بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

آیا برچسب گذاری در وردپرس درست است ؟

مقالات سئو

چرا باید بخش برچسب ها را در وردپرس فراموش کنید ؟ با ساخت برچسب های وردپرس در حال نابودی رتبه های وب سایت خود و تولید صفحات زامبی هستید ! در این مقاله دلایل منطقی آن را مطالعه کنید .

0 39
آیا برچسب گذاری در وردپرس درست است ؟

برچسب گذاری در وردپرس را فراموش کنیم ؟

در این مقاله پیرامون یکی از موضوعات مهم در سئو صحبت می کنیم که موضوع بسیار مهم برچسب گذاری در وردپرس است . وردپرس بعنوان یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا ، در قسمت پیشخوان ، بخشی تحت عنوان نوشته ها دارد که این بحش نوشته ها خود دارای دو قسمت مرتبط به نام دسته ها و برچسب ها می باشد . دوستانی که کم و بیش حتی در گام های ابتدایی در مورد آموزش وردپرس قدم برداشتند ، مطمئنا این دو بخش را مشاهده کردند . در مجموعه سئو نود و در مقالات بخش سئو ، همواره بر روی موارد اساسی و آموزش نکاتی که در کمتر وب سایتی راجب آنها صحبت می شود تمرکز کردیم .

در این قسمت به بازگویی یک حقیقت مهم در دسته آموزش وردپرس و همچنین سئو خواهیم پرداخت . موضوع برچسب گذاری یکی از بخش هایی است که دوستان تازه کار در مورد آن توجه بسیار زیادی دارند و در عموم اینگونه تصور می کنند که اگر برچسب گذاری بر روی مطالب خود انجام دهند میتوانند به صفحات اول گوگل برسند اما در حالیکه اینگونه نیست !! یک واقعیت را در همین ابتدای مطلب قاطعانه خدمت شما عرض می کنیم تا یک شفاف سازی در همین ابتدا انجام داده و به سراغ ادامه موضوعات برویم :

برچسب گذاری سمی ترین کار برای مقالات و محتوای شما محسوب می شود !

اکنون خواهید پرسید که چرا برچسب گذاری در وردپرس سم است و ریشه این حرف آیا منطقی است یا خیر ! این موضوع را مختصر ولی مفید توضیح خواهیم داد . در بحث سئو و بهینه سازی و در بخش تولید محتوای متنی ، موضوعی تحت عنوان لینک سازی داخلی داریم . لینک سازی داخلی قوانین و قواعد مشخصی دارد و میتوانید در رابطه با لینک سازی داخلی ، مقالات مرتبط را داخل سایت مطالعه فرمائید . یکی از مهم ترین نکات در لینک سازی داخلی لینک نشدن عین کلمه کلیدی به صفحه دیگر است .

تصور کنید که شما یک مقاله در رابطه با آموزش سئو دارید ، و به عبارتی کلمه کلیدی این صفحه شما ” آموزش سئو ” است . شما این نوشته را بر روی این کلمه سئو کرده و محتوای متنی و ویدئویی آن را تولید می کنید . نهایتا این نوشته را در دسته بندی مرتبط دسته بندی می کنید . خب تا این قسمت همه چیز درست و بی نقص در حال انجام است .

نهایتا به موضوع برچسب گذاری خواهید رسید . در اینجا با توجه به آموزش های مبتدی و مطالبی که در رابطه با برچسب گذاری ها مطالعه نمودید ، به احتمال زیاد برچسب هایی همچون : سئو ، آموزش سئو ، سئو چیست ، سئو گوگل ، سئو وردپرس و …  را برای این نوشته تنظیم خواهید کرد . زمانی که شما در وردپرس برچسبی برای مطلب تنظیم می کنید ، طبق استاندارد های قالب وردپرس ، این برچسب در محل نمایش خود در قالب که معمولا در انتهای نوشته قرار می گیرند ، بصورت لینک شده نمایش داده خواهد شد و صفحه هدف این لینک نیز ، صفحه مطالب مربوط به آن برچسب است .

اینجا به موضوع لینک های داخلی باز می گردیم ، مقاله شما در رابطه با کلمه کلیدی ” آموزش سئو ” بهینه شده است اما شما در انتهای همین صفحه برچسبی نیز تحت عنوان آموزش سئو دارید که این کلمه عینا به صفحه مطالب آن برچسب لینک شده ! پس چه اتفاقی افتاد ؟؟؟ کلمه کلیدی همان صفحه خودش لینک شد !!! و این یعنی عدم نتیجه گیری برای آن کلمه و آن صفحه !!! سم واقعی در اینجا و با این حرکت اشتباه تولید شد !!!

از این جهت اگر قصد دارید تا محتوای شما با خیالی راحت و به شکل درست سئو شود از همان ابتدای کار بخش برچسب ها را برای مقالات خود مد نظر نگرفته و ایجاد نکنید ! اینجا اینستاگرام و یا شبکه های احتماعی مشابه نیست که با هشتگ گذاری به اکسپلور راه پیدا کرده و بازدید دریافت کنید . دنیای طراحی سایت و سئو ، یعنی دنیای محتوای قدرتمند ، سئو داخلی و خارجی مناسب ، که همه این گزینه ها با دانش اصولی در زمینه سئو حاصل خواهد شد . سئو یعنی مجموعه بزرگی از کارهای به هم پیوسته که شما را به صفحات اول موتور های جستجو و بخصوص گوگل خواهد رساند .

اگر برچسب های زیادی در سایت داریم باید چکار کرد ؟

اگر شما برچسب های زیادی برای نوشته های خود تنظیم کرده باشید و اصطلاحا در زمینه برچسب گذاری در وردپرس سنگ تمام گذاشتید ، لازم است تا زمان مناسبی گذاشته و مقالات خود را بررسی و پاکسازی کنید ، مطمئنا در این بین خواهید دید که کلمات کلیدی هر صفحه شما در بسیاری از بخش ها ، با همان برچسب ها لینک شده و عملا رتبه محتوا و صفحه شما را فاقد ارزش نمودند . شما میتوانید جهت بهبود نتایج ، به مرور زمان این برچسب ها را حذف کنید . اما این حذف برچسب ها نباید به صورت یکباره صورت گیرد .

شما برای رفتار طبیعی و عدم ریزش رتبه های فعلی سایت باید صبور بوده و بصورت میانگین در هفته 1 تا 2 برچسب را حذف کنید . در صورت حذف بیشتر از این حالت ، سایت شما با ریزش رتبه ناگهانی در نتایج جستجو مواجه خواهد شد . صفحه برچسب های وردپرس !

پس از حذف برچسب های سایت ، اگر وب سایت شما دارای افزونه یواست سئو باشد ، قادر خواهید بود تا این برچسب ها را در صفحات شناسایی شده توسط گوگل ، به صفحات دیگری تغییر مسیر یا داده یا اصطلاحا ریدایرکت کنید . برای مثال اگر برچسب آموزش سئو را حذف نمودید ، بهتر است آدرس صفحه این برچسب را به صفحه آموزش سئو که در داخل آن محتوای این کلمه کلیدی را نوشتید تغییر مسیر دهید . به این ترتیب کم کم ساختار لینک سازی داخلی سایت شما بهبود خواهد یافت ! پس نتیجه این شد که اگر وب سایت شما صفر کیلومتر است ، از ایجاد برچسب حتی بدون ارتباط با کلمات کلیدی در هر صورت خودداری کنید . چرا که ایجاد لینک برای کلمه کلیدی در صفحه مربوط به همان کلمه نابود کننده اعتبار آن صفحه شما است .

آیا صفحات دسته بندی نوعی صفحه زامبی هستند ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت به نوعی بله ! البته که صفحات برچسب هنگامی که مطالب زیادی در داخل آنها قرار می گیرد در نتایج گوگل ایندکس می شوند ( داخل گوگل شناسایی شده و نمایش داده می شوند ) و چون همانند مثال بالا شما از صفحه مربوط به کلمه کلیدی به صفحه برچسب ها به شکل ناخواسته لینک سازی داخلی کردید ، در نتیجه این صفحه مربوط به کلمه کلیدی به صفحه برچسب اشاره کرده و مسیر را به سمت آن هدایت می کنید . در نتیجه تمام این کارها ، صفحه هدفی که برای کلمه آموزش سئو در گوگل رتبه خواهد گرفت ( و البته رتبه ضعیف ) همان صفحه برچسب ها است که عملا سودی برای ما نخواهد داشت و یک صفحه اشتباه به رتبه های بالاتر خواهد رسید . اهمیت این موضوع به قدری زیاد است که در ظاهر کوچک و بی اهمیت به نظر میرسد اما یک عامل برای جلوگیری از کسب رتبه های مد نظر است . شما با هزاران زحمت ، تولید محتوا ، لینک سازی های داخلی و خارجی ، سئو تکنیکال و سایر موارد را انجام خواهید داد اما درعجب خواهید بود که چرا سایر وب سایت ها با تحرکاتی کمتر در حال پیش گرفتن از شما هستند !

در ادامه موضوع ، زمانی که کاربر کلمه آموزش سئو را جستجو کرده در نتایج جستجو بر روی وب سایت شما کلیک کند وارد صفحه برچسب های آموزش سئو خواهد شد که ممکن است چندین و چند مطلب داخل آن قرار داشته باشد و این مطالب متعدد ، هدفی نبودند که کاربر به دنبال آن بود . در نتیجه به سرعت از آن صفحه خارج شده و باعث افزایش نرخ پرش خواهند شد ( اگر در مورد نرخ پرش اطلاعات کافی ندارید مقاله داخل سایت را مطالعه فرمائید ) . علاوه بر این ، به این خاطر که این صفحه مرتبط با آموزش سئو است ( صفحه برچسب مطالب ) و هربار حتی در صفحات 8 و 9 گوگل نمایش داده میشود اما کاربران بسیار کمی به آن صفحه مراجعه می کنند ، از این جهت نرخ کلیک وب سایت شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد و این همان نتیجه ، صفحات زامبی را به دنبال دارد .

نرخ کلیک : نسب تعداد کلیک کاربران بر روی وب سایت شما به تعداد نمایش وب سایت شما در نتایج گوگل ، اگر وب سایت شما برای جستجوی کلمه آموزش سئو ، 100 بار در نتایج نمایش داده شود و 10 بار بر روی سایت شما توسط کاربران کلیک شود ، نرخ کلیک شما 10% است ! هر میزان که این نرخ کلیک افزایش یابد وب سایت شما محبوب تر شده و به مروز نتایج شما بهبود خواهند یافت . در حقیقت وب سایت ها در تلاش هستند تا توسط نوشتن عناوین و توضیحات جذاب باعث افزایش کلیک بر روی سایت و افزایش نرخ کلیک شوند .

پس عملا مشاهده می کنید که عدم برچسب گذاری در وردپرس برای مطالب از همان ابتدا چه کمک شایانی جهت کم شدن تعداد صفحات زامبی ، سئو درست بر روی کلمات کلیدی ، رتبه گیری بهتر در صفحات درست و نهایتا افزایش ورودی وب سایت شما خواهد شد . در مقالات بعدی در رابطه با اهمیت ساخت دسته بندی های اصولی ، لینک های مخرب داخل برد کرامب سایت و مدیریت آنها صحبت خواهیم کرد ، نظرات خودتان را در رابطه با این مقاله در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

تاثیر ویدئو در سئو تاثیر ویدئو در سئو چقدر است و چرا باید آن را جدی گرفت . در این مقاله همراه ما باشید تا همه چیز را در مورد تاثیر ویدئو در سئو و نحوه استفاده بهینه از آن خدمتتان ارائه کنیم . در حال حاضر محتوا شاخصه اصلی برای سئو و بهینه سازی […]

0 859

لینک سازی در بخش نظرات آیا لینک سازی در بخش نظرات باعث افزایش رتبه خواهد شد ؟ لینک سازی در بخش نظرات یکی از کارهایی است که در بخش سئو کلاه خاکستری انجام می شود . همین که ما لینک را خودمان می سازیم قبل از هر چیز از نظر موتور های جستجو تخلف است […]

0 334
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است