بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

ساخت لینک خودکار در وردپرس بدون افزونه

مقالات وردپرس

چگونه بدون استفاده از افزونه ، اتوماتیک کردن لینک سازی داخلی در وردپرس را انجام دهیم ؟ ساخت خودکار لینک برای کلمات اختصاصی در وردپرس بدون دخالت اضافی !

0 75
ساخت لینک خودکار در وردپرس بدون افزونه

شاید اکنون سئوال باشد که ” ساخت لینک خودکار ” به چه دردی خواهد خورد و اصلا موضوع ساخت لینک خودکار در وردپرس چیست ؟ این موضوع یکی از مواردی است که می‌تواند کار شما را در تولید محتوا بسیار راحت کند . موضوع اینجاست که شما ممکن است تعدادی کلمه کلیدی هدف در سایت خودتان داشته باشید که همیشه قصد دارید برای آنها لینک سازی انجام دهید . برای مثال در سایت ما کلمه ” آموزش رایگان سئو ” یک کلمه مهم است و ما در هر صفحه یا محتوایی که از این کلمه استفاده کرده باشیم ، آن را به صفحه هدف خود لینک می‌کنیم . اگر دقت کرده باشید کلمه ” آموزش رایگان سئو ” در بالا نیز لینک شده است .

این کار توسط سیستم لینک خودکار وردپرس ایجاد شده است . به عبارتی شما می‌توانید یک سیستم خودکار تعریف کنید تا هرزمان از کلمه مشخصی استفاده کردید ، به شکل خودکار آن کلمه ، به آدرس مشخصی لینک شود ، در نتیجه این سیستم ساخت لینک خودکار در وردپرس خواهد بود . برای انجام این کار ، روش های مختلفی وجود دارد که ساده ترین آن استفاده از افزونه است اما برخی از دوستان که با کدنویسی آشنایی دارند ، علاقه دارند تا این مدل پروسه های ساده را بدون افزونه و به کمک کدهای اصولی در وردپرس ایجاد کنند .

ساخت لینک خودکار برای وردپرس بدون افزونه

برای اینکه لینک خودکار در وردپرس ایجاد کنیم باید طبق معمول به سراغ فایل functions.php برویم و چندخط کد داخل آن اضافه کنیم . البته توجه داشته باشید که ما یک نمونه کد را برای شما قرار خواهیم داد که می‌توانید بسادگی خودتان نمونه دیگر و بیشتر اضافه کنید تا پروسه لینک سازی خودکار برای شما انجام شود . برای این کار وارد فایل functions.php خودتان شده و قطعه کد زیر را قرار دهید :

<?php
function link_words($content){
$words = array(
    'wordpress',
    'seo'
);
$links = array(
    '<a href="https://seo90.ir/wordpress">wordpress</a>',
    '<a href="https://seo90.ir/seo">seo</a>',
);
$content = str_replace($words , $links ,$content);
return $content;
}
add_filter('the_content', 'link_words');
add_filter('the_excerpt', 'link_words');
?>

در این کد ، اول از همه یک تابع به نام ” link_words ” تعریف کردیم که کل پروسه در داخل این تابع اتفاق افتاده و خروجی آن را دریافت خواهیم کرد . شما هم می‌توانید تعیین کنید که این کد در قسمت محتوای وردپرس کار کند یعنی بخش content یا به عبارت ساده تر هر محتوایی که در بخش ویرایشگر متن وردپرس می‌نویسید و هم اینکه در قسمت چکیده یعنی excerpt کار کند . بسته به هدف خودتان می‌توانید در انتهای کد تعیین کنید که لینک های خودکار تنها در قسمت ” محتوای اصلی ” برای شما کار کند .

در این کد و در بخش اول ، ما دو کلمه wordpress و seo را داخل آرایه قرار دادیم که نام این آرایه words است . در بخش دوم یک آرایه دیگر ساختیم که نام آن links است . در داخل آرایه links دو عضو رشته‌ای قرار داده شده که در داخل هر رشته ، یک تگ a قرار دادیم که لینک و متن داخل آن مشخص است و درحقیقت لینک‌هایی هستند که قرار است جایگزین کلمات شوند .

در مرحله سوم ، توسط یک تابع php ، محتوای آرایه words را با محتوای آرایه links جایگزین یا اصطلاحا replace کردیم تا در هر بخشی که این کلمات وجود داشت ، توسط یک تگ لینک جایگزین شوند و این کار را در متغیر content انجام دادیم و سپس این متغیر را برگشت دادیم و مقدار آن را دریافت کردیم .

سپس توسط دو تابع که add_filter هستند ، در قسمت content و قسمت excerpt ، تابع کلی که این پروسه را برای ما انجام خواهد داد یعنی ” link_words ” را درخواست کردیم تا این فرآیند انجام شود .

توجه داشته باشید که در کد بالا باید بجای کلمات wordpress و seo کلمات خودتان را قرار دهید ( حتی به فارسی ) و در قسمت لینک ها نیز ، آدرس صفحات خودتان بعلاوه کلمه کلیدی خودتان را قرار دهید .

در این قسمت ما دو عدد کلمه و دو عدد لینک قرار دادیم . اگر نیاز به موارد بیشتری دارید باید اعضای آرایه را در هر دو قسمت words و links افزایش دهید فقط توجه داشته باشید که اگر اعضای آرایه اضافه شدند طبق اصولی کدنویسی در زبان php باید از علامت ”  ,  ” استفاده کنید تا اعضای بعدی نیز به درستی اضافه شوند و دقت داشته باشید که عضو آخر آرایه در انتهای خود فاقد علامت ”  ,  ” ( همانند گزینه seo داخل آرایه words ) باشد . برای اینکه کار شما هنگام افزودن اعضای جدید ساده تر باشد ، توصیه می‌کنیم در هر دو قسمت ، از عضو اول یک کپی تهیه کنید و روی همان کپی ویرایش کنید در اینصورت کد شما هرگز مشکلی نخواهد داشت .

یعنی در آرایه words یک کپی از کل سطر wordpress و در آرایه links از کل سطر اول کپی گرفته و در زیر سطر اول آن را اضافه کنید و با عضو آخر کاری نداشته باشید .

در اینجا به کمک دستورات php و البته قسمت filter در وردپرس توانستیم بسادگی یک سیستم جایگزین کننده لینک بسازیم . برای ایجاد این سیستم همانطور که در بالاتر نیز گفته شد ، افزونه‌هایی نیز وجود دارند که دقیقا بر پایه همین سیستم و همین کدها کار می‌‌کنند و اگر شما در مورد کدنویسی داخل وردپرس تا حدودی آشنایی دارید ، بهتر است از افزونه‌ها استفاده نکنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

آموزش ساخت جستجو برای پست تایپ در وردپرس - چگونه برای پست تایپ اختصاصی جستجوی اختصاصی بسازیم . خیلی ساده و راحت فقط در چند خط جستجوی اختصاصی بسازید !

0 41

Rss سایت برای چه مواردی حسن و برای چه مواردی ضعف محسوب می‌شود ؟ آیا فید خبرخوان را غیرفعال کنیم یا خیر ؟! در این محتوای آموزشی همراه ما باشید تا باخیال راحت در مورد " فید " تصمیم بگیرید .

0 121
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود