در کدام دامنه ها وبلاگ بسازیم

یکی از سوالات خیلی مهم ممکن است این باشد که در کدام دامنه ها وبلاگ بسازیم ؟ ساخت وبلاگ می تواند برای انگیزه شخصی باشد یا برای وبلاگ نویسی جهت سئو . اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که علاقمند و به سئو و بهینه سازی هستید حتما شنیده اید که بخشی از پروسه تولید مقالات در بخش وبلاگ نویسی ممکن است صورت گیرد . اگر به نکات مهمی که در وبلاگ نویسی وجود دارد علاقمند هستید می توانید از مقاله زیر استفاده کنید :

مقاله پیشنهادی : قوانین وبلاگ نویسی در سئو

در داخل کشور ما ، سیستم های بسیار خوبی برای وبلاگ نویسی وجود دارند که برخی از آنها سال های بسیار زیادی است که در این زمینه فعالیت می کنند . وبلاگ ها خودشان یک وب سایت هستند و درواقع یک زیر دامنه که اصطلاحا ساب دامین نامیده می شود را در اختیار شما قرار می دهند . برای مثال اگر آدرس دامنه اصلی وبلاک به صورت Seo90.ir باشد آدرس وبلاگ شما به شکل مثلا Amouzesh.Seo90.ir خواهد بود . یعنی بخشی از آدرس و دامنه این وب سایت اصلی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا اطلاعات خود را در آن بارگذاری کنید .

شاید تاکنون کمتر توجه کرده بودید که شما هنگام ساخت وبلاگ ، هم بخشی از دامنه و هم بخشی از فضای ذخیره سازی آن را به ارث خواهید برد . در چندین سال گذشته استفاده از سیستم ها وبلاگ دهی خیلی زیاد بود .

چرا استفاده از وبلاگ ها کمرنگ شده است ؟

در حال حاضر در مقایسه با چندین سال قبل استفاده از سیستم های وبلاگ دهی کمتر شده است ، دلیل این کار هم مشخص است . به این دلیل که در گذشته هزینه طراحی سایت بسیار بالا بود و سیستم های مدیریت محتوا هم به این میزان رشد نکرده و توسعه نیافته بودند . به همین دلیل بسیاری از افراد برای نمایش کسب و کار خود یا ارائه مطالبی که علاقه داشتند تا سایرین هم مشاهده کنند را در قالب وبلاگ به اشتراک می گذاشتند .

اما کم کم سیستم های مدیریت محتوا توسعه یافتند ، علاوه برا این دانش طراحی سایت هم در کشور ما توسعه یافت ، به همین دلیل کم کم وب سایت ها رشد کردند و کسب و کارها کم کم به سوی داشتن یک وب سایت مستقل روی آوردند . داشتن یک وب سایت مجزا ، فضای ذخیره سازی و دامنه مجزا ، مزیت های بسیار زیادی داشت . اساسا برای بحث سئو هم لازم بود تا وب سایت ها مستقل شوند .

اما چرا بازهم وبلاگ ها در حال فعالیت هستند ؟ اصولا سیستم هایی که زمانی برای ما منفعت زیادی داشتند بازهم می توانند داشته باشند اما با شکلی متفاوت . در حال حاضر بیشتر بخش های وبلاگ نویسی برای سئو سایت و کمک به رشد سایت تاثیر مناسبی دارند اما به شرطی که اصولی باشد و طبق روش صحیح انجام شود .

اما سوالی که در این مقاله بود این بود که در کدام دامنه ها وبلاگ بسازیم ؟

پاسخ دادن به این موضوع به هیچ عنوان جنبه تبلیغی ندارد و ما صرفا تجربه شخصی خود را به همراه برخی فاکتور هایی که سیستم ها معرف داشته اند در خدمت شما قرار میدهیم .

وبلاگ ها هم اعتبار دامنه خودشان را دارند . همانند وب سایت ها که دامنه آنها اعتبار مشخصی دارد  ، دامنه اصلی وبلاگ ها هم اعتبار دامنه دارند . همچین سرعت ایندکس شدن مطالب وبلاگ هم برای ما بسیار مهم است به این دلیل که در روش هایی همچون لینک سازی خاکستری برای سایت ، یحث ایندکس شدن و رتبه گرفتن بسیار مهم است .

خدماتی هم که سیستم های وبلاگ دهی در اختیار ما قرار می دهند یکی دیگر از مشخصه هایی است که می توان برا اساس آنها سیستم های خوبی را انتخاب کرد . همانگونه که گفته شد در حال حاضر بیش از 20 سیستم وبلاگ دهی در کشور ما فعالیت دارند که از این میان برخی ها بسیار عملکرد بهتری دارند .

سیستم های وبلاگ دهی که به شما می توانیم توصیه کنیم که هم از نظر سرعت ایندکس ، هم از نظر اعتبار دامنه و هم از نظر مشخصه های تجربه کاربری مناسب تر هستند سیستم های زیر هستند :

  • 1. Blog.ir
  • 2. Rozblog
  • 3. Blogfa
  • 4. PersianBlog

همانگونه که گفته شد تجربه شخصی و ویژگی هایی که ذکر شد ، در انتخاب این 4 مورد توسط ما نقش مستقیم داشتند . به شخصه خود سئو 90 ، روی سیستم Blog.ir حساب ویژه ای باز می کند به این دلیل که این سیستم وبلاگ دهی سرعت ایندکس بسیار مناسبی دارد . ما می توانید طبق اصول وبلاگ نویسی که مقاله آن در ابتدای سایت خدمت شما معرفی شد ، وبلاگ نویسی برای بهبود سئو سایت خود را انجام دهید .

چون عموما در حال حاضر اصلی ترین دلیل سوال ” در کدام دامنه ها وبلاگ بسازیم ” بیشتر به سئو و وبلاگ نویسی سئو ارتباط دارد . سیستم های دیگری که در این زمینه فعالیت می کنند هم برای وبلاگ نویسی مناسب هستند اما 4 دامنه ای که معرفی شد با توجه به پارامتر های گفته شده معمولا باردهی سریع تر و بهتری در کوتاه مدت برای شما خواهند داشت .

امیدوایم تا این مقاله برای شما مفید بوده باشد . با تشکر گروه آموزشی سئو 90