بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

کد اسکیما برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی در سئو

مقالات سئو

کامل ترین کد schema برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی ، چگونه Schema برای سوشیال های سایت خودمان تنظیم کنیم ؟ معرفی روش های با کدنویسی و بدون کدنویسی !

2 215
کد اسکیما برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی در سئو

شبکه های اجتماعی یکی از گزینه هایی هستند که میتوان با قراردادن اسکیمای مرتبط با آنها ، به خزنده های موتور های جستجو تفهیم کرد که ما در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت داریم ، همانند محتواهایی همچون ویدیو ، سئوالات متداول و امتیاز و … شبکه های اجتماعی مواردی هستند که نمیتوان به شکل غیر مستقیم آنها را به خزنده ها معرفی کرد . در سایت هایی همچون Woorank که یک وب سایت کمکی برای آنالیز وضعیت سئو داخلی سایت شما است ، شبکه های اجتماعی که در آنها فعالیت دارید ، یکی از اصلی ترین موارد برای افزایش نمره سئو داخلی شما هستند .

پیشنهادی : چگونه برای ویدیوها کد اسکیمای قابل ایندکس در گوگل قرار دهیم ؟

این وب سایت و تمامی وب سایت هایی که شبکه های اجتماعی شما را رصد می کنند ، این پروسه را توسط اسکیماهای مربوط به شبکه های اجتماعی انجام میدهند ، از این جهت باید به شکل دقیق ، سوشیال هایی که داخل آنها فعالیت داریم را به خزنده ها معرفی کنیم . مهم ترین شبکه های اجتماعی که فعالیت شما در آنها بسیار مورد اهمیت است ، توئیتر و فیسبوک هستند و البته میتوانیم تمامی صفحات خودمان در شبکه های اجتماعی را در داخل اسکیما معرفی کنیم ! کد زیر یک نمونه اسکیمای اصلی برای معرفی سایت و همچنین شبکه های اجتماعی است :

<script type="application/ld+json">
{
 "@context" : "http://schema.org",
 "@type" : "Organization",
 "name" : "Your Brand Name",
 "url" : "https://YourDomain.com/",
 "logo": "Your Logo Url",
 "sameAs" : [
  "https://www.facebook.com/.....",
  "https://twitter.com/.....",
  "https://instagram.com/.....",
  "https://linkedin.com/....."
  ]
}
</script>

در این کد که البته به نوعی اسکیمای معرفی سایت بعلاوه اسکیمای شبکه های اجتماعی سایت است ، چندین مورد را مشاهده می کنید ، اولین گزینه که نوع اسکیما را مشخص نموده و Organization است ، سایر موارد از جمله قسمت name که مربوط به نام برند شما است و باید انگلیسی وارد کنید ، برای مثال  ” Kalima ” ، سپس url که باید آدرس دامین شما باشد ، نهایتا مورد بعدی که sameAs است و یک آرایه در داخل آن قرار گرفته و میتوانید در هر خط همانند مثال ، آدرس یک صفحه از شبکه های اجتماعی خودتان را وارد کنید .

اگر از افزونه یواست سئو استفاده کنید ، میتوانید از بخش تنظیمات ، گزینه های مربوط به این قسمت را بدون وارد شدن به بخش های کدنویسی سایت تنظیم کنید !

داخل نمونه کلی اسکیمای زیر ، میتوانید مواردی همچون آدرس و … را نیز وارد کنید که در مثال پایین میتوانید یک نمونه کامل از اسکیمای شبکه های اجتماعی و معرفی سایت را مشاهده کنید :

<script type="application/ld+json">
 { "@context": "https://schema.org",
 "@type": "Organization",
 "name": "Your Brand Name",
 "legalName" : "....",
 "url": "Your Domain Url",
 "logo": "Your Logo Url",
 "foundingDate": "2020",
 "founders": [
 {
 "@type": "Person",
 "name": "Your Name"
 },
 {
 "@type": "Person",
 "name": ""
 } ],
 "address": {
 "@type": "PostalAddress",
 "streetAddress": "....",
 "addressLocality": "....",
 "addressRegion": "IR",
 "postalCode": "3344433444",
 "addressCountry": "IR"
 },
 "contactPoint": {
 "@type": "ContactPoint",
 "contactType": "customer support",
 "telephone": "[+98-52668457]",
 "email": "info@xyz.com"
 },
 "sameAs": [ 
 "http://www.freebase.com/....",
 "http://www.facebook.com/....",
 "http://www.twitter.com/....",
 "http://pinterest.com/....",
 "http://elitestrategies.tumblr.com/",
 "http://www.linkedin.com/....",
 ]}
</script>

این نمونه کد ، کامل ترین حالت برای معرفی سایت و همچنین شبکه های اجتماعی آن است که یک ساختار کلی برای قراردادهای اسکیما در بخش Organization می‌باشد . توجه داشته باشید همانطور که گفته شد ، اکثر این قسمت ها ( اسکیماها ) در صورت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و همچنین افزونه یواست سئو ، امکان پذیر خواهند بود اما برای سیستم هایی که از وردپرس استفاده نمی‌کنند ، این گزینه ها باید به شکل کدنویسی و در حالت داینامیک اجرا شوند ، لذا باید از کدهایی که خدمتتان معرفی شده است استفاده کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه می‌توان نرخ پرش سایت را توسط قسمت " محصولات مرتبط " کاهش داد ؟ ایجاد CTA توسط بخش محصولات مرتبط جهت بهبود سئو سایت !!

2 71

کامنت مارکتینگ و سئو کامنت مارکتینگ و سئو باهم ارتباط نزدیکی دارند . برخی از وب سایت ها حتی بخش نظرات در سایت خود ندارند و کاربران را در بهبود وب سایت خود شرکت نمی دهند . کاربران همواره هدف اصلی ما هستند و بدون کاربران وب سایت معنی ندارد ، کارکردن روی آن هم […]

0 1,276
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
مهران احمدی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام توی قسمت آخرهای دوره سئو گفتین که افزونه سئو بروزرسانی کرده اونجا نشون دادین که اینا هست از اونجا بذاریم میشه؟کارمیکنه درست یعنی

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام بله اگر تنظیم کنید اسکیماشون داخل صفحه قرار میگیره

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود