بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

شبکه های اجتماعی و سئو

مقالات سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو هم مستقیم است و هم غیرمستقیم . شبکه های اجتماعی یک عضو جدایی ناپذیر در اتصال سایت ها هستند و تقریبا همه وب سایت ها حداقل در یک شبکه اجتماعی همانند اینستاگرام فعالیت دارند . به این دلیل که بازخورد مناسبی را از […]

0 1,259
شبکه های اجتماعی و سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو هم مستقیم است و هم غیرمستقیم . شبکه های اجتماعی یک عضو جدایی ناپذیر در اتصال سایت ها هستند و تقریبا همه وب سایت ها حداقل در یک شبکه اجتماعی همانند اینستاگرام فعالیت دارند . به این دلیل که بازخورد مناسبی را از شبکه های اجتماعی دریافت می کنند اما تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو چیست ؟

همانگونه که گفتیم تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو هم مستقیم است و هم غیر مستقیم . زمانی که وب سایتی راه اندازی می شود و قصد در بهینه سازی آن داریم ، یکی از بخش های سئو که مربوط به سئو خارجی هم هست فعالیت در شبکه های اجتماعی است . شبکه های اجتماعی که اکثر آنها خارجی هم هستند زمینه خوبی را برای پیشرفت وب سایت ها فراهم می کنند .

قبل از هرچیز باید بدانید که شبکه های اجتماعی در حال حاضر یک الزام هستند . شبکه های اجتماعی که بیشترین کاربرد در اتصال به وب سایت ها و تعامل با آن دارد عبارتند از :

شبکه اجتماعی فیسبوک ، توئیتر ، لینکدین و اینستاگرام

در حال حاضر فیس بوک و توئیتر برای کشور ما فیلتر هستند اما لینکدین و اینستاگرام خوشبخاته آزاد هستند و می توانیم در آنها فعالیت خوبی داشته باشیم . کار در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است و یکی از نقش های مهم را در نرخ تبدیل سایت ایفا می کند . از این جهت تاثیر مستقیم و غیر مستقیم ان در سئو را حتما باید در نظر گرفت .

فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کنید

در حال حاضر شبکه اجتماعی اینستاگارم پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در کشور ماست . در حال حاضر تبلیغات و بازاریابی های زیادی در این شبکه در حال انجام است . تبلیغات در اینستاگرام در حال حاضر حرف اول را می زند و شما جایی بهتر از اینستاگرام و پیج های معتبر او برای تبلیغ نمی توانید پیدا کنید . حتی در کشور خود ما هم اشخاصی هستند که فالور های بسیار زیای دارند و در قبال در یافت هزینه ، کالا یا خدمات شما را تبلیغ می کنند .

حال اگر این پیج متعلق به خود شما باشد چی ؟ زمانی که شما تبلیغات را در پیچ خاص دیگری انجام می دهید تنها یک روز این شانس را دارید و شاید هم بعدا با پرداخت هزینه مجدد تبلیغ کنید اما اگر بتوانید خودتان صفحه خود را با محتوای مناسب پر کنید و مخاطبان مناسبی هم جذب کنید ، بهترین کار را کرده اید .

به این دلیل که پیج شما بخوبی در حال کار است ، هرگونه اعلان در صفحه اینستاگرام شما کاربران را به وب سایت سوق خواهد داد .

چیزی که در مورد شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود دارد این است که باید صبور باشید و عجله نکنید . اگر شما محتوای مناسب در صفحه خود منتشر کنید مطمئن باشید توسط پیج های همکار پیدا خواهید شد و کم کم فالور های واقعی جذب خواهید کرد . ممکن است اینگونه فکر کنید که خرید فالور راه مناسبی است تا تعداد فالور های پیج زیاد باشد اما بهتر است این کار در قدم اول صورت نگیرد و فعالیت پیچ در چند ماه اول حتی یکسال اول به صورت کاملا طبیعی باشد .

شما در تمامی استوری ها امکان ارائه لینک به داخل سایت خود را دارید و از این طریق می توانید مخاطبان بیشتری جذب کنید . درواقع این کار به شکل غیر مستقیم تاثیر بسیار مثبت روی سایت شما خواهد داشت . غیرمستقیم از این جهت است که انتشار محتوای بخشی از سایت در صفحه اینستاگرام شما ، به بالا آمدن آن محتوا در گوگل کمک شایانی نمی کند اما برای شما ، کاربران و مشتریان جدید به همراه خواهد داشت .

مقاله پیشنهادی : سئو داخلی چیست ؟

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

موضوعی وجود دارد به نام سوشیال سیگنال ( Social Signal ) ، که درواقع میزان اشتراک گذاری مطالب و محتوای سایت در شبکه های اجتماعی را نشان می دهد . تصور ها بر این است که ، اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی در سئو یک محتوا دارد و محتوا هایی که میزان اشتراک آنها در شبکه های اجتماعی بیشتر است در نتایج اول گوگل هستند .

این حرف به کل درست نیست . به این دلیل که وب سایت Moz و همچنین خود گوگل نیز اعلام نموده است که تاثیر بسیار بسیار کمی برای این کار قائل است ، و درواقع نمی توان گفت وقتی محتوایی بسیار زیاد به اشتراک گذاشته می شود میزان سوشیال سیگنال آن بسیار زیاد است پس در نتیجه این محتوا در صفحه اول یا رتبه های برتر خواهد بود .

سئو شبکه های اجتماعی

همانگونه که گفتیم گوگل خودش رسما اعلام نمود است که تاثیر این کار در بهینه سازی مستقیم یک کلمه ، بسیار ناچیز است به همین خاطر بسیاری از افراد شبکه های اجتماعی را با هدف بهبود نرخ ورود و افزایش نرخ تبدیل انجام می دهند و توقعی ندارند تا با اشتراک بیشتر یک محتوا در شبکه های اجتماعی این محتوا به رتبه های برتر برسانند .

درواقع هر اندازه که بتوانید کاربران را از شبکه های اجتماعی به وب سایتتان دعوت کنید خواهید توانست تا روی نرخ تبدیل خود کار کنید و از این جهت مدت زمان حضور کاربر در سایت و همچنین تعداد بازدید های سایت خود را افزایش دهید . به طور خلاصه ، هدف اصلی شما هم از فعالیت در شبکه های اجتماعی باید این باشد .

فعالیت در همه شبکه های اجتماعی خوب است یا بد ؟

اگر شما قصد دارید تا طبق اصول گفته شده ، کاربران بیشتری را از راه شبکه های اجتماعی جذب کنید ، پس لازم است تا قدرتمند تر عمل کنید . لازمه قدرتمند بودن در یک حوزه این است که شما بتوانید تمرکز زیادی در این زمینه داشته باشید . اگر تعداد شبکه های اجتماعی شما زیاد باشد مسلما زمان و نفرات بیشتری نیاز دارید تا آنها را کنترل کنید ، به همین دلیل توصیه شده است که حدالامکان تمرکز خود را روی شبکه های اجتماعی کمتر ولی با بازدهی بیشتر قرار دهید .

برای مثال شبکه اینستاگرام که در ابتدا گفته شد در حال حاضر بسیار تاثیر گذار است و اگر تنها روی این شبکه اجتماعی هم کار کنید مشکلی پیش نخواهد آمد . شاید تصور کنید که برای سئو لازم است تا در همه شبکه های اجتماعی فعالیت کنید در حالی که اینگونه نیست . هیچ اجباری وجود ندارد تا شما در همه شبکه های اجتماعی حساب کاربری داشته باشید و نتوانید در آنها فعالیت کنید . داشتن 2 شبکه اجتماعی که شما بتوانید بخوبی در آنها فعالیت کنید بسیار بهتر است .

همانگونه که گفتیم اشتراک پست ها در اجتماعی تاثیر بسزایی در رتبه گرفتن آن محتوا ندارند اما به عنوان بخشی از سئو خارجی ، ما نیاز داریم تا روی این بخش توجه و تمرکز داشته باشیم .

همچنین قرار دادن تعداد زیادی آیکون شبکه های اجتماعی در سایت ، باعث خواهد شد تا کاربران تمایلی به کلیک روی آنها و مشاهده شبکه های اجتماعی شما نداشته باشند .

وقتی شبکه اجتماعی را ساختید در آن فعالیت هم بکنید !

همانگونه که گفته شد شبکه های اجتماعی یکی از نقش های بسیار مهم در افزایش نرخ تبدیل را دارند تا بتوانید مشتریان جدید تر و واقعی جذب کنید . برخی از افراد شبکه های اجتماعی را برای خود می سازند اما به یکباره آنها را رها می کنند و دیگر فعالیتی در آن نمی کنند . در حالی که از این موضوع غافل هستند که فعالیت در این شبکه ها که همه روزه درصد زیادی از مردم در حال گشتن داخل آنها هستند چقدر به تبلیغات طبیعی آنها تاثیر خواهد گذاشت .

توصیه خود ما قبل از هر چیز شبکه اجتماعی اینستاگرام است . هر اندازه که بتوانید در این شبکه اجتماعی محتوای مناسب تولید کنید به شکل خودکار اعضای واقعی را جذب خود خواهید کرد و کم کم نرخ تبدیل شما افزایش خواهد یافت .

همانگونه که گفته شد این تصور غلط را باید از خود دور کرد که ساختن شبکه های اجتماعی بسیار زیاد بدون اینکه در آنها فعالیت کنید هیچ تاثیری ندارد .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و فعالیت در شبکه های اجتماعی خودتان را مستمر و مفید انجام دهید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

توضیحات متا در سئو دومین قسمتی است که کاربران هنگام جستجوی کلمات کلیدی مدنظر ، داخل SERP از سایت شما مشاهده می‌کنند لذا باید با درست‌ترین قواعد برای مدیریت این بخش آشنایی کامل داشته باشید . در این محتوای آموزشی جامع همراه ما باشید .

0 1,278

لینک سازی در بخش نظرات آیا لینک سازی در بخش نظرات باعث افزایش رتبه خواهد شد ؟ لینک سازی در بخش نظرات یکی از کارهایی است که در بخش سئو کلاه خاکستری انجام می شود . همین که ما لینک را خودمان می سازیم قبل از هر چیز از نظر موتور های جستجو تخلف است […]

0 700
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود