بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

چرا باید سایت داشته باشیم

مقالات طراحی سایت

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید سایت داشته باشیم ؟ اصلا چه نیازی داریم تا برای خود یا شرکت مان یک وب سایت طراحی کنیم ؟ همانگونه که می دانید در حال حاضر فناوری اطلاعات و دسترسی دیجیتال در دنیا حرف اول را می زند . شبکه […]

0 876
چرا باید سایت داشته باشیم

چرا باید سایت داشته باشیم ؟

تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید سایت داشته باشیم ؟ اصلا چه نیازی داریم تا برای خود یا شرکت مان یک وب سایت طراحی کنیم ؟

همانگونه که می دانید در حال حاضر فناوری اطلاعات و دسترسی دیجیتال در دنیا حرف اول را می زند . شبکه های اجتماعی همچون تلگرام یا اینستاگرام بستر بسیار مناسبی را برای نمایش کسب و کارها فراهم کردند . گرچه در سالهای اخیر فیلتر شدن تلگرام مشکلاتی را بوجود آورد اما بازهم در حال حاضر کانال های زیادی هستند که در حال کار و تبلیغ هستند .

چند مورد از مزایای وب سایت

  • 1.برداشت شدن محدودیت های زمانی و جغرافیایی
  • 2.دیده شدن توسط سیل وسیعی از کاربران
  • 3.ظهور مشتریان و سفارش های متفاوت
  • 4.داشتن امنیت اطلاعاتی
  • 5.داشتن وجه حرفه ای
  • 6.تبلیغات اصولی و پربازده

پیج های زیادی در اینستاگرام با فالورهای بسیار بالا در حال تبلیغ در استوری و پست ها هستند از این جهت می بینیم که مردم به وسیله تلفن های همراهی که در اختیار دارند تقریبا برای اکثر کارهای روزمره خود برنامه ریزی می کنند .

همچنین بخوانید : مسیر طراحی سایت

در حال حاضر اخبار به صورت لحظه ای روی تلفن های همراه و وب سایت های پایگاه های خبری یا کانالهای آنها در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و ما نیازی نداریم تا منتظر ساعت مشخصی از روز برای تماشای بخش خبری خاصی شویم .

پس عملا ورود به دنیای ارتباطات دیجیتال در حال حاضر یک نیاز است . اگر توجه داشته باشید کمی بالاتر اشاره کردیم که کاربران در هر ساعتی می توانند وارد پایگاه های خبری شوند و اخبار را به صورت لحظه ای چک کنند . برای کاربران محدودیت زمانی وجود ندارد . پس اولین دلیل برای اینکه چرا باید سایت داشته باشیم این است که از محدودیت های زمانی خارج شویم .

ممکن است ما دارای یک فروشکاه در منظقه خاصی از شهر باشیم . خب مسملا ما هم همانند تمام فروشگاه ها ساعت مشخصی برای کار داریم . حتی اگر هر اندازه هم تلاش کنیم می توانیم ساعت 7 صبح مغازه را باز کرده و ساعت 12 شب آنرا ببندیم که عملا کمتر فروشگاه متوسطی به این شکل کار می کند . با این وجود بازهم مجبور هستیم تا از ساعت 12 شب تا 7 صبح مغازه را ببندیم .

همچنین مشتریان ما از منطقه خودمان هستند و نهایتا درصدی از آنها هم از اطراف هستند و از نقاط دور شهر به سراغ مغازه ما خواهند آمد . اما خیلی کمتر از مشتریان از سایر شهرها به دنبال ما خواهند آمد پس عملا محدوده کاری ما هم کوچک تر است .

خب فعلا دو مورد اساسی است که یکی زمان و دیگری مکان فعالیت است .

زمانی که فروشگاه ما روی وب سایت اجرا می شود چه مزایایی دارد ؟

وقتی که ما محصولات خود را در فروشگاه اینترنتی منتشر می کنیم دو موضوع بالا را خط خواهیم زد . اول اینکه فروشکاه ما روی وب سایت هیچوقت بسته نیست . به این دلیل که کاربران می توانند هر ساعتی از روز به وب سایت ما مراجعه کنند . اگر ساعت 3 شب باشد یا 6 صبح ، کاربران هر زمان که وقت داشتند می توانند وارد سایت شوند و محصولات خود را سفارش دهند . همچنین شما دیگر در شهر خود یا منطقه خود محدود نیستید . حالا تمامی کابران از تمامی شهرهای کشور و حتی دنیا می توانند وب سایت ما را مشاهده کنند .

پس عملا کاربران برای دسترسی به ما نیاز ندارند تا کیلومتر ها راه بروند و آنها می توانند به راحتی با جستجوی آدرس سایت ما ، فروشگاه ما را پیدا کنند و از محصولات دیدن کنند و در صورت تایید ، سفارش خود را در سایت ارسال کنند .

دلیل طراحی سایت

همین مورد می تواند منافع زیادی را برای دارنده فروشگاه به ارمغان آورد . آیا حقیقت این نیست که وب سایت ها بزرگ فروشگاهی در کشور ما در حال حاضر به تمامی نقاط کشور محصولات خود را بفروش می رسانند و به قدری رشد نموده اند که در اکثر شهرهای بزرگ دفاتر نمایندگی و انبار های بزرگ دارند . این وب سایت ها هم زمانی از نقطه صفر شروع کردند و اکنون به این نقطه رسیدند .

خود شما هم ممکن است تاکنون حداقل برای یکبار از فروشگاه های اینترنتی خرید کرده و محصول خود را بدون رفتن به بازار و گشتن بین ملیون ها کالا و صدها فروشگاه به راحتی درب منزل خود دریافت نموده باشید .

اما برای شرکت ها چگونه می توانیم مفید باشیم ؟

برای شرکت ها چرا باید سایت داشته باشیم ؟ شرکت ها در حال حاضر یکی از قطب های دنیای نت هستند . شرکت های زیادی در کشور ما هستند که از روی وب سایت فعالیت می کنند . شرکت های حمل و نقل ، باربری ، ساختمانی ، خدماتی ، شرکت های دانش بنیان و … اکثریت روی وب سایت خود در حال فعالیت هستند .

شرکت هایی که در حال تولید محصولات مختلف هستند خدمات گسترده ای ارائه می کنند بخوبی می دانند که اگر روی وب سایت ظاهر شوند می توانند بیشتر از قبل دیده شوند و ضمن اینکه از همه جا دیده شوند . به همین دلیل سایت های شرکتی یکی از اساسی ترین وب سایت ها در سطح نت هستند . برای اینکه شرکت ها بتواند از سفارشات بیشتری بهره مند شوند و توسط مشتریان زیادی دنبال شوند باید روی وب سایت فعالیت کنیم .

شرکت هایی که کار آنها ارائه خدمات است معمولا در وب سایت های خود فرم های ثبت سفارش قرار می دهند نا کاربران بتوانند با تکمیل فرم ها ، با بخش مدیریت در ارتباط باشند و تقاضای خود را ارسال کنند .

از این جهت یک چشمه خوب و همیشه در دسترس برای سایت و کاربران سایت ایجاد خواهد شد . از طریق وب سایت قادر هستیم تا خود را بیشتر نمایش دهیم . از این جهت که بتوانیم هم خدمات خوبی ارائه کنیم و هم از رقبا جلوتر باشیم . هنوز هستند کسانی که فعالیت خود را روی وب سایت اجرا نکرده اند و از این قافله عقب هستند و به روش های سنتی در حال تبلیغات می باشند .

در حالی که رقبای همان شرکت به راحتی و با هرینه کردن نه چندان زیاد روی وب سایت در حال کسب در آمد چندین برابری هستند و هنوز بسیاری از این موضوع غافل هستند .

هزینه تبلیغات شما در فضای مجازی بسیار پایین تر و بازدهی آن بسیار بیشتر است در حالی که در حال حاضر افراد ، دیگر تمایلی به مطالعه تراکت ها و آگهی های دستی ندارند و علاقه دارند تا نیازمندی های خود را در اپلیکیشن ها و وب سایت ها جستجو کنند .

شما با داشتن وب سایت بسیار بیشتر از قبل حرفه ای خواهید شد و صورت بسیار مدرن تری به خود و شرکتتان خواهید گرفت  .ورود شما به بستر وب سایت کافیست تا به گوش رقبا برسد . اولین چیزی که به ذهن آنها خواهد رسید تصمیم مهم و هوشمندانه ای است که شما گرفته اید . هر اندازه که زودتر به جمع کسب و کارهای وب سایت بپیوندید مطمئن باشید که همان اندازه جلو تر هستید .

اینها از جمله نکات کلی و اساسی بود تا بدانید که چرا باید سایت داشته باشیم و فعالیت خود را روی آن پیش ببریم .

برای مطالعه مقالات بیشتر حتما وب سایت ما را دنبال کنید . با تشکر سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

با چند روش میتوانید یک وب سایت را خودتان به تنهایی راه اندازی کنید ؟ بررسی ساده تری ، سخت ترین ، کم خرج ترین و سریع ترین روش برای ساخت یک وب سایت در این مقاله !

1 186

Sass چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ؟ بررسی ویژگی ها و روش های استفاده از پیش پردازنده Sass ، مزایا و معایب

0 448
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود