانطور که مشاهده می‌شود تغییری در نتایج سرپ نداریم !

برای سایر کلمات حوزه های مختلف نیز می‌توانید بسادگی این موضوع را تست کنید و سرپ را بررسی کنید . در داخل سرپ تغییراتی که وجود دارد تنها در مورد پوزیشن وب سایت ها است و معمولا سایت های متفاوت در داخل سرپ برای یک کلمه کلیدی در دو حالت با ” آ ” یا ” ا ” متفاوت نیست ! به این ترتیب که اگر یک سایت در جستجو ” آموزش وردپرس ” رتبه 5 در سرپ را دارد ممکن است در حالت ” اموزش وردپرس ” در رتبه 5 یا در رتبه های 6 و 7 باشد . این موضوع در تمامی حالات صادق است و میتوانید مثلا برای کلمه آموزش آشپزی که شامل دو ” آ ” در داخل خود است نیز تست کنید و تفاوت های آن را با حالت ” اموزش اشپزی ” بررسی نمائید .

با توجه به تصویر بالا و همچنین تصویری که در پایین برای شما قرار داده شده است میتوانید صحت حرفی که در بالا زده شد را بررسی کنید ، همانطور که مشاهده می‌کنید تفاوت در رتبه های بالاتر بسیار کم است و عموما سایت هایی که رتبه های 1 تا 3 در سرپ را دارند عموما جایگاه ثابتی داشته و رتبه‌های پایین‌تر نیز کمی اختلاف پوزیشن دارند .

برداشت شما از این موضوع چیست ؟

با توجه به این مورد و ده ها مورد دیگر مثل وجود ” ء ” در عبارات کلیدی و … آیا زمان آن نیست که کمی درست‌تر و معقولانه‌تر فکر کنید که گوگل توانایی بررسی منظور و مقصود کاربر را دارد و در زبان فارسی به سطح درست و مناسبی در قسمت املای کلمات و همچنین کلمات کلیدی رسیده است ؟!

در گذشته اینگونه گفته می‌شد که اگر در کلمه ” آموزش وردپرس ” رتبه ندارید ، خب روی کلمه ” اموزش وردپرس ” کار کنید تا شما نیز در این کلمه صاحب رتبه شوید اما اگر در گذشته اینگونه بود ( سال های 2015 و 2016 ) و امکان این امر وجود داشت که دربرخی کلمات با حالت مختلف حرف ” آ ” رتبه گرفت ، اما اکنون به هیچ عنوان چنین موضوعی صحت ندارد و نمی‌توانید بروی این نوع موضوعات که اکنون با توجه به هزاران مستند موجود ، هیچ پایه اصلی و اساسی ندارند ، سایت خود را اشتباه سئو کنید .

اما اکنون از حالت ” آ ” استفاده کنیم یا ” ا ” ؟؟؟

خب مشاهده کردید که گوگل برای ” آ ” و یا ” ا ” تفاوتی قائل نیست و اندک اختلاف رتبه‌هایی که وجود دارند نیز بعد از گذشت مدتی نه چندان طولانی اصلاح شده و تمامی سرپ به شکل یکدست خواهد بود . اما اگر هدف بررسی نگارش درست و اصولی در زبان فارسی باشد بهتر است تا همیشه از حالت ” آ ” استفاده کنیم . همانطور که شما بعنوان یک وب مستر و یا سئوکار موظف هستید تا اصول نگارشی درست را در سئو و همچنین محتوا نویسی رعایت کنید و برای مثال هر قسمت از نگارش که نیاز به نیم فاصله بود آن را قرار دهید مثل کلمه ” می باشد ” که بهتر است بصورت ” می‌باشد ” نوشته شود ( البته ممکن است گاها خود ما نیز به دلیل خطای چشم فراموش کنیم اما قواعد را به یاد داریم ) لازم است تا برای حرف الف نیز از حالات ” آ ” استفاده کنید که درست‌تر و همچنین با اصول نگارش سازگارتر است .

البته که همیشه باید نگارش درست و املای صحیح کلمات را در تولید محتوای متنی اصول کار خود قرار دهیم اما اجباری به استفاده از حالت ” آ ” یا ” ا ” نیست اما نکته مهم اینجاست که شما برای بهبود بطن کل محتوای سایت ، میتوانید عناوین خودتان را توسط حالت ” آ ” نوشته و در داخل محتوا نیز از هر دو حالت ” آ ” و ” ا ” استفاده کنید .

برای مثال اگر کلمه کلیدی شما ” آموزش وردپرس ” است ، در داخل محتوای خودتان از کلمه ” اموزش وردپرس ” نیز استفاده کنید تا کلیت محتوای شما حرفی برای گفتن باقی نگذارد . بازهم باید تاکید کرد که لزومی به انجام این کار نیز نیست اما خودتان بهتر می‌دانید که هر اندازه محتوای شما کامل و با پوشش نکات بیشتری نوشته شود ، به همان اندازه خیال شما از الگوریتم ها و بروزرسانی های بعدی راحت و آسوده خواهد بود .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه باید در وردپرس دسته بندی های خود را اصولی بسازید تا در سئو سایت شما تاثیر منفی نداشته باشد ! نکات فنی مهمی که در رابطه با بخش دسته بندی های وردپرس هنوز نمیدانید ! بررسی سایت های فروشگاهی و محتوایی جهت دسته بندی اصولی و سئو درست کلمات کلیدی

2 561

انکر تکست چیست ( Anchor text ) انکر تکست چیست ؟ یکی از مباحث بسیار مهم در سئو و بهینه سازی انکر تکست است که باید بسیار به آن توجه کرد . انکر تکست به اندازه ای مهم است که در بحث لینک سازی سرنوشت وب سایت ما را در سئو خارجی و همچنین لینک […]

0 1,363
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود