بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

قرارداد طراحی سایت چگونه تنظیم می شود ؟

مقالات طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت شاید برای برخی افراد سوال باشد که قرارداد طراحی سایت چگونه تنظیم می شود و ما به چه نکاتی باید در قرار داد توجه کنیم ؟ ممکن است شما شخص ثالثی باشید که قصد دارید برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کنید ولی با نحوه تنظیم قرارداد طراحی سایت […]

5 754 5
قرارداد طراحی سایت چگونه تنظیم می شود ؟

قرارداد طراحی سایت

شاید برای برخی افراد سوال باشد که قرارداد طراحی سایت چگونه تنظیم می شود و ما به چه نکاتی باید در قرار داد توجه کنیم ؟ ممکن است شما شخص ثالثی باشید که قصد دارید برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کنید ولی با نحوه تنظیم قرارداد طراحی سایت آشنا نیستید . در این مقاله برخی نکات مهم در قرارداد طراحی سایت را به شما خواهیم گفت تا با آمادگی ذهنی بیشتری برای عقد قرارداد به شرکت های طراحی وب سایت مراجعه کنید .

طراحی سایت یک پروسه بسیار تاثیر گذار است ( مسیر طراحی سایت ) که ممکن است روزی برای هر کسب و کاری اتفاق افتد . در این شرایط شما باید قبل از هرچیز اطلاعات مختصری در مورد طراحی سایت و هزینه های آن بدست آورید . درنهایت یک شرکت مناسب مطابق با نیاز خود پیدا کنید .

ممکن است شما به دنبال طرح های خاصی باشید تا بخواهید در بازه خاصی هزینه کنید . در این حالت باید متناسب با نیاز خود دنبال مجری سایت باشید . طراحی سایت طی یکی قرارداد که بین شما و شرکت مجری تنظیم می شود اجرا خواهد شد .

این قرارداد از قبل توسط شرکت طراحی سایت تنظیم می شود و در اختیار شما قرار داده می شود تا بند های آن را مطالعه کنید و سپس بین خودتان و شرکت آن را امضا کنید .

برخی مواردی که ممکن است در قراداد توجه شما را جلب کند :

مجری معمولا در قراداد بندی را قرار میدهد تا لوگو و نام خود را به عنوان مجری طرح در پابرگ یعنی قسمت انتهایی وب سایت شما قرار دهد . که این موضوع در تمامی وب سایت ها وجود دارد و برای اینکه یک نوع تبلیغات تجاری باشد این کار صورت می گیرد .

نحوه پرداخت هزینه ها در قرارداد های طراحی سایت متفاوت است . اما معمولا در ابتدای کار ، بخشی از مبلغ قرارداد را از شما دریافت می کنند . علت این کار این است که اگر شما در بخشی از طراحی و برنامه نویسی وب سایت در مراحل اولیه به هردلیل قرارداد را فسخ کردید مدت زمانی که شرکت روی وب سایت شما کار کرده است جبران خسارت شود و هزینه او جبران شود .

مابقی هرینه های طراحی وب سایت هم معمولا در یک الی چند قسط دریافت می شود . برای مثال ممکن است شما 30% مبلغ را در ابتدا پرداخت کنید . 40% هنگام تحویل اولیه ، و مابقی هزینه را پس از بررسی نهایی وب سایت پرداخت کنید . به هر حال باید گفت که هزینه ها ممکن است به شکل های مختلف از شما اخذ شود . اما معمولا تمام هزینه در ابتدای کار دریافت نمی شود و می توانید این نکته را مد نظر داشته باشید .

اما اگر در مورد قیمت سوال داشته باشید باید گفت هزینه ها متفاوت هستند و با توجه به نوع وب سایت برآورد می شوند .

نحوه اجرای قرارداد

برای هر وب سایت اطلاعاتی نیاز است ، مسلما شما باید اطلاعات اولیه وب سایت شامل اطلاعات تماس ، تصاویر ، اطلاعات برخی از محصولات ، خدمات و اطلاعات شرکت را در اختیار مجری قرار دهید تا هنگامی که سایت تکمیل می شود از این اطلاعات استفاده کنند . آنها را در وب سایت درج کنند . معمولا مدت زمانی مشخصی را برای دریافت اطلاعات از شما در قرارداد درج می کنند و اگر شما طبق برنامه ریزی شرکت اطلاعات را در اختیار مجری قرار ندهید مستلزم پرداخت هزینه دیرکرد خواهید بود .

هزینه قرارداد طراحی سایت

همچنین متقابلا شرکت نیز موظف است تا در مدت زمانی که در قرارداد قید شده است پروژه شما را به اتمام برساند ( مدت زمان انجام قرارداد حتما باید ذکر شود )  در صورتی که شرکت هم به دلایل ناکافی در کار خود قصور نماید طبق قرارداد جریمه می شود . که در واقع این موضوعات جز بند تعهدات طرفین می باشد .

مشخصات فنی و ظاهری سایت

در قالب قرارداد طراحی سایت ، حتما باید مشخصات فنی و ظاهری سایت ذکر شود و برای مثال سیستم مدیریت محتوای سایت ، در صورت آماده بودن مشخصات سیستم و در صورت اختصاصی بودن ، زبان سیستم بعلاوه امکانات داخل آن ذکر شود .

همینطور مشخصات ظاهری سایت که شامل طرح کلی قالب ، امکانات موجود در صفحات ، رنگ سازمانی و .. است که باید دقیقا ذکر شود . برای مثال اگر وب سایت دارای بخش فروش آنلاین است حتما جزئیات آن به همراه امکانات ذکر شود تا هم مجری ، کار خود را به شکل دقیق انجام دهد و هم کارفرما بعدا تقاضای موارد اضافی نکند .

هر گونه اجرای امکانات و تغییرات اضافی شامل پرداخت هزینه است . اگر کارفرما تقاضای افزودن بخش های اضافی به سیستم را داشته باشد که در قرارداد ذکر نشده است باید در یک پیوست دیگر این امکانات را ذکر نموده و هزینه آنها را پرداخت کند .

مدت اعمال تغییرات

معمولا زمانی که وب سایت برای اولین بار روی هاست آپلود می شود به مدت 7 روز به شما زمان داده میشود تا وب سایت را به شکل کلی بررسی نموده و در صورت وجود ایراد در هر یک از بخش ها، آنها را به شرکت اعلام نماید تا مشکلات جزئی که وجود دارند رفع شوند . اما پس از این مدت اگر مشکلی در بخش فنی سایت باشد شرکت با توحه به خدمات خود آن را حل خواهد نمود ولی همانگونه گفته شد کاستن یا افزودن امکانات پس از این مدت مستلزم پرداخت هزینه است . درواقع پس از مهلت تست وب سایت شرایط فرق خواهد کرد .

حقوق و مالکیت

پس از اینکه شما تسویه حساب کامل با شرکت طراحی سایت انجام دادید شرکت موظف است تا تمامی اطلاعات شامل نام های کاربری و کلمه های عبور بخش های مختلف را در اختیار شما قرار دهد . مگر اینکه تحت شرایط خاصی در قرارداد موضوع دیگری ذکر شده باشد . اما معمولا پس از تسویه حساب کامل شرکت این اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهد داد . در مورد خرید هاست و دامنه هم ممکن است شرکت این کار را برای شما انجام دهد اما در نهایت توجه کنید که حتما حق مالکیت آنها به خود شما منتقل شود تا بعدا با مشکلات اساسی مواجه نشوید . پس از اتمام پروسه طراحی سایت تمام حقوق سایت متعلق یه خود شماست . همانگونه که یک پیمانکار پس از اتمام ساختمان ، آنرا به شکل کامل به شما تحویل خواهد داد .

سایر خدمات

مواردی که در بالا اشاره شدند می توانند مهم ترین موارد در قرارداد طراحی سایت باشند . البته که برخی موارد همچون حل اختلاف و جبران خسارت و .. ممکن است در تمامی قرارداد های کاری وجود داشته باشند اما در مورد وب سایت ، برخی بند ها متفاوت هستند و بد نیست که از آنها اطلاع داشته باشید . البته می توانید برای این منظور نمونه قرارداد هایی را هم از اینترنت دانلود و بند های آنرا به دقت بررسی کنید .

با تشکر سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

سلام دوستان عزیز سئو 90 ، در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از مقالات فوق العاده که با زحمت خیلی زیادی برای شما دوستان آماده شده و خیلی خوشحال هستیم تا نظرات شما رو در مورد این مقاله بدونیم . از اونجا که چند ماه قبل بوت استرپ از نسخه 5 خودش رونمایی کرد […]

13 2,388

چرا باید سایت داشته باشیم ؟ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید سایت داشته باشیم ؟ اصلا چه نیازی داریم تا برای خود یا شرکت مان یک وب سایت طراحی کنیم ؟ همانگونه که می دانید در حال حاضر فناوری اطلاعات و دسترسی دیجیتال در دنیا حرف اول را می زند . شبکه […]

0 366
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
رایدین ۰۶ / ۱۴۰۰
5

قرارداد همیشه از چیزهای ترسناکه

حمید ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام یک سوال در رابطه با متن قرار داد داشتم از خدمت شما اگر امکان داشت پاسخ بدید ممنون میشم . برای اینکه حق استفاده از سایت را از شرکت طراح سلب کنیم ممکن هست در آینده هنگام بروز خطا در سایت با مشکل مواجه شویم و شرکت طراح خدماتی ارائه نکند ؟

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

حق استفاده از سایت منحصرا مال شما هست و ربطی به شرکت طراح نداره چرا که سایت متعلق به خود شماست . حل مشکلات در آینده مربوط به قسمت پشتیبانی وب سایت هست که احتمالا در طی قرارداد هایی دیگه تنظیم میشه

خانم طاهریان کارشناس تغذیه ۱۱ / ۱۳۹۹

یدونه از قرارداد های مگیذاشتید حداقل اشنا میشدیم . میدونستیم چیا باید توی قرارداد باشه چه مواردی نباشه . برای دانلود چندتا نمونه بگذارید خیلی خوب میشه . چون وقتی میخواهیم سایت طراحی کنیم هر کسی یه جور قرارداد می گذاره جلوی ادم حقیقتا

امید قدیمی ۱۱ / ۱۳۹۹

سلام . قراردادهای طراحی سایت برای هر شرکت متفاوته و البته که اکثر قراردادها جز اسرار هر شرکت محسوب میشن . اما در حالت کلی قراردادهایی توی اینترنت هستند که بند های عمومی رو بهتون معرفی می کنن اما بند های اختصاصی هر قرارداد متفاوته .