بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

انکر تکست چیست

مقالات سئو

انکر تکست چیست ( Anchor text ) انکر تکست چیست ؟ یکی از مباحث بسیار مهم در سئو و بهینه سازی انکر تکست است که باید بسیار به آن توجه کرد . انکر تکست به اندازه ای مهم است که در بحث لینک سازی سرنوشت وب سایت ما را در سئو خارجی و همچنین لینک […]

0 1,364
انکر تکست چیست

انکر تکست چیست ( Anchor text )

انکر تکست چیست ؟ یکی از مباحث بسیار مهم در سئو و بهینه سازی انکر تکست است که باید بسیار به آن توجه کرد . انکر تکست به اندازه ای مهم است که در بحث لینک سازی سرنوشت وب سایت ما را در سئو خارجی و همچنین لینک سازی داخلی مشخص خواهد نمود .

انکر اصطلاحا به معنی لنگر است و با این مفهوم نام گذاری شده است که یک متن محکم را قلاب می کنیم تا ما را به هدف خاصی برساند .

انکر تکست موضوعی است که مربوط به لینک است . لینک ها انواع مختلفی دارند . درواقع متنی که داخل لینک قرار دارد و ما با کلیک روی آن به جایی منتقل می شویم انکر تکست نام دارد . انواع و اقسام انکر تکست ها ممکن است در داخل لینک قرار بگیرند ، می توانید به مثال های زیر توجه کنید . تصور کنید که کلمه کلیدی ما طراحی سایت است و قصد داریم تا وب سایت خود را با لینک سازی خارجی برای این کلمه سئو کنیم :

<a href="#">طراحی سایت</a>
<a href="#">ساخت سایت</a>
<a href="#">طراحی سایت شرکتی</a>
<a href="#">اینجا کلیک کنید</a>
<a href="#">https://seo90.ir/web-design</a>

پس انکر تکست همان متنی است که ما را به بخشی خاص در همان سایت یا سایتی دیگر انتقال می دهد . حالا این متن چه می تواند باشد و یا سوال بهتر اینکه چه چیزی باید باشد ؟

اگر توجه کنید در ابتدای مقاله گفتیم که انکر تکست نیازمند توجه بسیار است مخصوصا زمانی که ما قصد داریم تا لینک سازی خارجی برای سایت انجام دهیم و لینک های ما از نوع لینک متنی یا همان انکر تکست هستند .

اصولا اگر کلمه ما طراحی سایت باشد ما نباید همه لینک های خارجی را با کلمه طراحی سایت بگیریم . لینک های ما باید شامل کلمه کلیدی ، هم خانواده ، مترادف ، نام برند و .. باشند . برای مثال می توانیم کلمه طراحی سایت را به شکل زیر تقسیم بندی کنیم و لینک های خود را به تناسب استفاده کنیم :

<a href="#">طراحی سایت</a>
<a href="#">ساخت سایت</a>
<a href="#">طراحی سایت شرکتی</a>
<a href="#">اینجا کلیک کنید</a>
<a href="#">https://seo90.ir/web-design</a>

اما اینکه چه اندازه و چند درصد باید به هرکدام تخصیص داد هم یک موضوع اساسی دیگر است . توجه کنید که اگر شما کلمه کلیدی خود را طراحی سایت مد نطر دارید و تقسیم بندی شما 5 بخش است می توانیم به شکل زیر درصد لینک سازی را تقسیم بندی کنیم :

  • کلمه کلیدی اصلی – 30% ( طراحی سایت )
  • کلمه مترادف – 20% ( ساخت سایت )
  • نام برند ( سئو 90 ) 20%
  • هم خانواده ( طراحی سایت شرکتی ) 20%
  • سایر کلمات یا لینک آدرس ( کلیک کنید ، اینجا و … ) 10%

نمی توان گفت که این اعداد کاملا دقیق هستند اما مسلم است که تقسیم بندی شما باید به این شکل باشد و نباید 100% یا بیش از 50% لینک های شما دقیقا خود عین کلمه باشند . چون قسمت زیادی از لینک سازی خارجی به شکل سئو خاکستری صورت می گیرد پس نباید کاری انجام داد تا موتور های جستجو و الگوریتم پنگوئن ما را جریمه کنند .

از این جهت باید تناسب در لینک سازی و استفاد از عین کلمه در انکر تکست رعایت شود .

پس انکر تکست می تواند هرچزی باشد فقط کافیست که از نوع متن و اصطلاحا TEXT باشد . حال این متن می تواند حروف ، اعداد یا … باشند . همانگونه که در بالا مشاهده نمودید می توانیم دقیقا آدرس مستقیم صفحه را داخل لینک قرار دهیم .

پس تمامی موارد متنی که داخل لینک قرار می گیرند برای ما حکم انکر تکست را دارند .

خب با این اوضاف می دانیم که اگر بجای متن ، یک تصویر داخل تگ a قرار گیرد و اصطلاحا تصویر لینک شود ، خب دیگر ما انکر تکست نداریم و تصویر ما لینک شده است .

همچنین بخوانید : بک لینک چیست

انکر تکست مناسب چگونه است ؟

خب تا اینجا موارد مختلفی از انکر تکست را معرفی کردیم اما موضوع مهم این است که این انکر تکست ها برای لینک های خارجی بود و ما گفتیم که باید اصل تناسب بین تولید انکر تکست های مختلف رعایت شود . حال اگر قصد داریم تا داخل سایت خودمان از لینک های داخلی استفاده کینم چگونه می توانیم انکر تکست های بهتر و تمیز تری بنویسم ؟

توجه کنید که اصل تناسب در مورد لینک های داخل سایت هم صحت دارد اما در داخل سایت ما معمولا لینک هایی از نوع آدرس یعنی به شکل زیر خیلی کمتر داریم :

<a href="#">https://seo90.ir/web-design</a>

. غالبا همه لینک های داخلی ما از نوع متن هستند .

در داخل وب سایت ، ما باید تا حد امکان از لینک های تمیز استفاده کنیم . استفاده از متن های بسیار طولانی داخل لینک به عنوان انکر تکست کار ما را در داخل سایت از لحاظ زیبایی خراب می کند . پس طول انکر تکست مهم است .

ضمن اینکه باید سادگی هم در آن وجود داشته باشد و مفهوم خوبی را هم به خواننده انتقال دهد . یکی از نکات مهم در انکر تکست که لازم است حتما بدانید :

اگر کلمه کلیدی شما سئو است و در حال حاضر در حال تولید محتوا برای این کلمه هستید ، مسلما داخل این برگه لینک های داخلی را جهت سئو برگه خود قرار خواهید داد . هرگز  نباید داخل صفحه ای که کلمه کلیدی آن سئو است ، خود کلمه سئو لینک شود . در صورتی که در همان صفحه کلمه کلیدی را لینک کنید یک فاجعه بزرگ رخ می دهد و به سختی قادر به اخذ رتبه در آن کلمه خواهید بود .

پس انکر تکست شامل کلمه کلیدی هدف در خود برگه کلمه کلیدی ممنوع !

توجه داشته باشید که باید اصل صداقت هم در انکر تکست رعایت شود . این حرف به چه معناست ؟ شما ممکن است متن لینک خود را نوشته باشید ” خرید کوشی با حداقل قیمت ” . خب کاربران مسلما این متن را می بینند و روی آن کلیک می کنند . هنگامی که کاربران منتظر هستند تا وارد صفحه خرید گوشی شوند ، توسط آدرس دهی مختلف یا تغییر مسیر های مختلف ، وارد صفحه دیگری می شوند که اطلاعات نامربوط و تبلیغات مختلف در آن وجود دارد و خبری از خرید گوشی نیست . پس اگر لینک شما به موضوع خاصی اشاره می کند حتما صفحه هدف هم متناسب با آن باشد .

سایر انکر تکست ها

اگر توجه کرده باشید در داخل وب سایت خود ما لینک هایی هستند که ما به شکل مستقیم انکر تکست های آنها را تعیین نکرده ایم و به خودی خود در حال نمایش هستند . برای مثال زمانی که در حال مطالعه یک مقاله هستید در ابتدای مقاله عنوان دسته بندی این مقاله به شما نشان داده می شود و این عنوان لینک شده است به صفحه دسته بندی هایی که در مورد آن هستند و تمام مقالات مرتبط به این دسته را برای شما نشان می دهد .

اگر عناوین دسته بندی های شما مناسب باشد شما لینک های داخلی خیلی خوب با اهمیت مناسب و نکات استاندارد گفته شده را ناخوداگاه ایجاد نموده اید و صفحه شما در ابتدای صفحه از یک لینک داخلی خیلی خوب بهره مند می شود .

یا برای مثال در ساید بار صفحات مختلف ممکن است شما آخرین مطالب سایت را نمایش دهید . عنوان مطالب سایت خودشان لینک هستند و شما با کلیک روی عنوان آن مطلب به صفحه همان مطلب منتقل شده و محتوای مورد نظر را مطالعه خواهید نمود . اینها همه مواردی از انکر تکست ها داخل سایت هستند که شاید تاکنون به آنها توجه نکرده باشید .

اگز بتوانید اصول گفته شده به همراه تناسب در توزیع انکر تکست را رعایت کنید می توان گفت لینک های شما کم کم ارزش خود را نشان خواهند داد و خیال شما از لحاظ لینک سازی داخل و خارج سایت راحت خواهد بود .

امیدواریم مقالات ما برای شما مفید باشند . جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سئو حتما وب سایت ما را دنبال کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه میتوان یک تقویم محتوایی برای تولید محتوا ساخت ؟ روش اصولی ایجاد تقویم برای محتوا را در این مقاله کوتاه بخوانید !

2 123

گوگل در بزرگترین آپدیت خود در سپتامبر 2023 چه مواردی را هدف قرار داده است ؟ بشناسید ، بهبود دهید و رشد کنید !

2 121
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود