بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس

مقالات وردپرس

آیا نیاز دارید تا تمامی ثبت نام های کاربران در سایت خودتان را بررسی کنید ؟ آیا نیاز به احراز هویت جهت تایید صلاحیت برای ثبت نام در سایت شما ضروری است ؟ پس این مقاله برای شماست !

2 76
تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس

بسیاری از سایت های وردپرسی موضوعیت مخاطب محور دارند یعنی این وب سایت ها با هدف ارائه خدمات به کاربرانی از قشر دانشجو ، گرافیک کار ، هنرجو و … در حال فعالیت هستند . کاربرانی که قصد دارند تا از خدمات وب سایت های وردپرسی استفاده کنند ، معمولا به دنبال دانلود یا مطالعه محتوای خاصی هستند . سایت های وردپرسی مواردی از این دست را درحالتی ارائه می‌کنند که کاربران ابتدا در سایت ثبت نام کرده و سپس بتوانند از این خدمات استفاده کنند .

انجام ثبت نام در وردپرس چه لزومی دارد؟

در برخی موارد ثبت نام در سایت وردپرسی اجباری نیست و در برخی موارد اجباری! برای مثال زمانی که کاربران شما لازم است تا فایل های زیادی را دانلود کنند ، لازم است تا در سایت ثبت نام کنند ( که معمولا درحال حاضر توسط پنل پیامکی در کمتر از چند ثانیه انجام می‌شود ) چرا که دانلود فایل هایی با حجم و اعداد زیاد بهتر است توسط یک استراتژی مناسب و دقیق از طریق حساب کاربری دانشجویان انجام شود .

زمانی که کاربران شما از طریق پنل پیامکی در سایت شما ثبت نام کنند و انجام اعتبارسنجی از طریق ارسال کد تایید به شماره تلفن آنها انجام شود ، شما پس از مدت زمانی ، دسترسی به یک پایگاه داده بزرگ ار شماره تماس مخاطبین هدف دارید ، یعنی این مخاطبین دقیقا مشتری سایت شما هستند و می‌توانید محصولات خودتان را به آنها بفروشید و یا خدمات خودتان را ارائه کنید .

برای مثال در سایت‌های فروشگاهی که محصول فیزیکی را به آدرس مدنظر شما ارسال می‌کنند ، شما ابتدا لازم است تا ثبت نام در سایت را انجام داده و سپس اطلاعات تماس خود همچون آدرس و کدپستی و … را تکمیل کنید تا پس از انجام و تکمیل پروسه خرید ، محصولات شما به آدرس مدنظرتان ارسال شود . پس ثبت نام یک پروسه مهم است البته در اکثر وب سایت‌ها این ثبت‌نام ها بصورت اتوماتیک است به این معنی که وقتی شما در داخل سایت ثبت نام کردید ، به شکل پبیشفرض و پس از انجام پروسه اعتبار سنجی ، حساب کاربری شما در داخل سایت به شکل تایید شده قرار خواهد گرفت و نیازی نیست تا مدیر سایت ، حساب کاربری شما را به شکل دستی تایید کند .

گاهی اوقات ثبت نام توسط ایمیل و تایید ایمیل انجام می‌شود که این حالت اکنون توصیه نمی‌شود چراکه اکنون میتوان توسط سیستم های ایمیل فیک ، کد تایید ثبت نام را در صندوق ورودی موقت دریافت کرده و ثبت نام را تکمیل کرد . در این حالت شما اطمینان ندارید که ایمیل های ثبت شده در پایگاه داده شما متعلق به افراد واقعی است یا خیر !! پس درهرشرایطی باید درصورت ارائه خدمات یا محصول ، حساب کاربری مجزایی را جهت چیدن یک استراتژی کوتاه و بلند مدت در سایت پیاده کرد !

تایید دستی کاربران چه زمانی می‌تواند مهم باشد ؟

اکنون سئوال مهم اینجاست که تحت چه شرایطی ما به تایید دستی کاربران در سایت نیاز داریم ؟ سیستم تایید دستی در برخی وب سایت‌ها می‌تواند کارساز باشد . برای مثال اگر وب سایت شما از سیستم ایمیل برای ثبت نام استفاده کند ، می‌توانید سیستم تایید دستی ثبت نام را پیاده کنید به این دلیل که اگر سیستم ثبت نام شما ایمیلی باشد ممکن است توسط اسپمرها  ( ربات‌های برنامه ریزی شده ) ثبت نام های فیک در سایت شما انجام شود و شما توسط سیستم تایید دستی ثبت نام کاربران ، قادر باشید ، تا این ثبت‌نام های فیک را کنترل کنید .

در حالت دیگری ممکن است تا شما نیاز داشته باشید تا خودتان به شکل دقیق اعتبار سنجی و بررسی دستی انجام دهید ، یعنی برای مثال نیاز داشته باشید تا پیش شماره ، نام ، شغل و هر اطلاعات دیگری از کاربران را بررسی و سپس حساب کاربری آنها را تایید کرده و اجازه استفاده از خدمات سایت را به آنها دهید . این سیستم دربرخی سایت های بیزنسی اکنون درحال کار است و پس از انجام ثبت نام و پرکردن اطلاعات هویتی ، لازم است تا مدیریت سایت اطلاعات حساب شما را بررسی و سپس اجازه فعالیت به شما دهند .

تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس

اکنون چگونه می‌توان تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس را اجرایی کرد ؟ پس از پروسه ثبت نام کاربران ، ذخیره اطلاعات آنها در داخل پایگاه داده در جدولی بنام ” users ” انجام می‌شود که شامل دیتاهایی از کاربران است و یکی از این دیتاها وضعیت فعال بودن یا نبودن حساب کاربری آنها است .

جهت فعال کردن تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس ابتدا به بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس رفته و از قسمت افزودن ” افزونه‌ی New User Approve ” را نصب و فعال کنید ! به همین سادگی می‌توانید صرفا با یک کلیک ، تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس را فعال کنید .

تصویر این افزونه در داخل مخزن وردپرس به شکل زیر است :

پلاگین New User Approve

پروسه ثبت نام پیشفرض در وردپرس به این شکل است که شما ابتدا باید امکان ثبت نام در سایت را از طریق بخش پیشخوان وردپرس فعال کنید . سپس آدرس صفحه ثبت نام را که عموما آدرس همان صفحه ورود شخص مدیر به پبشخوان است در اختیار کاربران خود قرار دهید . کاربران از این صفحه با وارد کردن یک ایمیل می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند . پس از آن ، ایمیلی به کاربر ارسال خواهد شد که شامل نام کاربری و کلمه عبور است ( البته می‌توان پروسه کلمه عبور را نیز تغییر داد تا کاربران خودشان کلمه عبور را وارد کنند ) .

اما اکنون که قصد داریم تا تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس را فعال کنیم ، پس از انجام پروسه ثبت نام ، شما می‌توانید به شکل دستی ، ایمیلی را به کاربر خود ارسال کنید و به او اطلاع دهید که آیا حساب کاربری او فعال شده است یا نه ! و پس از انجام این پروسه به شکل دستی ، اطلاعات ورود به حساب کاربری برای او ارسال شود .

زوش کار با افزونه New User Approve

مطمئنا با روش نصب افزونه و نکات پیرامون آن آشنا هستید پس حرفی در این مورد نیست . پس از نصب وردپرس ، باید در داخل پیشخوان به تنظیمات افزونه New User Approve مراجعه کنید . پس از نصب افزونه دربخش تنظیمات افزونه ، چندین بخش مهم وجود دارد که البته 3 بخش برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد . به تصویر زیر دقت کنید :

داشبورد تنظیمات افزونه New User Approve

بخش های ” Pending Users ” ، کاربران تایید شده و کاربران رد شده 3 قسمت مهم برای ما هستند . زمانی که کاربران در سایت ثبت نام کردند ، لیست آنها در قسمت ” Pending Users ” قرار خواهد گرفت و اطلاعات هر کاربر در یک ردیف نمایش داده می‌شود و شما قادر هستید تا با زدن یک دکمه ، عضویت آنها را تایید کنید ( پس از بررسی شرایط لازم ) . قسمت دوم کاربران تایید شده است که اگر از قبل در سایت شما کاربرانی ثبت نام کرده باشند ، لیست آنها در این بخش قابل نمایش است ( که چون لیست کاربران ما زیاد است نمی‌توانیم این بخش را نمایش دهیم ) و نهایتا قسمت کاربران رد شده !

در قسمت لیست کاربران تایید شده نیز یک دکمه بنام ” Deny ” وجود دارد که درصورت کلیک روی آن ، کاربر مدنظر به لیست کاربران رد شده منتقل خواهد شد . کار کردن با این افزونه بسیار ساده است و شما صرفا کلیک خواهید کرد اما بسیار به شما کمک خواهد کرد که استراتژی مدنظر خودتان یعنی تایید دستی ثبت نام کاربران در وردپرس را روی سایت عملی کنید .

تنظیمات پیشرفته

شاید برای شما سئوال باشد که اگر اطلاعات ببیشتری از کاربر خود هنگام ثبت نام دریافت می‌کنیم ، چگونه در قسمت ” Pending Users ” می‌توانیم اطلاعات بیشتر و لازم ( مثل آدرس یا عنوان شغل و … ) را نمایش دهیم . در این مورد باید با یک برنامه نویس وردپرس همکاری کنید چراکه انجام این کار کاملا ممکن است و می‌توانید اطلاعات مدنظر خودتان را ( درصورت وجود در پایگاه داده ) در داخل ستون های بخش ” Pending Users ” نمایش دهید . به همین سادگی !! سئوالات و نظرات خود را می‌توانید در انتهای این مقاله با ما مطرح کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

بهترین افزونه وردپرس که به شکل تخصصی در مخزن وردپرس برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر ارائه شده است ! این افزونه تمامی مشکلات مربوط به حجم تصاویر در سئو سایت را حل خواهد کرد !

0 128

چگونه دکمه اشتراک محتوای سایت در تلگرام را ایجاد کنیم ؟ صرفا با یک خط کد می‌توانید دکمه اشتراک را به دلخواه خودتان ایجاد کنید !

0 88
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
رضا محمدنژاد ۱۰ / ۱۴۰۲

سلام خداقوت لطفا یک آموزشی هم بذارین که بشه اطلاعات بیشتری که فرمودین رو در این جدول نمایش داده مثلا جنسیت و کدملی

امید قدیمی ۱۰ / ۱۴۰۲

سلام ، این مورد چند ساعتی آموزش نیاز داره اگر در برنامه گروه آموزشی بود حتما

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود