وردپرس برای چه سایت هایی مناسب است ؟

وردپرس برای چه سایت هایی مناسب است ؟؟؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که وردپرس برای چه وب سایت هایی مناسب است ؟ و اصلا چه وب سایت هایی را می توان با وردپرس بالا آورد بدون اینکه مشکلی در آن احساس شود یا در عملکرد آن معایبی احساس شود ! خب در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم .

خب در قدم اول بیایید تا یک ابهام را از میان برداریم . این ابهام از وقتی ایجاد شده است که افزونه های وردپرس تعدادشان بسیار زیاد شدند و سایت هایی با امکانات به ظاهر زیاد اما نواقص خیلی بیشتر ظهور کردند . از آنجا که وردپرس یک سایت ساز رایگان است اما هدف از ارائه وردپرس اصلا اینگونه نبود که امروزه از آن استفاده می شود .

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا به شکل متن باز است . سیستم هایی که به شکل متن باز ارائه می شوند این امکان را دارند که استفاده کننده از سیستم بتواند به راحتی آن را طبق دستورالعمل های آن توسعه دهد . خب تا اینجا کار درست است و می توان زمینه را برای طراحی قالب ها و افزونه ها فراهم کرد . خب این قالب ها و افزونه ها باید به درستی استفاده شوند . زمانی می توان از این افزونه ها و قالب ها استفاده کرد که مدیر وب سایت حداقل نحوه استفاده از این سیستم را بخوبی بلد باشد .

برای اینکه یک سایت بدون کدنویسی ایجاد کرد ، حداقل دانش ما باید نحوه تعامل با سیستم وردپرس باشد . اما متاسفانه برخی از افراد حتی بدون داشتن این دانش اقدام به طراحی سایت می کنند و در نتیجه حجم زیادی از قالب ها و پلاگین ها را داخل وب سایت خود اضافه می کنند و همین امر باعث کاهش سرعت سایت و در نتیجه یک تجربه کاربری بد نامناسب خواهد شد .

اول از هرچیزی بگوئیم که وردپرس برای چه سایت هایی مناسب است تا بعد بررسی کنیم که تحت چه شرایطی می توان بستر وردپرس را برای آنها فراهم کرد . وردپرس برای وب سایت های زیر کاملا مناسب است :

این موارد تنها چند نمونه از سایت هایی هستند که می توان با وردپرس پیاده سازی کرد . شاید برای برخی از موارد هنوز قالب های زیادی ایجاد نشده باشد اما خب نکته مهم این است که امکان پیاده سازی این سیستم ها در وردپرس به شرط داشتن دانش برنامه نویسی وجود دارد .

برنامه نویسان قالب ها و افزونه های وردپرس ، با توجه به نیاز بازار کار می توانند و طبق دستورات مشخص این سیستم مدیریت محتوا ، قالب ها و افزونه ها را برنامه نویسی کنند . زمانی که شما برنامه نویسی در هسته وردپرس را بخوبی بلد باشید ، می توانید بخش های مختلف این سیستم را شناخته و با توجه به چینش سیستم ، این وب سایت را پیاده کنید .

طراحی سایت های حرفه ای با وردپرس

تصور کنید که شما قصد دارید تا یک وب سایت املاک داشته باشید . خب قالب های املاک بسیار زیادی در مارکت های ایرانی و خارجی وجود دارند ، اما خب این قالب ها با سلیقه همه سازگاری ندارند . تصور کنید که کاربران وارد پنل کاربری وب سایت شما می شوند و قصد دارند تا آگهی های املاک خود را ثبت کنند . خب در این قسمت شما دانش برنامه نویسی ندارید و هر چیزی که این قالب آماده در اختیار شما گذاشته باشد همان است . به سخی قالب هایی هستند که این امکان را به مدیر سایت میدهند تا بتوانند برخی تنظیمات را به دلخواه خودشان تغییر دهند .

در این حالت شما یا باید با همان امکانات سایت را استفاده کنید و یا اینکه از یک برنامه نویسی متخصص درخواست کنید تا امکاناتی را به وب سایت شما در قسمت های مورد نظر اضافه کنند . اما زمانی که شما به برنامه نویسی در وردپرس مسلط هستید ، نحوه پیاده سازی قسمت های مختلف را بخوبی می شناسید و می توانید به راحتی قسمت هایی که نیاز دارید را برنامه نویسی کنید و این پنل کاربری دقیقا همان شکلی باشد که شما هم طراحی نموده اید و هم برنامه نویسی کرده اید .

پس می توان فهمید که با داشتن دانش برنامه نویسی کافی ، تقریبا هر نوع وب سایتی را با وردپرس برنامه نویسی نمود و طراحی کرد . متاسفانه همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ، برخی بر این باور هستید که وردپرس صرفا یکی سیستم وبلاگی است و فقط سایت های وبلاگی را می توان با آن پیاده کرد . دلیل این حرف ها نداشتن دانش کافی و البته حرف های نامشخصی است که داخل برخی سایت ها بیان شده است . در حال حاضر بازهم متاسفانه برخی هنوز بر این عقیده هستند که وردپرس فقط برای ساخت وبلاگ است در حالی که قوی ترین فروشگاه ها ، سایت های املاک ، سایت های آموزشی و … را می توان در بستر همین سیستم پیاده سازی کرد . البته می توانیم توصیه کنیم برای اشراف کامل بر این موضوع نگاهی به بخش “ آموزش طراحی سایت با وردپرس ” انداخته و مشاهده نمائید که در دوره های آموزشی سئو 90 ، چگونه می توانید به راحتی وب سایت های دلخواه خود را مطابق با سلیقه خود طراحی کنید و سپس همین وب سایت ها را برنامه نویسی کنید .در حقیقت در این حالت ، شما از وردپرس به عنوان یک بخش کمکی استفاده کنید .

پس اگر قصد دارید تا واقعا دانش کافی در رابطه با سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس داشته باشید ، حتما سعی داشته باشید تا مقالاتی را در این زمینه مطالعه نمائید که اطلاعات مناسب و البته دقیق در اختیار شما قرار دهند . متاسفانه با تکرار این جمله که ” وردپرس سیستم وبلاگی است ” تصویر بدی از وردپرس ایجاد شده است اما زمانی که واقعا مشاهده کردید که چه کارهایی می توان با وردپرس انجام داد ، خیلی بیشتر یه این سیستم مدیریت محتوا علاقمند خواهید شد . مطمئن باشید وب سایت هایی با مضمون های خیلی بیشتری حتی می توان با وردپرس ایجاد کرد و ما در بالا به اصلی ترین موارد اشاره کردیم .

ما در مجموعه مقالات سئو 90 قصد داریم تا حقیقت ها را خدمت شما بیان کنیم که دلیل و اثبات منطقی و عملی دارند و شما با دانش و تخصص کافی زمینه سازی مناسبی برای ورود به دنیای وردپرس برای خود ایجاد کنید .