بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

کسب درآمد از تم فارست چگونه است ؟

مقالات وردپرس

چگونه باید وارد مارکت تم فارست شده و کسب درآمد را آغاز نمود ؟ نکاتی که در این مقاله خدمتتان ارائه شده مسیر کلی کسب درآمد از تم فارست را برای شما روشن خواهد کرد .

1 107 5
کسب درآمد از تم فارست چگونه است ؟

کسب درآمد از تم فارست چگونه است ؟ برای بسیاری از دوستان و دانشجویان که مشغول یادگیری طراحی وب مخصوصا در زمینه آموزش وردپرس هستند ، ممکن است سوال باشد که چگونه میتوان پس از یادگیری مهارت های لازم جهت طراحی و برنامه نویسی قالب وردپرس ، درآمدزایی را شروع نمود . اگر در این مورد صادقانه صحبت کنیم باید گفت که اگر درآمدزایی شما به صورت غیرفعال باشد بسیار مناسب است ( منظور از درآمد غیر فعال این که شما یکبار کار کنید و تا مدت زیادی از آن درآمد داشته باشید ) . اگر درآمد شما بصورت فعال باشد یعنی در ازای فعالیت ، به شما درآمد پرداخت شود در این صورت مسلما اگر کاری انجام ندهید مسلما پولی هم ندارید . در کل هدف از شروع فعالیت در مارکت هایی همچون تم فارست نیز داشتن درآمد غیرفعال است .

از جمله مثال هایی که میتوان برای درآمد غیرفعال ارائه کرد ، طراحی قالب ها و افزونه های وردپرسی و قراردادن آنها در مارکت های فروش قالب و افزونه است . به این ترتیب قالب و یا افزونه شما در معرض دید عموم قرار دارد و شما هر زمان ، شب ، روز ، هنگام ورزش ، هنگام رانندگی و … میتوانید فروش محصولات خود به دیگران را تجربه کنید . اگر در این فکر هستید که بجای مشارکت و همکاری با مارکت های فروش قالب و افزونه ، خودتان یک وب سایت راه اندازی کنید باید گفت موضوع به این سادگی نیست .

چرا بجای راه اندازی وب سایت شخصی ، از مارکت های فروش استفاده کنیم ؟

اول از هرچیزی باید گفت ، راه اندای یک وب سایت جهت فروش قالب و افزونه در همان ابتدای کار راه معقولانه و درستی نیست . اول از هرچیزی باید زحمت طراحی و برنامه نویسی این سیستم را در نظر داشته باشید که چه مواردی  باید داخل آن از لحاظ طراحی ، برنامه نویسی ، امنیت و … انجام شود .

پس از اینکه مراحل گفته شده انجام شدند ، موضوع مشتری آوری و توانایی فروش مطرح خواهد شد که مطمئنا برای یک وب سایت تازه تاسیس ، مشتریان بسیار کم بوده و شاید تا چندین ماه نیز فروشی نداشته باشید . لذا باید در این زمینه به تبلیغات ، سئو ، رسیدن به صفحه های اول گوگل ، و بسیاری از مسائل دیگر که شما را درگیر خواهد کرد اشراف داشته باشید .

به همبن دلیل در ابتدای راه ، بهترین گزینه برای کسب درآمد از مهارت هایی که بدست آوردید ، طراحی قالب و افزونه و فروش آنها بصورت مشارکتی در مارکت های معتبر است . اول از هرچیزی باید این نکته را در نظر داشته باشید که طراحی قالب و فروش در مارکت های قالب یا افزونه کار ساده و راحتی نیست . چرا که قبل از هرچیزی باید استاندارد های طراحی و همچنین برنامه نویسی در داخل تمپلیت یا پلاگین ها رعایت شود .

علاوه بر مواردی که باید در حالت کلی رعایت شوند ، هرکدام از مارکت های هدف که قصد فروش محصولات خود داخل آنها را دارید ، برخی شرایط خاص دارند که در هر مارکتی متفاوت است و این موارد نیز باید رعایت شوند .

مارکت های ایرانی یا خارجی ؟ کدامیک بهتر است !

زمانی که شما به این سطح از توانایی رسیدید که قالب یا افزونه های وردپرس را اصولی و طبق استاندارد های کلی ، برنامه نویسی نمائید ، موضوع انتخاب مارکت های هدف مطرح می شود . مارکت هایی که قصد فروش قالب و افزونه های شما را دارند ، مطمئنا قبل از هر چیزی شرایط فروش و قراردادن محصولات را خدمت شما اعلام خواهند کرد . در دخال کشور ما وب سایت های معتبری هستند که چندهزار قالب و افزونه در داخل آنها در حال فروش هستند .

اگر شما قصد درآمد زایی غیر فعال دارید ، توصیه می کنیم از مارکت های داخل کشور استفاده کنید . دلیل اصلی این موضوع ، بودن در کشور خود ما ، گرم شدن بازار فروش قالب و افزونه های وردپرس در حال حاضر ، توسعه وب سایت ها و کسب و کارها ، و مهم تر از همه نبود تحریم های کشور های خارجی است .

اگر صادقانه به موضوع نگاه کنیم شاید مهارت های شما نیز در گام اول به اندازه کافی جهت طراحی قالب و افزونه و فروش در مارکت های خارجی کافی نباشد . به همین دلیل شروع از مارکت های داخل کشور بهترین گزینه است . البته این موضوع به این معنی نیست که مارکت های داخل کشور بسیار سهل انگار هستند و هر قالب و افزونه طراحی شده را میتوان در داخل آنها جهت فروش قرار داد . شما برای فروش در مارکت های داخل کشور ، شرایط بسیار راحت تری روبروی خود دارید . حداقل اینکه میتوانید تمامی قوانین مربوط به این مارکت ها را به راحتی مطالعه کنید و در صورت داشتن هرگونه مشکل با پشتیبانی های هر مارکت به سادگی تعامل داشته باشید .

اما داستان تم فارست چیست ؟

تم فارست زیر مجموعه شرکت انواتو (Envato) است . Envato دارای زیر مجموعه های زیادی است . این شرکت در سال 2006 شروع به کار نموده و در سال 2016 به کشور آمریک منتقل و شناخته شده است . البته بد نیست بدانید که از همان تاریخ نیز بر روی کشور ما بسته شد . البته در حال حاضر گاها میتوان بدون نرم افزار های عبور از تحریم به آن دسترسی پیدا کرد اما به کمک این نرم افزار ها دسترسی راحت تری به زیر مجموعه های این شرکت از جمله تم فارست خواهید داشت . از جمله زیر مجموعه های مجموعه Envato میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تم فارست ( themeforest‌ ) : مارکت فروش پوسته های وردپرس و قالب سایر سیستم های مدیریت محتوا همچون پرستا شاپ ، اوپن کارت و …
  کدکنیون ( codecanyon ) : سایت فروش افزونه وردپرس و …
  ویدیو هایو ( videohive ) : سایت فروش فایل های ویدیویی همچون افترافکت و …
  آدیو جانگل ( audiojungle ) :‌ وب سایت فروش فایل های صوتی
  گرافیک ریور ( graphicriver ) :‌ سایت مخصوص گرافیست کاران برای فروش طرح های PSD و …
  فوتو دون ( photodune ) : وب سایتی مخصوص عکاسان ، جهت ثبت عکس و فروش به سایر کاربران
  تریدوشن ( ۳docean ) :‌ وب سایت فروش فایل های ۳d

پس به این ترتیب دو وب سایت تم فارست (themeforest‌) و کدکنیون (codecanyon) مارکت های مناسب برای درآمدزایی دوستانی است که در زمینه طراحی قالب و افزونه مهارت های لازم را دارند . مارکت مورد بررسی ما در اینجا سایت تم فارست است . تم فارست شرایطی را جهت طراحی و فروش قالب در این مجموعه در نظر گرفته است که ملزم به رعایت آنها هستید . اول از هرچیزی باید بدانید که فعالیت در تم فارست با نرم افزار های عبور از تحریم عملا غیر ممکن است . به این دلیل که تم فارست آی پی های کشور ما و چند کشور دیگر را ( لیست کشور های تحریم شده توسط تم فارست ) تحریم نموده و زمانی که شما از نرم افزار های گذر از تحریم استفاده می کنید ، هربار با روشن و خاموش شدن این نرم افزارها ، آی پی ها نغییر خواهند کرد و پس از تکرار شدن چندباره این مورد ، تم فارست حساب شما را مسدود خواهد نمود .

برای گذر این محدودیت دو راه وجود دارد . معتبر ترین راه این است که شما در کشور های غیر تحریم این مارکت باشید . در اینصورت اگر در کشوری غیر از کشور خود ما و کشور های تحریم شده هستید ، و یا دوست و آشنایی در خارج از کشور دارید که در لیست این کشور ها نیستند ، میتوانید به این ترتیب با خیال راحت در تم فارست فعالیت نمائید .

روش دوم استفاده از سرور های مجازی با آی پی ثابت است . سرور های مجازی معمولا آی پی های ثابت دارند و البته که این سرور های مجازی باید آی پی کشور ها غیر تحریم را داشته باشد . برای مثال آی پی کشور هایی همچون امارت که هم تحریم نیستند و هم اینکه این کشور و برخی کشور های محدود دیگر ، از پرداخت مالیات نیز معاف هستند و در اینصورت با یک تیر دو نشان زدید . پس قبل ار ورود به مارکت هایی همچون تم فارست در فکر این نباشید که توسط نرم افزار های گذر از تحریم قادر هستید تا به درآمد های میلیونی برسید .

سایر نکات مهم مربوط با درآمد زایی در تم فارست

برای ثبت نام و فعالیت در مارکت تم فارست شما نیاز به یک ایمیل دارید . این ایمیل نباید به هیچ عنوان رد و نشانی از کشور خودمان داشته باشد چرا که درصورت مشاهده هرگونه ناهماهنگی در حساب های شما ، حتما فعالیت شما مسدود خواهد شد . ضمن اینکه دقت داشته باشید نام حساب های شما اگر با اسامی فارسی مثلا به صورت Omid باشند در حالت کلی مشکلی نخواهد بود اما میتوانید از اسامی لاتین مثل Robert استفاده کنید . تنها مشکل اصلی شما هنگام کار با تم فارست لوکیشن حال حاضر شما خواهد بود .

در رابطه با نقد کردن درآمد نیز باید گفت اگر شما توانستید تا تمامی نکات تم فارست را رعایت نموده و شروع به فروش محصولات نمائید ، پس از کسر مبلغ همکاری در فروش و مالیات ، از طریق حساب پی پال ، مبالغ فروش به حساب شما واریز خواهند شد . اگر شما حساب وریفای شده پی پال داشته باشید ، مشکلی ندارید ، اما در غیر اینصورت یا باید طبق لوکیشن خارج ایران ، حساب پی پال خود را تایید نمائید و یا اگر در کشور خودمان هستید ، توسط شرکت های واسط اقدام به وصول درآمد های خود کنید . استفاده از اکانت پی پال دوستان و آشنایان نیز میتواند یک گزینه دیگر باشد . اما معمولا کاربران ایرانی توسط شرکت های واسط و با کسر مقداری از مبلغ به عنوان کارمزد ، این درآمد را وصول می کنند . در بروز رسانی های بعدی این مقاله در رابطه با مزایا و معایب این مارکت نیز صحبت خواهیم کرد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

وردپرس چیست وردپرس  !!!  آیا تابحال به این فکر کرده‌اید که یک وب سایت چگونه کار میکند و یا بروز رسانی مطالب در یک سایت به چه شکلی انجام میشود ؟ جواب این سوال تنها سه حرف میباشد CMS که مخفف content management system  و به معنی سیستم مدیریت محتوا میباشد . تمامی محتوایی که […]

2 590

بروزرسانی های جدید وردپرس و اضافه شدن امکانات جدیدتر در هر نسخه ، ممکن است باعث سردرگمی برخی برنامه نویسان و یا وب مستر ها شود . در این مقاله تغییر ابزارک های بلوک وردپرس را بررسی و راه حل های آن را ارائه خواهیم کرد .

6 736
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
امید قدیمی ۰۳ / ۱۴۰۱
5

این مقاله با تغییرات جدید مارکت تم فارست در دوره های مختلف بروز خواهد شد