بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

تفاوت سایت ارزان و گران

مقالات طراحی سایت

چه فاکتورهایی در افزایش یا کاهش نرخ طراحی سایت موثر است و کدام عامل اصلی‌ترین نقش را در تغییر نرخ قیمت‌ها دارد ؟ قبل از اقدام برای طراحی سایت ، حتما این مقاله را مطالعه کنید !

4 2,011 5
تفاوت سایت ارزان و گران

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که قصد دارید تا وب سایت طراحی کنید ، اما در بین هزاران نرخ قیمتی و تعرفه گم شده‌اید و سردرگم هستید که چه کنم و چیکار کنم !! پس حتما در این مقاله تا انتها ما را همراهی کنید تا اطلاع داشته باشید که برای طراحی یک پروژه سایت ، چه هزینه‌هایی را باید پرداخت کنید و کدام هزینه‌ها شامل حال شما نخواهد شد . تصور کنید شما قصد طراحی یک سایت شرکتی را دارید . به دو شرکت بنام های شرکت X و شرکت Y مراجعه می‌کنید و درخواست طراحی یک سایت شرکتی دارید . امکاناتی که برای سایت خودتان مدنظر دارید به شکل زیر است :

  • بخش معرفی نمونه کارهای شرکت شما
  • بخش معرفی محصولات شرکت که ممکن است محصولات انحصاری یا هر محصول دیگری باشد
  • بخش همکاران و مشتریان شرکت
  • قسمت معرفی خدمات ارائه شده توسط شرکت که بسیار مهم است
  • فرم استعلام یا فرم سفارش برای خدمات و محصولات
  • و امکانات پایه شامل CMS و انتشار اخبار و …

شرکت X هزینه‌ای معادل 8 میلیون تومان به شما ارائه فاکتور می‌کند و درمقابل شرکت Y تنها 5 میلیون تومان از شما بابت طراحی سایت درخواست دارد . اکنون تکلیف شما چیست و شما باید با کدام شرکت همکاری کنید ؟ تفاوت سایت ارزان و گران درمورد این دو شرکت چیست و چرا همین امکانات در شرکت‌های مختلف قیمت‌هایی متفاوت دارد .

همچنین پیشنهاد می‌کنیم : درآمد طراحی سایت

دوستان عزیز در این مقاله قصد داریم تا با شما صادق باشیم پس بدون ترس و در نهایت شفافیت با شما حرف خواهیم زد . قبل از هرچیز بررسی کنید که پا در چه شرکتی گذاشته‌اید ! واقعیت امر این است ، شرکتی که در بالای شهر از لحاظ موقعیت مکانی واقع شده است هزینه‌های ارائه خدمات بیشتری دارد و این موضوع یک واقعیت روشن است که درآمد خود را نیز متناسب با هزینه خود تنظیم خواهد نمود . نه لزوما تمامی شرکت‌ها ، اما در بیشتر موارد این یک حقیقت است .
اکنون فرض می‌کنیم که اصلا این مورد ( لوکیشن فیزیکی شرکت ) در ارائه فاکتور دخیل نیست و شما دنبال کیفیت نهایی کار هستید . البته گفتن این نکته نیز بسیار اهمیت دارد که لزوما قرارگرفتن یک شرکت در پایین شهر به منزله کیفیت کار پایین‌تر و واقع شدن شرکتی دیگر در بالای شهر دلیل بر کیفیت و تجربه بالا نیست . پس تصور می‌کنیم هر دو شرکت در کنار یکدیگر همسایه هستند و در یک نقطه شهر و اصلا در یک مجتمع اداری تجاری واقع شده‌اند .

چرا هزینه یک شرکت 8 و هزینه شرکت دیگر تنها 5 میلیون تومان است ؟

اول از هرچیز بررسی کنید که آیا وب سایتی که توسط شرکت طرف قرارداد به شما تحویل داده می‌شود بر اساس یک طرح آماده و از پیش طراحی شده است یا خیر ؟ احتمال 95% وجود دارد وب سایت‌هایی که در حال حاضر با قیمت‌هایی به مراتب پایین‌تر طراحی شده و تحویل داده می‌شوند ، جهت راه‌اندازی آنها از پوسته‌های آماده استفاده شده است .

حال این قالب‌های آماده ممکن است از قبل توسط خود شرکت طرف قرارداد طراحی شده باشد یا اینکه قالب‌هایی باشند که از مارکت‌های فروش قالب خریداری شده و به شما تحویل داده می‌شوند . در این حالت مطمئن باشید که این قالب قبل از شما و بعد از شما نیز در اختیار هزاران نفر قرار داده شده است که مختص کسب و کاری مشخص نیست .

نمونه دموهای قالب آماده

این اولین حالت در معیارهای ایجاد تفاوت قیمت است که عموما نیز همین مورد اول در رابطه با تفاوت بالای هزینه‌ها صدق می‌کند و وب سایت‌هایی که با مبالغ کمتر خدمت شما ارائه می‌شوند یک طرح آماده هستند و لزوما هفته‌ها و ماه‌ها زمان برای اجرای آنها صرف نمی‌شود لذا دستمزد کار نیز کمتر است . این حقیقت را از زمان تحویل سایت نیز می‌توان متوجه شد .

اگر زمان تحویل سایت در حدود 3 تا 10 روز است پس می‌توان اطمینان داشت که سیستمی آماده و عمومی در اختیار شما قرار می‌گیرد که در 90% مواقع نیز این حدس درست است . به ندرت شخص یا شرکتی با هزینه‌ای بسیار کم ، قالب سایت اختصاصی برنامه نویسی می‌کند چون در اینصورت فقط خستگی و هدررفت زمان و منابع نصیب طراح خواهد شد . البته بماند که متاسفانه برخی اشخاص یا شرکت‌ها این کار ناشایست را انجام داده و بازارکار را دچار نوسان قیمت و کیفیت می‌کنند .

بحث دوم درمورد امکانات است

اگر شرکتی که درخواست هزینه زیادی از شما دارد ، اینگونه خطاب کند که ” طرح اختصاصی خودتان را برای ساخت قالب ارائه کنید ” پس می‌توانید تاحدی مطمئن باشید که سایت شما تماما اختصاصی طراحی خواهد شد اما درمورد برنامه نویسی آن نمی‌توان با اطمینان صحبت کرد چراکه ممکن است سایت شما توسط المنتور ( Elementor ) طراحی شده و راه‌اندازی شود . در بهترین حالت سایت شما باید هم به شکل اختصاصی طراحی و هم به شکل اختصاصی برنامه‌نویسی شود و نیازی به صفحه سازهایی همچون المنتور و … نیست .

همچنین پیشنهاد می‌کنیم : چه سایت هایی را نمیتوان با وردپرس ساخت!

اگر در کنار امکاناتی که شما از مجری تقاضا کردید ، امکانات دیگری نیز در جهت بهبود سایت شما ارائه می‌شود ، اول تحقیق کنید که آیا هزینه‌های اضافی بابت این خدمات از شما اخذ خواهد شد یا نه ! که معمولا اخذ می‌شود ، همچنین مهم‌تر از این ، بررسی کنید که آیا اصلا شما به این خدمات اضافی نیازی دارید یا نه ؟ تفاوت سایت ارزان و گران در ادامه مباحث در همین موارد به راحتی مشخص می‌شود .

اگر شما به هردلیلی نیاز به امکانات اضافی ندارید ، زیر بار هزینه‌های پیشنهادی نرفته و با هزینه متناسب ، سایت خودتان را راه‌اندازی کنید . اگر قالب شما بصورت اختصاصی طراحی شده باشد ، در آینده به شکل کامل و در تمامی قسمت‌ها ، امکان ارتقا و توسعه وجود دارد لذا نگران نباشید .

سئو مهم است یا نه ؟؟!!

در بسیاری از منابع شاید اینگونه بشنوید یا ببینید که در قالب‌های آماده سئو کمی دشوارتر و در قالب‌های اختصاصی ، سئو به مراتب ساده‌تر است . توجه داشته باشید که سئو تنها به قالب سایت مربوط نیست اما در ابتدا و قبل از تولید محتوا یا انجام برخی کارها در خارج از سایت ، باید از داخل سایت اقدام به بهینه سازی قسمت تکنیکال سایت نمائید که بهینه بودن قالب شما از لحاظ کدنویسی و سرعت بارگذاری و بهینه بودن ازلحاظ نسبت کد و … شرایط خوبی را داشته باشد .

در قالب‌های آماده ، به این دلیل که این پوسته‌ها برای جامعه بزرگی از نیازهای مختلف طراحی می‌شوند ، تعداد افزونه‌هایی که داخل آنها استفاده شده است بیشتر هستند و لذا شما اگر داخل سایت خود وارد قسمت Source شوید خواهید دید که فایل‌هایی با پسوند css و js بسیار زیاد هستند . هریک عدد از این فایل‌ها ، یک درخواست بسمت سرور سایت هسنتد و مسبب کاهش سرعت بارگذاری سایت شما خواهند شد و لازم است تا هم تعداد و هم حجم این فایل‌ها کاهش پیدا کند .

احتمال دارد سایت شما اختصاصی باشد اما تعداد فایل‌های استایل و اسکریپت نیز داخل آن بیشتر باشد . اگر واقع بین باشیم می‌توان اینگونه گفت که اگر قالب‌های اختصاصی به شکلی درست کدنویسی شوند ، تعداد فایل هایی با پسوند css و js داخل آنها بسیار بسیار کمتر از سایت‌هایی با قالب آماده است . همچنین به این دلیل که حجم فایل‌های داخل قالب و کدهای داخل هرفایل در پوسته‌های آماده بسیار کمتر و خوانایی آنها بیشتر است ، لذا ایجاد هرگونه تغییرات در آنها نیز ساده‌تر انجام خواهد شد .

در قالب‌های آماده به این دلیل که اکثر پوسته‌ها بصورت کدشده ارائه می‌شوند ، تغییر داخل هسته کدها بسیار دشوار است . پس با شرط بهینه بودن کدنویسی ، می‌توان گفت قالب‌های اختصاصی ازنظر بهینه بودن در بخش تکنیکال ، بسیار عالی خواهند بود . درکشور ما سئو کاران ماهر اگر مشکلات زیادی را داخل قالب شما تشخیص دهند ، قبل از اینکه شما اقدام به تغییر قالب سایت نکنید ، پروژه را پذیرش نخواهند کرد ، درحقیقت کارهایی که در ادامه خواهند کرد را با یک قالب که از لحاظ تکنیکال باب میل آنها نیست ، به خطر نمی‌اندازند .

اکنون سئوال اینجاست که کدام سایت برای شما مناسب است ؟

تفاوت سایت ارزان و گران شاید در موارد جزئی دیگری نیز خلاصه شود اما چندین موردی که در بالا خدمتتان ارائه شد مهم‌ترین موارد و مسبب 90% تفاوت‌ها هستند . اما اکنون انتحاب شما باید سایت ارزان قیمت باشد یا سایت با هزینه بالاتر ؟؟!!

جواب این سوال بسیار ساده است ! بهتر است از خودتان سئوال کنید کسبوکارتان چقدر برای شما مهم است ؟ اگر قصد دارید تا در آینده به یک برند و یک کسبوکار حرفه‌ای تبدیل شوید ، پس بسمت وب سایت‌های آماده و یک هفته‌ای نروید ، به همان دلیل که اشاره کردیم این طرح و این قالب قبل از شما به افراد زیادی فروخته یا ارائه شده و شاید صدها سایت با این ظاهر تا امروز در حال کار هستند . اگر شما قصد دارید تا یک جلوه خاص و مختص برند خود داشته باشید پس باید خاص کار کنید .

هنگامی که از سایت هایی با قالب آماده استفاده می‌کنید ، از همان ابتدای راه شما دست و بال خود را خواهید بست . طراح سایت مسلما امکاناتی که خدمت شما ارائه خواهد داد در سطح مشخصی هستند و برای تعداد مشخصی از امکانات ، مبلغی را مطرح می‌کند و اگر شما بعدها قصد داشتید تا امکاناتی به سایت خودتان اضافه کنید ، برای مثال در صفحه اصلی سایت یک قسمت جدید نمایش دهید پاسخی که با آن مواجه می‌شوید دقیقا همین است ” مگر چقدر هزینه کردی که میخوای اینهمه امکانات هم اضافه بشه ، بجاش یه سایت جدید و اختصاصی بزن یا اینقدر هزینه انجام تغییرات شماست ” .

لذا شما یک ضرر مالی نیز در این مرحله متحمل خواهید شد و درنهایت خودتان نیز خواهید فهمید که ایجاد یک سایت اختصاصی از همان ابتدا برای شما با صرفه‌تر بود و می‌توانستید امکانات بهتر و منعطف‌تری داشته باشید . دقیقا درصد مشخصی از کارفرمایان هنگام مراجعه جهت طراحی سایت ، قبلا سایتی داشتند که با قالب‌های آماده و بصورت دست و پا شکسته برایشان طراحی شده بود و اکنون از امکانات یا ظاهر آن رضایت ندارند و تصمیم گرفتند با کمی هزینه ، یک فضای آنلاین برای کسبوکار خود داشته باشند . اگر نیازمند خدمات طراحی سایت هستید ، می‌توانید محتوای صفحه ” طراحی سایت در تبریز ” را نیز مشاهده کنید که اطلاعات تکمیلی بیشتر به همراه نمونه‌کارهای مرتبط با اکثر حوزه‌های کاری خدمتتان ارائه شده است . امیدواریم برداشت مناسبی را از محتوای این بخش داشته باشید . پاینده بمانید دوستان من .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

استفاده از قالب آماده برای طراحی سایت مناسب است یا قالب های اختصاصی ؟ بررسی تفاوت های ساختاری ، هزینه ، زمان طراحی ، حقوق معنوی و ... در مورد قالب های آماده و اختصاصی در این مقاله !

0 1,159

چگونه با کمک انتخاب کننده in-range: در css ، طراحی بازه های عددی در فرم های سایت را هوشمندانه انجام دهیم ؟

0 45
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
آقا ۰۶ / ۱۴۰۰
5

عالی و کامل

حق طلب ۱۱ / ۱۳۹۹

سایت ارزون فقط یه حقه هست که بهتون سایت بندازن . من خودم دوبار برای اماده اش پول دادم پشیمون شدم . اماده اصلا نه سرعت داره نه کارایی چون همشون قالب های اماده میدن اونام سرعت ندارن . خلاصه که هیچوق ارزون سایت نخرید .

جواد ۰۹ / ۱۳۹۹

خوب بود ولی یه چیزی رو یادتون رفت بگید اونم این بود که بعضیا اونقدر اسم و رسم دراوردن که برای یدونه سایتی که هرجوره هم نگاهش کنی بیشتر از 3 / 4 ملیون قیمتش نمیشه 20 ملیون پول میگیرن . این دلیلش چیه جز اسم و رسم

سالار منش ۰۹ / ۱۳۹۹

بنظر من اصلا سایت ارزون طراحی نکنید . اگر ادم خودش یکمی فکر کنه میفهمه که حتما یه فرقی بین ارزون و گرون تر هست دیگه

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود