بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره
سئو نود » آموزش فرانت » دوره جامع UI و UX – طراحی با فیگما

دوره جامع UI و UX – طراحی با فیگما

16 دانشجو 5

این دوره آموزشی هیچ نیازی به دانش کدنویسی ندارد ! شما میتوانید بدون هیچ پیشنیاز و دانش اولیه در این دوره شرکت نموده و یک UI کار متخصص باشید . برای بررسی دقیق این دوره ، ویدیو معرفی و بخش جلسات را مشاهده فرمائید .

449,000 تومان

توجه : جلسات این دوره از فردا قابل دانلود و مشاهده است ( دوره در حال آپلود بروی سرور دانلود می باشد )

اگر ذاتا علاقه خاصی به طراحی دارید بهتر است تا از این ذوق خودتان در یک مسیر مناسب استفاده کنید . برای اینکه یک اپلیکشن یا یک وب سایت متولد شود ، قبل ار هرچیزی باید استراتژی موضوعی آن طراحی شود ، و سپس این استراتژی در قالب صفحات مختلف اپلیکیشن یا وب سایت طراحی شود . مرحله طراحی میتواند به دو صورت انجام شود . در حالت اول احتمال دارد که طرح روی کاغذ پیاده شده و تحویل فرانت اند کار شود تا فرانت اند کار ، این طرح را تبدیل به کدهای قالب کند .

سئوالات متداول
پیشنیاز شروع دوره فیگما چیست ؟

این دوره هیچ پیشنیازی ندارد و میتوانید با خیال راحت دانشجوی این دوره باشید . این دوره شامل هیچ یک از قسمت های کدنویسی نیست و جنبه آموزشی و طراحی دارد .

این دوره تا چه اندازه کامل است ؟

این دوره از قدم صفره صفر تریس شده است و تمامی ابزارها ، ترفندها ، اصولی طراحی ، روش های کسب درآمد و ... خدمتتان آموزش داده شده است و میتوانید پس از اتمام دوره ، یک Ui و UX کار متخصص باشید چراکه این دوره فاقد هر نقصی است .

این حالت مزایا و معایبی دارد . مزیت این روش این است که سرعت شما بسیار بالاتر خواهد بود و بمحض پیاده شدن طرح روی کاغذ ، طرح به دست فرانت اند کار خواهد رسید تا قالب سایت طراحی شده و سپس برنامه نویسی شود . معایب این روش نیز در این است که فرانت اند کار نمیتواند به جزئیات بصری طرح دسترسی دقیق داشته باشد و ممکن است طرح ، مطابق با آنچه که در ذهن است ، سازگار نباشد .

حالت دوم روشی است که طرح اولیه روی کاغذ پیاده شده و تحویل UI کار داده شود . در این حالت ، UI کار به کمک نرم افزار های طراحی همچون AdobeXd یا Figma طرح روی کاغذ را به یک طرح گرافیکی تبدیل خواهد کرد که کاملا دارای رنگ و لعاب است و بخوبی تمامی جلوه ها و صفحات سایت را نمایش میدهد . مزیت این روش این است که شخص فرانت اند کار تماما به جزئیات کار آگاه است و دقیقا طرح تحویلی از UI کار را ، تبدیل به قالب خواهد کرد . معایب این روش نیز در این است که کمی بازه طراحی سایت افزایش پیدا خواهد کرد و ممکن است چند روز پروسه کلی کار عقب بیفتد اما ارزش عقب افتادن را دارد !

پس طراحی UI یک شغل و یک شغل پردرآمد است !

شخص UI کار به تنهایی خالق طرح های زیبایی است که در سطح نت شاهد آنها هستیم . امروزه متاسفانه بسیاری از وب سایت ها جلوه و قالب مشابه دارند خصوصا در کشور ما که طراحان وب سایت یا کارفرمایان علاقه ندارند تا هزینه مختصری را به UI کار پرداخت نموده و طرح بسیار جذابی را تحویل بگیرند !

این شغل یعنی UI و UX ، یکی از بهترین گزینه ها برای درآمد دلاری است !

به این دلیل که نمایش وب سایت ها در سطح اینترنت به دلیل بارگذاری آنها روی دامنه و هاست کمی پیچیده است اما میتوان طرح های طراحی شده در فیگما را به سادگی دریافت نموده و درقالب یک تصویر به دیگران نمایش داد ، لذا درگیری های بخش طراحی سایت با کدنویسی و یا سایر پروژه ها را نیز ندارد و میتوانید صرفا تصاویر پروژه های خود را تهیه نموده و در محل درست قرار دهید .

آموزش پروژه محور کار با فیگما

بهترین وب سایت هایی که برای قراردادن نمونه کارهای دوستان UI کار وجود دارد سایت های dribbble و pinterest هستند که میتوانید با ساخت یک حساب کاربری خوب در این وب سایت ها و ساخت نمونه کارهای بسیار جذاب ، از سراسر دنیا درخواست های کار داشته باشید بدون اینکه به دنبال ترفند های مختلف و عجیب و غریب درآمد دلاری باشید .

ار آنجایی که این شغل نسبت به مشاغلی همچون طراحی سایت و یا برنامه نویسی دشواری یادگیری کمتری دارد ، در عین حال نیاز به خلاقیت بالایی دارد و باید بتوانید به تنهایی خالق صورت و تصویر یک بیزنس باشید . هر چیزی که از ذهن شما روی طرح پیاده شود ، نهایتا تبدیل به نمای یک برند و کسب و کار خواهد شد .

آبا UI به تنهایی کافی است یا باید UX نیز یاد گرفت ؟

میتوان گفت UI و UX هردو در کنار هم معنی پیدا خواهند کرد . در گام اول شما باید به روش های طراحی و همچنین اصول UI اشراف داشته باشید . در مرحله دوم باید حین طراحی ، موضوع UX را نیز درنظر بگیرید . اما UX چیست ؟

اول از بحث UI شروع کنیم ! UI مخفف User Interface است یعنی رابط کاربری ! به عبارت ساده یعنی هرچیزی که مخاطب شما در ظاهر سایت شما مشاهده می کند ، شامل دکمه ها ، باکس ها ، فرم ها ، رنگ این المان ها و محل قرارگیری آنها ! اما UX چیست ؟

UX یعنی کاربر چگونه میتواند در وب سایت ما با همه بخش ها به راحتی کار کرده و تجربه خوبی از کار با سایت ما داشته باشد . برای مثال شما یک وب سایت دانلود فیلم وسریال دارید ، خب هدف اصلی کاربر از ورود به سایت شما چیست ؟؟ دانلود فیلم یا سریال ! در این وب سایت ، کاربر بیشتر به دنبال پیدا کردن یک فیلم و سریال خاصی است لذا شما باید حتما فرم جستجوی مناسبی را طراحی کنید ( این قسمت UI است ) و همچنین این فرم باید در بالای سایت و در محلی قابل دسترس ، هم در موبایل و هم در دسکتاپ باشد تا کاربر بتواند به راحتی آن را پیدا کرده و از آن استفاده کند ( این بخش UX است ) . در ادامه وقتی کاربر وارد صفحه دانلود فیلم شد ، باید به راحتی دکمه دانلود را پیدا کرده و فیلم را دانلود کند که بازهم پیدا کردن راحت دکمه و دانلود راحت و بی دردسر از سایت شما ، قسمت UX است .

فصل اول دوره ، سیر تا پیاز مباحث UI و UX

فصل اول این دوره هرچیزی که از UI و UX نیاز دارید را خدمتتان ارائه خواهد کرد . در مبحث یوآی موارد بسیار زیادی وجود دارند که باید به آنها شناخت داشته باشید . برای مثال چند نوع آیکون مختلف در زمینه طراحی وجود دارد و هر آیکون را باید در چه پروژه هایی به کار برد . یا برای مثال چند نوع خانواده فونت کاربردی وجود دارد و چه وزن هایی برای چه طراحی هایی مناسب است .

چگونه میتوانیم تصاویر خوب و باکیفیت را برای پروژه دانلود و یا خرید کنیم و در پروژه به شکل درست استفاده کنیم . یا برای مثال مباحثی همچون روانشناسی رنگ که بسیار اهمیت دارد و باید دقیقا بدانیم که چه رنگ هایی باید بایکدیگر تناسب داشته باشند و در یک طرح به کار بروند . برای هریک از این مباحث 1 الی 2 قسمت اختصاص داده شده است تا شما با سیر تا پیاز هر مورد آشنا شوید .

نکات یوایکس نیز به قدری زیاد هستند که سعی کردیم تا در تعداد قسمت هایی مناسب و بدون تلف کردن وقت ، تمامی موارد اصلی را خدمتتان ارائه کنیم . اگر قسمت سرفصل ها دوره در فصل اول را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که سعی شده تا هر بحث به شکل کامل پوشش داده شود . البته که در هر قمست موارد بسیار زیادی تدریس شده و میتوان تک به تک تمامی آنها را در قسمت جلسات آورد .

موضوعاتی همچون نقاط شکست استاندارد ، ساختارصفحات وب و اپلیکیشن ، انواع صفحاتی که باید بعنوان یک UI کار دیزاین کنید و … در فصل اول دوره به همراه نمونه سایت های بسیار زیاد مورد بررسی قرار گرفته است .

طراحی با فیگما

نرم افزار فیگما یکی از بهترین نرم افزارهایی است که میتوانیم هم درنسخه وب و هم در نسخه ویندوز یا مک از آن استفاده کنیم . البته که کار با این نرم افزار ، روش ها و قواعد خاص خود را دارد و لازم است تا به تمامی منو ها ، ابزارهای داخلی و جانبی ، پلاگین ها ، ابزارک ها و همچنین کلیدهای میانبر و ترفند های آن آشنایی داشته باشید .

آموزش طراحی قالب سایت با فیگما

این نرم افزار ابزارهایی بیشتر ، ساده تر و کاربری تر از سایر نرم افزارهایی همچون  “ادوب ایکس دی ” دارد و لذا افراد بسیاری طراحی رابط کاربری خود را توسط فیگما انجام میدهند . دراین دوره و در فصل دوم از سیــــــــر تا پیاز این نرم افزار را بررسی کرده و خدمتتان آموزش خواهیم داد . اگر تنها در مورد فیگما صحبت کنیم میتوان ساعت ها از آن صحبت کرد . اگر قسمت جلسات دوره را مشاهده کنید بخش های زیادی برای پوشش آموزش این نرم افزار خدمتتان ارائه شده است .

روش آموزش از قدم صفر است ، یعنی ذهنیت بر این است که مخاطب ما حتی با روش دانلود و نصب نرم افزار نیز آشنایی ندارد و لذا از این جهت آسوده خاطر خواهید بود . مباحث نیز گام به گام تدریس شده است به شکلی که ابتدا با تمامی المان ها و ویژگی هایی که میتوان روی آنها اعمال کرد آشنا خواهید شد و کم کم به سمت مباحث پیشرفته تر همچون Grid System و Auto Spacing و Auto Layout و … خواهیم رفت .

مهم ترین قسمت در فیگما استفاده از دانش بدست آمده در قالب پروژه های واقعی است . در این دوره پروژه های ریز تا درشت بسیاری خدمتتان آموزش داده شده است که چند نمونه از آنها را در ویدیو معرفی و تصاویر بین مطالبی مشاهده می کنید . تمامی این پروژه ها منطبق بر نمونه هایی هستند که امروزه در دنیای یوآی انجام می شوند و از آنجایی که این دوره در آستانه سال جدید آموزش داده شده است لذا کاملا بروز است و با آخرین تغییرات خود نرم افزار فیگما و اصول طراحی و سبک های نو ضبط شده است .

همه ساله طرح ها وسبک های جدیدی در یوآی ظهور می‌کنند و شما بعنوان یک یوآی کار باید همیشه دانش خود را بروز نگه دارید . البته توجه به یک نکته مهم است . در مواردی همچون یوآی باید توجه داشته باشید که تنها یادگیری این دوره کافی نیست و باید در این موارد بسیار بسیار تمرین داشته باشید ، تنها تمرین است که از شما یک فرد متخصص خواهد ساخت . در حین دوره نیز اشاره شده است که شما باوجود اینکه تمامی منوها ، ابزارها و ترفند های نرم افزار فیگما را یاد گرفتید اما اصل همیشه تمرین است ! تمرین و تمرین .

فصل 1
مباحث اصلی در دنیای UI و UX
شامل 9 قسمت
1
کلیات UI و UX ، مقدمات لازم برای تبدیل شدن به یک طراح
00:26:10
2
ساخت اکانت فیگما ، کلیات نرم افزار ، ابزارها ، عرض های استاندارد برای طراحی
00:27:46
3
بررسی صفحات لازم در پروژه های مختلف جهت طراحی ، فروشگاه ، اپ ، سایت شخصی ، اسمارت واچ و ...
00:24:48
4
الزامات اصلی برای یک UX مناسب ، اصولی جهانی و قواعد UX در طراحی
00:27:11
5
بررسی المان های موجود در صفحات وب ، اسلایدر ، دکمه ها ، ناوبار ها ، آکاردئون و ...
00:23:52
6
بررسی المان های طراحی ، باکس ها ، Shadows ، چیدمان ها ، Spacing ، تولتیپ و ...
00:24:54
7
آموزش کامل بخش Layout و چیدمان در UI ، صفر تا صد مباحث رنگ و روانشناسی آن در طراحی
00:22:02
8
صفر تا صد انواع آیکون ها در طراحی
00:18:56
9
صفر تا صد بحث فونت ها در طراحی
00:23:54
فصل 2
آموزش کلی فیگما و ابزارهای آن
شامل 6 قسمت
1
آموزش انواع Shape ها در فیگما با تمامی ویژگی های هر Shape
00:25:41
2
آموزش کامل کار با متن ها در فیگما
00:24:24
3
آموزش جامع بخش پلاگین ها در فیگما ، معرفی چند پلاگین کاربردی
00:24:29
4
بخش Prototype در فیگما ، آموزش کامل کار با آیکون ها در فیگما
00:19:59
5
شورتکات ها در فیگما ، بخش AutoLayout ، بخش Constrains
00:23:40
6
Mask ها ، Layout Grid ، صفر تا صد چیدمان اصولی در فیگما
00:22:50
فصل 3
پروژه و آموزش های تکمیلی
شامل 14 قسمت
1
پروژه درآمد دلاری با فیگما ، قواعد کلی استارت پروژه در فیگما
00:23:57
2
ادامه طراحی پروژه درآمد دلاری ، آموزش کامل کار با Pen در فیگما و ساخت هیروسکشن ها
00:27:19
3
ادامه پروژه درآمد دلاری ، آموزش کامل بخش Component ها در فیگما
00:25:39
4
ادامه طراحی پروژه درآمد دلاری ، آموزش کامل بخش Effects در فیگما
00:22:26
5
استارت پروژه پنل مدیریت ، کار با Frame های مختلف در فیگما
00:23:29
6
بخش دوم طراحی پروژه پنل مدیریت ، آموزش کامل Export ها در فیگما
00:24:26
7
بخش سوم طراحی پروژه پنل مدیریت ، آموزش Event ها در فیگما
00:24:47
8
بخش چهارم پروژه پنل مدیریت ، آموزش کامل بخش Position ها در فیگما
00:24:02
9
بخش پنجم پروژه پنل مدیریت ، آموزش کامل قسمت Fix Content ها در فیگما
00:24:59
10
پروژه طراحی لندینگ پیج اینستاگرام
00:25:18
11
شروع طراحی پروژه فروشگاه ، آموزش کامل کار با Background ها در فیگما
00:26:19
12
طراحی پروژه فروشگاه ، کار با تصاویر بصورت تخصصی در فیگما
00:29:27
13
پروژه طراحی انواع نمودارها بدون هیچ پلاگینی در فیگما
00:23:58
14
پروژه اپ فروش قهوه ، آموزش انیمیشن ها در Figma
00:24:58
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
ستاره آدی بیگ ۱۱ / ۱۴۰۲
5

ممنونم از پاسختون.من آموزشهای عالی شما رو دنبال می کنم هم اینجا هم داخل یوتوب. خوشحالم که پیداتون کردم ممنون بابت همه زحمات و آموزشهای فوق العاده خوبتون

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۲

متشکرم از نظر لطف و همراهی شما در مجموعه سئو نود ، موفق باشید

ستاره آدی بیگ ۱۱ / ۱۴۰۲
5

سلام استاد آیا توی این دوره پروتوتایپ فیگما هم آموزش داده میشه یا نه فقط طراحی یو ایکس آموزش میدید؟ و یک سوال کلی هم داشتم از خدمتتون و اونم اینکه مگه نباید برای تحویل کار به کارفرما پروتوتایپ هم روی طرح هامون اعمال کنیم پس چرا توی بیشتر آموزشهایی که در سطح وب هست به این مورد اهمیت کمی داده شده؟

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۲

سلام ، بله قسمت Prototype هم آموزش داده شده اما باید دقت کنید که کارکردن روی Prototype موضوعی هست که باید تمرین زیادی روی اون انجام بشه و آموزش خود Prototype نهایت به 30 دقیقه آموزش نیاز داره چراکه این قسمت بیشتر روی ترفند های فیگما سوار هست و لازمه کسب مهارت از طرف خو هنرجو هست . متاسفانه در کشور ما چون هزینه زیای برای انجام کارهای پایه نمیشه ، باید به اندازه‌ای که کارفرما هزینه پرداخت کرده به اون خدمات ارائه کرد چراکه وقت شما هم ارزشمنده !

بابک ۰۷ / ۱۴۰۲

سلام استاد این دوره شما چقدر کامل هست

امید قدیمی ۰۷ / ۱۴۰۲

سلام خدمت شما ، تمامی مواردی که نیاز دارید کاملا آموزش داده شده خدمتتون

مهدی قاطعی ۰۷ / ۱۴۰۲
5

استاد مثل همیشه عالی و بی نقص تدریس شده آموزش شما من واقعا لذت میبرم دستتون دردنکنه فعلا قسمت های اول هستم اما واقعا کیف میکنم ممنونم ازشما امیدوارم در ادامه دوره هم بتونم موارد خیلی زیادی یادبگیرم از شما

امید قدیمی ۰۷ / ۱۴۰۲

سلام مهدی عزیز بسیار خوشحالم که دوره برات مفیده ، مطمئن باش این دوره مهارت های شمارو در زمینه طراحی تضمین میکنه

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود