بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

تکنیک PBN در سئو چیست ؟

مقالات سئو

چگونه میتوان با تکنیک PBN یک شبکه لینک سازی دائمی و همیشگی را ایجاد کرد که با اطمینان خاطر هر وب سایتی را به رتبه های اول گوگل رساند ؟ مهم ترین اصولی که باید در مورد تکنیک PBN بدانید !

0 323
تکنیک PBN در سئو چیست ؟

تکنیک PBN یکی از راهکار های کسب رتبه برتر و تضمینی در سئو است که حرف و حدیث های بسیاری راجب آن وجود دارد و در دوره آموزش جامع سئو نیز به صورت مفصل در این مورد صحبت شده است ، اما در این مقاله قصد داریم تا بار دیگر موضوع تکنیک PBN را برای شما عزیزان در حد آشنایی و شناخت اصول کار توضیح دهیم . تکنیک PBN ازجمله روش های لینک سازی خارجی است که نیازمند تخصص و تجربه بسیار بالا در زمینه سئو است و افراد مبتدی حتی متوسط در زمینه سئو ، نباید از این روش برای لینک سازی خارجی استفاده کنند . همچنین این روش در سطوح بسیار بالای رقابتی بین وب سایت ها استفاده می شود و برای سایت های متوسط بهتر است از این روش استفاده نشود .

این متد برگرفته از روش های کلاه خاکستری است که درصورت عدم انجام شدن به شکل درست ، باعث بروز مشکلاتی همچون پنالتی شدن سایت خواهد شد که به همین خاطر توصیه شده تنها در صورت داشتن دانش کافی و اطلاعات همه جانبه در مورد شرایط تکنیک PBN اقدام به اجرای آن کنید .

موضوع لینک سازی خارجی همواره یکی از پایه های سئو جهت بهبود رتبه های سایت در نتایج موتور های جستجو بوده که فعلا نیز تاثیر خود را بخوبی نشان می‌دهد اما به این دلیل که وب سایت ها به دلیل حوزه های رقابتی ، تمایلی به تبادل لینک های رایگان با یکدیگر ندارند ، بک لینک های ایجاد شده یا خریداری شده است و یا برای مدت کوتاهی در سایر سایت ها ایجاد می شوند و تنها راه ایجاد بک لینک برای وب سایت استفاده از تکنیک کلاه خاکستری و ایجاد بک لینک توسط مدیران سئو خود وب سایت است .

روش های مبتدی لینک سازی خارجی به این شکل است که آدرس سایت خودتان را در وب سایت های دیگر به روش هایی همچون بک لینک متنی ( با کلمه کلیدی یا کلمات هم خانواده ) ، بک لینک از نوع url و یا تصویر و … منتشر می کنید . در اکثر حالات این بک لینک ها از سایت دیگر مستقیما به سایت شما گرفته خواهد شد و شما نیز به این روش عمل می‌کنید . اما در روش دیگری از لینک سازی میتوان بک لینک ها را ابتدا از سایتی به سایت دیگر داد ، یعنی از سایت اول به سایت دوم و نهایتا از سایت دوم به سایت شما !

حتی میتوان این شاخه را توسعه داده و طبق یک اصول مشخص ، لینک سازی شبکه‌ای انجام داد که تکنیک PBN نیز برهمین اساس پیاده شده است . در تکنیک PBN یک مجموعه از وب سایت ها با لینک سازی به شکل شبکه‌ای مسبب رسیدن لینک ها به سایت اصلی هستند و همانطور که گفته شد باید این متد به درستی انجام شود . در تکنیک PBN چندین و چند نکته مهم وجود دارد که باید حتما در مورد آنها اطلاعات داشته باشید تا اگر زمانی اقدام به لینک سازی به روش PBN نمودید ، احیانا درگیر این مشکلات نشوید .

مهم ترین نکات در مورد تکنیک PBN

تکنیک PBN را اصولا باید توسط یک شبکه خصوصی از وب سایت ها ایجاد کرد تا ماندگاری لینک ها تضمین شود ، به عبارتی اگر در این فکر هستید که لینک سازی به شکل شبکه را توسط سایت های رایگان انجام دهید ، قطعا نتیجه لازم را دریافت نمی‌کنید ، یا حداقل در سطوح اصلی لینک سازی از سایت های رایگان استفاده نکنید که در ادامه خدمتتان توضیح داده خواهد شد . اگر ساختار لینک سازی تکنیک PBN را به شکل زیر نمایش دهیم

سایت اصلی
سایت سطح دوم سایت سطح دوم
سایت سطح سوم سایت سطح سوم سایت سطح سوم سایت سطح سوم

سایت های سطح سوم ، به سایت سطح دوم لینک خواهند داد ( سایت های موجود در یک سطح نباید به یکدیگر لینک دهند ) و سایت های سطح دوم نیز به سایت اصلی ! نتیحه این روش این است که بک لینک ها از سطح پایین تر ، قدرت خود را یکپارچه کرده و نهایتا به سایت اصلی خواهند داد . اما سوال اینجاست که این سایت ها باید چگونه سئو شوند و بک لینک ها چگونه ارسال شوند و نوع وب سایت هایی که در سطوح پایین تر قرار دارند باید چه نوعی باشد ؟! این موارد در موضوع گسترده لینک سازی خارجی با تکنیک PBN قرار دارد اما برخی نکات در مورد این روش لینک سازی مهم هستند :

اول اینکه سطح لینک سازی در روش تکنیک PBN به شکل استاندارد 3 سطح است که در جدول بالا نمایش داده شده و بیشتر از این سطح ، یعنی رفتن به سطح چهارم توصیه نمی شود .

سایت های سطح آخر می توانند سایت های لینک پروفایل باشند چراکه سایت های پروفایل به شکل کامل اعتبار منتقل می کنند و انتقال اسپم در این سایت ها مفهوم ندارد ، لذا میتوان با خیال راحت از لینک های پروفایلی استفاده کرد .

سایت های سطح دوم بهتر است تماما مختص به خود شما باشند یعنی دامنه و هاست و مدیریت این وب سایت ها در دست خود شما باشد به این دلیل که همیشه ارزش و اعتبار بک لینک های ساخته شده را حفظ کنید و از یک شبکه ایمن برای رشد وب سایت های خودتان استفاده کنید .

اگر سطح تکنیک PBN خود را به 4 سطح افزایش دهید ، بهتر است سطح آخر مربوط به سایت های پروفایل و سطح سوم مربوط به سایت های وب 2 باشد ( سایت هایی که محتوای آنها توسط کاربران منتشر می شود و امکان نوشتن مقاله و گرفتن بک لینک رایگان از آنها وجود دارد ، برای مثال سایت ویرگول ، سایت مداد و یا سایت های وب 2 خارجی که میتوانید به راحتی داخل آنها مقاله منتشر کنید و لینک ایجاد کنید )

در سایت های پروفایلی که سایت های سطح سوم ( در نمودار 3 سطحی ) هستند ، درصورت ساخت پروفایل در سایت های مختلف ، از اسامی غیر مشابه جهت نام گذاری پروفایل استفاده کنید به نوعی که هر پروفایل مربوط به شخص دیگری با مشخصات متفاوت باشد . تصاویر متفاوت ، اسامی ، آدرس ها و همه موارد را در پروفایل تکمیل کنید ، به این دلیل که برخی سایت های پروفایلی پس از مدتی ، پروفایل های ناقص را حذف می کنند به همین دلیل بهتر است در گام اول پروفایل خود را تکمیل کنید و هرزگاهی نیز به پروفایل خود سربزنید تا اگر این وب سایت ها امکان ارسال پست یا کامنت داشتند از آنها استفاده کرده و پروفایل خود را فعال نگه‌دارید .

سایت های سطح دوم ( در نمودار 3 سطحی ) وب سایت هایی هستند که مدیریت آنها در دست خود شما است و به عبارتی بخش اصلی تکنیک PBN در همین وب سایت ها خلاصه می شود . شما در حالت تکنیک PBN ممکن است 10 وب سایت را در سطح دوم شاخه تکنیک PBN برای خودتان ایجاد کنید . این وب سایت ها باید دارای قالب های متفاوت باشند و ظاهر هیچ یک از آنها با دیگری یکسان نباشد .

محتوایی که در هریک از وب سایت ها نوشته می شود بهتر است در حوزه های متفاوت باشد ، برای مثال یکی از وب سایت ها در زمینه مطالب آموزش وب و اینترنت ، یکی از وب سایت ها در زمینه مطالب فروشگاه های اینترنتی ، یکی در زمینه سرگرمی و به همین ترتیب ( یکسان بودن حوزه های کاری وب سایت ها در کل مشکل ایجاد نخواهد کرد به شرطی که محتوای منتشر شده در هیچ یک از وب سایت ها با دیگری مشابه نباشد ) نام نویسنده و مشخصات کلی مدیران هر وب سایت نیز باید با دیگری تفاوت داشته باشد .

شما برای ایجاد یک شاخه PBN قدرتمند باید بروی وب سایت های سطح دوم بخوبی کار کنید و محتوای مناسب و کافی و البته یکتا داخل همه آنها منتشر کنید . دقت داشته باشید که برخی موارد دیگر نیز در مورد سایت های سطح دوم اهمیت دارند . برای مثال حدالامکان باید هاست و دامنه های هر وب سایت را از شرکت های هاست و دامین مجزایی تهیه کنید و یا اگر 10 وب سایت در سطح دوم دارید ، هاست و دامین 3 وب سایت را از یک شرکت و 3 مورد دیگر را از یک شرکت دیگر و 4 مورد دیگر را نیز از یک شرکت دیگر تهیه کنید . در کل نباید در تکنیک PBN کاری مشکوک انجام داد بنابراین هر اندازه که نکات ریز در این روش درنظر گرفته شود نتیجه بهتر و قطعی تر است .

درمورد دامنه و هاست ، دامنه بیشتر اهمیت دارد . به این دلیل که در بحث Whois دامنه ، اگر تمامی دامنه ها به نام یک شخص باشد ، به مرور زمان این مورد توسط گوگل شناسایی خواهد شد و لذا باید در مورد دامنه بیشتر محتاط بود . به این دلیل در ابتدای مطلب گفته شد که این روش یکی از پرهزینه ترین روش ها برای سئو است که اگر به درستی انجام شود ، نتیجه آن شگفت انگیز خواهد بود .

درکل در روش تکنیک PBN نباید مشخص شود که شما مالک چندین سایت مختلف هستید و به کمک این وب سایت ها یک شبکه لینک سازی برای خودتان ایجاد کرده‌اید . این مقاله صرفا یک معرفی در مورد تکنیک PBN بود تا اطلاعات کلی در مورد این روش داشته باشید و نمیتوان تمامی جزئیات و زیروبم های مربوط به این روش را در یک مقاله و به شکل متنی خلاصه کرد . یکبار دیگر باید خاطر نشان کرد که این روش تنها توسط سئو کاران ماهر باید انجام شود و برا سایت هایی که رقابت در آنها بسیار بالا نیست توصیه نمی شود چرا که بدون تکنیک PBN نیز میتوان در سایت هایی با رقابت متوسط ، به رتبه های برتر رسید . درصورت داشتن سئوال در این مورد میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید .

 

 

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

انکر تکست چیست ( Anchor text ) انکر تکست چیست ؟ یکی از مباحث بسیار مهم در سئو و بهینه سازی انکر تکست است که باید بسیار به آن توجه کرد . انکر تکست به اندازه ای مهم است که در بحث لینک سازی سرنوشت وب سایت ما را در سئو خارجی و همچنین لینک […]

0 1,378

سئو خارجی یا OnPage Seo چیست و چه مواردی را شامل می‌شود ؟ فاکتورهایی که باید برای بهبود سئو داخلی سایت خودتان شناخته و روی آنها کار کنید . صفرتاصد سئو داخلی را در یک مقاله مطالعه کنید .

2 1,308
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود