بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

روش حذف کردن فیلد آدرس سایت از فرم نظرات وردپرس

مقالات وردپرس

چگونه میتوانیم قسمت " آدرس سایت " را از فرم ارسال نظرات داخل وردپرس حذف کنیم ؟ شرح دو روش ساده برای حذف فیلد آدرس سایت از فرم دیدگاه های وردپرس !

1 151 5
روش حذف کردن فیلد آدرس سایت از فرم نظرات وردپرس

در داخل فرم نظرات وردپرس و در حالت استاندارد ، 4 عدد ورودی وجود دارد که شامل : نام شما ، ایمیل ، آدرس سایت و قسمت نظرشما است ! زمانی که شما قسمت نام را تکمیل کرده و آدرس وب سایت را نیز وارد کنید ، پس از ثبت نظر در داخل سایت و همچنین تایید آن ، در داخل سایت خواهید دید که نام شما به آدرس سایتی که وارد کرده‌اید لینک شده است ، لذا از این روش برای لینک‌سازی در سایت هایی که بخش کامنت های آنها نیاز به تایید ندارد استفاده می شود !

به این ترتیب که شما میتوانید کلمه کلیدی خودتان را در قسمت نام وارد کرده و آدرس صفحه مدنظر را که قصد سئو آن را دارید در قسمت ” آدرس سایت ” درفرم نظرات وارد کنید و اگر دیدگاه های آن وب سایت نیاز به تایید نداشته باشد ( درصورت نیاز به تایید معمولا توسط مدیریت ، آدرس سایت حذف می‌شود و امکان درج لینک وجود ندارد ) شما یک لینک رایگان از آن وب سایت خواهید داشت . خب این در سایت هایی که ارزش محتوایی آنها مهم است و خصوصا در داخل ایران و با این حجم از رقابت بین وب سایت ها ، به هیچ عنوان نمیتواند گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در فرم نظرات باشد ، لذا میتوان با یک تکنیک ساده ، این ورودی ( آدرس سایت ) را از داخل فرم نظرات وردپرس حذف کرد !

برای اینکه قسمت ” آدرس سایت ” را از داخل فرم نظرات حذف کنید و مسبب لینک سازی ناخواسته در سایت خودتان نشوید میتوانید از دو روش استفاده کنید که روش اول توسط افزونه های جانبی برای وردپرس است و روش دوم با قراردادن 3 خط کد در داخل فایل functions.php سایت است که ما در این مقاله هر دو روش را خدمتتان توضیح خواهیم داد .

روش اول ، حذف فیلد آدرس سایت از فرم نظرات با روش کدنویسی

خب زمانی که صحبت از کدنویسی می شود ممکن است برخی دوستان دچار وحشت شوند اما اینگونه نیست و میتوانید بسادگی و با کمی دقت ، کدهایی که ارائه می‌شوند را داخل قالب خودتان قرار دهید و عملا بدون نیاز به هرگونه پلاگین ، پروسه مدنظر خودتان را فعال ، غیرفعال یا فیلتر کنید ! برای اینکه این قسمت از داخل فرم نظرات سایت شما حذف شود لازم است تا قطعه کد زیر را در داخل فایل functions.php خودتان قرار دهید :

function unset_comment_url_field($fields){
    if(isset($fields['url']))
       unset($fields['url']);
       return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields', 'unset_comment_url_field');

با همین کدکوتاه میتوانید بسادگی و همان لحظه ، فیلد آدرس سایت را از داخل فرم نظرات وردپرس که همواره به شکل پیشفرض وجود دارد حذف کنید . این کد را کافیست در انتهای فایل functions.php قبل از بسته شدن تگ php که به شکل <? است قرار دهید . اما خب شاید این روش برای برخی دوستان مشکل باشد پس روش بدون کدنویسی را نیز خدمتتان شرح می‌دهیم .

غیرفعال سازی قسمت آدرس فرم نظرات با پلاگین کمکی

یکی از افزونه هایی که به شما در مورد حذف ساده برخی المان ها در فرم کامنت کمک شایانی خواهد کرد افزونه QC CLR Settings است . این افزونه را میتوانید به شکل امن از مخزن وردپرس و به راحتی در عرض چند ثانیه بروی وردپرس خودتان نصب کنید . از بخش افزونه ها و قسمت افزودن کافیست تا QC CLR Settings  را وارد کنید و افزونه زیر را نصب و سپس فعال کنید :

روش حذف کردن فیلد آدرس سایت از فرم نظرات وردپرس

افزونه از این آدرس نیز قابل دانلود است ، پس از نصب و فعال سازی ، گزینه QC CLR Settings در منو پیشخوان وردپرس شما ظاهر خواهد شد ، این افزونه تنظیمات زیادی ندارد و با ورود به قسمت مدیریت افزونه شاهد بخش زیر خواهید بود که تنظیمات مربوط به هر قسمت را خدمتتان توضیح خواهیم داد :

آموزش تنظیمات افزونه QC CLR Settings

اولین گزینه که این مقاله را نیز بخاطر آن نوشتیم بخش ” Remove WEBSITE Field from Comment Form ” است که با قراردادن تیک این قسمت ، حذف کردن فیلد آدرس سایت از فرم نظرات وردپرس انجام خواهد شد پس اگر قصد دارید تا تنها از طریق این افزونه عمل حذف کردن فیلد آدرس سایت از فرم نظرات وردپرس را انجام دهید صرفا قراردادن این تیک و ذخیره تنظیمات برای شما کافیست . اما موارد دیگری را نیز میتوان با این افزونه مدیریت کرد .

یکی از موارد مهم دیگر در تنظیمات این افزونه گزینه ” Remove HTML Link Tags in comments ” است که اگر تیک این گزینه قرار داده شود ، مخاطبین وب سایت شما به هیچ عنوان نمی‌توانند از تگ های html مثل تگ a استفاده کرده و لینک های خودشان را بجای فیلد آدرس سایت که حذف شده است ، از این قسمت وارد کنند ، لذا با قراردادن تیک این گزینه ، هم امنیت بیشتر خواهد شد و هم اینکه امکان استفاده از اسکریپت های html در قسمت فیلد نظر ، وجود نخواهد داشت .

گزینه ” Remove hyper-link from comment AUTHOR Bio ” لینک نویسنده را از بخش دیدگاه ها حذف خواهد کرد که یک گزینه بسیار جالب است . زمانی که نویسنده دیدگاه احتمال دارد شما باشید یا مخاطب شما ، اسم نویسنده به شکل لینک‌دار قرار خواهد گرفت که با کلیک روی اسم نویسنده ، تمامی نویشته های مربوط به آن نویسنده نمایش داده خواهد شد ، این مورد اصلا برای سئو مناسب نیست و لازم است تا تیک این گزینه نیز قرار داده شود .

گزینه ” Hide Existing Comments ” نیز کامنت هایی که در صفحات شما از قبل وجود دارند را برای شما مخفی خواهد کرد که این کار توصیه نمی‌شود و لازم است تا دیدگاه های صفحه ، محتوای شما را پویا نمایند و حذف آنها اصلا توصیه نمی‌شود .

گزینه ” Open Comment Links in New Tab ” نیز باعث خواهد شد تا لینک های موجود در بخش نظرات هنگام کلیک شدن ، در صفحه جدید باز شوند ، که چون ما به هیچ عنوان علاقه نداریم در بخش نظرات از لینک ها استفاده کنیم این گزینه بدرد شما نخواهد خورد ، اما موضوعی وجود دارد که ممکن است خود شما علاقمند باشید تا هنگام تعامل با مخاطب سایت ، لینک بخشی از سایت خودتان را داخل بخش کامنت ها ارائه کنید ، میتوانید تیک این قسمت را به دلخواه خودتان تنظیم کنید . اکنون بستگی به خودتان دارد که برای حذف بخش آدرس سایت از فرم نظرات ، به روش استفاده از افزونه عمل کنید یا روش بدون افزونه !

البته این افزونه در ابتدای تنظیمات 3 گزینه به شکل Delete All Comments و  Delete Pending Comments و Delete Spam Comments دارد که مطمئنا میتوانید بسادگی خودتان تشخیص دهید که کاربرد هرکدام از موارد چیست ! گزینه ” Delete All Comment ” بسیار خطرناک است اما ممکن است کاربردی نیز باشد چرا که همه کامنت ها را حذف خواهد کرد بدون اینکه مجبور باشید تا صدها کامنت را به شکل دستی مرتب تیک زده و حذف کنید .

گزینه ” Delete Pending Comments ” برای حذف نظراتی است که در انتظار تایید هستند و گزینه ” Delete Spam Comments ” نیز برای حذف کامنت های اسپم و هرز کاربرد دارد .

تنظیمات بخش Commenter Emails در افزونه

افزونه QC CLR Settings امکانات بیشتری نیز دراختیار شما قرار خواهد داد که میتوانید به نسبت نیاز خودتان از آنها استفاده کنید . برای مثال در داخل قسمت Commenter Emails میتوانید از لیست تمامی ایمیل های کاربرانی که هنگام ثبت دیدگاه وارد کرده‌اند ، خروجی csv دریافت کنید .

قسمت Comment Spam Protection در افزونه

توسط این تنظیمات میتوانید بخش کامنت های اسپم و هرز را کنترل کنید ، در این بخش هم میتوانید Spam Protection را فعال کنید و هم اینکه یک بازه زمانی برای هر دیدگاه تنظیم کنید تا اگر نوشتن دیدگاه های سایت شما توسط ربات‌های هرز نویس انجام شدند ، در بازه های زمانی کنترل شده انجام شوند که این کار با تنظیم گزینه Speed Spammers میسر خواهد شد .

تنظیمات قسمت Comment Attachment Settings در افزونه

توسط تنظیمات این قسمت در افزونه میتوانید تعیین کنید که آیا امکان دریافت فایل در فرم کامنت ها میسر باشد یا نه ؟ مثلا آپلود تصویر توسط کاربران سایت انجام شود یا نه و اگر انجام خواهد شد چه نوع فرمت هایی را میتوانند آپلود کنند ، و حتی چه نوع فایل هایی مثلا تصویر ، صدا ، ویدیو ، فایل های pdf یا اکسل و ورد و … این افزونه پسوند های بسیار بسیار زیادی را برای آپلود فایل توسط کاربران پشتیبانی می کند که میتوانید به دلخواه خودتان تنظیمات بخش Comment Attachment Settings را انجام دهید ، حجم فایل های آپلودی از طرف کاربران را محدود کنید و …

قسمت AI Auto Reply Comments

بخش AI Auto Reply Comments در داخل نسخه پرو این افزونه فعال است و میتوانید توسط هوش مصنوعی تعیین کنید که چه پاسخ هایی به شکل اتوماتیک برای دیدگاه‌ها در سایت ارسال شود . امیدواریم محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد ، سئوالات خود را میتوانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

انواع سطوح دسترسی در وردپرس را بشناسید و بصورت درست آنها را تنظیم کنید ! کدگذاری اصولی حقوق دسترسی در وردپرس و امنیت فایل ها بسیار مهم است ولی در این محتوا آن را برای شما ساده خواهیم کرد .

0 101

آیا نیاز دارید تا تمامی ثبت نام های کاربران در سایت خودتان را بررسی کنید ؟ آیا نیاز به احراز هویت جهت تایید صلاحیت برای ثبت نام در سایت شما ضروری است ؟ پس این مقاله برای شماست !

2 94
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
رضا اسلامی جوانمرد ۱۰ / ۱۴۰۲
5

ای خدا امواتتو بیامرزه هرروز صدتا آدرس سایت برام کامنت میکردن نجاتم دادی

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود