بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

تفاوت سایت ارزان و گران

مقالات طراحی سایت

تفاوت سایت ارزان و گران در چیست ؟ اگر شما هم از افرادی هستید که قصد دارد تا وب سایت طراحی کند ، اما در بین هزاران مدل قیمت و تعرفه گم شده است و نمی داند و چه باید بکند ، پس حتما این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید تا بدانید […]

4 1,903 5
تفاوت سایت ارزان و گران

تفاوت سایت ارزان و گران در چیست ؟

اگر شما هم از افرادی هستید که قصد دارد تا وب سایت طراحی کند ، اما در بین هزاران مدل قیمت و تعرفه گم شده است و نمی داند و چه باید بکند ، پس حتما این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید تا بدانید که هنگام درخواست طراحی سایت چه چیزهایی باید بخواهید و برای چه چیزی لازم است تا هزینه پرداخت کنید و نهایتا تفاوت سایت ارزان و گران در چه فاکتور هایی خلاصه می شود !

تصور کنید شما قصد طراحی یک سایت شرکتی دارید . به دو شرکت X و Y مراجعه می کنید و درخواست طراحی یک سایت شرکتی برای شرکت خودتان را دارید و امکاناتی که مد نظر دارید به این شکل است :

  • بخش معرفی نمونه کارها
  • بخش معرفی محصولات شرکت
  • بخش همکاران و مشتریان
  • بخش خدمات سایت
  • فرم استعلام یا فرم سفارش
  • و امکانات اولیه سیستم شامل سیستم مدیریت و اخبار و …

شرکت x هزینه ای معادل 2 ملیون و 500 هزار تومان به شما فاکتور می کند و شرکت Y میزان تنها 500 هزار تومان از شما بابت طراحی سایت درخواست می کند . خب حالا تکلیف چیست و شما باید چکار کنید ؟ تفاوت سایت ارزان و گران در این دو مورد چیست و چرا همین امکانات در شرکت های مختلف قیمت های متفاوت دارد .

همچنین بخوانید : درآمد طراحی سایت

ما قصد داریم تا با شما صادق باشیم پس بدون ترس و در نهایت شفافیت با شما حرف خواهیم زد . قبل از هر چیز بررسی کنید که پا در چه شرکتی گذاشته اید ! واقعیت امر این است ، شرکتی که در بالای شهر است هزینه های زیادی دارد و مسلما یک واقعیت روشن است که درآمد خود را هم متناسب با هزینه خود تنظیم خواهد نمود . نه لزوما تمامی شرکت ها اما در بیشتر موارد این یک حقیقت است .

حالا فرض می کنیم که اصلا این مورد دخیل نیست و شما دنبال کیفیت کار هستید . البته گفتن این نکته هم بسیار مهم است که لزوما بودن یک شرکت در پایین شهر به منزله کیفیت کار پایین تر و بودن شرکتی در بالای شهر هم دلیل بر کیفیت و تجربه بالا نیست .

فرض می کنیم هر دو شرکت در کنار هم همسایه هستند و در یک نقطه شهر واقع شده اند .

خب چرا هزینه یک شرکت 2.5 ملیون و هزینه شرکت دوم تنها 500 تومان است ؟ 

اول از هرچیز بررسی کنید که آیا وب سایتی که به شما تحویل داده میشود بر اساس یک طرح آماده و از پیش طراحی شده است یا خیر ؟

خود ما 95% این احتمال را میدهیم که وب سایت هایی که در حال حاضر زیر 1.5 ملیون تومان قیمت دارند حتما سایت های آماده هستد و از قالب های آماده در داخل آنها استفاده شده است . حالا این قالب های آماده ممکن است از قبل توسط خود شرکت برنامه نویسی شده باشد یا اینکه قالب هایی باشند که خریداری شده اند و به شما تحویل داده می شوند و در این حالت مطمئن باشید که این قالب قبل از شما و بعد از شما هم به هزاران نفر تحویل داده شده و کسب و کار شما یکتا و خاص نیست .

این اولین حالت در تفاوت های قیمت است که عموما هم همین مورد اول در مورد هزینه ها صدق می کند و تمامی وب سایت هایی که با هزینه خیلی پایین تر به شما ارائه می شوند یک طرح آماده هستند و هربار هفته ها و ماه ها زمان برای اجرای آنها صرف نمی شود . شما می توانید این مورد را از زمان تحویل سایت هم متوجه شوید . اگر زمان تحویل سایت در حدود 10 روز است پس مطمئن باشید که سیستمی آماده و عمومی در اختیار شما قرار می گیرد که در 95% مواقع هم درست است . به ندرت شخص یا شرکتی با هزینه ای بسیار کم قالب ها و سایت های اختصاصی برنامه نویسی می کنید چون در اینصورت عملا فقط خستگی و هدررفت زمان و منابع برای طراح باقی خواهد ماند که البته متاسفانه برخی این کار را انجام داده و بازار کار را به شدت خراب می کنند .

حالا دوم بحث امکانات است

اگر شرکتی که هزینه زیادی از شما درخواست می کند به شما اینگونه خطاب کند که ” طرح اختصاصی خودتان را برای قالب ارائه کنید ” پس مطمئن باشید که سایت شما تماما اختصاصی طراحی و برنامه نویسی شده و زمان مناسبی برای آن صرف خواهد شد . همین طراحی سایت با قالب اختصاصی خودش بزرگترین امکانات در طراحی سایت شما است .

اگر در کنار امکاناتی که شما تقاضا کردید امکانات دیگری هم در جهت بهبود سایت شما به شما ارائه می شود اول تحقیق کنید که آیا هزینه اصافی بابت این خدمات از شما اخذ خواهد شد یا نه ! که معمولا اخذ می شود ، همچنین مهم تر از این ، بررسی کنید که آیا اصلا شما به این خدمات اضافی نیار دارید یا نه ؟ تفاوت سایت ارزان و گران در همین مورد به راحتی مشخص می شود .

اگر نیاز ندارید و هزینه اضافی هم از شما درخواست می شود از قبول کردن این مواررد امتناع کنید .

حالا سوال مهم این است که سایت ارزان بسازیم یا گران ؟

تفاوت سایت ارزان و گران شاید موارد زیادی باشد اما این چند مورد که در بالا گفته شد مهم ترین موارد و تشکیل هنده 90% بخش تفاوت ها هستند . اما حالا شما باید سایت ارزان را انتخاب کنید یا سایت گران تر را ؟

جواب این سوال بسیار ساده است ! کسب و کار شما چقدر برای شما مهم است ؟ اگر قصد دارید تا در آینده به یک برند و یک کسب و کار حرفه ای تبدیل شوید طرف وب سایت های آماده ویک هفته ای نروید به این دلیل که گفتیم این طرح و این قالب قبل از شما به افراد زیادی داده شده اند و شاید صدها سایت با این حالت تا امروز در حال کار است . اگر شما قصد دارید تا یک جلوه خاص و مختص خودتان داشته باشید پس باید خاص هم کار کنید .

هنگامی که از سایت های آماده استفاده می کنید از همان ابتدا شما دست و بال خود را می بندید . طراح سایت مسلما امکاناتی که به شما خواهد داد را غیر قابل توصیف مطرح خواهد نمود و اگر شما بعدا قصد داشتید تا امکاناتی هم به سایت اضافه کنید یا مثلا در صفحه اصلی سایت یک قسمت جدید نمایش دهید پاسخی که با آن مواجه می شوید دقیقا همین است ” مگر چقدر هزینه کردی که میخوای اینهمه امکانات هم اضافه بشه ، بجاش یه سایت جدید و اختصاصی بزن ” .

پس شما یک ضرر مالی هم در اینجا خواهید دید و در نهایت خودتان هم خواهید فهمید که ایجاد یک سایت اختصاصی از همان ابتدا برای شما با صرفه تر بود .

تفاوت سایت ارزان و گران را اگر درک کرده باشید مسلما دیگر می دانید که برای کسب و کار شما کدام وب سایت مناسب خواهد بود . اگر هم قصد شما صرفا داشتن یک سایت برای نشان دادن به بقیه است و موضوعاتی مثل سئو و بهینه سازی و رسیدن به ردیف اول گوگل برای شما مهم نیست با پرداخت هزینه ای بسیار پایین تر یک سایت برای خودتان بالا بیاورید .

نتیجه گیری :

تفاوت سایت ارزان و گران عموما در اختصاصی بودن یا آماده بودن آنها است سپس امکاناتی که به شما ارائه می شود و در نهایت بهینه بودن و امکان توسعه آن در آینده .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . با تشکر گروه آموزشی سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید سایت داشته باشیم ؟ اصلا چه نیازی داریم تا برای خود یا شرکت مان یک وب سایت طراحی کنیم ؟ همانگونه که می دانید در حال حاضر فناوری اطلاعات و دسترسی دیجیتال در دنیا حرف اول را می زند . شبکه […]

0 850

بوت استرپ چیست ؟ بوت استرپ چیست و چرا ما باید از بوت استرپ استفاده کنیم ؟ بوت استرپ از بخش رسپانسیو کردن سایت برای ما مهم می شود . با اینکه بوت استرپ یک فریم ورک است و قبل از بودن بوت استرپ هم امکان واکنشگرا کردن سایت ها به سختی وجود داشت اما […]

0 1,331
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
آقا ۰۶ / ۱۴۰۰
5

عالی و کامل

حق طلب ۱۱ / ۱۳۹۹

سایت ارزون فقط یه حقه هست که بهتون سایت بندازن . من خودم دوبار برای اماده اش پول دادم پشیمون شدم . اماده اصلا نه سرعت داره نه کارایی چون همشون قالب های اماده میدن اونام سرعت ندارن . خلاصه که هیچوق ارزون سایت نخرید .

جواد ۰۹ / ۱۳۹۹

خوب بود ولی یه چیزی رو یادتون رفت بگید اونم این بود که بعضیا اونقدر اسم و رسم دراوردن که برای یدونه سایتی که هرجوره هم نگاهش کنی بیشتر از 3 / 4 ملیون قیمتش نمیشه 20 ملیون پول میگیرن . این دلیلش چیه جز اسم و رسم

سالار منش ۰۹ / ۱۳۹۹

بنظر من اصلا سایت ارزون طراحی نکنید . اگر ادم خودش یکمی فکر کنه میفهمه که حتما یه فرقی بین ارزون و گرون تر هست دیگه

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود