بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

حذف خودکار از زباله دان وردپرس

مقالات وردپرس

برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس چه تنظیماتی را باید انجام دهیم ؟ آموزش دو روش ساده و فوری برای حذف خودکار محتوا از داخل زباله دان در وردپرس !

0 54
حذف خودکار از زباله دان وردپرس

زباله دان وردپرس یکی از قسمت هایی است که احتمالا به خیلی از دوستان برای نجات از بحران کمک کرده است . وردپرس یکی از امکانات خوبی که در اختیار وب مستران و صاحبان وب سایت قرار داده است ، بخش زباله دان است !

قسمت زباله دان در قسمت هایی همچون نوشته ها ، برگه ها ، محصولات ( کلا ساختارهای محتوایی ) و همچنین بخش دیدگاه ها وجود دارد . زمانی که شما یکی از محتواهای این بخش‌ها را حذف می‌کنید ، برای بار اول این محتوا به زباله دان منتقل خواهد شد اما از آن قسمت حذف نخواهد شد . ولی باید توجه داشت که محتواهای داخل زباله دان در داخل سایت نیز نمایش داده نمی‌شوند !

تا زمانی که شما به قسمت زباله دان مراجعه نکرده و موارد مدنظر را با گزینه ” حذف برای همیشه ” پاک نکنید ، این موارد در داخل زباله دان باقی خواهند ماند .

این موارد باعث افزایش حجم دیتابیس شما خواهند شد بنابراین اگر از حذف مواردی که به زباله دان منتقل می‌کنید اطمینان دارید ، در همان گام اول ، آنها رابرای همیشه پاک کنید .

در این مقاله روشی را به شما آموزش خواهیم داد که بتوانید بازه مشخصی را تعیین کنید تا در آن بازه ( مثلا 10 روز ) محتوای داخل زباله دان خالی شود !

روش اول حذف خودکار زباله دان وردپرس بدون افزونه

شما هر افزونه خاصی که روی وردپرس نصب کنید ، تمامی آنها بر یک اساس کار می‌کنند و اینگونه است که کدهای خاصی را به داخل پروژه شما اضافه می‌کنند تا برخی موارد را داخل سایت شما اضافه نموده ، یا حذف کنند و یا حتی فیلتر کنند . شما می‌توانید دقیقا کدهایی که داخل افزونه قرار دارد را به قالب خودتان اضافه کنید و تنها تفاوت این کد با کدهای داخل افزونه اینجاست که کدهای شما قسمت هایی همچون تنظیمات بصری در داخل پیشخوان وردپرس را نخواهند داشت و تنها عمل مدنظر را برای شما انجام خواهند داد .

برای قراردادن این دسته از کدها در داخل سایت های وردپرسی ، باید کمی به کدنویسی نیز آشنایی داشته باشید . اکثر کدهایی که درون قالب قرار خواهند گرفت را در فایل functions.php قرار می‌دهیم اما گاها ممکن است در داخل فایل wp-config نیز کدهایی قرار دهیم .

توصیه می‌شود افراد مبتدی کمی با دقت بیشتر این کار را انجام دهند چون درصورت تنظیم نبودن کدهای داخل قالب در فایل functions.php ، ممکن است سایت شما کلا از کار افتد .

برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس کافیست تا فایل wp-config را در ریشه اصلی سایت بازکرده و کد زیر را داخل آن و بعد از قسمت wp_debug قرار دهید و در محل عدد 10 تعیین کنید که در مدت چند روز ، حذف خودکار از زباله دان وردپرس انجام شود . این کد به شکل زیر است :

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 10 );

اگر این کار را به درستی انجام دهید ، تنظیمات لازم برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس انجام شده و پس از 10 روز ، زباله دان شما به شکل اتوماتیک خالی خواهد شد .

حذف خودکار از زباله دان وردپرس با افزونه

اگر این کار برای شما دشوار است ، می‌توانید از افزونه استفاده کنید ! افزونه Change Empty Trash Time به شما کمک خواهد کرد تا بسادگی این کار را انجام دهید . شما می‌توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید که بسیار کم حجم بوده و تنظیمات آن تنها و تنها 1 عدد است .

افزونه Change Empty Trash Time

پس از نصب این افزونه چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ پس از نصب و فعال سازی این افزونه ، لازم است تا به قسمت تنظیمات و سپس بخش عمومی بروید . در این قسمت در بخش های پایین صفحه ، یک بخش به شکل زیر اضافه شده است :

تنظیمات افزونه Change Empty Trash Time

اکنون کافیست تا تعداد روزهای خود را در این قسمت وارد کرده و سپس ذخیره کنید به همین راحتی ! پس هم میتوان توسط قطعه کد ارائه شده در بالا و هم به کمک همین افزونه بسادگی عمل حذف خودکار زباله دان وردپرس را انجام دهید .

این نوع از دستورات ممکن است برای همه کاربردی نبوده و در برخی از سایت‌ها که محتوای آنها در بازه های مشخصی پاک می‌شود ، لازم باشد تا تنظیمات حذف از زباله دان انجام گیرد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه در طراحی قالب های وردپرس ، میتوانیم طرح های مجزا و متفاوت برای صفحات برچسب انجام دهیم تا برچسب های خاصی را با دیزاین های متفاوت نمایش دهیم ؟!

0 46

چقدر درمورد ریدایرکت ها ( Redirects ) یا همان تغییر مسیرها اطلاعات دارید ؟ آیا میدانید وظیفه هر شماره از ریدایرکت ها چیست و چگونه و چه زمان باید آنها را انجام دهید ؟!

0 43
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود