بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

بهترین افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس – اسماش

مقالات سئو

بهترین افزونه وردپرس که به شکل تخصصی در مخزن وردپرس برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر ارائه شده است ! این افزونه تمامی مشکلات مربوط به حجم تصاویر در سئو سایت را حل خواهد کرد !

0 143
بهترین افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس – اسماش

فشرده سازی تصاویر یکی از بهترین روش ها برای افزایش سرعت لود سایت و بهبود سئو داخلی سایت محسوب می شود که باید بسیار به آن توجه کرد . میتوان گفت اصلی ترین عامل در کاهش سرعت لود سایت و کاهش رتبه های شما در سرپ ( صفحه نمایش نتایج در موتور جستجو ) ، حجم بالای تصاویر شما است . دوره آموزش رایگان سئو ما را نیز مشاهده کنید ! در این مقاله افزونه اسماش را خدمتتان معرفی خواهیم کرد .

شاید با نگاه به تصاویر خودتان اینگونه تصور کنید که نمیتوان حجم این تصویر را از 100 کیلوبایت مثلا به 40 کیلوبایت تغییر داد ، اما در حقیقت اینگونه نیست . بسیاری از کسانی که مدیریت سایت خود را بر عهده دارند ، از نرم افزار فتوشاپ برای ساخت تصاویر خودشان استفاده می کنند ، و با استفاده از گزینه Save for web تصاویر خود را ذخیره می کنند .

پس از ذخیره سازی تصاویر ، معمولا میتوان توسط سایت هایی مثل compresspng بازهم کمی حجم تصاویر را فشرده سازی کرد اما زمانی که توسط سایت هایی همچون pagespeed.web.dev سرعت سایت خود را تست می کنید ، مشاهده خواهید کرد که هنوز هم تصاویر شما میتواند فشرده شود و حجم آنها کاهش یابد . اما چرا ابزارهای در دسترس قادر به کاهش حجم از حد مشخصی به بعد نیستند ؟

تنها افزونه کار درست برای فشرده سازی نهایی تصاویر ، افزونه اسماش

در برخی از موارد ناچار به استفاده از افزونه های وردپرس هستیم ، اما مسلما افزونه هایی که بیشتر در سمت داشبورد اجرا شده و نیز بسیار شناخته شده و معتبر باشند به سرعت بارگذاری سایت آسیب نخواهند زد . افزونه اسماش یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر با بیش از 1 میلیون نصب فعال در دنیای وردپرس است که میتوانید با کمی صبر و حوصله در کمتر از 1 ساعت ، تمامی تصاویر موجود در سایت خود را به بهترین شکل و بدون افت کیفیت فشرده کنید .

اصلی ترین ویژگی افزونه اسماش ، فشرده سازی حتی پس از بارگذاری تصاویر در رسانه ، بدون افت کیفیت است !

این افزونه در دو نسخه رایگان و پرو منتشر شده است که حتی میتوانید با همین نسخه رایگان نیز تمامی تصاویر را فشرده کنید اما با کمی محدودیت ! البته محدودیت هایی که برای نسخه رایگان اسماش مطرح شده ، محدودیت در فشرده سازی گروهی است که در ادامه توضیح داده شده است و همچنین محدودیت در حجم که برای مثال ، تصاویر با حجم بیش از 5 مگابایت را نمیتوان در نسخه رایگان فشرده کرد . البته باید گفت تصاویر با حجم 5 مگابایت عموما در سایت ها وجود ندارند .

افزونه فشرده سازی تصاویر در وردپرس اسمش

در نسخه رایگان افزونه ، ابتدا آن را دانلود و روی وردپرس خود نصب خواهید کرد . پس از نصب ، یک گزینه به نام اسماش در پیشخوان وردپرس فعال خواهد شد . میتوانید با وارد شدن به قسمت پیشخوان در افزونه اسماش ، مشاهده کنید که چه تعداد تصویر در سایت شما نیاز به فشرده سازی دارد !

عکس

سپس میتوانید از بخش اسماش گروهی ، شروع به فشرده سازی تصاویر نمائید . در نسخه رایگان از این افزونه شما در هربار اسماش گروهی تنها قادر به فشرده و بهینه سازی 50 تصویر با سرعت پایین تر هستید  اگر تعداد تصاویر داخل سایت شما بسیار زیاد باشد ، در این شرایط باید هربار و پس از اتمام 50 آیتم ، دوباره با اسمش گروهی 50 تصویر دیگر را نیز فشرده کنید .

اما با ارتقا به نسخه اسمش پرو ، میتوانید بسادگی ، یکجا و همچنین با سرعت بسیار بیشتری تصاویر خود را فشرده نمائید . این افزونه به شکل خودکار تمامی تصاویر موجود در رسانه شما را فشرده خواهد نمود و پس از گزارش گیری در سایت pagespeed.web.dev عموما 100% مشکل حجم بالای تصاویر رفع خواهد شد .

سایر امکانات افزونه اسماش پرو ( بارگذاری تنبل )

در نسخه پرو افزونه اسماش میتوانید از امکاناتی همچون Lazy Load یا همان بارگذاری تنبل استفاده کنید که مسبب افزایش سرعت سایت شما خواهد شد . بارگذاری تنبل به این شکل عمل خواهد نمود که در ابتدای بارگذاری سایت ، تمامی تصاویر بارگذاری نخواهند شد و زمانی که کاربر به سمت پایین صفحه اسکرول خواهد نمود ، تصاویر شروع به بارگذاری خواهند شد و همان لحظه درخواست به سمت سرور برای دریافت تصویر ارسال خواهد شد ( بمحض مشاهده ) .

توضیحات افزونه اسماش در مورد بارگذار تنبل به این شکل است :

این ویژگی لود تصاویر خارج صفحه نمایش را متوقف می‌کند تا بازدید کننده به سمت آن‌ها اسکرول کند . لود صفحه را سریعتر کنید ، از پهنای باند کمتری استفاده کنید و توصیه تست سرعت گوگل مبنی بر “به تاخیر انداختن تصاویر خارج از اسکرین” را عملی کنید .

امکان CDN در اسماش

سیستم CDN در افزونه اسماش به این شکل عمل می کند : هنگامی که شخصی از صفحه‌ای در سایت شما بازدید می کند ، CDN بررسی می کند که آیا تصاویر در CDN ذخیره شده است یا خیر ! تصاویری که در کش ذخیره می شوند بلافاصله از نزدیکترین سرور مربوط به اسماش به کاربر ارائه می شوند . هر تصویری که هنوز کش نشده باشد ابتدا برای بهینه سازی به Smush API فرستاده می شود ، سپس در حافظه پنهان ذخیره می شود تا دفعه بعدی که درخواست شد ، نسخه کش ارائه شود و به این ترتیب سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار بالا خواهد رفت ، لذا استفاده از CDN نیز توصیه می شود .

اما سیستم های CDN پیشرفته تر همچون کلودفلیر نیز وجود دارد که این سیستم نیز برای بخش CDN جهت فایل های Css و Js پروژه ها کاربرد دارد اما سیستم کلود فلیر گاها با مشکل فیلترینگ و تحریم روبرو شده و سپس باز می شود و زمانی که سیستم کلودفلیر بسته است ، سایت شما به دلیل فیلترینگ ، توانایی بارگذاری فایل های Css و Js را نخواهد داشت . به همین دلیل درکل باید هنگام استفاده از سیستم های CDN برای قراردادن فایل های استایل ، اسکریپت و یا تصاویر بسیار احتیاط کرد .

قسمت تنظیمات افزونه اسماش بسیار ساده است و نیاز به انجام تنظیمات خاصی داخل آن نیست . زبان این افزونه با توجه به داشبورد شما تنظیم خواهد شد لذا هنگام نصب در سایت هایی با داشبورد وردپرس فارسی ، مشکلی در زبان افزونه و درک تنظیمات مختلف آن وجود نخواهد داشت .

سایر افزونه های بهینه سازی تصاویر

افزونه اسماش به شکل تخصصی برای فشرده سازی تصاویر و همچنین بهبود سرعت سایت توسط روش هایی همچون CDN و LazyLoad در مخزن ثبت شده است . اما افزونه های دیگری نیز وجود دارند که بخشی را برای بهبود حجم تصاویر درنظر گرفته‌اند . برای مثال افزونه هایی همچون WP Rocket نیز که افزونه ساده و محبوبی است ، قسمت هایی را برای بهینه سازی حجم تصاویر و همچنین لود تنبل ارائه می کنند .

به همین ترتیبت افزونه Jetpack نیز ازجمله افزونه هایی است که جنبه امنیتی دارد اما برای بهینه سازی تصاویر نیز بخش هایی را درنظر گرفته است . درکل افزونه اسماش که در این مقاله معرفی شد ، عملکرد بی نقصی را در مورد رفع ایرادات وب سایت هایی همچون pagespeed.web.dev و یا GTMetrix دارد و لذا از افزونه های توصیه شده توسط تیم سئو در مجموعه سئو نود است .

دانلود افزونه اسماش از مخزن وردپرس

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه بدون استفاده از افزونه ، اتوماتیک کردن لینک سازی داخلی در وردپرس را انجام دهیم ؟ ساخت خودکار لینک برای کلمات اختصاصی در وردپرس بدون دخالت اضافی !

0 74

چگونه میتوانیم امنیت وردپرس را چندین مرحله افزایش دهیم ؟ چک لیست تامین امنیت وردپرس در سطوح بالاتر را در این مقاله مطالعه کنید .

1 296
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود