انتخاب آدرس سایت

اگر شما هم به دنبال انتخاب آدرس سایت هستید پس در این مقاله کوتاه ولی مفید همراه ما باشید . نکاتی که در ادامه گفته خواهند شد مطمئنا همه نکات نیستند اما مطمئن باشید که مهم ترین نکات هستند ! از آنجا که هر وب سایت به یک آدرس جهت دسترسی نیاز دارد ، رقابت خیلی زیادی سر این موضوع هم وجود دارد . در حال حاضر بسیاری از دامنه های کوتاه و مناسب در دست کسانی هستند که فقط آنها را خریداری نموده اند و هیچ وب سایت هم روی آنها فعالیت ندارد و با اهداف تجاری نگه داشته شده اند .

اگر شما می خواهید در انتخاب آدرس مناسب موفق باشید می توانید چند نکته را از ما به یاد داشته باشید .

آدرس را را حدالامکان کوتاه اتخاب کنید 

داشتن یک آدرس بسیار طولانی چند ایراد مهم دارد که مهم ترین ناخوانا بودن آن است . هر اندازه که آدرس شما بسیار طولانی تر باشد به این دلیل که کاربر زمان زیادی را صرف تفکیک کلمات از هم خواهد کرد به همان اندازه هم شانس شما برای جذب آن کاربر کمتر خواهد شد . معمولا آدرس سایت حداقل باید از 3 حرف تشکیل شده باشد و فعلا حداکثری برای آن تعیین نشده است .

مناسب ترین طول برای آدرس می تواند بین 3 تا 15 حرف باشد . برای مثال دامنه خود ما که آدرس آن Seo90.ir است بسیار راحت تر در ذهن مخاطب خواهد نشست تا اینکه دامنه ما به این شکل باشد : ” seonavadtarahisite.ir ” این دامنه برای کاربر زمان زیادی را می طلب تا درک شود . پس تا جایی که توانستید آدرس سایت را کوتاه تر ثبت کنید .

مقاله پیشنهادی : نکات مهم طراحی سایت

مفهوم را برسانید

یکی دیگر از فاکتور های مهم در آدرس سایت این است که آدرس شما قابل فهم باشد . حداقل در داخل آدرس کلمه یا کلماتی باشند که معرف زمینه کسب و کار شما باشند . اگر کار شما وب سایت است از کلمه Web یا Site می توانید استفاده کنید و با یک کلمه دیگر ترکیب کنید . مثلا WebEasy . ( این صرفا یک مثال است )

شما می توانید هم از کلمات فارسی و هم انگلیسی استفاده کنید . مثلا هردو کلمه Design و Tarahi برای زمینه کاری طراحی خیلی مناسب خواهد بود . البته که آزاد بودن این آدرس ها هم خود یک موضوع است .

حدالامکان کلمه کلیدی را در ابتدا استفاده کنید هدف ما در وب سایت سئو 90 ، طراحی سایت و سئو است بنابراین کلمه هدف ما که سئو است در دامنه وجود دارد و علاوه بر این در ابتدای دامنه هم قرار دارد . تاثیر آدرس سایت در سئو با این مورد کمی بهتر درک خواهد شد . شما برای داشتن مفهوم مناسب باید سعی کنید کلمه یا کلمات کلیدی را در ابتدای آدرس قرار دهید . پس هنگام انتخاب اسامی مناسب برای سایت حتما این مورد را در نظر داشته باشید .

از تکرار کلمات هم پرهیز کنید . برای مثال به کاربردن کلمه Seo بیش از یکبار در دامنه اصلا مناسب نیست و وجه قشنگی هم نخواهد داشت .

داشتن عنوانی تجاری و جذاب 

منظور از این حرف چیست ؟ زمانی که شما قصد دارید تا وب سایتی را معرف کسب و کار خود کنید ، در وهله اول چیزی که از شما خواسته می شود آدرس سایتتان است . بنظر شما گفتن یک اسم بسیار زیبا چقدر وجه شما را قشنگ خواهد کرد ؟ زمانی که از ما آدرس سایت خواسته می شود فقط می گوئیم Seo90 . مخاطب با شنیدن این آدرس در قدم اول از آدرس تصور خوبی در ذهن پیدا می کند و بعد سوال می کند که آیا کسب و کار شما سئو است ؟

علاوه برا این ، شما برای آینده خود هم بازاریابی می کنید . زمانی که مخاطب شما در آینده یا هرزمانی نیازمند شرکت سئو است حتما به احتمال خیلی بالا آدرس سئو 90 را در ذهن دارد و وارد این آدرس خواهد شد . پس می بینید که چقدر این نام تاثیر فوق العاده ای هم در حال و هم در آینده خواهد داشت .

از اشتراک آدرس خود با هر کسی پرهیز کنید 

شما اگر قصد تبدیل شدن به یک برند تجاری را دارید پس حتما یکی از ایده هایی که باید آنرا محفوظ نگهدارید ، آدرس مربوط به سایت است . چون ممکن است آدرسی که شما برای آن مدت زیادی فکر کرده اید  و در حال حاضر هم آزاد است توسط شخص دیگری صرفا با شنیدن از شما ربوده شود . پس ابن مورد را هم در گوشه ذهن خود داشته باشید . امیدواریم این مقاله تا حدودی برای شما مفید بوده باشد . با تشکر گره سئو 90