بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

چگونه css را ساده یاد بگیریم

مقالات طراحی سایت

چگونه میتوان با ساده ترین روش ممکن ، در یک مسیر مشخص ، تمامی سرفصل های زبان css را یادگرفته و آماده ورود به بازار کار و طراحی پروژه های مختلف شد ؟ پاسخ این سوال در این مقاله است !

0 29
چگونه css را ساده یاد بگیریم

ساده ترین مسیر برای یادگیری css را چگونه پیدا کنیم ؟

یکی از زبان های بسیار مهم و کاربردی در بخش آموزش فرانت ، زبان طراحی css است . یادگیری این زبان در قسمت طراحی به قدری مهم است که اگر شخص به آموزش css در سطح بسیار بالایی تسلط داشته باشد ، آینده کاری خود را در زمینه دیزاین برای همیشه تضمیمن نموده است . زبان css اصلی ترین ابزار دست یک طراح است . شخصی که در زمینه فرانت قصد فعالیت دارد می بایست به تمامی جوانب این زبان تسلط داشته باشد .

شاید کلمه تسلط در اینجا باعث نگرانی خیلی از دوستانی شود که هنوز در ابتدای مسیر هستند شود اما باید گفت یکی از اهداف مجموعه سئو نود در این بود که در تمامی مراحل آموزش به دانشجویان خود ، ترس را از میان برداشته و کلمه تسلط را تا حد زیادی تحقق بخشد . در بسیاری از مقالات در سایت های مختلف ممکن است مطالعه کرده باشید که فرد مسلط وجود ندارد .

فرد مسلط در هیچ حوزه وجود ندارد اما فرد متمایز همیشه وجود دارد . شما به عنوان یک طراح یا برنامه نویس اگر تسلط 100% به یک زبان داشته باشید ، قبول داشته باشید که بیش از 50% دانشی که در مورد آن زبان برنامه نویسی دارید را در اکثر پروژه ها استفاده نخواهید کرد . بر این اساس ، مدرسین در چندین سال اخیر به این فکر افتادند که با توجه به دانش و تجربیات خود ، بخش های اصلی و کاربردی از هر زبان برنامه نویسی را آموزش دهند ، تا دانشجویان با مشاهده سریع تر خروجی کدها ، علاقمند به ادامه مسیر یادگیری شوند .

این روش از آموزش همچنین باعث می شود تا ترس کاذب دانشجویان در حین دوره از بین رفته و خودشان به تنهایی جسارت رفتن به سراغ یادگیری مباحث بیشتر را داشته باشند . مجموعه سئو نود یکی از مجموعه هایی است که این روش از آموزش را ، هم در این راستا و هم با اضافه کردن جنبه های بهتری به دوره های آموزشی ، اجرا نموده است .

موضوع این مقاله بهترین روش یادگیری زبان طراحی css است و برای اینکه این زبان را بخوبی ، به راحتی و یه شکل کامل یاد بگیرید ، ابتدا باید کمی آن را شناخته ، جنبه های آموزشی و حیطه های تدریسی آن را بررسی نموده و نهایتا به بهترین روش یادگیری آن برسیم .

زبان طراحی css را سریع بشناسیم

زبان css در مسیر فرانت کار شدن گام دوم محسوب می شود . زمانی که شما تصمیم برای ورود به دنیای وب گرفتید ، ساده ترین راه و مسیری که خروجی های بیشتری برای شما خواهد داشت بخش فرانت ( طراحی قالب سایت ) خواهد بود . در بخش فرانت شما به عنوان گام اول باید زبان نشانه گذاری html را جهت داشتن زیر ساخت وب سایت ها فرا گرفته و سپس به سمت یادگیری زبان css حرکت کنید .

زبان css یک زبان برای طراحی است . از زبان های بخش فرانت بجز زبان جاوا اسکریپت ، هیچ یک از زبان های دیگر ، برای برنامه نویسی نیستند از این جهت یادگیری آنها ساده تر و سریع تر است چرا که برای آموزش زبان های برنامه نویسی باید کمی ذهن بازتری داشت . اما در مورد css باید گفت با اینکه یادگیری این زبان نیز ساده است اما رسیدن به تسلط در آن ، به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد . این زبان به صورت کار روی نشانه ها و اعمال ویژگی به آنها کار میکند . به این ترتیب که در داخل اسناد html بر روی تگ ها به کمک ویژگی های class و همچنین id نشانه هایی قرار داده شده و سپس این نشانه ها در بخش css به کار گرفته شده و بر روی آنها ویژگی هایی همچون عرض ، ارتفاع ، رنگ و … اعمال می شود .

در حقیقت بدون زبان css هیچ اندازه ، رنگ ، افکت و تحرکی داخل صفحات وب وجود ندارد و ما فقط شاهد نوشته ها و چارچوب های نامتوازن در صفحات وب خواهیم بود . پس تمامی این رنگ ها ، چینش ها ، حرکات و در کل زیبایی ها توسط زبان css انجام می شود . در نتیجه این حرف میتوان اینگونه برداشت کرد که هر اندازه تسلط در css بیشتر باشد میتوان صفحات شکیل تر و جذاب تر ساخت . دقیقا چون زبان طراحی css نیز برای روح و رنگ بخشیدن به صفحات ایجاد شده است ، میتوان به راحتی تفاوت طراح ماهر و طراح مبتدی را از نمونه کارهای او دریافت .

اولین گام برای یادگیری css به شکل ساده

برای شروع یادگیری زبان طراحی css شما اول باید تمامی کدها و تگ های زبان html را بخوبی فرا گرفته باشید . حتی برای ورود به دنیای برنامه نویسی و فراگیری زبان های سمت سرور در بخش وب ، باید به این زبان تسلط داشته باشید . پس از این مورد باید از بخش مقدماتی ، یادگیری زبان css را آغاز نمائید . بخش هایی که در قسمت مقدماتی آموزش css وجود دارد میتواند شامل موارد زیر باشد :

  • آموزش روش های معرفی استایل به صفحات وب به 3 روش inline ، روش داخلی و روش external که دانستن الویت ها و تفاوت های هر روش به شکل دقیق برای هر css کار الزامی است ( این اولن گام در سرفصل های تدریس باید باشد )
  • یادگیری syntax یا اصطلاحا روش کدنویسی در زبان css که بسیار ساده و روان می باشد
  • یادگیری حداقل سلکتور ها و انتخاب کننده های class و همچنین id جهت شروع کار
  • یادگیری کار با بخش width و height ، قسمت مربوط به color و نیز background
  • قسمت مربوط به display ها و همچنین بخش float ها
  • بخش کمی از مباحث تایپوگرافی ( کار با استایل متن ها و نوشته ها در css )

یادگیری این 6 قسمت در گام مقدماتی آموزش css میتواند برای شروع طراحی صفحات ساده و همچنین مشاهده خروجی های اولیه بسیار به شما کمک خواهد کرد تا مشتاق به ادامه مسیر و یادگیری تمامی زیر و بم این زبان قدرتمند باشید . اگر شما موارد گفته شده در بخش بالا را در گام اول با صبر و حوصله فرا گیرید ، جهت ادامه مسیر بسیاری از مشکلات را از میان برداشته و با روش کار هر دستور به راحتی آشنا خواهید شد . هر دستور در css حاوی یک دستور کلی و دستورات مشتق می باشد . در بخش های آموزش پیشرفته css میتوان با تمرین و تکرار ، با حالت های مختلف و وضعیت کلی دستورات آشنا شد .

اما در اینجا موضوع دوم و اصلی مطرح می شود . آیا اگر تمامی دستورات و مشتقات زبان css را به شکل کامل فراگرفته باشم میتوانم صفحات وب را بدون مشکل طراحی کنم ؟ در پاسخ باید گفت خیر ! زبان css جهت یادگیری در 3 بخش خلاصه می شود که در تصویر زیر نمایش دادیم . با عبور از بخش اول آموزش مقدماتی css ، بخش دوم یادگیری تمامی دستورات پایه و بخش سوم تمرین و تکرار نمونه پروژه های مختلف ، میتوانید به این زبان تسلط داشته باشید .

پس برای یادگیری ساده زبان css اول از بخش پایه شروع کنید یعنی 6 سرفصل ارائه شده در بخش بالا ، که البته در داخل سایت سئو نود ، دوره رایگانی تحت عنوان آموزش مقدماتی css برای علاقمندان قرار داده شده که سرفصل های بالا بعلاوه نکات مهم دیگر که در گام های اول برای آموزش css نیاز دارید با ساده ترین زبان در آن تدریس شده و هم اکنون میتوانید آن را از بخش دوره های آموزش فرانت دانلود و مشاهده کنید .

اما برای کسب مهارت بازار کار در css باید چگونه حرکت کرد ؟

گفتیم که شما برای شروع آسان css لازم است تا به 6 سرفصل آشنایی داشته و سپس وارد فاز پیشرفته شوید . اما نکته مهم اینجاست که پس از یادگیری بخش های پایه باید سایر سرفصل های موجود که شاید بیش از 100 سرفصل مختلف ( جدا از مشتقات آنها ) می باشد را چگونه و با چه ترتیبی فرا گیرید تا از مسیر سادگیری css لذت برده و دست شما نیز در طراحی پروژه های کوچک و بزرگ گرم شود ؟

برای این کار مسیر های مختلفی وجود دارد اما ساده ترین ، راحت ترین و نتیجه بخش تری مسیر ، استفاده از دوره های آموزشی ویدئویی است . آموزش های ویدئویی اگر با زبان ساده ، تریتب درست و دانش کافی تهیه و تدریش شوند ، دانشجوی دوره با یادگیری هر مبحث به شکل دقیق و با تمامی مشتقات ، علاقمند به یادگیری سایر موارد و خلق طرح های زیبا بر روی صفحات وب خواهد بود .

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که اگر برخی قسمت های خاص در هر زبان که منجر به خروجی می شوند را در ابتدای دوره های آموزشی برای دانشجویان بتوان به نوعی تدریس کرد که هنگام دریافت مفاهیم احساس سردرکمی نکند ، میتوان او را به ادامه مسیر مشتاق کرد . در دوره آموزشی نابغه css ، که حاصل جمع بندی سرفصل های کاملی از این زبان به همراه چینش منطم و زبانی ساده می باشد ، دانشجویان میتوانند بدون داشتن هیچ پیش زمینه خاص بجز html به راحتی زبان css را هم در بخش مقدماتی ، هم در بخش پیشرفته ، هم در بخش واکنشگرایی و هم در بخش ورود به بازار کار طی یک دوره کوتاه با بهترین کیفیت در اختیار داشته باشند .

در دوره نابغه css که حقیقتا نیز لیاقت این عنوان را دارد ، از گام های ابتدایی و کوچک ترین مباحث در css شروع نموده و خروجی های مختصری به دانشجویان نمایش دادیم تا شوق و ذوق اولیه را در آنها جهت ادامه مسیر ایجاد کنیم . مدرس دوره بدون عجله و با تمرکز کامل ، با رسیدن به هر سرفصل ، به شکل دقیق و مو به مو ، تمامی زیر و بم دستورات را با حالت های مختلف در قالب مثال های عملی به دانشجویان نمایش داده و تا زمانی که اطمینان داشته باشد تدریس او در مخاطب هدف موثر واقع شده است به تفهیم دستورات ادامه داده است . در بخش ابتدایی این دوره ، تمامی دستوراتی که تا به امروز در زبان css وجود دارند به شکل کامل و نه به صورت تئوری ف بلکه در قالب عمل و نمونه خروجی هایی در وب سایت های واقعی آموزش داده شده تا دانشجویان علاوه بر یادگیری هر دستور ، دقیقا این موضوع را فراگیرند که برای ساخت هر بخش باید از کدام دستورات استفاده شود و این دقیقا همان موردی است که بسیاری از دانشجویان با آن روبرو هستند .

در دوره نابغه ، آموزش سرفصل ها به چندین قسمت تقسیم شده و برای هربخش نیز پروژه های عملی با پوشش سرفصل های آموزش داده شده در نظر گرفته شده است . پروژه های تدریس شده برای هرقسمت درقالب نمونه های واقعی بوده و از آموزش هرگونه تمپلیت ها و پروژه های قدیمی خودداری شده است .

مباحث دیزاین ، چیدمات قالب ها ، واکنشگرایی و سازگاری با دستگاه هایی همچون موبایل و تبلت ، پروژه های فروشگاهی ، دیجیتال مارکتینگ ، گالری تصاویر ، روانشناسی رنگ ها ، نکات تجربی در طراحی ، سایت های کاربردی برای طراحان وب و بسیاری از موارد دیگر در این دوره تا حدی آموزش داده شدند که دانشجوی دوره نهایتا پس از تمام آموزش ها ، تمرینات لازم را انجام داده و در یک مدت زمان کوتاه ، با یادگیری تمامی سرفصل ها ، به یک شخص با مهارت بسیار بالا و در حد بازار کار آماده طی کردن ادامه مسیر طراحی بدون کوچکترین مشکل باشد .

اگر شما زبان css را به نوعی که گفته شده ، یاد گرفته باشید ، در ادامه مسیر و در حین یادگیری فریمورک هایی همچون بوت استرپ ، پیش پردازنده هایی همچون Sass و … با مدت زمان بسیار کوتاه تری به مهارت های بسیار بالا دست خواهید یافت . گزیده این مقاله تماما در این موضوع خلاصه می شود که تنها مسیر درست و صحیح است میتواند شما را در کوتاه ترین زمان هم به مهارت های مناسب رسانده و هم اینکه اطمینان خاطر از این موضوع را به شما دهد که میتوانید با مهارت های خود از پس پروژه هایی که از شما خواسته خواهد شد برآیید .

این مسیر همیشه برای دوستانی که در گام های اول بودند سخت به نظر آمده و سوالات بسیار زیادی برای آنها به همراه داشته ، اما مجموعه سئو نود با دانش و تجربه خود در طی این چندین سال ، در دوره آموزشی نابغه css ، سرفصل هایی بی نهایت کاربردی را برای علاقمندان تهیه نموده که میتوانید زمان خود را ارج داده و از این سرمایه گران مایه به نحو احسنت در جهت سرمایه گذاری روی مهارت های خود استفاده کنید .

اگر به زمان خود ارزش قائل هستید ، پس به همین خاطر در این مقاله هستید اما این زمان یک سرمایه غیر قابل برگشت است و از این جهت برای تمامی دانشجویانی که علاقمند به یادگیری تمامی مهارت های لازم ، در زمان کم ، با هزینه متناسب و اطمینان خاطر هستند ، دوره آموزشی نابغه css را پیشنهاد می کنیم . امیدواریم در تمامی دوره های آموزشی برای علاقمندان و دانشجویان این حوزه به حد کافی مفید باشیم .

 

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

بوت استرپ چیست ؟ بوت استرپ چیست و چرا ما باید از بوت استرپ استفاده کنیم ؟ بوت استرپ از بخش رسپانسیو کردن سایت برای ما مهم می شود . با اینکه بوت استرپ یک فریم ورک است و قبل از بودن بوت استرپ هم امکان واکنشگرا کردن سایت ها به سختی وجود داشت اما […]

0 444

چرا از cms استفاده میکنیم Cms چیست و چرا از cms استفاده میکنیم ؟ در دنیای وب دو نوع سایت وجود دارد سایت های استاتیک و سایت های داینامیک . سایت های استاتیک اصولا سایت هایی هستند که اطلاعات آن ها به ندرت تغییر و یا بروز رسانی می شوند . در این نوع سایت […]

0 507
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است