بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

درآمد طراحی سایت

مقالات طراحی سایت

درآمد طراحی سایت چقدر است و طراح سایت چه وظایفی بر عهده دارد ؟ قبل از بررسی این موضوع بیایید با یک مقدمه ذهن شما را آماده کنیم ! در گذشته افراد کمی دسترسی به اینترنت داشتند و یا سرعت اینترنت به حدی بود که اکثر افراد به سختی میتوانستند از اینترنت استفاده کنند و […]

2 972
درآمد طراحی سایت

درآمد طراحی سایت چقدر است و طراح سایت چه وظایفی بر عهده دارد ؟ قبل از بررسی این موضوع بیایید با یک مقدمه ذهن شما را آماده کنیم !

در گذشته افراد کمی دسترسی به اینترنت داشتند و یا سرعت اینترنت به حدی بود که اکثر افراد به سختی میتوانستند از اینترنت استفاده کنند و همیشه بخاطر کم بودن سرعت اینترنت و بارگذاری کند صفحات اینترنتی گلایه مند بودند و شرکت های بزرگ به همین دلیل علاقه کمتری به کسب و کار های اینترنتی از خود نشان میدادند و تقریبا دنیای اینترنت را برای فعالیت خود مناسب نمی دیدند ولی با پشرفت علم دنیای وب نیز متحول شد و سرنوشت دیگری برای شرکت ها و کسب و کارها رقم زد .

به دلیل تکنولوژی های جدید دسترسی به اینترنت و سرعت اینترنت جهش ناگهانی و غیر منتظره ای را تجربه کرد در چند سال اخیر سرعت اینترنت  و دسترسی افراد از جای جای نقاط جهان به سرعت در حال رشد است و روز به روز کیفیت اینترنت بهتر و قابل قبول تر شده است . همه ما روزی را بخاطر داریم که دیدن یک کلیپ اینترنتی برای ما به آروزیی دست نیافتنی تبدیل شده بود اما باور کردنش سخت است که در عرض چند سال دیدن کلیپ های اینترنتی با کیفیت بالا به کاری عادی تبدیل شده است .

امیدواریم شما با تکیه بر اراده خود ، اهداف خود را در پیش گرفته و به حرف های دیگران اعتنا نکنید !

امروزه با افزایش روز افزون دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا کسب و کار های اینترنتی روز به روز در حال گشترش هستند . در این روزها هر روز نام برند جدیدی از اینترنت به گوش میرسد و هر روزه کسب و کارهای نو ، با ایده های خلاقانه ، جذاب و جدید پا به عرصه میگذارند و مشاغلی جدیدی ایجاد میشوند و بعضی از مشاغل از بین می روند . با توجه به افزایش روز افزون سرعت اینترنت امروزه مشاغلی که در رابطه با خدمات اینترنتی فعالیت میکنند هر روز رشد میکنند و روز به روز فرصت شغلی جدیدی در حوزه اینترنت و خدمات مربوط به آن ایجاد میشود .

چه شغل های جدید ایجاد شده اند ؟

اگرچه اکثر فعالیت ها در وب سایت های اینترنتی بنظر می رسد به صورت اینترنتی باشد ، اما واقعیت چیز دیگریست و هنوز هم مثل سابق در شرکت های اینترنتی اکثر کارها توسط افراد انجام میشوند . برای مثال در یک وب سایت فروشگاهی کلیه کارهای مربوط به انبار ، بسته بندی محصولات ، ارسال محصول به مشتریان و همچنین پشتیبانی آنلاین و یا درج محصولات در وب سایت همچنان توسط افراد انجام میشود . فقط سفارش گیری به صورت اینترنتی انجام میشود البته در اکثر سایت ها حجم کارهای اینترنتی نسبت به کارهای سنتی بیشتر است و در تعداد کمی از سایت ها شاید شرایط به گونه ای دیگر باشند .

همچنین یکی از مهم ترین بخش هایی که در وب سایت های اینترنتی وجود دارد بخش پشتیبانی فنی سایت است که این شغل ها در زمره کارهای اینترنتی به شمار میرود و روز به روز با بزرگتر شدن کسب و کار نیاز به چنین شغل هایی افزایش پیدا میکند .

هر روز نیاز به سایت های جدیدی  احساس میشوند که خدمات نوینی به کاربران ارائه دهند . برای راه اندازی یک وب سایت اینترنتی نیاز است ابتدا آن سایت طراحی و برنامه نویسی شود طراحی وب سایت که در حقیقت بخش ظاهر سایت را شامل میشود و به نوعی اولین چیزیست که میتواند با کاربرانی که وارد سایت میشوند ارتباط برقرار کند و کاربران را به مشتری نهایی تبدیل کند .

یک وب سایت بدون طراحی زیبا و جذاب و بدون استفاده از جلوه های بصری نمیتواند به خوبی نظر افراد را به خود جلب کند و چه بسا باعث شکست و از رده خارج شدن یک وب سایت در مقابل رقیبان شود . برای همین امروزه اکثر وب سایت ها هدف اول خود را زیبایی و جذابی سایت قرار میدهند تا بتوانند نظر کاربران را به خود جلب کنند و همچنان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند .

به همین دلیل است که امروزه طراحی سایت یکی از مهم ترین شغل های اینترنتی به شمار میرود و به یک کار پر درآمد تبدیل شده است و هر روزه علاقمندان زیادی را به خود جذب میکند و روز به روز نیاز به طراحان جدید که بتوانند به سیل انبوهی از تقاضای راه اندازی سایت ها پاسخ دهند افزوده میشود . حالا کم کم به موضوع درآمد طراحی سایت هم می رسیم تا ببینیم آیا ارزش اینهمه تقاضا و نیاز بازار کار را دارد یا خیر ؟

درآمد طراحی سایت در ایران

اما واقعا طراحی سایت چیست؟

اگر به طراحی سایت به صورت سطحی و گذار نگاه کنیم جواب این سوال بسیار ساده بنظر خواهد آمد . طراحی سایت در نگاه اول یعنی طراحی و خلق یک وب سایت و یا تغییر یک سایت قدیمی به یک سایت جدید است اما آیا واقعا طراحی سایت فقط همین مفهوم است بدون شک دنیای طراحی سایت فراتر و عمیق تر از این مسائل را را شامل میشود و نیاز به دقت بالایی دارد تا بتوان مفهوم کلی و دقیق طراحی سایت را بیان کرد و به درک درستی از طراحی سایت رسید .

در ابتدا راه اندازی اینترنت و قرار گرفتن اینترنت در دسترس عموم هدف اول بیشتر معطوف به خدمات بود تا طراحی و زیبای بصری سایت . اگر دوست دارید به گذشته سفر کنید و سیر تکامل طراحی سایت ها را ببینید ، میتوانید از وب سایت هایی استفاده کنید که شما را به سفر زمان دعوت میکنند و به شما این امکان را میدهند که سایت ها را  آنگونه ببینید که در گذشته بوده اند . اگر به شکل و شمایل سایت های بزرگ امروزی در گذشته نگاه کنید قطعا شوکه خواهید شد و باورتان نمیشود روزی این سایت های بزرگ آنگونه بودند و یا حتی شکل و شمایلی که میبینید روزی به شکل و شمایل امروزی تبدیل خواهد شد واقعا هم باور کردنش سخت است .

اما این تحول چگونه اتقاق افتاده است بدون شک تبدیل سایت های گذشته به شکل و شمایل امروز به کمک طراحان سایت بوده است که هر روز با ایده جدید خود توانستند طرح های جدیدی رو خلق کنند . البته درآمد طراحی سایت مستقیما هم به این موضوع بر می گردد .

یک طراح سایت در حقیقت هنرمند و نقاشیست که به جای استفاده از بوم برای نقاشی صفحات اینترنت را دیزاین و طراحی میکند و کد های سی اس اس و جاوا اسکریپت ، ابزارآلات طراحان برای طراحی هستند . یک طراح باید به این توجه داشته باشد که طرحی که خلق میکند کاملا با موضوع و زمینه فعالیت وب سایت هماهنگ و مرتبط باشد . امروزه UX یا همان تجربه کاربری تاثیر بسزایی در رشد یک وب سایت دارد و یک طرح خوب میتواند به ایجاد تجربه خوشایند برای یک کاربر تبدیل شود و باعث رشد وب سایت شود .

یک طراح در بحث طراحی همه کارهایی را که  برای بهتر کردن ویژگی‌های بصری یک سایت انجام می‌شوند را انجام می دهد . در واقع همه چیزی که یک بازدید کننده در سایت میبیند ، نتیجه کار یک توسعه دهنده Front-end‌ یا طراح سایت است  که  همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم با استفاده از کدهای مخصوص طراحی سایت ظاهر  سایت را ایجاد میکند . البته طراح یک سایت میتواند طرح را به صورت خلاقانه و بدون نیاز به منبعی ایجاد کند و یا یک فایل گرافیکی را که توسط طراحان گرافیکی تولید شده اند به کمک نوشتن کد ، به ظاهر یک وب سایت تبدیل کند . حالا درآمد طراحی سایت بستگی دارد تا شما جه طرحی را پیاده کنید و چقدر روی سایت زمان بگذارید .

درست است که بخش طراحی سایت و بخش بک اند سایت باهم کاملا متفاوت است اما اشتراکاتی نیز باهم دارند و یک طراح سایت باید حداقل با نحوه عملکرد یک سایت آشنا باشد تا بتواند بعضی موارد را در طراحی خود برای استفاده مناسب در بخش بک اند اعمال کند پس میتوان گفت یک طراح سایت باید کمی نیز با بک اند آشنا باشد .

خب اما ادامه موضوع !

درآمد طراحی سایت چقدر است ؟

امروزه در دنیا کار های مرتبط با کامپیوتر جزو پردرآمدترین کار ها به شمار میروند و میتوان گفت برنامه نویسی و طراحی یکی از محبوب ترین و پر درآمد ترین شغل های حال حاضر دنیاست و شرکت های بزرگ در ازای استخدام طراحان حرفه ای حاضر هستند مبالغ زیادی را هزینه و پرداخت کنند اما متاسفانه در ایران اوضاع دگرگون است و میتوان گفت برنامه نویسی و طراحی جزو آن دسته از شغل هایی هستند که بین درآمد و زحمت آن تناسبی وجود ندارد و این شاید بخاطر عدم وجود قانون کپی رایت در کشور باشد .

اما بازهم میتوان گفت یک طراح خوب در ایران هم درآمد به نسبت خوبی دارد به شرطی که واقعا به کار خود تسلط کافی داشته باشد و از قدرت خلاقیت بیشتری برخوردار باشد . در کشور های پیشتاز در دنیای اینترنت درآمد طراحی سایت به صورت متوسط حدود 50000 دلار در سال است . در ایران نیز میتوان گفت به صورت متوسط در سال درآمد یک طراح میتواند بین 4 الی 30 میلیون تومان باشد . الیته این مقدار درآمد میتواند براساس مهارت یک طراح خیلی بیشتر و یا کمتر از این مبلغ باشد.

مدیر سئو نود

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

استفاده از سلکتور visited برای استایل نویسی بهتر لینک‌ها در طراحی پروژه های وب ! درست ترین حالت برای تغییر استایل لینک ها در حالت visited .

0 54

CMS چیست و چرا بهتر است وب سایت را توسط سیستم های مدیریت محتوای شناخته شده و استاندارد راه اندازی کنیم ؟ برنامه نویسی CMS بصورت اختصاصی یا استفاده از سیستم هایی همچون وردپرس ؟؟؟

0 1,011
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
محمد ۱۱ / ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر ببخشید شما دیدید که افراد بتونند با فریلنسری به درامد هایی مثل 60 ملیون در ماه برسند یا نه ؟

مدیر سئو نود ۱۱ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما، درآمد برنامه نویسی رابطه مستقیمی با توانمندی و دانش یک شخص دارد و هرچه توانمندی و قدرت برنامه نویسی شما بیشتر باشد درآمد شما نیز بیشتر است در مورد فریلنسری در اکثر موارد قیمت ها بسیار پایین‌تر از قیمت های واقعی هستند چرا که در چنین مواردی کاربران از سراسر دنیا براساس شرایط کشور خودشان با قیمت های بسیار پایین تری حاضر به انجام پروژه میباشند و برای همین میشود گفت در فریلنسری درآمد بسیار زیادی را نمیتوان کسب کرد البته بستگی به پروزه نیز دارد چرا که در برخی از پروژه ها هدف قیمت پایین‌تر نیست بلکه هدف انجام پروژه با کیفیت بالاتر و یا انجام پروژه هایی است که نیازمند دانش خاصی میباشد. در چنین مواردی میتوان درآمد بسیار خوبی را کسب کرد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که امروزه برنامه نویسی بیشتر یک کار تیمی است و شما اگر بتوانید یک تیم خوب تشکیل دهید میتوانید پروژه های با قیمت های بالاتر را بگیرید

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود