بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟

مقالات طراحی سایت

تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟ یکی از سوالاتی که کارفرمایان قبل از طراحی سایت می پرسند و برایشان سوال است این است که تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟ این موضوع از چند جنبه قابل بررسی است . قبل از هرچیز لازم است بدانید که در […]

0 1,119
تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟

تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟

یکی از سوالاتی که کارفرمایان قبل از طراحی سایت می پرسند و برایشان سوال است این است که تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت چیست؟

این موضوع از چند جنبه قابل بررسی است . قبل از هرچیز لازم است بدانید که در حالت کلی قالب اختصاصی امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و امکانات کلی سایت های آماده کمتر هستند . اما ممکن است باز هم بسته به نیاز کارفرما قالب آماده بهتر باشد ولی همانگونه که گفته شد در حالت کلی قالب های اختصاصی بسیار مناسب تر هستند .

مقاله پیشنهادی : تفاوت سایت ارزان با گران

بیایید تا ابن دو قالب را از نظر کلی با هم بررسی کنیم :

قالب آماده چیست ؟

قالب اماده درواقع یک طرح از پیش آماده شده است که یک یا چند برنامه نویس از قبل آنرا طراحی نموده اند و با برخی امکانات از پیش تعریف شده جهت فروش یا به صورت رایگان در اختیار سایرین قرار داده است .

قالب آماده سایت معمولا همیشه حاضر است و شما می توانید در عرض چند دقیقه قالب را یا دانلود کنید و با خریداری نمائید . پس نیاز نیست تا مدت زمان زیادی صبر کنید برای اینکه قالب سایت شما طراحی شود و سپس سایت آماده کار شود . از همین جهت پس می توان فهمید که سرعت در قالب های آماده بسیار بهتر مدیریت می شود و می توان بدون معطلی و با کمی گشتن دنبال قالب مناسب ، آنرا خریداری کرد یا به شکل رایگان دانلود کرد .

قالب های آماده خصوصیات از پیش تعیین شده ای دارند و شما اگر به برنامه نویسی تسلط نداشته باشید قادر نخواهید بود تا قسمت های مختلف آن را تغییر دهید و مجبور هستید تا از همان امکاناتی که در اختیار شما قرار اداده شده است استفاده کنید .

از این جهت است که یکی از بزرگترین مشکلات قالب های آماد نمایان می شود . عدم امکان تغییرات دلخواه در قالب ، برای مثال ممکن است وب سایت شما بخشی را تحت عنوان معرفی خدمات دارد اما امکان تعریف بیش از 3 آیتم خدمات داخل آن نیست . در حالی که خدمات ما بیش از 3 آیتم است . همین موضوع دست و بال ما را خواهد بست .

البته قالب های آماده کم کم این مشکل را دریافتند و درصدد حل کردن این مشکل بودند . از همین جهت بخش های تنظمیات را به نحوی گسترش دادند تا مدیر سایت بتواند تقریبا تمامی بخش ها را کنترل کند . برای مثال اگر بخشی را داخل سایت می خواهید نمایش دهید به سادگی با گذاشتن یا برداشتن یک تیک آن بخش را کنترل نماید .

این امکانات درست است که خدمات زیادی را به صاحب سایت ارائه می کنند اما یک ایراد دارند . این تنظیمات گاها به قدری زیاد می شوند که سایت بسیار سنگین می شود و زمانی که صاحب سایت وارد بخش تنظیمات می شود با هزاران مورد که برای تنظیم بخش های مختلف برنامه نویسی شده اند مواجه می شود .

این تنظیمات به این دلیل زیاد هستند که طراحان قالب ، آنرا برای یک نفر طراحی نکرده اند و ذهنیت آنها این است که سلیقه ها و نیاز های مختلف از این سایت استفاده خواهند کرد .

دو مشکل اساسی در  قالب های آماده

در موضوع تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت باید گفت دو تفاوت بسیار بزرگ وجود دارد که در قالب های آماده مشکل است . اگر شما تمایل دارید تا کسب و کار خود را توسعه دهید و وب سایت شما مختص شما باشد به هیچ وجه قالب آماده توصیه نمی شود . چرا که طرح بندی و قالب بندی این سایت اولا ممکن است مطابق سلیقه شما نباشد و دوم اینکه اگر قالب آماده باشد در اینصورت دیگر مختص شما نیست که این موضوع درواقع همان مشکل دوم است .

یعنی اگر کسب و کار شما برایتان مهم است و قصد دارید تا برای خود تبدیل به یک برند شوید حتما از قالب اختصاصی با طراحی اختصاصی خودتان استفاده کنید . اگر قالب شما آماد باشد حتما در سطح نت بغیر از شما ده ها و یا صد ها نفر از قبل این قالب را برای وب سایت های خود استفاده کرده اند . پس دو موضوع تناسب سلیقه و تعدد استفاده دو مشکل اساسی در قالب های آماده هستند .

در صورت استفاده از قالب های آماده شما از بسیاری از خدمات پشتیبانی ، خدمات هاست و دامنه ، عیب یابی ، پشتیبان گیری و … بی بهره هستید و تمامی کارهای سایت شما فقط توسط خود شما صورت خواهد گرفت . نهایتا اینکه برای مدیریت وب سایت خود شاید با یک پشتیان هماهنگ شوید که در نهایت این کار هم هزینه های اضافی خواهد داشت .

پس قالب های آماده چه زمان به کار می آیند ؟

قالب های آماده دقیقا زمانی هستند که شما قصد برند شدن ندارید و صرفا هدف شما داشتن یک وب سایت در اینترنت و معرفی برخی خدمات و محصولات است . در اینصورت میتوانید به راحتی از مارکت های معتبر ، قالب های متناسب با سیستم مدیریت محتوای خود را تهیه نموده و روی آن نصب کنبد و در نهایت تنظیمات خود را متناسب با نیاز خود انجام دهید .

قالب ها آماده برای اینگونه موارد بسیار مناسب هستند به این لدلیل که شما برای اینگونه اهداف نیاز نیست تا هزینه زیادی کنید و قالب های آماده با هزینه کمتری برای شما تمام خواهند شد این در حالی است که قالب های اختصاصی گران تر تمام می شوند .

مزایای قالب آماده :

هزینه پایین تر ، سرعت تحویل سریع تر

معایب قالب آماده :

عدم اختصاصی بودن برای یک نفر ، تنظیمات بسیار زیاد ، سنگینی قالب ، عدم پشتیبانی های مناسب ، مشکلات موجود در هنگام اعمال تغییرات ، کدهای پیچیده و گاها قفل شده

قالب اختصاصی سایت چیست ؟

قالب اختصاصی سایت بسیاری از نواقص قالب های آماده را از بین می برد اما بسته به شرایط ممکن است معایبی هم داشته باشد . قالب های اختصاصی برای زمانی هستند که کسب و کار شما بسیار مهم هستند و شما می خواهید به یک چهره شاخص در نت تبدیل شوید . قالب آماده مدت زمان کمتری را می طلبد تا بدست شما برسد شاید یک ساعت ، اما قالب اختصاصی به این دلیل که تماما مطابق با سلیقه کارفرما و تنظیمات سایت هم دقیقا متناسب با نیاز شما برنامه نویسی خواهد شد ، از این جهت مدت زمان زیادی نیاز است تا سایت تکمیل شود . این مدت زمان ممکن است از 30 تا 45 روز متغیر باشد .

تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی چیست

قالب های اختصاصی تماما مطابق با سلیقه شما هستند ، رنگ بندی قالب بندی ، محل قرارگیری المان های مختلف ، تنظیمات کاملا اختصاصی همگی متناسب با خواسته شما هستند . درواقع کافیست شما تمامی امکاناتی که می خواهید را برای تیم طراحی و برنامه نویسی ارائه کنید تا تمامی آنها را برای شما آماده کنند .

مسلم است که چون این قالب مختص شما طراحی شده است ، پس خبری از تنظیمات اضافی نیست و تمامی تنظیمات دقیقا همان هایی هستد که شما نیاز دارید در نتیجه هم سایت شما سبک تر است و هم اینکه شما هنگام وارد شدن به بخش تنظیمات دیگر سردرگم نیستید . ضمن اینکه در اکثر قالب های آماده فایل راهنما وجود ندارد اما زمانی که سایت به شکل اختصاص طراحی می شود معمولا چند ساعت جلسه آموزشی برای شما ارائه می شود تا کار با تمامی بخشه های مختلف سایت را یاد بگیرید .

زمانی که سایت شما به شکل اختصاصی طراحی می شود شما کاملا حقوق محفوظ دارید و در صورت هرگونه الگو برداری یا کپی بردای از سایت ، شما حق پیگیری قانونی دارید .

همانگونه که در بخش قالب های آماده گفته شد ، شما اگر برنامه نویس نباشید نمی توانید خودتان بخش های مختلف را تغییر دهید به این دلیل که قالب را  از وب سایتی خریداری کرده اید و یا دانلود نموده اید که دسترسی به شخص خاصی ندارید تا درخواست اعمال تغییرات روی قالب را از وی داشته باشید .

اما زمانی که سایت شما به شکل اختصاص توسط شرکت برنامه نویسی ایجاد می شود ، به راحتی می توانید در صورت نیاز به تغییر ،به راحتی با شرکت مد نظر هماهنگ شوید تا تغییرات لازم را به راحتی در اسرع وقت برای شما اعمال کنند .

ضمن اینکه معمولا اعمال تغییرات در قالب های آماده سخت تر است به این دلیل که تنظیمات آنها همانگونه که گفته شد بسیار زیاد است و کدنویسی اینگونه قالب ها با سختی کد فراوانی اجرا می شود از این جهت معمولا حتی برنامه نویسان حرفه ای از تغییر دادن اینگونه قالب ها خودداری می کنند . درواقع قالب های آماده یکبار برای همیشه هستند و ممکن است هرگونه تغییر در بخش هایی از سایت باعث ایجاد اختلال در بخش های دیگر شود به این دلیل که برنامه نویس تغییر دهنده قالب ، به شکل کامل به تمامی بخش های قالب تسلط ندارد از همین جهت تغییر دادن در اینگونه قالب ها ریسک بالایی دارد .

اما در قالب های اختصاصی ، تمامی بخش ها توسط تیم برنامه نویسی اجرا شده است و هر گونه تغییر با آشناییت کامل و در اسرع وقت صورت می گیرد . قالب های اختصاصی هزینه به نسب بالاتری دارند به این دلیل که بسیاری از بخش های سایت از ابتدا باید طراحی شود . مخصوصا قسمت هایی که مربوط به ظاهر کار هستند در اکثر موارد از 0 تا 100 پیاده سازی می شود و همین موارد باعث افزایش زمان تحویل می شود .

مزایای قالب اختصاصی :

مختص یک شرکت و برند ، طراحی کاملا متناسب با سلیقه شما ، تنظیمات اختصاصی ، سرعت مناسب ، کدهای بهینه شده ، سئو داخلی مناسب ، پشتیبانی مناسب ، حقوق محفوظ

معایب قالب اختصاصی :

هزینه نسبتا بالا ، مدن زمان تحویل زیادتر نسبت به قالب های آماده

اما توصیه ما چیست ؟

در زمینه تفاوت قالب آماده با قالب اختصاصی در طراحی سایت امیدواریم مطالب کامل را خدمت شما ارائه کرده باشیم . اما اگر نظر خود ما در این زمنیه را بپرسید پاسخ ما نیاز سنجی وب سایت توسط خودتان است . اگر شما صرفا یک وب سایت می خواهید و بعدا قصد تغییر در آن را ندارید بهترین حالت و معقولانه ترین حالت همان سایت های با قالب آماده هستد به این دلیل که تا چندین برابر هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی خواهد شد .

اما اگر کسب وکاری هستید که بعد ها رشد خواهید کرد و تمامی تفکر ما صرفا داشتن یک ظاهر در اینترنت نیست پس از همان ابتدا بنیه سایت خود را قوی برداشته و با هزینه مناسب وب سایت خود را به شکل اختصاص طراحی و برنامه نویسی کنید . از این جهت هم شکل گیری برند شما بسیار راحت و تضمینی است و هم اینکه امکان اعمال تغییرات بسیار ساده تر و تمامی حقوق شما نیز با خیال آسوده حفظ خواهد شد .

شما عزیزان در صورتی که تمایل به همکاری در هریک از زمینه های طراحی سایت ، با  قالب های آماده یا اختصاصی هستید می توانید با تیم سئو 90 در ارتباط باشید و مشاوره های لازم را در این زمینه از برنامه نویسان وطراحان ما دریافت کنید . ضمن اینکه تحویل وب سایت ها چه به صورت آماده و چه به صورت اختصاصی در اسرع وقت توسط تیم سئو 90 انجام خواهد شد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

آیا امکان طراحی قالب و کسب درآمد تنها با یادگیری و تمرین زبان Css امکان پذیر است ؟ یا در این بین باید به سراغ زبان های دیگری نیز رفت ؟ به این سوال مهم در این مقاله به شکل کامل پاسخ خواهیم داد !

4 1,163

ویژگی first-line در زبان css چه کاربردی دارد ؟ کار روی متون سایت با دستور first-line

0 11
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود