بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

کد اسکیما برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی در سئو

مقالات سئو

کامل ترین کد schema برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی ، چگونه Schema برای سوشیال های سایت خودمان تنظیم کنیم ؟ معرفی روش های با کدنویسی و بدون کدنویسی !

2 169
کد اسکیما برای معرفی سایت و شبکه های اجتماعی در سئو

شبکه های اجتماعی یکی از گزینه هایی هستند که میتوان با قراردادن اسکیمای مرتبط با آنها ، به خزنده های موتور های جستجو تفهیم کرد که ما در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت داریم ، همانند محتواهایی همچون ویدیو ، سئوالات متداول و امتیاز و … شبکه های اجتماعی مواردی هستند که نمیتوان به شکل غیر مستقیم آنها را به خزنده ها معرفی کرد . در سایت هایی همچون Woorank که یک وب سایت کمکی برای آنالیز وضعیت سئو داخلی سایت شما است ، شبکه های اجتماعی که در آنها فعالیت دارید ، یکی از اصلی ترین موارد برای افزایش نمره سئو داخلی شما هستند .

پیشنهادی : چگونه برای ویدیوها کد اسکیمای قابل ایندکس در گوگل قرار دهیم ؟

این وب سایت و تمامی وب سایت هایی که شبکه های اجتماعی شما را رصد می کنند ، این پروسه را توسط اسکیماهای مربوط به شبکه های اجتماعی انجام میدهند ، از این جهت باید به شکل دقیق ، سوشیال هایی که داخل آنها فعالیت داریم را به خزنده ها معرفی کنیم . مهم ترین شبکه های اجتماعی که فعالیت شما در آنها بسیار مورد اهمیت است ، توئیتر و فیسبوک هستند و البته میتوانیم تمامی صفحات خودمان در شبکه های اجتماعی را در داخل اسکیما معرفی کنیم ! کد زیر یک نمونه اسکیمای اصلی برای معرفی سایت و همچنین شبکه های اجتماعی است :

<script type="application/ld+json">
{
 "@context" : "http://schema.org",
 "@type" : "Organization",
 "name" : "Your Brand Name",
 "url" : "https://YourDomain.com/",
 "logo": "Your Logo Url",
 "sameAs" : [
  "https://www.facebook.com/.....",
  "https://twitter.com/.....",
  "https://instagram.com/.....",
  "https://linkedin.com/....."
  ]
}
</script>

در این کد که البته به نوعی اسکیمای معرفی سایت بعلاوه اسکیمای شبکه های اجتماعی سایت است ، چندین مورد را مشاهده می کنید ، اولین گزینه که نوع اسکیما را مشخص نموده و Organization است ، سایر موارد از جمله قسمت name که مربوط به نام برند شما است و باید انگلیسی وارد کنید ، برای مثال  ” Kalima ” ، سپس url که باید آدرس دامین شما باشد ، نهایتا مورد بعدی که sameAs است و یک آرایه در داخل آن قرار گرفته و میتوانید در هر خط همانند مثال ، آدرس یک صفحه از شبکه های اجتماعی خودتان را وارد کنید .

اگر از افزونه یواست سئو استفاده کنید ، میتوانید از بخش تنظیمات ، گزینه های مربوط به این قسمت را بدون وارد شدن به بخش های کدنویسی سایت تنظیم کنید !

داخل نمونه کلی اسکیمای زیر ، میتوانید مواردی همچون آدرس و … را نیز وارد کنید که در مثال پایین میتوانید یک نمونه کامل از اسکیمای شبکه های اجتماعی و معرفی سایت را مشاهده کنید :

<script type="application/ld+json">
 { "@context": "https://schema.org",
 "@type": "Organization",
 "name": "Your Brand Name",
 "legalName" : "....",
 "url": "Your Domain Url",
 "logo": "Your Logo Url",
 "foundingDate": "2020",
 "founders": [
 {
 "@type": "Person",
 "name": "Your Name"
 },
 {
 "@type": "Person",
 "name": ""
 } ],
 "address": {
 "@type": "PostalAddress",
 "streetAddress": "....",
 "addressLocality": "....",
 "addressRegion": "IR",
 "postalCode": "3344433444",
 "addressCountry": "IR"
 },
 "contactPoint": {
 "@type": "ContactPoint",
 "contactType": "customer support",
 "telephone": "[+98-52668457]",
 "email": "info@xyz.com"
 },
 "sameAs": [ 
 "http://www.freebase.com/....",
 "http://www.facebook.com/....",
 "http://www.twitter.com/....",
 "http://pinterest.com/....",
 "http://elitestrategies.tumblr.com/",
 "http://www.linkedin.com/....",
 ]}
</script>

این نمونه کد ، کامل ترین حالت برای معرفی سایت و همچنین شبکه های اجتماعی آن است که یک ساختار کلی برای قراردادهای اسکیما در بخش Organization می‌باشد . توجه داشته باشید همانطور که گفته شد ، اکثر این قسمت ها ( اسکیماها ) در صورت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و همچنین افزونه یواست سئو ، امکان پذیر خواهند بود اما برای سیستم هایی که از وردپرس استفاده نمی‌کنند ، این گزینه ها باید به شکل کدنویسی و در حالت داینامیک اجرا شوند ، لذا باید از کدهایی که خدمتتان معرفی شده است استفاده کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو هم مستقیم است و هم غیرمستقیم . شبکه های اجتماعی یک عضو جدایی ناپذیر در اتصال سایت ها هستند و تقریبا همه وب سایت ها حداقل در یک شبکه اجتماعی همانند اینستاگرام فعالیت دارند . به این دلیل که بازخورد مناسبی را از […]

0 1,228

چگونه در سئو یک سایت کلمات مخفی ایجاد شده و این کلمات باعث وارد شدن ضربات شدید به روند بهینه سازی می شوند ! در این مقاله ، کوتاه و مفید خدمتتان توضیح خواهیم داد .

5 1,647
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
مهران احمدی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام توی قسمت آخرهای دوره سئو گفتین که افزونه سئو بروزرسانی کرده اونجا نشون دادین که اینا هست از اونجا بذاریم میشه؟کارمیکنه درست یعنی

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام بله اگر تنظیم کنید اسکیماشون داخل صفحه قرار میگیره

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود