بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس و اثرات مثبت آن

مقالات وردپرس

متا تگ ‌Generator وردپرس را با یک کلیک ساده حذف نموده و امنیت سایت خودتان را یک گام بالاتر ببرید !

1 44
حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس و اثرات مثبت آن

متا تگ ها اطلاعاتی هستند که در هدر سایت شما قرار می‌گیرند . این تگ ها در خروجی و ظاهر سایت شما تاثیر چندانی ندارند چراکه اطلاعات مدیریت شده توسط آنها ، در ظاهر سایت نمایش داده نمی‌شود و وظیفه اصلی این تگ ها ، کنترل خصوصیات مختلف پروژه شما است . برای مثال یکی از متا تگ های کاربردی در طراحی سایت به شکل زیر است :

<meta charset="UTF-8">

این متا تگ وظیفه دارد تا خصوصیت کاراکترست وب سایت شما را کنترل کند که مقدار آن برابر UTF-8 تنظیم شده است تا در نمایش کاراکترهای فارسی نیز مشکلی نداشته باشید و سایت شما بخوبی فونت های فارسی را نمایش دهد . چندین و چند متا تگ مختلف برای سایت شما می‌تواند ایجاد شود . برخی از این متا تگ‌ها را خودتان در حین کدنویسی قرار خواهید داد و برخی دیگر ممکن است توسط سیستم هایی همچون وردپرس به هدر سایت شما اضافه شود . برای مثال همین متا تگ ‌Generator که توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس که به head سایت شما اضافه می شود .

در بین کلام لازم است اشاره کنیم که یکی از مهم ترین متاتگ هایی که روی سئو سایت شما نیز تاثیر دارد ، متا تگ زیر است :

<meta name="robots" content="noindex">

اگر این متا تگ در حالت noindex تنظیم شود ، خزنده های موتورهای جستجو به هیچ عنوان قادر نیستند تا محتوای سایت شما را مشاهده کنند و هیچ یک از فعالیت های شما در سئو داخلی و تکنیکال ، تاثیر مثبت خود را نشان نخواهد داد . اما اکنون به بحث اصلی خودمان بازگردیم یعنی متا تگ ‌Generator !

متا تگ ‌Generator چیست و چرا توسط وردپرس ایجاد می‌شود ؟

متا تگ ‌Generator به شکل خودکار توسط وردپرس ایجاد می‌شود و اطلاعاتی که داخل آن قرار داد شامل اطلاعات نسخه فعلی وردپرسی است که روی وب سایت شما قرار دارد . این متا تگ به شکل زیر در هدر سایت شما قرار خواهد گرفت :

<meta name="generator" content="WordPress 6.4" />

همانطور که مشاهده کردید ، دقیقا اطلاعات مربوط به نسخه وردپرس در این قسمت کاملا مشخص است اما این مشخص بودن چه معایبی دارد و چرا باید این تگ را حذف کنیم ؟ اول از همه باید بدانید که وجود یا عدم وجود این تگ در داخل سایت شما تاثیری ندارد و حذف آن باعث بوجود آمدن هیچ مشکلی نخواهد شد . نمایش دادن اطلاعات نسخه وردپرس یک باگ امنیتی محصوب می‌شود . سیستم هایی همچون وردپرس ، به شکل سازمان دهی شده و منطقی ، نسخه های خود را بروز می‌کنند و هر نسخه که توسعه پیدا می‌کند ، مطمئنا مشکلات قبلی آنها رفع شده و امکانات جدیدی نیز اضافه شده است .

افرادی که درتلاش هستند تا سیستم وردپرس را ناامن نشان دهند و کلا سرگرمی آنها پیداکردن باگ از چنین سیستم های مطرحی است ، مطمئنا پس از هر آپدیت وردپرس ، باگ های نسخه قبلی را پیدا می‌کنند و از این جهت راه نفوذ می‌تواند هموار شود .

یکی از دلایلی که همیشه تاکید داریم تا بمحض ارائه شدن آپدیت جدید وردپرس ، آن را بروز کنید ، این است که با کشف باگ های مختلف توسط افراد نفوذگر ، احتما ایجاد مشکل در سایت شما بسیار زیاد است .پس مشخص بودن نسخه وردپرس شما ، راه را برای نفوذ بسیار ساده‌تر خواهد کرد چرا که شخص نفوذ کننده دقیقا اطلاع دارد که وب سایت شما روی کدام نسخه از وردپرس سوار شده است و می‌تواند از مشکلات آن سو استفاده کند .

این موارد شاید درظاهر ساده باشند اما حقیقتا نباید آنها را دست کم گرفت . شاید با خودتان اینگونه بگویید که چه کسی سایت ما را هک خواهد کرد یا مگر قحطی وب سایت است که کسی بیاد دنبال وب سایت ما ، اما مواردی از این دست بسیار زیاد است و شما هرگز نباید اینگونه موارد ساده را دست کم بگیرید . پس اکنون که فهمیدید که متا تگ جنریتور چرا باید حذف شود ، روش های حذف آن را نیز یاد بگیریم !

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

برای حذف متا تگ Generator از وردپرس دو روش کلی وجود دارد : روش اول استفاده از افزونه ” Meta Generator and Version Info Remover ” و روش دوم استفاده از دستور add_filter( ‘the_generator’, ‘__return_false’ ) در داخل فایل functions.php است .

برای اینکه شما این کار را ساده تر انجام دهید می‌توانید از افزونه ” Meta Generator and Version Info Remover ” استفاده کنید . این افزونه را می‌توانید از مخزن وردپرس دانلود نموده و بسادگی روی سیستم خودتان نصب کنید و با یک کلیک ، اطلاعات نسخه وردپرس را از هد سایت حذف کنید .

حذف متاتگ generator وردپرس با افزونه

روش دوم که مختص دوستانی است که کمی به کدنویسی وردپرس آشنایی دارند این است که فایل functions.php را ویرایش نموده و قطعه کد زیر را داخل آن قرار دهید :

add_filter( 'the_generator', '__return_false' );

این کد یک فیلتر را ایجاد نموده و ویژگی Generator که خود وردپرس آن را در داخل قالب شما اضافه می‌کند نمایش نخواهد داد ، پس می‌توان با نیم خط کد حذف تگ Generator را انجام داد . برای حذف تگ Generator از داخل فایل functions.php لازم است تا یا از طریق پیشخوان و قسمت ویرایشگر پرونده پوسته به سراغ این فایل بروید و یا از طریق کنترل پنل هاست این قطعه کد را داخل functions.php قرارداده و ذخیره کنید و توجه داشته باشید که این قطعه کد باید در انتهای فایل functions.php قرار گیرد تا احیانا مشکلی در عملکرد سایت شما ایجاد نشود .

البته به این دلیل که این کد صرفا تگ جنریتور را از هد سایت حذف خواهد کرد ، حتی اگر نادرست هم باشد ، معمولا مشکلی در روند کاری سایت ایجاد نخواهد شد اما دقت داشته باشید که اگر با کدنویسی آشنایی ندارید ، از شخصی که به وردپرس آشنایی دارد ، درخواست کنید که این کار را توسط کد برای شما انجام دهد ، چراکه اگر افزونه مذکور را حذف کنید ، دوباره متا تگ های حذف شده ، به هدر سایت باز خواهد گشت .

استفاده از سایر پلاگین ها

افزونه های دیگری نیز می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند و احیانا اگر این افزونه ها روی سایت شما نصب باشند ، لازم نیست تا افزونه های جانبی همچون ” Meta Generator and Version Info Remover ” را نصب کنید . یکی از افزونه هایی که عمل حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس را برای شما انجام خواهد داد ، افزونه ” امنیت کامل وردپرس ” یا همان “aiowp” است که پس از نصب این افزونه می‌توانید از قسمت ” تنظیمات ” قسمت مربوط به ” اطلاعات نگارش وردپرس ” همانند تصویر زیر ، صرفا با قراردادن یک تیک ، حذف متا تگ ‌Generator را انجام دهید .

حذف متا تگ Generator با کمک افزونه امنیت کامل وردپرس

پس اگر از افزونه “aiowp” استفاده کردید ، نیازی به افزونه های جنبی ندارید . نظرات و سئوالات خود را می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

در کمتر از چند دقیقه میتوانید بخش لایک کردن مطالب ، محصولات ، نمونه‌کار و ... را داخل وردپرس اضافه کنید ، افزودن بخش لایک به محتوای وردپرس توسط افزونه و بدون افزونه قابل انجام است .

2 47

چرا وردپرس موفق شد ؟ کسانی که با طراحی  وبرنامه نویس وب آنشا هستند حتما با وردپرس آشنایی های لازم را دارند . وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که سال های زیادی است در اختیار طراحان وب سایت به شکل رایگان قرار گرفته است . اما چرا وردپرس موفق شد و دلیل اینهمه محبوبیت […]

0 750
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
علی نظری ۱۰ / ۱۴۰۲

من با پلاگین امنیت وردپرس این کار را انجام دادم دقیقا مثل روشی که شما فرمودین و اوکی شده و مشکلی هم نداره

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود