بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

لینک سازی در بخش نظرات

مقالات سئو

لینک سازی در بخش نظرات آیا لینک سازی در بخش نظرات باعث افزایش رتبه خواهد شد ؟ لینک سازی در بخش نظرات یکی از کارهایی است که در بخش سئو کلاه خاکستری انجام می شود . همین که ما لینک را خودمان می سازیم قبل از هر چیز از نظر موتور های جستجو تخلف است […]

0 717
لینک سازی در بخش نظرات

لینک سازی در بخش نظرات

آیا لینک سازی در بخش نظرات باعث افزایش رتبه خواهد شد ؟

لینک سازی در بخش نظرات یکی از کارهایی است که در بخش سئو کلاه خاکستری انجام می شود . همین که ما لینک را خودمان می سازیم قبل از هر چیز از نظر موتور های جستجو تخلف است اما گاهی اوقات مجبور هستیم تا برای رشد وب سایت طبق روش های اصولی لینک سازی کنیم .

این حالت زمانی است که صاحب وب سایت تمایل دارد تا لینک سازی در بخش نظرات سایر وب سایت ها را انجام دهد . البته باید توجه کنید که وب سایت هایی که تعداد لینک های خروجی زیادی دارند اصلا درست نیست و نباید از این وب سایت ها لینک گرفت . به این دلیل که لینک های آنها ارزشی ندارند و برای شما تاثیر گذار نیستند و حتی ممکن است مضر هم باشند .

اگر شما می توانید لینک های با ارزش بگیرید پس سعی کنید از بخش نظرات به هیچ عنوان لینک نگیرید .

اگ شما روی وب سایت خود سرمایه گذاری نموده اید و قصد دارید تا در این زمینه حرفه ای شوید ، پس لازم است بدانید که باید همانند حرفه ای ها عمل کنید . حرفه ای ها تا حد امکان کار خود را با ارزش تر انجام می دهند . لینک سازی در بخش نظرات شما را ضعیف تر شان می دهد .

البته این نکته هم لازم است که برخی شرکت ها برای وب سایت های خود در بخش نظرات وب سایت های داخلی یا خارجی طبق اصول لینک می سازند اما همانگونه که اشاره کردیم طبق اصول .

قبل از هر چیز مسئله مهم یافتن وب سایتی است که بتواند به شما از بخش نظرات لینک ارائه کند و شما قادر باشید تا لینک سایت خود را در آن قرار دهید .

مورد دوم این است که آیا وب سایتی که قرار است در بخش نظرات آن لینک بگیریم ارزش و اعتبار کافی دارد یا نه ؟ همانگونه که گفته شد لینک گرفتن از صفحاتی که تعداد لینک ها خروجی از آن ها بسیار زیاد است اصلا درست نیست و هرگز نباید از آنها لینک گرفت .

مورد بعدی رعایت اعتدال در وب سایت هاست . شما در طی پروسه لینک سازی ممکن است از داخل وب سایت های خارجی و غیر هم زبان وب سایت شما هم لینک دریافت کنید . لینک هایی که از بخش نظرات وب سایت های غیر هم زبان دریافت می شوند باید یک دهم سایر لینک ها باشند . یعنی اگر تعداد 9 بار لینک سازی در بخش نظرات سایت های هم زبان ایجاد کریدم ، تعداد 1 لینک هم از بخش نظرات وب سایت های غیر هم زبان دریافت کنیم . اما اینها نکات کلی هستند .

لینک سازی در بخش نظرات سایت ها

از بخش نظرات لینک بگیریم یا نه ؟

همانگونه که در بالا هم گفتیم اگر قصد حرفه ای شدن داریم و همینطور وب سایت ما برای ما مهم است توصیه می شود از بخش نظرات لینک نگیرید ، چرا که لینک های بسیار مفید تری می توان ساخت و اعتبار بیشتری دریافت کرد . لینک سازی در بخش نظرات اساسا کاری است که درصد اسپم شدن سایت را افزایش می دهد و اگر این کار بیش از حد انجام شود دقیقا تبدیل به سئو کلاه سیاه خواهد شد و سئو کلاه سیاه هم مسما سایت را در کمله مورد نظر پنالتی خواهد کرد .

پس توصیه ما با توجه به تجربه خود در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ها این است که حدالامکان از بخش نظرات لینک نگیرید . تمرکز خود را روی گرفتن لینک های با کیفیت قرار دهید .

اگر مقاله بک لینک چیست را مطالعه کرده باشید به خوبی خواهید فهمید که چرا گرفتن یک لینک با ارزش بهتر از گرفتن 1000 لینک بی ارزش است .

همچنبن قدم اول ما در سئو نباید لینک سازی باشد و ما در همان مقاله بک لینک چیست اشاره نموده ایم که موضوع لینک سای را به مرحله آخر سئو و بهینه سازی محول کنید و از روز اول در فکر ساخت بک لینک نباشید . زمانی که به مرحله تولید بک لینک رسیدید توجه داشته باشید که طیق اصول لینک سازی عمل کنید ؛ برای دانستن این اصول می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید

مقاله پیشنهادی : لینک های نوفالو

اگر وب سایت شما تازه راه افتاده است به هیج وجه دنبال لینک سازی در بخش نظرات نروید . شما در ابتدا حتما قصد دارید تا کمی لینک سازی کنید تا وب سایت خود را معتبر کنید اما لازم است بدانید که داشتن محتوای مناسب در قدم اول بسیار موثر است و اگر شما بتوانید تولید محتوا سایت خود را به شکل مناسب و کاربر پسند انجام دهید بسیار بهتر است از اینکه 1000 لینک در بخش نظرات سایت های مختلف ایجاد کنید .

با توجه به اینکه بسیاری از وب سایت ها برای نمایش نظرات نیاز به تایید مدیریت دارند پس عملا لینک سازی در بخش نظرات سایت های معتبر ممکن نیست . همچنین تعداد سایت هایی که نظرات را بدون تایید نمایش می دهند و لینک هم می توان در داخل آنها گذاشت بسیار کم هستند . از این جهت شانس ما برای گرفتن لینک از بخش نظرات هم زیاد نیست .

بنابراین اگر شما هم خودتان کمی فکر کنید می توانید دریابید که لینک سازی در بخش نظرات زیاد هم خوب نیست ضمن اینکه گفتیم شرایط هم برای لینک سازی همیشه فراهم نیست . وب سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس اجرا شده اند بخشی دارند تا کاربران بتوانند آدرس وب سایت را هم هنگام ارسال نظرات قرار دهند که معمولا این وب سایت در صورت تایید لینک می شود . صاحبان وب سایت ها این بخش را دوست ندارند و معمولا یا آنرا غیر فعال می کنند و یا اگر کاربران که نظر ثبت می کنند وب سایت را هم ثبت کنند توسط مدیر سایت ویرایش شده و آدرس سایت حذف خواهد شد  .

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده و با توجه به نتایجی که از سئو وب سایت های مختلف بدست آورده ایم نتیجه این است که لینک سازی در بخش نظرات در مقایسه با سایر روش ها نتیجه مناسبی ندارد پس تا حد امکان در بخش نظرات لینک سازی نکنید . این کار را از پروسه سئو خود خارج کنید . بهتر است وقت و هزینه خود را بر روی لینک سازی طبیعی با انتشاز محتوای مناسب قرار دهید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه می‌توان نرخ پرش سایت را توسط قسمت " محصولات مرتبط " کاهش داد ؟ ایجاد CTA توسط بخش محصولات مرتبط جهت بهبود سئو سایت !!

4 85

چگونه میتوان یک تقویم محتوایی برای تولید محتوا ساخت ؟ روش اصولی ایجاد تقویم برای محتوا را در این مقاله کوتاه بخوانید !

2 141
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود