بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره
سئو نود » آموزش بک اند » دوره رایگان طراحی cms با php و mysql

دوره رایگان طراحی cms با php و mysql

34 دانشجو

دوره رایگان طراحی سیستم مدیریت محتوا ( CMS ) با php و mysql در قالب یک مینی پروژه سبک شامل قسمت ورود و ثبت نام ، مدیریت دسته بندی ، مدیریت مطالب ، مدیریت برگه ، آپلودر اختصاصی و ...

رایگان

زمانی که قصد دارید تا در زمینه یادگیری هرچه بهتر زبان برنامه نویسی php قدم های بزرگتری بردارید لازم است تا حتما تجربه یک پروژه عملی را داشته باشید . در مورد زبان php یکی از بهترین پروژه‌هایی که میتوان اکثر موارد تدریس شده در بخش پایه این زبان را در قالب پروژه و بصورت عملی تجربه کرد ، برنامه نویسی یک سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS است . سیستم‌های مدیریت محتوای بسیار کامل و معروفی در دنیا وجود دارد که مطمئنا نام وردپرس برای شما آشنا است .

سئوالات متداول
پیشنیاز شروع این دوره چیست ؟

برای شروع این دوره لازم است با زبان html و همچنین اسکلت قالب های html آشنایی داشته و درنهایت زبان php را نیز درحد مقدماتی بلد باشید .

این دوره شامل چه بخش‌هایی است ؟

در فاز اول این دوره یک سیستم مدیریت محتوا برای یک قالب وبلاگی html شامل بخش های مطالب ( افزودن و حذف و نمایش و ... ) ، قسمت دسته بندی مطالب ، آپلودر فایل ، ورود و ثبت نام به همراه بخش دیتابیس Mysql آموزش داده شده است .

سیستم‌های مدیریت محتوایی که خودما توسط php و mysql برنامه نویسی و طراحی می‌کنیم مسلما به قدرت wordpress و یا سایر سیستم‌های مشابه نیست اما لازم است اطلاع داشته باشید که پایه و سنگ بنای تمامی این سیستم‌ها ، همین سرفصل‌ها و دستوراتی هستند که شما در قسمت‌های یادگیری پایه آموزش خواهید دید . البته که تمامی دستورات برنامه نویسی را می‌توان به روش‌های مختلف نوشته و از آنها خروجی گرفت اما روش‌های شناخته شده و استانداردی وجود دارد که در ابتدا باید با این موارد آشنا شوید .

در این دوره آموزشی یک قالب html برای پنل مدیریت سایت و یک قالب html نیز برای خود سایت یا همان قسمت فرانت در اختیار داشته و قصد داریم تا قالب سایت را به سیستم مدیریت محتوا متصل کنیم و بتوانیم محتوای داخل سایت را توسط بخش مدیریت ، کنترل کنیم و تمامی این پروسه توسط خودمان برنامه نویسی خواهد شد .

برای شروع این دوره شما کافیست با زبان html و درکل اسکلت قالب‌های html آشنایی داشته و کمی نیز آشنایی با زبان برنامه نویسی php در سطح مقدماتی داشته باشید . توجه داشته باشید که این دوره کاملا جهت آشنایی با روش کار در برنامه نویسی سیستم‌های مدیریت محتوا و ازبین بردن ترس ذهنی شما دانشجویان و علاقمندان به برنامه نویسی تهیه شده است تا دریابید که درصورت داشتن یک آموزش خوب ، می‌توانید در این مسیر پیشرفت‌های زیادی را با علاقه و پیگیری‌های بعدی خودتان بدست آورید .

این دوره آموزشی قصد دارد تا با ساده‌ترین دستورات و در حدی قابل قبول ، به شما نشان دهد که می‌توان با کمترین درگیری ، یک سیستم مدیریت محتوا برای یک قالب وبلاگی را برنامه نویسی کرده و از آن استفاده کرد . اکثر پروژه‌های دانشجویی که برای مثال در پایان ترم رشته‌های مختلف ارائه می‌شوند ، قوی‌تر از این سیستم که داخل این دوره خدمتتان آموزش داده شده ، نیست و لذا می‌توانید با یادگیری روش برنامه نویسی تنها در یک قسمت ، سایر قسمت‌های پروژه خودتان را به تنهایی توسعه دهید پس درنتیجه شما دقیقا ماهیگیری یاد گرفتید !

روش کار در این دوره به چه شکل است ؟

مختصری از روش آموزش در این دوره خدمتتان گفتیم اما بد نیست اطلاع داشته باشید که در این دوره روش برنامه نویسی بصورت function Base بوده و OOP یا MVC نیست و شما برای استارت یک پروژه برنامه نویسی توسط php ، ابتدا باید روش کدنویسی به کمک توابع را فرا بگیرید چراکه کار کردن با کلاس و شی و لایه‌های مختلف در کد برای استارت ممکن است دشواری‌های زیادی را ایجاد نموده و شما را از ادامه مسیر دلسرد کند . در همین چند قسمت کوتاهی که در خدمتتان خواهیم بود ، خواهید دید که صرفا با به کارگیری 10 الی 20 دستور ساده در php و همچنین mysql می‌توان سیستم مدنظر را ایجاد کرده و آن را توسعه داد .

همانطور که اشاره شد شما در بخش‌های برنامه نویسی باید روش کدنویسی را فرابگیرید لذا توجه داشته باشید که نباید هرگز روشی را حفظ کنید ! یادگیری برنامه نویسی به توانایی حل مسئله و همچنین درک کردن کدهای پروژه مربوط می‌شود و البته که با تمرین و تکرارهای فراوان ، تسلط شما در تمامی زمینه‌ها بیشتر خواهد شد .

اگر در زمینه فرانت‌اند مشغول به کار هستید پس یک قالب وبلاگی شیک برای خودتان طراحی کرده و یک قالب پنل مدیریت رایگان نیز دانلود کنید و آماده باشید تا در این دوره ، یک سایت کامل با پنل مدیریتی که حاصل کدنویسی با دستان خودتان است داشته باشید .

در زمینه برنامه نویسی بسیار لذت بخش است که خودتان شاهد اجرای کدهایی باشید که حاصل دانش اکتسابی شما است و هربار ترغیب خواهید شد تا موارد بیشتری را یادگرفته و سیستم را تکمیل کنید .

البته که خروجی پروژه در فاز اول دوره خدمتتان در ویدیو پیش نمایش ، کم و بیش معرفی شده است و از آنجایی که فاز اول پروژه رایگان است ، می‌توانید یک سیستم خوب با بخش‌هایی شامل ورود و ثبت نام ، اعتبارسنجی حساب کاربری مدیریت ، امنیت فرم‌ها در بخش پایه ، بخش افزودن ، ویرایش ، حذف و نمایش مطالب سایت ، بخش افزودن ، ویرایش ، حذف و نمایش دسته بندی برای مطالب ، قسمت آپلودر برای بارگذاری فایل و خصوصا تصاویر داخل پروژه و همچنین موارد مربوط به بخش پایه دیتابیس را به شکل کامل فرا بگیرید .

البته که این دوره در فاز اول تکمیل شده است و در فاز دوم به سراغ بخش‌هایی پیشرفته همچون مدیریت منوهای تودرتو ، جستجو و همچنین جستجوی پیشرفته داخل سایت ، امکاناتی همچون داینامیک سازی اسلایدر ، شخص سازی سایت همچون تغییر رنگ سایت و فونت و … به شکل کامل و البته کمی با سطح بالا و باکیفیت خدمتتان آموزش داده خواهد شد لذا برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق ، حتما دوره‌هایی که در ادامه این آموزش قرار دارند را پیگیری کنید .

فصل 1
فاز اول پروژه CMS ، برنامه نویسی بخش‌های پایه
شامل 17 قسمت
1
پیکربندی اولیه پروژه ، راه اندازی قالب پنل و قالب اصلی سایت
00:18:43
2
تحلیل دیتابیس پروژه ، ایجاد جدول Users ، اتصال به دیتابیس ، اعتبارسنجی اولیه
00:28:52
3
برنامه نویسی صفحه Login ، نمایش خطاهای احتمالی ، تعریف SESSION های پروژه
00:22:25
4
ادامه برنامه نویسی صفحه Login ، برنامه نویس قسمت خروج امن از پنل مدیریت
00:20:39
5
بخش بندی داخل قسمت مدیریت ، ساخت قسمت های header , footer , sidebar , content بصورت داینامیک
00:29:30
6
کدنویسی قسمت افزودن دسته بندی در مدیریت + تحلیل عناصر جدول
00:21:30
7
نمایش لیست دسته بندی ها در مدیریت ، کدنویسی قسمت حذف دسته بندی
00:23:45
8
کدنویسی بخش ویرایش دسته بندی ، مدیریت پیغام های احتمالی قسمت دسته بندی
00:28:16
9
ادامه کدنویسی بخش ویرایش دسته بندی + نمایش دسته ها در داخل قالب سایت
00:18:55
10
کدنویسی قسمت افزودن مطالب در مدیریت + تحلیل عناصر جدول
00:22:31
11
نمایش لیست مطالب در مدیریت ، کدنویسی قسمت حذف مطلب
00:22:52
12
نمایش دسته مربوط به هر مطلب داخل مدیریت + بخش اول ویرایش مطالب
00:23:11
13
کدنویسی کامل قسمت ویرایش مطلب
00:27:24
14
نمایش مطالب داخل قالب اصلی سایت + کدنویسی صفحه جزئیات هر مطلب
00:22:12
15
برنامه نویسی قسمت آپلودر تصاویر
00:40:47
16
افزودن تصاویر به داخل مطالب + نمایش تصاویر مطلب داخل سایت + ویرایش و حذف تصویر
00:24:26
17
تکمیل قسمت آپلودر و نهایی کردن تنظیمات داخل پنل مدیریت
00:27:47
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود