بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

حذف خودکار از زباله دان وردپرس

مقالات وردپرس

برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس چه تنظیماتی را باید انجام دهیم ؟ آموزش دو روش ساده و فوری برای حذف خودکار محتوا از داخل زباله دان در وردپرس !

0 102
حذف خودکار از زباله دان وردپرس

زباله دان وردپرس یکی از قسمت هایی است که احتمالا به خیلی از دوستان برای نجات از بحران کمک کرده است . وردپرس یکی از امکانات خوبی که در اختیار وب مستران و صاحبان وب سایت قرار داده است ، بخش زباله دان است !

قسمت زباله دان در قسمت هایی همچون نوشته ها ، برگه ها ، محصولات ( کلا ساختارهای محتوایی ) و همچنین بخش دیدگاه ها وجود دارد . زمانی که شما یکی از محتواهای این بخش‌ها را حذف می‌کنید ، برای بار اول این محتوا به زباله دان منتقل خواهد شد اما از آن قسمت حذف نخواهد شد . ولی باید توجه داشت که محتواهای داخل زباله دان در داخل سایت نیز نمایش داده نمی‌شوند !

تا زمانی که شما به قسمت زباله دان مراجعه نکرده و موارد مدنظر را با گزینه ” حذف برای همیشه ” پاک نکنید ، این موارد در داخل زباله دان باقی خواهند ماند .

این موارد باعث افزایش حجم دیتابیس شما خواهند شد بنابراین اگر از حذف مواردی که به زباله دان منتقل می‌کنید اطمینان دارید ، در همان گام اول ، آنها رابرای همیشه پاک کنید .

در این مقاله روشی را به شما آموزش خواهیم داد که بتوانید بازه مشخصی را تعیین کنید تا در آن بازه ( مثلا 10 روز ) محتوای داخل زباله دان خالی شود !

روش اول حذف خودکار زباله دان وردپرس بدون افزونه

شما هر افزونه خاصی که روی وردپرس نصب کنید ، تمامی آنها بر یک اساس کار می‌کنند و اینگونه است که کدهای خاصی را به داخل پروژه شما اضافه می‌کنند تا برخی موارد را داخل سایت شما اضافه نموده ، یا حذف کنند و یا حتی فیلتر کنند . شما می‌توانید دقیقا کدهایی که داخل افزونه قرار دارد را به قالب خودتان اضافه کنید و تنها تفاوت این کد با کدهای داخل افزونه اینجاست که کدهای شما قسمت هایی همچون تنظیمات بصری در داخل پیشخوان وردپرس را نخواهند داشت و تنها عمل مدنظر را برای شما انجام خواهند داد .

برای قراردادن این دسته از کدها در داخل سایت های وردپرسی ، باید کمی به کدنویسی نیز آشنایی داشته باشید . اکثر کدهایی که درون قالب قرار خواهند گرفت را در فایل functions.php قرار می‌دهیم اما گاها ممکن است در داخل فایل wp-config نیز کدهایی قرار دهیم .

توصیه می‌شود افراد مبتدی کمی با دقت بیشتر این کار را انجام دهند چون درصورت تنظیم نبودن کدهای داخل قالب در فایل functions.php ، ممکن است سایت شما کلا از کار افتد .

برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس کافیست تا فایل wp-config را در ریشه اصلی سایت بازکرده و کد زیر را داخل آن و بعد از قسمت wp_debug قرار دهید و در محل عدد 10 تعیین کنید که در مدت چند روز ، حذف خودکار از زباله دان وردپرس انجام شود . این کد به شکل زیر است :

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 10 );

اگر این کار را به درستی انجام دهید ، تنظیمات لازم برای حذف خودکار از زباله دان وردپرس انجام شده و پس از 10 روز ، زباله دان شما به شکل اتوماتیک خالی خواهد شد .

حذف خودکار از زباله دان وردپرس با افزونه

اگر این کار برای شما دشوار است ، می‌توانید از افزونه استفاده کنید ! افزونه Change Empty Trash Time به شما کمک خواهد کرد تا بسادگی این کار را انجام دهید . شما می‌توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید که بسیار کم حجم بوده و تنظیمات آن تنها و تنها 1 عدد است .

افزونه Change Empty Trash Time

پس از نصب این افزونه چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ پس از نصب و فعال سازی این افزونه ، لازم است تا به قسمت تنظیمات و سپس بخش عمومی بروید . در این قسمت در بخش های پایین صفحه ، یک بخش به شکل زیر اضافه شده است :

تنظیمات افزونه Change Empty Trash Time

اکنون کافیست تا تعداد روزهای خود را در این قسمت وارد کرده و سپس ذخیره کنید به همین راحتی ! پس هم میتوان توسط قطعه کد ارائه شده در بالا و هم به کمک همین افزونه بسادگی عمل حذف خودکار زباله دان وردپرس را انجام دهید .

این نوع از دستورات ممکن است برای همه کاربردی نبوده و در برخی از سایت‌ها که محتوای آنها در بازه های مشخصی پاک می‌شود ، لازم باشد تا تنظیمات حذف از زباله دان انجام گیرد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

آیا میدانید کدام وب سایت ها را نمیتوان توسط وردپرس حتی با وجود این هسته قدرتمندش طراحی کرد ؟ در این مقاله خدمتتان توضیح دادیم که چه وب سایت هایی را هرگز نمیتوانید با وردپرس طراحی و اجرا کنید !

2 132

چگونه میتوانید یک منوی دلخواه در کنار سایر منوهای پیشخوان وردپرس اضافه کنید ؟ این روش اصول برنامه نویسی در قسمت افزونه ها و تنظیمات قالب های وردپرسی است !

0 109
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود