بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

مدت زمان طراحی سایت چقدر است

مقالات طراحی سایت

مدت زمان میانگین جهت راه اندازی یا طراحی انواع سایت‌ها چقدر است ؟ بررسی سریع‌ترین روش برای ساخت سایت های فروشگاهی ، سایت های املاک ، شرکتی ، خبری ، دانلود و ...

9 5,778 5
مدت زمان طراحی سایت چقدر است

یکی از مقالات بسیار ارزشمند که اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار خواهد داد مقاله ” مدت زمان طراحی سایت ” است . اینکه اطلاع داشته باشیم برای طراحی سایت‌های مختلف با موضوعاتی مشخص ، چقدر زمان نیاز است و چه مدتی باید صبور باشیم ؟! البته قبل از اینکه مدت زمان اجرای سایت‌های مختلف را بررسی کنیم ، اشاره به این نکته لازم است که مدت زمان طراحی سایت در شرکت‌های مختلف با توجه به حجم کاری آنها متغیر است و مجموعه‌ای که عهده‌دار مسئولیت طراحی و برنامه نویسی وب سایت شما خواهد شد باتوجه به حجم کاری خود ، پروژه شما را جهت طراحی و تحویل زمان بندی می‌کند . البته معمولا سعی بر این است که وب سایت شما بزودی آماده شده و در اختیارتان قرار گیرد تاهم شما کسبوکار خودتان را در کوتاه‌ترین مدت راه‌اندازی کنید و هم اینکه شرکت مجری در کوتاه‌ترین زمان ، دستمزد خود را دریافت نموده و بسراغ سایر پروژه‌ها برود !!

همانطورکه اطلاع دارید وب سایت‌ها انواع مختلفی دارند و مدت زمان طراحی هرسایتی با توجه به زمینه کاری و امکاناتی که در داخل آنها برنامه نویسی خواهد شد در یک حالت استیبل خدمت شما اعلام خواهد شد لذا در ادامه این صفحه ، چندین دسته مختلف از وب سایت‌ها را بررسی نموده و مدت زمان تحویل آنها را در حالت استیبل تشریح خواهیم کرد .

مدت زمان طراحی سایت‌های وردپرسی

سایت‌های وردپرسی در حال حاضر 45% از کل وب سایت‌های دنیا را تشکیل داده‌اند و به شکل میانگین روزانه بیش از 500 الی 2000 سایت جدید درسراسر دنیا به کمک این سیستم مدیریت محتوا طراحی شده و در بستر اینترنت راه اندازی می‌شوند . وب سایت‌های وردپرسی انواع مختلفی دارند که شناخته شده ترین آنها ، سایت فروشگاهی بر پایه ووکامرس و سایت‌های شرکتی هستند .

البته برای طراحی سایت های وردپرسی 3 حالت وجود دارد : حالت اول استفاده از قالب‌های آماده ، حالت دوم استفاده از افزونه‌هایی همچون المنتور و ساخت سایت بدون کدنویسی و نهایتا حالت سوم طراحی و برنامه نویسی صفرتاصد سایت بصورت اختصاصی و به شکلی بسیار استاندارد

برنامه نویسی بروی سیستم وردپرس ساده نیست و مستلزم داشتن دانش درست و لازم جهت کدنویسی مناسب یک پوسته استاندارد می‌باشد .

مدت زمان طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

سیستم‌های فروشگاهی وردپرس زمانی که به شکل اختصاصی طراحی و کدنویسی می‌شوند مستلزم طراحی قالب از صفر ، برنامه نویسی پایه قالب وردپرس و همچنین همگام‌سازی فروشگاه ساز ووکامرس روی پوسته است . مدت زمان میانگین برای طراحی و برنامه نویسی یک فروشگاه اختصاصی بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس ( درشرایطی که گفته شد ) حدود 25 تا 60 روز کاری بسته به سختی UI و UX پوسته و همچنین امکانات پایه + امکانات جانبی بیشتر است .

اگر سایت شما توسط قالب آماده مثلا قالب Woodmart طراحی شود ، نیازی به کدنویسی و طراحی نیست و تمام هسته قالب + دموهای آن از قبل آماده شده است و شما باید تصمیم بگیرید که از کدام دمو و کدام امکانات استفاده کنید . معمولا اگر این کار توسط یک شخص مسلط به وردپرس انجام شود ، درصورت آماده بودن هاست و دامنه ، ممکن است سایت شما در کمتر از 3 ساعت آماده باشد . درصورت بیشتر بودن امکان و البته انجام برخی شخصی سازی ها داخل قالب سایت ، در بدترین حالت ، سایت شما در 3 الی 7 روزکاری آماده تحویل خواهد بود .

همچنین پیشنهاد می‌کنیم بخوانید : درآمد طراحی سایت

درصورتی که طراحی سایت شما توسط صفحه‌ساز هایی مثل المنتور به شکل ویژوال بروی پوسته هایی همچون Hello Elementor طراحی شود ، بسته به توانایی طراح و زمانبندی برای پروژه ، و نهایتا سختی طرح ، ممکن است بین 10 تا 30 روز کاری زمان نیاز باشد . تحویل این نوع پروژه‌ها بسیار سریع‌تر است به این دلیل که در این حالت معمولا کدنویسی انجام نمی‌شود و اگر طراح مجبور به قراردادن قطعه کدهای خاصی نیز باشد ، شاید کمتر از 5 درصد نیاز به کدنویسی باشد و قسمت بک‌اند پروژه تماما آماده است و طراح صرفا جای‌گذاری المان‌ها داخل صفحه و تنظیم نمایش درست آنها را عهده‌دار خواهد شد . اگر نیازمند یک پروژه اختصاصی ، با سلیقه و بسیار استاندارد هستید ، بهتراست کمی هزنیه کرده و بصورت اختصاصی و به شکل کدنویسی پروژه خودتان را راه اندازی کنید .

مدت زمان لازم جهت طراحی سایت های شرکتی با وردپرس

برای طراحی یک سایت شرکتی توسط WordPress نیز دقیقا همانند طراحی سایت های فروشگاهی ، 3 روش کلی وجود دارد که راه‌اندازی با قالب آماده ، طراحی با المنتور و نهایتا طراحی و کدنویسی اختصاصی است .

وب سایت‌های شرکتی که در بستر وردپرس به شکل اختصاصی برنامه نویسی می‌شوند نیز مستلزم طراحی UI قالب از صفر و سپس برنامه نویسی اختصاصی قسمت‌هایی همچون نمونه کارها و … روی سایت است . مدت زمان میانگین برای طراحی و اجرا در این حالت ، بین 20 تا 40 روزکاری است که با توجه به امکانات سایت تغییر خواهد کرد . راه‌اندازی سایت شرکتی توسط قالب‌های آماده ممکن است بین 3 تا 7 روز به طول انجامد ( بسته به راه‌اندازی مناسب سایت دقیقا همانند دمو ) و نهایتا طراحی قالب با المنتور معمولا زمانی بین 10 تا 20 روز کاری را نیازمند است .

مدت زمان سایت های خبری ، دانلود و املاک

برای طراحی سایت‌های املاک بصورت اختصاصی و کدنویسی ، بسته به امکانات سایت ، برای مثال بخش ثبت آگهی توسط کاربر ، نردبان آگهی ، درگاه پرداخت و … بین 40 تا 90 روزکاری ممکن است زمان لازم باشد . راه‌اندازی سایت های املاک توسط قالب‌های آماده باتوجه به پیکربندی کمی سنگین در این پوسته ها ، زمانی بین 5 تا 20 روز کاری نیازمند است . طراحی سایت های املاک توسط المنتور معمولا بخوبی قابل انجام نیست و قسمت های ثبت آگهی توسط کاربران سایت توسط المنتور قابل اجرا نیست لذا تنها می‌توان قسمت ثبت آگهی توسط مدیریت را توسط المنتور اجرا کرد . در این حالت بازه زمانی بین 20 تا 30 روز ممکن است نیاز باشد .

وب سایت های خبری معمولا توسط قالب‌های آماده راه‌اندازی می‌شوند چراکه این نوع سایت‌ها ساختار مشخصی دارند و امکانات آنها درحد زیادی متغیر نیست و شامل یک بخش اخبار ، قسمت دسته‌بندی موضوعی و تصویری ، گالری تصاویر و گالری ویدیویی هستند و پوسته‌های آماده که هم اکنون در مارکت‌های فروش قالب وجود دارند به شکل کامل نیازهای یک سایت خبری را برآورده می‌کنند لذا کمتر پایگاه خبری سایت خود را توسط المنتور یا بصورت کدنویسی در دسته‌بندی سایت‌های وبلاگ طراحی خواهد کرد . بازه تقریبی برای راه‌اندازی این وب سایت‌ها بین 5 تا 15 روز کاری است .

سایت‌های دانلود فایل نیز مدت زمانی تقریبا برابر با مدت زمان طراحی سایت فروشگاهی نیاز دارند .

سایت‌های بدون سیستم مدیریت محتوا ( کاملا اختصاصی )

وب سایت هایی که بررسی کردیم یا به صورت اختصاصی ، یا توسط قالب های آماده و یا توسط صفحه ساز بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس بودند . زمانی هست که شما علاقمند هستید تا از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مثل وردپرس استفاده نکنید و CMS سایت خود را بر پایه یک زبان سمت سرور به شکل اختصاصی پیاده کنید . علاوه بر بحث هزینه برنامه نویسی ، مدت زمان پیاده سازی این سیستم‌ها قدری بیشتر است .

همچنین پیشنهاد می‌کنیم : دوره رایگان طراحی cms با php و mysql

برای برنامه نویسی و پیاده سازی یک فروشگاه اختصاصی تحت یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ، ممکن است در حدود 60 تا 120 روز زمان ممکن است نیاز باشد که بسته به امکانات سیستم این زمان متغیر است . ممکن است بین 2 تا 4 ماه برای این سیستم زمان صرف کنید اما سیستم مد نظر سایت خود را تحت شرایط خاصی اجرا کنید . زمانی که CMS سایت به شکل اختصاصی اجرا می‌شود ، ابتدا باید زمانی را برای طراحی پوسته و قالب سایت در بخش مدیریت اختصاص داد و سپس تایمی را جهت کدنویسی قسمت‌هایی همچون ورود ادمین و تنظیمات مدیریت و … که تمامی این موارد نیازمند تایم بسیار زیادی هستند ( درصورتی که سیستم از صفر طراحی و کدنویسی شود ) و البته احتمال دارد که شرکت مجری ، سیستمی را از قبل کدنویسی و آماده کرده باشد و تنها نیازمند تغییرات کمی جهت اجرا روی سایت شما داشته باشد .

برای مثال مدت زمان طراحی سایت‌های شرکتی تحت این سیستم خاص بین 40 تا 60 روز می‌تواند باشد که مجدد بستگی به امکانات سیستم دارد . مجدد یادآوری می‌کنیم که توجه داشته باشید مدت زمان هایی که برای طراحی سایت‌های مختلف خدمت شما ارائه شده است یک مدت زمان میانگین است .

در مجموع مدت زمان راه اندازی سایت‌هایی با قالب های آماده ، در مقایسه با قالب‌های اختصاصی و کدنویسی شده روی یک سیستم مدیریت محتوای آماده ، تقریبا 1/5 ( یک پنجم ) سریع‌تر است . مدت طراحی قالب سایت‌ توسط صفحه ساز ، در مقایسه با قالب‌های اختصاصی و کدنویسی شده روی یک سیستم مدیریت محتوای آماده ، تقریبا 1/3 ( یک سوم ) سریع‌تر است .

خلاصه مطلب

مدت زمان میانگین برای طراحی و برنامه نویسی یک فروشگاه اختصاصی بر پایه سیستم وردپرس حدود 25 تا 60 روز کاری

فروشگاه هایی با قالب آماده و با کمی تغییرات نهایتا 10 روز

مدت زمان طراحی سایت های شرکتی اختصاصی با وردپرس بین 20 تا 40 روز

وب سایت های خبری نهایتا 7 روز

وب سایت املاک با سیستم وردپرس به شکل اختصاصی بین 45 تا 90 روز

برای برنامه نویسی و پیاده سازی یک فروشگاه اختصاصی تحت یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی در حدود 60 تا 120 روز زمان ممکن است نیاز باشد . اگر نیازمند خدمات طراحی سایت هستید می‌توانید صفحه ” طراحی سایت در تبریز ” را نیز مشاهده کنید . امیدواریم تا این مقاله برای شما مفید بوده باشد . پاینده باشید دوستان من .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

شاید تعداد کمی از شما اطلاع داشته باشید که ویرایشگر های کد در سطح اینترنت نیز وجود دارند و میتوانید پروژه های خود را دقیقا همانند سیستم ، بر روی این وب سایت ها نیز توسعه دهید . در این مقاله چند مورد از بهترین ویرایشگر های آنلاین برای کدنویسی را خدمتتان معرفی خواهیم کرد .

0 722

معرفی ابزارهای آفلاین و آنلاین برای بررسی ریسپانسیو سایت شما !

0 136
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
مهدی ۱۰ / ۱۴۰۰

سلام.بنده میخوام یک سایتی مانند سایت اموزشی آلا درست کنم برای فروش محصولات کنکوری که خودم درست کردم.این محصولات هم محتوای ویدعویی دارن .خواستم ببینم چقدر طول میشکد همچین سایتی درست بشود.و دسته بندی این سایت در چه دسته ای قرار میگیرد؟

مدیر سئو نود ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز، این سایت ها در دسته سایت های فروش فایل قرار میگیرند برای دریافت مشاوره میتوانید پس از ثبت نام در سایت از قسمت حساب کاربری و بخش تیکت ها از مشاورین مجموعه سئو 90 راهنمایی بخواهید

الیاس ۰۸ / ۱۴۰۰

سلام اگر یک نفر فول اسک باشد و تنهایی پروژه سایت رو برعهده بگیرد میتونه در 15 روز یک سایت معمولی رو طراحی کند یا غیر ممکن است

امید قدیمی ۰۸ / ۱۴۰۰

سلام ، اگر یک سایت معمولی باشد در 15 روز توسط یک فول استک کار بله ممکن است . اما باز هم طراحی قالب و پیچیدگی دیزاین و قسمت های بک اند تاثیر گذار هستند که سیستم مدیریت محتوا اصلی ترین موضوع است که وردپرس باشد یا اختصاصی .

ali_jj ۰۶ / ۱۴۰۰
5

ممنون چیزهایی که میخونم اکثرا اطلاعی راجب اونها نداشتم اما خب سایت هایی که در 2 یا 3 روز تحویل داده میشوند و داخل قرارداد هم بند امکان افزودن خدمات وجود داره پس ارزشی ندارند یا داستان خاصی دارند ؟ ممنون میشم اگر در این باره هم مطلبی بنویسید یا جواب این سوال من را بنویسید تشکر

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

این نوع سیستم ها معمولا از قبل توسط مجموعه بخوبی برنامه نویسی و طراحی شدند به همین خاطر معمولا تحویل فوری دارند و امکان افزودن امکانات در آنها راحت تره

مشترک ۰۹ / ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید . من میخواستم بدونم اگه همین الان یک کسی بخواد فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا راه اندازی کنه . امکاناتش دقیقا همون باشه حتی اون قسمت هایی که برای مشتری ها مثلا وضعیت کالا رو نشون میده و اینکه محصولش کجاست و اینا . دقیقا چقدر زمان میبره ؟ با فرض اینکه هزینه مهم نیست . ممنونم

امید قدیمی ۰۹ / ۱۳۹۹

با سلام و عض ادب . وب سایتی که فرمودین از همون ابتدا مسلما به این شکل طراحی نشده بوده و کم کم و به مرور زمان به این وب سایت و این خدمات تبدیل شده . مسلما بسیاری از قسمت های این فروشگاه اختصاصی هستند و باید هزینه بسیار زیادی به تیم برنامه نویسی پرداخت بشه . مدت زمان هم میتونه بر اساس تعداد نفرات فعال در تیم برنامه نویسی متفاوت باشه . مثلا از 3 ماه تا 6 ماه شاید هم کمی بیشتر . با تشکر

عسل ۰۹ / ۱۳۹۹

اون ادم هایی که سایت های 3 روزه تحویل میدهند خیی تابلو و آشکار هست که از سایت های آماده استفاده می کنند اما وقتی که هزینه یک سایت تخصصی را از ما میخواهند واقعا نمیدونم آدم رو چی فرض می کنند . کاش یک قیمت ثابت و مشخصی برای همه این خدمات وجود داشت

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود