بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

فرانت اند کار کیست ؟

مقالات طراحی سایت

فرانت اند کار کیست ؟ فرانت اند کار کیست و به چه کسی گفته می شود ؟ وظایف این شخص چیست ؟ درآمد او چه مقدار است ؟ و برخی سوالات دیگر که قصد داریم تا به تمام آنها در این مقاله پاسخ دهیم . درواقع برای راه اندازی یک وب سایت حداقل 2 نفر […]

0 752
فرانت اند کار کیست ؟

فرانت اند کار کیست ؟

فرانت اند کار کیست و به چه کسی گفته می شود ؟ وظایف این شخص چیست ؟ درآمد او چه مقدار است ؟ و برخی سوالات دیگر که قصد داریم تا به تمام آنها در این مقاله پاسخ دهیم .

فرانت اند کار کسی است که در زمینه طراحی و عمدتا طراحی وب کار می کند . فرانت اند کار وظیفه دارد تا طرح کلی سایت را با زبان های طراحی پیاده کند و با بخش های برنامه نویسی کاری ندارد . تنها وظیفه او کار با کدهای طراحی است و روش های حل مسئله به او ارتباطی ندارند .

درواقع برای راه اندازی یک وب سایت حداقل 2 نفر باید روی سایت کار کنند که یکی فرانت اند کار ( FrontEnd ) و دیگری بک اند کار  ( BackEnd ) است . فرانت اند کار بر روی قالب سایت کار می کند و المان های مختلف را در صفحات وب طراحی می کند . به آنها رنگ و لعاب می بخشد و با دیده کاربران سایت بازی می کند . بک اند کار یا همان برنامه نویس وظیفه دارد تا المان هایی که توسط طراح قالب تحویل می گیرد را جان ببخشد و وظایف هر یک را عملی کند .

به فرانت اند کار طراح قالب هم گفته می شود . درواقع ما در قدم اول با طراح قالب سرو کار داریم . ما طرح کلی سایت را به طراح خواهیم داد و او متناسب با طرح ما پیشنهادات و تغییرات خود را هم لحاظ نموده و در نهایت قالب سایت را برای ما آماده خواهد نمود .

در طراحی سایت و یا طراحی اپلیکیشن ها کلا شخصی که طراحی را به عهده دارد فرانت اند کار نامیده می شود . طراحی ظاهر یکی از مهم ترین بخش ها در هر برنامه است . به گونه ای که وقتی کاربران و مشتریان وارد سایت می شوند اول از همه به زیبایی وب سایت نگاه خواهند کرد . از این جهت طراحی قالب و ظاهر بسیار مهم است ، لذا لازم است تا در ابتدای کار وقت مناسبی را برای انتخاب طرح و بازی با وب سایت یا اپلیکیشن اختصاص دهیم .

خوشبختانه در حال حاضر وب سایت های جدید از طراحی مناسبی برخوردار هستند و طراحان وب سایت هم مهارت خود را بخوبی توسعه داده اند و قادر هستند تا طرح های زیبایی را متناسب با زمینه فعالیت سایت طراحی کرده و اجرا نمایند .

میزان فعالیت فرانت اند کار چقدر است ؟

این موضوع را نمی توان دقیقا بیان کرد و نمی توان گفت مسئولیت طراح بیشتر است یا مسئولیت برنامه نویس . هر دو شخص در زمینه اجرای یک وب سایت مسئولیت های سنگینی دارند و هر کدام در بخش خود بسیار زحمت خواهند کشید از این جهت شما اگر تصمیم دارید تا به یک طراح قالب سایت تبدیل شوید لازم است بدانید تا باید از ذوق خوبی برخوردار باشید .

قبل از هر چیز اگر قصد دارید تا تبدیل به طراح قالب شوید سعی کنید مدتی را به تماشا صرف کنید . یعنی وب سایت های زیادی را گشت بزنید و طرح هایی که داخل آنها ایجاد شده است را به دقت مشاهده کنید و هر کدام از طرح ها را که بیشتر پسند می کنید در بخش بوکمارک ( Bookmark ) مرورگر خود ذخیره کنید تا بعدا بتوانید همان سایت را مشاهده کنید .

مشاهده کردن وب سایت ها به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید هم نحوه طراحی را بخوبی یاد بگیرید و هم اینکه ذهن شما برای خلق طرح های جدید باز شود . پس از آن می توانید وقتی که صفحه خالی در دست دارید آن را تبدیل به یک طرح جذاب نمائید .

شما می توانید به یک طراح قابل تبدیل شوید و وارد بازار کار شوید اما برای این کار باید چه کار کرد ؟

چگونه می توانیم فرانت اند کار شویم ؟

همانگونه که گفته شد اگر شما قصد دارید تا طراح قالب شوید باید ببیننده خوبی باشید وطرح های مختلف را در نزد خود نگهداری نمائید و آنها را بخوبی به یاد بسپارید . قبل از هر چیز شما باید زبان های طراحی زیر را به ترتیب یاد بگیرید :

  • 1.زبان نشانه گذاری Html ، که پایه و اساس تمامی وب سایت های دنیا است
  • 2.زبان طراحی Css ، که شما با این زبان طراحی قادر خواهید بود طرح ها را در سایت خلق کنید و به آنها نقش و رنگ و لعاب ببخشید
  • 3.فریم ورک Bootstrap ، که به ما کمک خواهد کرد هم سایت های واکنشگرا ( رسپانسیو ) طراحی کنیم و هم Css را به شکلی سریع تر پیاده سازی کنیم
  • 4.زبان JavaScript یا کتابخانه Jquery برای خلق تحرکات مختلف در صفحه

پس شما برای اینکه به یک طراح خوب تبدیل شوید لازم است تا حداقل به این 4 مورد تسلط داشته باشید . اگر شما تمرین و تکرار مناسب داشته باشید حداکثر پس از یک سال به یک فرانت اند کار بسیار ماهر تبدیل شده اید . البته دقت کنید که اگر شما تلاش بسیار مناسب داشته باشید و قالب های بسیاری را برای خود به عنوان تمرین اجرا کرده باشید حتما خواهید توانست تا در 6 ماه به این موفقیت دست پیدا کنید .

فرانت اند کار کیست

پس از اینکه شما به موارد فوق مسلط شدید خودتان خواهید خواست تا موارد بیشتری را هم یاد بگیرید . در این جهت می توانید به غیر از بوت استرپ فریم ورک های دیگری همچون Uikit یا متریال دیزاین را هم یادبگیرید و مهارت خود را در زمینه Css بسیار توسعه دهید . در زمینه زبان جاوا اسکریپت هم هر اندازه که زمان داشتید سعی کنید بیشتر یادبگیرید و خود را در زمینه این زبان هم توسعه دهید . البته این زبان یک زبان برنامه نویسی است و اگر آن را بخوبی یاد بگیرید هنگام یادگیری سایر زبان های برنامه نویسی هم بسیار راحت خواهید بود و بخش های برنامه نویسی را به سرعت طی خواهید نمود .

بعد از انجام این مراحل شما یک فرانت اند کار هستید و می توانید وارد بازار کار شوید . البته برای استخدام در هر محلی باید نمونه کار های خوب داشته باشید از این جهت سعی کنید تا تعداد 3 الی 5 نمونه کار بسیار خوب را طراحی نموده و روی هاست مناسب یا هاست رایگان آپلود کنید تا کارفرمای شما بتواند نمونه کارهای شما را به راحتی مشاهده نموده و سطح توانایی شما را سنجش کند .

شما به این دلیل که طراح هستید لازم است تا در حیطه طراحی همیشه ذائقه بخرج دهید و چشم بینندگان را بخود مجذوب کنید .

یکی از تاثیر گذار ترین موارد در طراحی قالب سایت تصاویر هستند . به عنوان یک طراح سعی کنید تا کار کردن با تصاویر را بخوبی یاد بگیرید .

تفاوت Front End Developer با UI Designer

واژه دیگری که ممکن است شما در بحت فرانت اند با آن موجه شوید واژه UI Designer است . این شخص با کد نویسی یا زبان های طراحی کاری ندارد . این شخصی است که در اکثر شرکت ها با نام طراح یا گرافیک کار شناخته می شود . در شرکت های توسعه یافته این شخص قدم اول همه کار ها است . در واقع این فرد طرح کلی سایت و صفحات مختلف آن را روی فایل های گرافیکی مثل فتوشاپ تحویل طراح قالب می دهند تا مطابق با تصویر و طرحی که توسط UI Designer طراحی شده و مورد تایید مجری و کارفرما قرار گرفته است طراحی شود و آماده برنامه نویسی شود .

اگر UI Designer همکار شما نباشد ، شما باید خودتان این طرح را روی کد پیاده کنید البته معمولا طراحان قالب سررشته ای هم از فتوشاپ دارند و برای اینکه کار انها دوباره کاری نشود ، یک طرح کلی را در فتوشاپ یا نرم افزار های مشابه ابتدا پیاده سازی می کند و پس از تایید دست به کد می شوند . البته شما برای فرانت اند کار شدن نیاز ندارید تا در قدم اول حتما فتوشاپ را هم یاد بگیرید و شما به عنوان فرانت اند کار وظیفه دارید تا کد برنید اما در ادامه آموزش های خود ، اگر طراحی در فتوشاپ را هم یاد بگیرید برای شما یک مزیت خوب محسوب می شود .

امیدواریم در این مقاله مختصر و مفید توانسته باشیم این مفهوم را برای شما خوب توضیح داده باشیم .

سوالات

  • — آیا پس از تبدیل شدن به طراح قالب می توانیم تنها با همین مهارت شروع به کار کنیم ؟
  • بله . شما پس از تسلط به این بخش می توانید به راحتی در شرکت هایی که نیاز به طراح دارند به راحتی و با داشتن نمونه کارهای خوب مشغول به کار شوید .
  • — میزان درآمد یک طراح قالب چقدر است ؟
  • طراحی قالب بسته به مهارت خود می تواند حقوق متفاوتی داشته باشد . هر اندازه که شما تبحر داشته باشید می توانید در خواست حقوق بیشتری داشته باشید .
  • — آیا لازم است تا پس از طراحی ،  برنامه نویسی را هم یاد بگیریم ؟

این موضوع تماما بسته به علاقه شما دارد . بسیاری از فرانت اند کار ها بخش های برنامه نویسی را هم بلد هستند و می نوانند یک وب سایت کامل را از نقطه صفر تا صد به تنهایی طراحی و برنامه نویسی نمایند .

جهت مطالعه مقالات بیشتر وب سایت ما را دنبال کنید . با تشکر سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید سایت داشته باشیم ؟ اصلا چه نیازی داریم تا برای خود یا شرکت مان یک وب سایت طراحی کنیم ؟ همانگونه که می دانید در حال حاضر فناوری اطلاعات و دسترسی دیجیتال در دنیا حرف اول را می زند . شبکه […]

0 366

چگونه میتوان با طراحی قالب های html به درآمد رسید ؟ اصلا امکان رسیدن به درآمد و فروش اینگونه قالب ها در بازار امروزی وجود دارد ؟ به هردو این سوالات در این مقاله به شکل کامل پاسخ خواهیم داد !

2 690
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است