کلمات کلیدی مخفی

آیا تاکنون با جمله کلمات کلیدی مخفی در سئو روبرو شدید ؟ کلمات کلیدی مخفی کلماتی هستند که کاربر در حالت عادی آنها را در صفحه نمی بیند مگر اینکه به سورس صفحه مراجعه کند و در آنجا این کلمات را پیدا کند .

کلمات کلیدی مخفی می توانند به چندین روش در داخل صفحه قرار گیرند . این کلمات کلیدی مخفی یک بلای خانمان سوز برای سایت ها هستند . هرگز در سئو خودتان اینگونه عمل نکنید . مخفی کردن کلمات کلیدی به شدت به سئو سایت شما آسیب خواهد زد . شاید کاربر قادر به دیدن این کلمات نباشد اما در این موضوع اصلا کاربر هدف اصلی نیست و هدف ما موتور های جستجو هستند .

درواقع این موتور های جستجو هستند که سورس صفحه را پیمایش می کنند و هرچیز آشکار یا مخفی را می توانند مشاهده کنند . پس عملا با این کار ( تولید کلمات کلیدی مخفی ) مستقیما پیغام جریمه را به خرنده های موتور های جستجو ارسال می کنیم .

همچنین بخوانید : چگالی کلمه کلیدی

اما کلمات کلیدی مخفی را چگونه در صفحه ایجاد می کنند ؟

در اینجا 4 حالت متداول داریم :

1.استفاده از رنگ های همسان برای متن و پس زمینه ، یعنی رنگ پس زمینه شما در سایت سفید است و رنگ متن شما هم سفید باشد .

2.قرار دادن اندازه فونت ها در 0 ، یعنی اینکه شما در Css اندازه FontSize را روی صفر تنظیم کنید .

3.خارج کردن کلمات از صفحه نمایشگر کاربر یا تکنیک های Css و مقادیر Position ها

4.مخفی کردن کلمات در پشت سایر عناصر ، مثلا با استفاده از Position ها ، متن را در پست یک تصویر یا Div مخفی کنید و از چشم کاربر مخفی باشد

این ها از متداول ترین حالت های پنهان کردن کلمات کلیدی هستند .

درواقع این کار یکی از شاخه های سئو کلاه سیاه است . در مورد سئو کلاه سیاه می توانید مقاله جامع سئو را مطالعه کنید .

المان هایی که خودشان متن مخفی دارند

اگر تجربه کرده باشید در زبان Html برخی المان ها هستند که خودشان متن مخفی دارند و کاربر تا زمانی که اتفاق خاصی در صفحه نیفتاده باشد قادر به دیدن آنها نیست . مثلا ویژگی Alt که به عنوان متن جایگزین تصاویر استفاده می شود و هنگامی که به هر دلیلی تصاویر لود نشدند این متن جایگرین برای ما نمایش داده خواهد شد . البته استفاده از ویژگی Alt برای تصاویر در سئو یک الزام است و حتما باید برای تمام تصاویر قرار داده شود .

تگ Alt تصاویر

اگر ویدئو های خود را با تگ های درست و سئو شده در سایت خود منتشر کنید خواهید دید که ویدئو ها هم بخشی دارند تا به عنوان توضیحات ویدئو قرار می گیرد و برای سئو هرچه بهتر ویدئو باید از آن استفاده کرد و محل صحیحی برای استفاده از کلمات کلیدی هستند .

برخی کدهای جاوا اسکریپت هم وجود دارند که در صورت اشکال در اجرای کدهای جاوا در قالب پیغام به کاربر نشان داده می شوند .

اصول رنگ برای کلمات کلیدی مخفی

اگر طراحی قالب شما به گونه ای است که رنگ های متن و پس زمینه به هم نزدیک هستند باید یک نکته مهم را در نظر داشته باشید . طبق اصولی که موتور جستجو گوگل ارائه نموده است ، میزان تفاوت رنگ بین متن و پس زمینه باید به انداره ای باشد که اگر کاربر از فاصله 1 متری مانیتور به بخش مورد نظر نگاه کند بتواند تشخیص دهد که در این قسمت متنی نوشته شده است . در این حالت مخفی کردن کلمه کلیدی اتفاق نخواهد افتاد .

تا جایی که امکان دارد سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید تا بخوبی متن و زمینه قالب قابل تشخیص باشند . درواقع اینگونه بگوئیم ” سری که درد نمیکنه رو دستمال نبندید ” . برای کار خود ارزش و احترام قائل باشید و زحمات خودتان را با اینگونه کارها به بهای افزایش چگالی کلمه کلیدی خراب نکنید .

شما هفته ها و ماه ها روی سئو سایت خودتان کار می کنید و منتظر هستید تا با روش های اصولی نتیجه اصولی هم داشته باشید پس عجله نکنید و مطمئن باشید که با حرکت در مسیر درست نتیجه شما هم درست خواهد یود .

امیدواریم این مقاله مختصر ولی مفید برای شما پر از توصیه های مناسب بوده باشد . با تشکر گروه آموزشی سئو 90