بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

آیا یادگیری css برای طراحی وب کافی است ؟؟

مقالات طراحی سایت

آیا امکان طراحی قالب و کسب درآمد تنها با یادگیری و تمرین زبان Css امکان پذیر است ؟ یا در این بین باید به سراغ زبان های دیگری نیز رفت ؟ به این سوال مهم در این مقاله به شکل کامل پاسخ خواهیم داد !

4 1,163 4
آیا یادگیری css برای طراحی وب کافی است ؟؟

یکی ازسئوالاتی که ممکن است برای برخی از دوستان که تازه قصد دارند تا در زمینه طراحی سایت فعالیت کنند پیش آید این است که آیا یادگیری css برای طراحی وب کافی است یا باید زبان های طراحی دیگری هم آموخت ؟ دوستانی که قصد دارند تا طراحی سایت را یاد بگیریند با دو مسیر مواجه هستند . مسیر اول مسیر طراح شدن و مسیر دوم مسیر برنامه نویس شدن است که اگر شخصی قصد داشته باشید تا از ابتدا وارد مسیر شود و اصطلاحا از نقطه اول همه چیز را یاد بگیرد باید از بخش طراحی آغاز نماید و اولین قدمی که باید طی کند یاد گرفتن مباحثی همچون مفهوم سایت ، هاست ، دامنه ، آشنایی مختصر با زبان های سمت کاربر و زبان های سمت سرور و … است .

بعد از اینکه کاربر مورد نظر نحوه طراحی یک سایت را دریافت ، اگر قصد داشته باشد تا یک وب سایت را توسط کد نویسی طراحی کند باید برای گام اول با زبان Html کار خود را شروع کند. زبان Html یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه برای نشانه گذاری در صفحات وب سایت که البته این زبان پایه و اساس تمامی وب سایت های دنیا می باشد و اگر این زبان نشانه گذاری در صفحات وب نباشد نمی توانیم حتی یک صفحه وب سایت داشته باشیم و اصطلاحا برای اینکه بتوانیم داده های مختلف در صفحات وب نمایش دهیم به یک سند Html نیاز داریم . خب یادگیری زبان نشانه گذاری Html در صورتی که شما قصد دارید تا واقعا با اراده در این زمینه پیشروی کنید با در نظر گرفتن تمرین و تکرارا و درک مفاهیم نهایتا یک هفته از شما زمان خواهد گرفت .

پس از یادگیری Html شما نمی توانید یک وب سایت کامل داشته باشید به این دلیل که هنوز مواردی خیلی زیاد در وب سایت شما ناقص هستند وشما تنها زبان حرف زدن با وب سایت را یاد گرفته اید و نقش و نگاری درون آن کار ننموده و با در خواست ها و پاسخ ها کاری ندارید .

بعد از یادگیری Html شما قطعا به سمت Css خواهید رفت که موضوع بحث ما نیز در این مقاله همین است . Css هم یک زبان برنامه نویسی نیست اما شما برای طراحی ظاهر حتما به یادگیری این زبان نیاز دارید . البته یک نکته را هم فراموش نباید کرد و آن هم این است که آیا شما قصد دارید تا طراحی و برنامه نویسی وب را برای بازار کار و اشتغال یاد بگیرید یا اینکه صرفا جهت گذراندن برخی دوره ها و آشنایی برای آینده !!! برخی از دوستان هستند که به دلایلی همچون خدمت سریازی و … قصد دارند تا قبل از رفتن به وظیفه عمومی چندین ماه به سمت یادگیری اچ تی ام ال و Css یروند تا در چند سال بعد با یک ذهنیت مناسب وارد کلاس های آموزشی و یا دوره های آموزشی شوند . برای این دست از دوستان در پاسخ به سوال آیا یادگیری css برای طراحی وب کافی است می توان فعلا پاسخ بله داد چرا که مهم ترین گزینه فعلا برای آنها یادگیری Css است . این صرفا یک مثال بود که شما بدانید در صورت داشتن چه شرایطی یادگیری Css  برای شما کافی است و فعلا نیازی به رفتن سمت فریمورک هایی همچون بوت استرپ و … نیست .

اما این حرف یه این معنی نیود که شما زبان طراحی Css را صرفا به صورت گذرا مطالعه کنید و وارد عمق آن نشوید . دوستان Css مهم ترین عنصر در طراحی قالب است و شما تنها با یادگیری Css می توانید هر قالبی راطراحی کنید . اما از یک نگاه دیگر هم به این قضیه نگاه کنیم .

ورود به بازار کار با یادگیری Css

اگر شما قصد دارید تا یک حرفه ای واقعی باشید باید زبان طراحی Css را خیلی مناسب و عمیق یاد بگیرید . البته که بادگیری تمای قسمت های یک زبان طراحی و یا حتی برنامه نویسی ممکن نیست . نکات بسیار زیادی وجود دارند که باید سالها به دنیال آنها دوید و خیلی از این موارد هم با تجربه و کار روی پروژه های زیاد بدست می آیند . اما برسیم به سوال اصلی که آیا یادگیری css برای طراحی وب کافی است یا نه ! دوستان اگر بخواهیم تا واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم باید گفت بله تنها یادگیری Css کافی است تا شما بتوانید هر نوع قالبی را پیاده کنید . تمامی فریمورک هایی همچون بوت استرپ و یوآی کیت و .. همگی و همگی فریمورک هستند یعنی بستری هستند تا بتوانیم کدهای Css را راحت بنویسم . تمامی این فریمورک ها بر اساس زبان طراحی Css هستند و اگر داخل این کتابخانه ها را باز نموده و مشاهده کنید خواهید دید که چیز هایی جز کلاس های Css و دستورات مدیا و … نیستند .

درواقع جمعی ازطراحان با هم فکری های گروهی و طراحی یک سیستم منظم ، کتابخانه ای را به کمک Css ایجاد نموده اند تا شما با بخش هی زیادی از Css روبرو نشده و صرفا بخش هایی که کمی نیاز به کار بیشتر دارند را با نوشتن اسامی چندین کلاس استفاده کنید . پس اگر شما زبان طراحی Css را بخوبی یاد بگیرید می توانید حتی خودتان یک فریمورک طراحی کنید . کسانی که فریم ورک هایی همچون بوت استرپ را طراحی و در اختیار دنیا قرار می دهند بالاتر از شما نیستند .

پس توجه داشته باشید که اگر شما تنها زبان طراحی Css را به شکل کامل فرا بگیرید می توانید ازپس هر پروژه ای برآئید .

دلیل استفاده از فریمورک هایی همچون بوت استرپ چیست ؟

خب اگر خودمان با یادگیری آموزش های Css می توانیم همه کاری انجام دهیم پس چه لزومی به استفاده ازفریم ورک هایی همچون بوت استرپ و … است ؟ دوستان درست است که شما با یادگیری زبان طراحی Css می توانید هر نوع قالبی راطراحی کنید اما اگر قصد دارید تا در بازار کار فعالیت نمائید باید به نوعی کد نویسی کنید که اگر شخص دیگری پس از شما وارد پروژه شد و قصد انجام تغییرات در داخل آن را داشت بتواند کدهایی که شما قبلا نوشته اید را درک نموده و تغییرات لازم را روی آن اعمال کند .

زمانی که از فریمورک هایی همچون بوت استرپ استفاده می شود این استاندارد سازی انجام می شود به این دلیل که تمامی طراحانی که از بوت استرپ استفاد می کنند با دیدن کدهایی که شما نگارش نموه اید فورا ساختار قالب را بدست آورده وتغییرات را متناسب با نیاز انجام خواهند داد .

بخش پیشنهادی : دوره آموزش جامع Css

پس اولین مزیت و دلیل اساسی استفاده از فریمورک ها نطم بخشیدن ، سازمان دهی و استاندارد سازی کد ها می باشد . دلیل دوم که بسیار مهم تر نیز می باشد افزایش سرعت در کدنویسی است . اگر شما قصد داشته باشید تا وب سایت هایی با طراحی بهتر و همچنین واکنشگرایی اصولی طراحی کنید باید روز ها و شاید هفته ها بر پای کدها نشسته و سیستمی را طراحی کنید تا طرح نهایی شما را بوجود آورد .

یعنی همان درگیر شدن با قسمتی از Css که زمان زیادی از شما خواهد گرفت و ما اگر سفارش چندین پروژه مختلف را داشته باشیم مسلما زمان کافی به همه آنها نمی توانیم اختصاص دهیم . از این جهت فریمورک ها بستری را فراهم می کنند که پروژه دارای استاندارد های لازم باشد و ما با استفاده از کلاس هایی که از قبل برای ما آماده شده اند می توانیم متناسب با قالبی که مدنطر داریم صرفا با محیا کردن شرایطی که فریمورک مدنظر طراحی نموده است ، به قالب نهایی برسیم . پس دو مزیت مهم استاندارد سازی و افزایش سرعت فاکتورهایی فوق العاده مهم برای استفاده از فریمورک ها هستند .

اما بازهم در کنار همه این موارد یادگیری Css الویت اول است . اگر شما Css را بخوبی آموزش ندیده و فورا به سراغ یادگیری فریموک های مختلف بروید چیزی جز سردرگمی عاید حال شما نخواهد شد به این دلیل که فریمورک ها چیزی جز کدهای Css نیستند و شما به نقطه اول یعنی یادگیری Css یاز خواهید گشت .

پس تمرکز خودتان را در وهله اول بر روی یادگیری اصولی و کامل Css قرار دهید و در نهایت اگر قصد دارید تا در بازار کار فعالیت نمائید حتما یکی از فریمورک های محبوب را آموزش ببنید تا بتوانید به شکلی استاندارد در بازار کار کد بزنید .

هم برای یادگیری اصولی Css و هم برای فریمورک بوت استرپ می توانید ازدوره های آموزشی وب سایت ما استفاده نمائید که صفر تا 100 Css و بوت استرپ را برای ورود به بازار کار آموزش خواهید دید . از بخش زیر می توانید به دوره آموزشی Css دسترسی داشته یاشید . امیدواریم مقاله ای که مطالعه نمودید برای شما بسیار مفید باشد .

سمانه دانشی

سمانه دانشی هستم ، علاقه بسیار زیادی به تولید محتوا و سئو دارم و همین موضوع باعث شد تا اشتیاق به تولید محتوا ، انتقال تجربیات و دانش خودم را در سئو 90 با شما شریک باشم . فعال در زمینه فرانت و طراحی قالب های وردپرس

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

طراحی صفحه 404 صفحه 404 . صفحه ای که شاید از دیدن آن خوشحال نشویم !!! یکی از رایج ترین خطا ها که در یک وب سایت وجود دارد و کاربران با آن مواجه می شوند خطای معروف 404 است . کاربر زمانی با این صفحه روبرو می شود که قصد دارد آدرسی از سایت […]

4 952

چگونه میتوان با طراحی قالب های html به درآمد رسید ؟ اصلا امکان رسیدن به درآمد و فروش اینگونه قالب ها در بازار امروزی وجود دارد ؟ به هردو این سوالات در این مقاله به شکل کامل پاسخ خواهیم داد !

3 2,091
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
somaye ۰۷ / ۱۴۰۰

ببخشید آموزش جاوا اسکریپ ندارید؟

فیروز ? ۰۷ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز شما میتوانید از دوره نابغه جی کوئری استفاده کنید

صالح ۰۵ / ۱۴۰۰
4

برای css اموزش رایگان بگذارید لطفا

سمانه دانشی ۰۵ / ۱۴۰۰

بزودی یک دوره مقدماتی منتشر خواهیم کرد

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود