بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

الگوریتم رقص گوگل و راه مقابله با آن

مقالات سئو

الگوریتم رقص گوگل چیست الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتم ها ناشناخته است که لازم است در مورد آن تمامی مطالب را فرابگیرید تا در صورت مواجه شدن با این الگوریتم بدانید که چگونه باید عمل کنید و از انجام چه کارهایی پرهیز کنید . اگر بخواهیم به یک نکته مهم و اساسی در بحث […]

0 709
الگوریتم رقص گوگل و راه مقابله با آن

الگوریتم رقص گوگل چیست

الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتم ها ناشناخته است که لازم است در مورد آن تمامی مطالب را فرابگیرید تا در صورت مواجه شدن با این الگوریتم بدانید که چگونه باید عمل کنید و از انجام چه کارهایی پرهیز کنید . اگر بخواهیم به یک نکته مهم و اساسی در بحث الگوریتم رقص گوگل اشاره کنیم این است که :

هنگام روبرو شدن با الگوریتم رقص گوگل صبور باشید و حدالامکان دست به هیچ کاری نزنید ! شما داخل یک امتحان عادلانه هستید !

برخی از صاحبان وب سایت به دلیل نا آشنا بودن به این الگوریتم هنگامی که وب سایت خود را در شرایط رقص می بینند دست پاچه می شوند و دست به گریبان سئو کار خود می شوند که علت آن چیست و چه کاری می توان کرد ؟ از خود می پرسند به چه دلیل من که این اندازه محتوای جامع و کاملی دارم به رتبه های پایین تر رفتم و آن هم یک شبه ؟؟ ما به تمامی این سولات آگاه هستیم و برایشان جواب داریم .

الگوریتم رقص گوگل زمانی اتفاق می افتد که شما برای مثال در رتبه 2 صفحه اول هستید و با کلمه طراحی سایت در این صفحه و این رتبه قدرت نمائی می کنید اما ناگهان و در یک شب به رتبه های پایین تر و حتی صفحات پایین تر تنزل می کنید . اما این کار بخاطر چیست ؟

همه ما مدت زمان زیادی را برای تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت ها زمان می گذاریم و تمام تلاش ما این است که با محتوای مناسب کاربران را جذب کنیم و در رتبه های بالاتر باشیم تا به هدفی که در ذهن داریم برسیم . اما وقتی تنزل رتبه را مشاهده می کنیم چنین تصور می کنیم که تمام زحمات ما ارزش خود را از دست دادند و شخص دیگری در حال کاری بیشتر از ما روی وب سایت خود است که به رتبه بالاتر از ما رسیده است .

ابن کار فقط یک علت اصلی دارد و آن هم الگوریتم رقص گوگل است .

علت بوجود آمدن الگوریتم رقص گوگل چیست ؟

موتور جستجوی گوگل وب سایت ها را بر اساس ارزش آنها رتبه بندی می کند یعنی اولین وب سایت در صفحه اول در یک کلمه کلیدی خاص ، از نظر گوگل با ارزش ترین سایت در آن کلمه است و سایت دوم رتبه دوم است و الی آخر …

اما ملسما این وب سایت ها صفحه اول را برای همیشه از آن خود نکرده اند و وب سایت های دیگری هم در حال کار روی اون کلمات هستند . از همین جهت گوگل بنا به انصاف خود سعی می کند تا به این وب سایت ها هم فرصت دهد . اما این فرصت شرایط خاص خود را دارد .

هدف از الگوریتم رقص گوگل ایجاد یک بستر عادلانه برای همه است .

پس دلیل اصلی بوجود آمدن الگوریتم رقص گوگل این است که سایر وب سایت ها هم فرصت دیده شدن داشته باشند .

الگوریتم رقص گوگل یک مسئولیت دو طرفه است 

این جمله به چه معناست ؟ اگر شما در حال کار روی کلمه کلیدی خاصی هستید و تمام تلاش خود را بر روی بهینه سازی آن گذاشته اید ، اما هنوز در صفحات 2 یا 3 هستید . گوگل همانگونه که گفته شد یکبار به شما این فرصت را خواهد داد تا در صفحه اول نمایش داده شوید . کار گوگل تا این بخش بود و طرف دوم بر عهده خود شماست .

پس از اینکه شما وارد صفحه اول شدید دیگر همه چیز دست خود شماست و این کاربران هستند که میزان اعتبار شما را سنجش خواهند کرد . اگر شما بتوانید با آمدن به صفحه اول نرخ کلیک مناسبی دریافت کنید و کاربران محتوایی که شما منتشر کرده اید را بسیار مناسب تر بدانند ، شانس این را خواهید داشت که در صفحه اول بمانید . اما اگر شما در این جایگاه نتوانید نقش خوبی را ایفا کنید پس از مدت مشخصی که در صفحه اول نماش داده شده بودید به محل قبل خود بازخواهید گشت و یا ممکن است تنزل هم داشته باشید .

پس از این جهت الگوریتم رقص گوگل یک الگوریتم دو طرفه است . شما باید خودتان را برای این روز آماده کنید تا اگر این الگوریتم به سراغ وب سایت شما و نمایش آن در صفحه اول آمد بتوانید لیاقت بودن در صفحه اول را به گوگل اثبات کنید . اینکه ما چه مدت زمان در صفحه اول خواهیم بود مشخص نیست . همانطور که گفتیم این الگوریتم از الگوریتم های ناشناخته گوگل است . از همین جهت ممکن است شما 3 روز در صفحه اول باشید و یا ممکن است 7 روز . اما تاکنون خیلی کم اتفاق افتاده است که گوکل وب سایتی را تنها 1 روز در وضعیت الگوریتم رقص گوگل قرار دهد .

تا اینجا الگوریتم رقص گوگل را از این نظر بررسی کردیم که سایت شما در صفحات 2 یا 3 و … بوده است و موقتا به صفحه اول آمده است . اما برعکس این موضوع چگونه است ؟ اگر وب سایت شما در صفحه اول باشد و مدتی را تنزل رتبه کند چه باید کرد ؟

راهکار حل تنزل رتبه با الگوریتم رقص گوگل چیست ؟

حالا زمانی است که شما در صفحه اول جا خوش کرده اید و طبق این الگوریتم به رتبه های پایین تر و یا صفحه های پایین تر منتقل می شوید . مسلما اکثر ما قبض روح می شویم که چه اتفاقی افتاد و چرا ما که محتوایی ارزشمند داشتیم به رتبه های پایین تر رفتیم . باید گفت همانگونه که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم در این موارد کاری انجام ندهید تا همه چیز به وضعیت عادی خود بازگردد . زمانی که وب سایت های موقت در ردیف اول حذف شدند و از طرف گوگل سازمان دهی شدند شما مجدد در همان رتبه یا یک رتبه بالا و پایین رتبه بندی خواهید شد .

شاید شما هم فکر این بیفتید که لینک بگیرید و یا محتوای خود را بروز کنید . ما توصیه می کنیم این کارها را قبل یا بعد از الگوریتم رقص گوگل انجام دهید که قبل این الگوریتم بسیار بهتر است .

اگر شما از کیفیت محتوای خود و بروز بودن آن اطمینان لازم را دارید پس لازم نیست تا نگران باشید ؛ با چند روز صبر مجدد شما به عنوان وب سایت معتبر و پربار در این کلمه شناخته شده و به رتبه خود باز خواهید گشت . بعد از بازگشت اگر قصد انجام تغییرات در محتوا را دارید توصیه می کنیم به هیچ عنوان محتوا های قبلی را پاک نکنید مگر اینکه بخواهید مختصر تغییری در آن اعمال کنید و سعی کنید محتوای خود را پربار تر کنید .

همانگونه که گفته شد گوگل بر اساس اعتبار سایت ها آنها را رتبه بندی خواهد کرد . اگر شما همان وب سایتی هستید که کاربران شما را به همه سایت ها ترجیح می دهند پس مطمئن باشید که جایگاه شما دوباره باز خواهد گشت .

باز هم تکرار می کنیم که الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتم های مرموز است اما نحوه کار آن کاملا اثبات شده و تاکنون کمتر وب سایتی از این موضوع صدمه جدی دیده است .امیدواریم که این مقاله آموزش سئو برای شما مفید بوده باشد . با تشکر سئو 90

 

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

SERP چیست و چه اطلاعتی در سرپ نمایش داده می‌شود ؟ در این مقاله تمامی جزئیات در مورد SERP را خدمتتان توضیح داده‌ایم .

0 131

چرا رتبه نمی گیریم برخی از دوستانی که خودشان در حال سئو سابت هستند و علاقه دارند تا به این طریق سئو را هم یاد بگیرند ممکن است دچار استپ رتبه شوند و برای مثال مدت زمان زیادی را در صفحه مثلا 5 گوگل متوقف شده باشند و از خود سوال کنند که چرا رتبه […]

6 1,208
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود