بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

کامل ترین جدول تفاوت های بوت استرپ 5 و 4 و 3

مقالات طراحی سایت

سلام دوستان عزیز سئو 90 ، در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از مقالات فوق العاده که با زحمت خیلی زیادی برای شما دوستان آماده شده و خیلی خوشحال هستیم تا نظرات شما رو در مورد این مقاله بدونیم . از اونجا که چند ماه قبل بوت استرپ از نسخه 5 خودش رونمایی کرد […]

15 4,234 5
کامل ترین جدول تفاوت های بوت استرپ 5 و 4 و 3

سلام دوستان عزیز سئو 90 ، در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از مقالات فوق العاده که با زحمت خیلی زیادی برای شما دوستان آماده شده و خیلی خوشحال هستیم تا نظرات شما رو در مورد این مقاله بدونیم . از اونجا که چند ماه قبل بوت استرپ از نسخه 5 خودش رونمایی کرد ، و بوت استرپ 4 هم خیلی خوب جا افتاده بود ، به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا یک مقاله اساسی برای شما آماده کنیم تا تمامی تفاوت های بوت استرپ 5 با بوت استرپ 4 و همچنین بوت استرپ 3 را برای شما آماده کنیم . البته توجه کنید که برای آموزش بوت استرپ 3 و 4 و 5 در کنار هم در تنها در یک پکیج می تونید از از بخش زیر کمک بگیرید :

خب از اونجا که بوت استرپ یک فریم ورک رسپانسیو برای Css هست ، پس از این جهت لازمه تا حتما با زبان Css آشنایی های لازم را داشته باشیم تا بتونیم از فریم ورک Css استفاده کنیم . البته همونطور که میدونید تنها Bootstrap نیست که به عنوان فریم ورک برای زبان Css معرفی شده . فریم ورک هایی مثل Uikit و .. هم خیلی معرف و کاربردی هستند اما طرف حساب ما اینجا بوت استرپ هست .

از بوت استرپ 2 شروع کنیم ؟

خب بوت استرپ 2 میشه گفت در زمان خودش کاربرد داشت اما اگر با دامنه کاربرد بوت استرپ 3 و 4 و 5 مقایسه کنیم خواهیم دید که بوت استرپ 2 کاربرد چندانی نداشت و وب مستر ها علاقه نداشتند تا از بوت استرپ نسخه 2 زیاد استفاده کنند . علت این کار هم خیلی مشخص بود . بوت استرپ در نسخه 2 خودش از پیکسل استفاد می کرد و این روش پیکسل زیاد خوشایند نبود به این دلیل که در حالت های رسپانسیو به شدت به مشکل برمیخوردیم اما بازهم میشد کمی از بوت استرپ نسخه 2 کمک گرفت . وب سایت هایی که هنور هم با بوت استرپ 2 طراحی شده باشند و به نسخه های بعدی مهاجرت نکرده باشند میشه گفت خیلی کم هستند شاید هم اصلا وجود ندارند . به همین خاطر بوت استرپ شروع به عیب یابی کرد و نسخه 3 خودش را منتشر کرد . حالا بریم سراغ نسخه 3 .

بوت استرپ 3 یک تحول در بوت استرپ

زمانی که بوت استرپ برای اولین بار از نسخه سوم خودش رونمایی کرد ، میشه گفت کاربران و طراحان زیادی به استفاده از بوت استرپ نسخه 3 روی آوردند . بوت استرپ 3 نسخه متحول شده ای بود . در بوت استرپ 3 ، دیگر واحد هایی همچون پیکسل وجود نداشت و اندازه باکس ها و ستون های بوت استرپ از Px به درصد تغییر کرده بوند و همه طراحان بخوبی می دانستند که استفاده از واحد % چقدر برای ما بهتر است . اولین تغییری که در بوت استرپ 3 به چشم می خورد همین تغییر به % ها بود . بوت استرپ 3 از لحاظ دیزاین و طراحی هم واقعا پیشرفت خوبی داشت و هنوز هم با اینکه بوت استرپ 5 در بازار مشغول به کار است اما خیلی از سایت ها هنوز با بوت استرپ 3 کار می کنند و کوچکترین مشکلی هم ندارند . تغییر در ظاهر و همچنین اضافه شدن المان های جدیدتر ، اسلایدر هایی بهتر ، ظهور فونت آیکون هایی با نام Glyphicon که البته در زمان خود جذاب بودند ، جی کوئری بهبود یافته و سرعت و دسترسی بهتر نسیت به نسخه 2 ، همگی از دلایلی بودند که بوت استرپ توانست در زمان ظهور نسخه 3 معروف شود . بوت استرپ 3 چندین سال به شدت قدرت نمایی کرد . اما باز هم با مرور زمان بخش های خالی در بوت استرپ 3 احساس میشد که نیاز بود تا به این سیستم اضافه شوند اما بوت استرپ با انتشار آخرین نسخه بوت استرپ 3 مهر اتمام بر بوت استرپ 3 زد و مابقی تغییرات را برای نسخه 4 ارائه کرد . پس بریم سراغ نسخه 4 .

بوت استرپ نسخه 4 ، کاهش شگرف استایل ها

بوت استرپ 3 و کار کردن با آن بسیاز لذت بخش بود ، اما زمانی که بوت استرپ 4 ظهور کرد شاهد تغییراتی فوق العاده شدیم که می توانستیم در طراحی انعطاف بیشتری داشته باشیم .

شگرف ترین تغییر در بوت استرپ 4 تغییر کردن ستون ها از ساختار Float به ساختار Flex بود که می توان گفت بیش از 90% محدودیت هایی در ستون بندی و همچنین چینش را از میان برداشت . زمانی که از تکنولوژی Flex استفاده می کنیم می توانی گفت محدودیت ستون بندی هایی که در برخی اندازه ها داریم از میان برداشته می شود . برای مثال توسط سیستم گرید بوت استرپ 3 ، ما قادر نبودیم تا 5 ستون در کنار هم داشته باشیم و ستون های ما یا باید 6 تا بودند و یا 4 تا .

زمانی که به Flex روی می آوریم می توانیم توسط ساختاری که این تکنولوژی در احتیار ما قرار می دهد ، تعداد ستون های دلخواه در بوت استرپ داشته باشیم . همچینن به دلیل استفاده نکردن از حالت Float برای هر کدام از ستون ها ، ساختار بندی ما در وب سایت های راست به چپ و مخصوصا فارسی خیلی راحت تر بود . اما باز هم بوت استرپ راست چین چیزی بود که به آن احساس نیاز میشد .

رنگ هایی که در بوت استرپ 4 تغییر کردند واقعا جلوه خیلی بهتری به وب سایت ها دادند . بوت استرپ 4 با توسعه نسخه Css خود بر روی زبان Sass این امکان را به ما داد تا پا را از حد فراتر گذاشته و دسترسی بهتری به پالت های رنگ و همچنین سرعت کدنویسی داشته باشیم . هسته بوت استرپ 4 نسبت به نسخه 3 تماما بازنویسی شده و سرعت آن هم به شدت بهبود یافته بود . تغییر واحد های اندازه گیری از Px به rem هم واقعا شگفت انگیز بود .

آموزش بوت استرپ 5

رنگ های فلت به همراه رنگ ها Dark و Light که به هسته بوت استرپ 4 اضافه شدند . یکی از اتفاقات خوب که در نسخه 4 افتاد بهبود سیستم گرید در موبایل بود . نسخه موبایل که در بوت استرپ 3 از عرض 0 تا 767 بود در بوت استرپ 4 به 576 تغییر یافت که واقعا هم کار درستی یود به این دلیل که عرض 767 برای موبایل حتی در حالت افقی هم زیاد بود . به همین دلیل بوت استرپ یک ستون بندی دیگر هم به خود اضافه کرد که با نام Xl یا همان Extra Large شناخته می شود . در واقع 4 عرضی که در بوت استرپ نسخه 3 وجود داشت به 5 عرض در بوت استرپ نسخه 4 تغییر یافت و استایل دهی و ستون بندی در موبایل و تبلت بسیار بهبود یافت .

فرم هایی که با ظاهر بهتر ارائه شدند ، اضافه شدن کلاس های مختلف به row ها و همچنین امکان تغییر در Breakpoint های مختلف از جمله تغییرات خوب بوت استرپ 4 بود . زمانی که در بوت استرپ 3 حالتی برای یک Div مشخص میشد ، در تمامی عرض ها به همان حالت کار میکرد اما به کمک کلاس های ( mb  ,  mt  ,   pb  ,  pt …. ) که میشد برای عرض های مختلف به شکل ( mb-md  ,  mb-sm ) و … تعریف کرد می توانسنیم یک حالت خاص را فقط برای عرض های خاصی تعریف کیم . برای مثال یک Div فقط در حالت موبایل دارای پدینگ باشد و از عرض های موبایل به بالا این پدینگ ها حذف شود .

در نسخه بوت استرپ 3 خودمان مجبور به نوشتن میزان زیادی کدهای Media بودیم تا بتوانیم این حالت را کنترل کنیم اما با سیستمی که در بوت استرپ 4 برای انواع Breakpoint  ها ارائه شد ، قادر شدیم تا با نوشتن اسم صرفا چندین کلاس ، ویژگی های مختلف را در حالت های مختلف کنترل کنیم .

همچنین بوت استرپ نسخه 4 ، برای اساسی ترین کدهای Css هم کلاس های خوبی تعریف کرد . برای مثال کد هایی مثلا w-100 , d-block , d-inline-block , position-relative و .. که از جمله کدهایی بودند که در 70% المان ها به کار می رفتند و با استفاده از این کلاس ها در کدنویسی می توان گفت بیش از 40% کد ها از فایل style.css ما حذف می شدند . همچنین اضافه شدن کلاس هایی مثل کلاس های Border , rounded و … که از جمله کد های پرکاربرد در فایل style.css بودند و کار ما با استفاده از این کلاس ها بسیار راحت میشد . تمامی تغییراتی که در بوت استرپ 4 نسبت نسخه 3 آن وجود دارد را می توانید در جدول پایین مشاهده کنید چرا که تغییرات بوت استرپ 4 در نسخه پایانی آن نسبت به بوت استرپ 3 زیاد بود و درواقع می توان گفت با ظهور بوت استرپ 4 ، بوت استرپ 4 هم کلا کنار رفت چرا که سیستم Flex و همچنین Grid بندی مناسب درکنار کلاس های کمکی بسیار زیاد ، ما را ملزم و مشتاق به مهاجرت از نسخه 3 به نسخه 4 می نمود .

اما بوت استرپ نسخه 5

در حال حاضر بوت استرپ 5 ، نسخه آخر بوت استرپ است و ما به شکل کامل در داخل دوره آموزش بوت استرپ ، به شکل کامل بوت استرپ نسخه 5 را هم آموزش دادیم . خب بوت استرپ 5 همانگونه که انتظار میرفت با تغییرات و تحولات خیلی خوب و همچنین امکاناتی اضافه تر برای ما ظاهر شد .

از جمله مهم ترین تغییرات که در بوت استرپ 5 شاهد آن بودیم می توان به 3 تغییر اساسی اشاره کرد :

مورد اول حذف شدن جی کوئری ( یعنی دیگر برای استفاده از کتابخانه js بوت استرپ نیازی به لود شدن کتابخانه jQuery نداریم .مورد دوم اضافه شدن بوت استرپ RTL بود که بسیار کاری هوشمندانه در بوت استرپ 5 محسوب می شود .
مورد سوم اضافه شدن بوت استرپ آیکون ها با جلوه و ظاهری فوق العاده با بیش از 1300 آیکون و همچنین کیفیت بالاتر .
این 3 تغییر از جمله ویژگی هایی اولیه بودند که در مهاجرت به بوت استرپ 5 به شدت به چشم می خورند . اما بوت استرپ 5 می توان گفت با هسته ای بهتر و ظاهری بسیار شیک تر ظهور کرد . بوت استرپ 5 در قدم اول اینگونه که به نظر می رسید دو هدف اصلی داشت که هدف اول بهبود ظاهر کلی و هدف دوم حذف وابستگی های مختلف بود . اما نکته ای که قابل توجه است این است که تغییرات در نسخه بوت استرپ 5 نسبت به 4 ، به اندازه ای نبودند که ما در بوت استرپ 4 نسبت به 3 تغییرات داشتیم . می توان گفت بوت استرپ 4 یک نسخه شگفت انگیز در تحولات بوت استرپ بود که نسخه 5 هم هسته خود را بر همین بستر توسعه داد و ویژگی های جدید را به خود اضافه کرد .

اضافه شدن نسخه راست به چپ ، یکی از مزیت های فوق العاده بود که تا نسخه بوت استرپ 4 با این ویژگی مشکل داشتیم و ظهور نسخه RTL داخل خود بوت استرپ 5 یک مزیت فوق العاده بود . همچنین یکی از بخش هایی که در بوت استرپ 5 به شدت به چشم خورد ، قسمت Bootstrap Icons بود که بوت استرپ در نسخه 4 فونت آیکون ها را حذف کرد اما در نسخه 5 مجدد با قدرتی بیشتر فونت آیکون ها را در قالب بوت استرپ آیکون معرفی کرد که بیش از 1300 آیکون و با ظاهری فوق العاده را به ما ارائه نمود که البته حتی می توان بدون وابستگی به بوت استرپ در سایر پروژه ها هم از این فونت آیکون ها استفاده کرد که می تواند با فونت آیکون هایی همچون فونت آسم و … رقابت کند .

یکی دیگر از تغییرات بوت استرپ در نسخه 5 اضافه شدن یک عرض دیگر به سیستم Grid بود که کلاس XXl یا همان Extra Extra Large بود که برای عرض های بزرگتر از Xl که در نسخه 4 بود تعریف شد . پس به این ترتیب شاهد هستیم که بوت استرپ در هر دو نسخه 4 و 5 ، روی سیستم Grid خود کار کرده است و در هر دو نسخه تغییراتی در سیستم ستون بندی خود برای عرض های مختلف ارائه نموده است .

در کل در مورد تفاوت های بوت استرپ 5 ، بوت استرپ 4 و بوت استرپ 3 ، جدول زیر می تواند کامل ترین جدول برای شما باشد تا بخوبی تفاوت هایی که در نسخه 4 و 5 نسبت به 3 ایجاد شدند را بخوبی مشاهده کنید . امیدواریم این مقاله و جدول تهیه شده برای شما مفید باشد .

تفاوت های 3 نسخه بوت استرپ
بوت استرپ 3 بوت استرپ 4 بوت استرپ 5
Body
واحد ها پیکسل هستند واحد ها به rem تغییر پیدا کردند . هر rem معادل 16 px می باشد . همانند نسخه 4
یکسری فونت های پیشفرض تعیین شده اند فونت از سیستم کاربر خوانده می شود همانند نسخه 4
فونت پیشفرض 14 px است فونت پیشفرض 16 px است همانند نسخه 4
کلاس فونت سایز نداریم کلاس فونت سایز نداریم کلاس های fs-* , fw-* , fst-* , lh , display اضافه شدند
text truncate نداریم text truncate نداریم text truncate اضافه شد
Glyphicon داشتیم Glyphicon ها حذف شدند Bootstrap Icon ها اضافه شدند
کتابخانه jQuery نیاز داشتیم کتابخانه jQuery نیاز داشتیم نیازمنده به jQuery نیستیم
کتابخانه RTL نداریم کتابخانه RTL نداریم بوت استرپ RTL اضافه شده است
واحد های فاصله نداریم واحدی های mb-* , mr-* , ml-* , mt-* , pb-* , pr-* , pl-* , pt-* اضافه شدند واحد های left , right با توحه به جهت وب سایت به start , end تغییر کردند
کلاس های عرض و طولی نداریم کلاس های w-100 , w-50 , mw-100 , mh-100 , h-100 , h-50 و… اضافه شدند همانند نسخه 4
کلاس های نمایشی نداریم کلاس های d-block , d-inline , d-inline-block , d-none و… اضافه شدند همانند نسخه 4
pull-right , pull-left float-right , float-left float-start , float-end
Grid
float ها دست و پای ما را بسته بود به کمک تکنولوژی Flex قادر به هر کاری هستیم همانند نسخه 4
کلاس row داریم کلاس row-cols و row-cols-breakpoint… و align-items داریم همانند نسخه 4
کلاس container داریم کلاس container-breakpoint داریم همانند نسخه 4
ستون بندی ها 4 تا هستند ستون بندی ها به 5 افزایش یافته اند ستون بندی ها به 6 افزایش یافته اند
xs-sm-md-lg col-sm-md-lg-xl col-sm-md-lg-xl-xxl
مشخصه های عرض موبایل تا 768 هستند مشخصه های عرض موبایل تا 576 هستند همانند نسخه 4
col-md-offset-* offset-md-* همانند نسخه 4
Tables
جدول مشکی نداریم table-dark | thead-light | thead-dark thead-light | thead-dark => table-dark
table-condenced table-sm table-sm
table-borderless نداریم table-borderless اضافه شده همانند نسخه 4
کلاس table-responsive به div داده می شد table-responsive به همراه breakpoint همانند نسخه 4
Forms
form-horizontal حذف شده همانند نسخه 4
input-lg | input-sm form-control-lg | form-control-sm form-control ها بسیار جذاب تر شدند
haswarning ندارد همانند نسخه 4
Floating Label ندارد Floating Label ندارد Floating Label دارد
input از نوع Range و colorpicker نداریم input از نوع Range داریم input از نوع Range و colorpicker داریم
استایل input ها و .. معمولی هستند استایل Radio و Check بهتر شدند استایل Radio و Check بهتر شدند و حالت Switch اضافه شده است
Buttons
کلاس های دکمه کلاس های btn-light و btn-dark و btn-secondary اضافه شدند همانند نسخه 4
btn-outline ندارد کلاس های btn-outline اضافه شدند . btn-outline-success همانند نسخه 4
کلاس btn xs-sm-lg btn-xs حذف شده است همانند نسخه 4
Images
img-responsive img-fluid همانند نسخه 4
کلاس وسط نداریم d-block و m-x-auto همانند نسخه 4
DropDowns
دراپ داون ها در داخل ul li هستند دراپ داون ها در داخل div li هستند همانند نسخه 4
کلاس divider در تگ li هستند کلاس divider در تگ div قرار دارد همانند نسخه 4
btn-group-justified ساپورت نمیشه همانند نسخه 4
Navbars
کلاس های navbar-default و navbar-reverse کلاس های navbar-light و navbar-dark همانند نسخه 4
navbar-fixed-top | navbar-fixed-bottom fixed-top | fixed-bottom fixed-top | fixed-bottom | sticky-top
Pagination
کلاس pagination به ul داده میشه به li کلاس page-item و به تگ a کلاس page-link داده میشه همانند نسخه 4
previous و next داشتیم نداریم همانند نسخه 4
list group ها با استایل معمولی list-group-flush اضافه شده است همانند نسخه 4
Panels
panel , panel-body , panel-header , panel-footer card , card-body , card-header , card-footer همانند نسخه 4
Slider
item carousel-item همانند نسخه 4
اسلایدر معمولی داریم اسلایدر حالت Fade و لمسی اضافه شده است همان ساختار 4 بعلاوع اسلایدر dark
Other
Modal ها معمولی هستند Modal های وسط چین و اسکرول دار آمدند Modal های فول اسکرین هم اضافه شدند
کلاس های border نداشتیم border و border-color اضافه شدند border-1 تا border-5 اضافه شدند
بک گراند gradient نداریم بک گراند gradient نداریم bg-gradient اضافه شد
breadcrumb ها معمولی هستند همانند نسخه 3 breadcrumb ها استایل بهتری دارند و می توان divider را تغییر داد
آکاردئون ها معمولی هستند آکاردئون ها بهتر شدند آکاردئون با کلاس flush اضافه شدند
دکمه های Close مشکی هستند دکمه های Close مشکی هستند btn-close-white اضافه شده است
tooltip معمولی tooltip با خاصیت نوشتن html tooltip برای svg
Spinner نداشتیم Spinner ها اضافه شدند همانند نسخه 4
Toast نداشتیم Toast ها اضافه شدند همانند نسخه 4
امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

سلکتور first-letter در پروژه های طراحی سایت چه نقشی دارد ؟ چگونه از این انتخاب کننده به درستی در پروژه های طراحی سایت استفاده کنیم ؟

0 9

در کوتاه‌ترین زمان ، با بهترین دوره های آموزشی و مسیرهای آموزشی صحیح ، بصورت غیرحضوری یکبار برای همیشه طراحی سایت را یادگرفته و باخیال راحت به درآمد برسید . در تبریز یا سایر شهرهای کشور به سادگی امکان استفاده از آموزش های آنلاین سایت وجود دارد .

0 241
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
idill ۰۴ / ۱۴۰۱

خیلی خوب و درست توضیح داده شده فقط میشه از بخش offcanvas واسه ساخت منو موبایل کمک گرفت چون خیلی شبیه اما نمیدونم چجوری فقط دکمش بزارم که توی موبایل بیاد با display مشکل پیش نمیاد ؟

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۱

سلام ممنون از نظر لطف شما ، بله میشه استفاده کرد ، به کمک Display ها میشه بله ، فقط در حالت دسکتاپ روی none تنظیم کنید

mahdinew ۰۱ / ۱۴۰۱

درود جناب مهندس با قابلیت هایی که برای بوت استرپ 5 گفته شد با فایل RTL بوت استرپ، مشکل برای ما که سایت فارسی می خوایم طراحی کنم خیلی بهتر و بهینه شده فقط یک سوال اینکه اگه بخوایم سایت دو زبانه داشته باشیم نیاز به هر دو فایل RTL و LTR هست و برای سوئیچ بین اونا باید چکار کرد؟ آیا با تغییر direction مشکل حله یا نیاز به هر دو فایل بوت استرپ هست؟ سپاس فراوان🧡

امید قدیمی ۰۱ / ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب ، به این دلیل که بوت استرپ در نسخه 5 بر روی dir و المان های start و end کار کرده ، مشخصات وب سایت شما توسط dir صفحه تنظیم خواهد شد و میتوان گفت تا بیش از 90% وب سایت وجه خود را منظم خواهد کرد . اما جهت کسب اطمینان و اعمال تمامی دیزاین ها در dir های مختلف میتوان متناسب با هر dir ، فایل مربوطه را لود کرد ، جهت سوئیچ بین استایل ها باید dir صفحه بررسی شود که در سیستم هایی مثل وردپرس یسیار راحت است و در سایر سیستم ها میتوان از جاوا اسکریپت برای بررسی ویژگی dir تگ html استفاده کرد و با توجه به آن فایل استایل را در هدر لود کرد .

jam ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام در بوت استرپ شماره 5 اگر بخواییم سایت فارسی بشه باید بعد هم بوت استرپ را بزاریم داخل پوشه css و هم بوت استرپ که برای فارسی گذاشته شده ؟ هردو کنار هم یعنی باید باشند که فارسی بشه ؟؟

امید قدیمی ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام منظور شما ار فارسی شدن راست به چپ شدن وب سایت هست ؟ اگر منظور شما این موضوع هست ، نیازی به قرار دادن دو فایل استایل نیست شما کافیه فقط فایل bootstrap rtl را داخل پروژه خودتان قرار داده و آدرس دهی کنید .

فیروزخان ۱۲ / ۱۴۰۰

خدا قوت عالی و بی نقص و حقیقتا همانند نظر همه دوستان کامل هست زحمتی که کشیدین برای جمع آوری و بررسی این موارد قابل تقدیر هست برای یادگیری بوت استرپ لازمه که حتما از بوت استرپ 3 شروع کنیم و بریم به 5 ؟ چون میخوام از سایت خوب شما خرید کنم استاد

امید قدیمی ۱۲ / ۱۴۰۰

با سلام و تشکر از نظر لطف شما دوست عزیز ، برای شروع شما میتونید از بوت استرپ 5 هم آغاز کنید اما در دوره منشر شده داخل سایت ما ، شما با حداقل هزینه ، کامل ترین دوره را در اختیار خواهید داشت به نوعی که خودتان یک متخصص بوت استرپ باشید ، سرفصل بندی و سیاست های آموزشی وب سایت در مورد این دوره بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل 3 نسخه بوت استرپ در یک پکیج با سرفصل بندی گام به گام خدمت شما تدریس شده است .

محسن ایزدی ۰۶ / ۱۴۰۰
5

سلام واقعا کامل بود ضمنا من در دوره آموزشی همین سایت هم شرکت کردم و دوماه قبل خریدمش خدا خیرشون بده واقعا یکی از کار درست های آموزشی هستن از همینجا تشکراتم را اعلام میکنم

محمد مهدی سید علوی ۰۶ / ۱۴۰۰
5

جدولش کامله کامله هرکس خواست استفاده کنه من کامل بررسی کردم دقیقه دقیق درآوردن دستشون درد نکنه

joi ۰۶ / ۱۴۰۰

داداش عالی و کامل فوق العاده خودم اینهمه رو درمیاوردم پیر میشدم

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

ممنون ار لطف شما

samane surgi ۰۳ / ۱۴۰۰

خداروشکر دوره بی نظیر با پشتیبانی بسیار عالی جناب مهندس قدیمی رو بخوبی طی کردم ، إن شاءالله پشت سر هم با آموزش های کامل و کاربردی ایشون به مهارت هام اضافه میکنم. دیگه چی بهتر از این ؟....

فیروز ? ۰۳ / ۱۴۰۰

با سلام و تشکر بخاطر نظر انرژی بخش شما، از اینکه شما توانستید با آموزش های مجموعه سئو 90 دانش خودتون را در زمینه وب افزایش دهید بسیار خوشحال هستیم و بدون شک یکی از اساسی ترین اصول مجموعه سئو 90 پیشتیبانی از دانشجویان عزیز میباشد و با افتخار همچنان در کنار دانشجوهای عزیزمان خواهیم بود.

فاطمه سادات ۱۲ / ۱۳۹۹

در یک کلام فوق العاده بود و خیلی کامل

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود