بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

سایت شرکتی چیست

مقالات طراحی سایت

سایت شرکتی چیست و چرا به سایت شرکتی نیاز داریم ؟ یکی از وب سایت هایی که بسیار در بستر اینترنت در حال فعالیت هستند ، وب سایت های شرکتی می باشند . وب سایت های شرکتی از جمله وب سایت هایی هستند که می توانند قدرتمند تر از هرنوع وب سایت دیگری در سطح اینترنت عمل کنند . هم از لحاظ محتوا و هم ازلحاظ سود دهی برای شرکت .

13 3,313 5
سایت شرکتی چیست

سایت شرکتی چیست

سایت شرکتی چیست و چرا به سایت شرکتی نیاز داریم ؟ یکی از وب سایت هایی که بسیار در بستر اینترنت در حال فعالیت هستند ، وب سایت های شرکتی می باشند . وب سایت های شرکتی از جمله وب سایت هایی هستند که می توانند قدرتمند تر از هرنوع وب سایت دیگری در سطح اینترنت عمل کنند . هم از لحاظ محتوا و هم ازلحاظ سود دهی برای شرکت . وب سایت های شرکتی امروزه به عنوان یک نماینده ازشرکت مورد نظر عمل می کنند . به این دلیل که کاربران این امکان را ندارند تا حضورا در محل شرکت مورد نظر حضور داشته باشند ، بنابراین وب سایتی که به عنوان نماینده شرکت طراحی شده است می تواند یک معرف از کلیت آن شرکت باشد .

کاربران زمانی که وب سایت شما را مشاهده میکنند ، اینگونه به نظر میرسد که در حال تماشای گرافیک و ظاهر وب سایت شما هستند اما واقعیت این است که در حال تماشای شرکت شما هستند . هر چیزی که در این وب سایت شرکتی به کاربران نمایش داده می‌شود همان چیزی است که در وهله اول در ذهن کاربران نقش خواهد بست . هرچیزی که کاربران در قدم اول از وب سایت شما مشاهده کنند ، شاید تا آخر عمرشان در ذهن آنها خواهد ماند . حتی اگر طرح ضعیفی را در قدم اول ارائه کرده باشید و بعد ها تلاش کنید تا این طرح را بهبود دهید ، بازهم ممکن است که بخش هایی از طرح اول ضعیف شما در ذهن مخاطبان باقی مانده باشد مگر اینکه تغییر واقعا شگرفی در سایت ایجاد کرده باشید . سایت شرکتی معرفی کننده شما در یک فضای مجازی است . یک محل و یک فضای گرافیکی بسیار خاص که امکان پیاده سازی هر نوع طرحی را برای شما فراهم خواهد نمود .

این نوع سایت برای کدام شرکت ها طراحی می شود ؟

می توان گفت برای هر نوع شرکتی می‌توانیم وب سایت شرکتی طراحی کنیم . برای معدود شرکت هایی که خدمات آنها به گونه‌ای است که پیشبرد کارها از فضای مجازی یا جذب مشتری عملا ممکن نیست و یا برنامه ریزی بسیار بلند مدت نیاز دارد ، امکان ساخت یک سایت شرکتی وجود ندارد . اما برای بیش از 90% شرکت ها می توان وب سایتی قدرتمند طراحی و برنامه نویسی کرد .

شرکت هایی هستند که بدون وب سایت واقعا کسب و کار آنها رونق چندانی ندارد . این کسب و کار ها شامل کدام دسته ها هستند ؟ شرکت هایی همچون : شرکت های هواپیمایی ( جهت رزرو بلیط ) ، شرکت های باربری ، شرکت های مهندسی و فنی ، شرکت های برنامه نویسی و کسب و کارهای مشابه همگی نیازمند وب سایت هستند .

شرکت های فنی و مهندسی از این جهت که معمولا نمونه کارها و خدمات بسیار زیادی دارند ، می توانند در بستری یکپارچه و امن ، نمونه کارها ، داده ها و خدمات خود را در وب سایت به شکلی بسیار هدفمند در اختیار کاربران هدف قرار دهند . شرکت های هواپیمایی برای تسهیل در امور مشتریان خود ، سیستم های خرید بلیط ، خرید تور و … را توسط خرید های آنلاین و اینترنتی مدیریت می کنند که برای آنها بسیار راحت تر است . ضمن اینکه کاربران هم به این روش ها علاقه بیشتری دارند یعنی بجای اینکه ساعت ها در خیابان و پشت ترافیک های سنگین زمان صرف کنند تا به دفتر هواپیمایی مدنظر رسیده و بلیط تهیه کنند ، می‌توانند در محل کار خودشان به راحتی ازطریق وب سایت شرکت هواپیمایی این خرید را انجام دهند .

شرایط طراحی سایت شرکتی

یا برای مثال شرکت های عمرانی ! شرکت های عمرانی ازجمله شرکت هایی هستند که نمونه کارهای زیادی دارند و می توانند این نمونه کارها را در بستر وب سایت ارائه کنند و با داشتن سئو خیلی بهتر ، در نتایج اول موتور های جستجو نمایش داده شوند و کاربرانی که به دنبال شرکت های معتبر عمرانی هستند با دیدن نمونه کارهای بهتر و تحقیقات لازم در مورد شرکت مد نظر ، تبدیل به یک مشتری برای آن شرکت شوند . شرکت های نرم افزاری یا شرکت های طراحی سایت هم که عضو ثابت کسب و کار های آنلاین هستند و تمامی فعالیت های اصلی این نوع شرکت ها در بستر وب سایت پیش برده می‌شود .

امکانات سایت شرکتی چیست ؟

و اما یکی از بخش های جذاب که قصد داریم تا بررسی کنیم : امکانات سایت شرکتی چیست ؟ دوستان اگر بخواهیم به سوال امکانات سایت شرکتی چیست جوابی قاطعانه بدهیم می توانیم در یک بخش تمامی امکانات موجود را لیست کنیم اما دقت کنید که تمامی این امکانات مختص یک وب سایت نیست و تمامی امکانات بستگی به نوع وب سایت و حوزه کاری آن دارد . برای مثال زمانی که شما در شرکت محصولی برای فروش ندارید مسلما نیازی به فروشگاه آنلاین ندارید . پس ما در این قست تمامی امکاناتی که می توان در یک سایت شرکتی داشت را بررسی می‌کنیم . امکانات اصلی سایتهای شرکتی :

  • بخش اخبار و مقالات ، نمونه کارها ، بخش محصولات ( در قالب معرفی محصول یا فروش آنلاین )
  • بخش گالری تصویری یا گالری ویدئویی ، دسته بندی تصویری
  • بخش معرفی خدمات ، بخش معرفی همکاران ، معرفی برندها
  • بخش مربوط به نظرات مشتریان ، انواع منو های ناوبری در سایت ، اسلایدر معرفی یا محصولات
  • بخش شمارنده خدمات ، قسمت نقشه و لوکیشن ، تماس با ما ، درباره ما و ….

شما می توانید تمامی خدماتی که در حال حاضر در شرکت دارید را در بستری یکپارچه گرد هم جمع کنید . تصور کنید شما در شرکت 40 نوع محصول دارید که برخی از انها بسیار پرفروش و برخی فروش کمتری دارند و شما می توانید تمامی این محصولات را در وب سایت درج کنید ، شاید محصولاتی که فروش کمتری دارند توسط مشتریان جدید که از سراسر کشور وارد وب سایت خواهند شد خریداری شوند که حتما هم این موضوع صادق است .

تمامی نمونه کارهایی که در تلفن همراه خود آرشیو نموده‌اید را یکبار برای همیشه در دیتابیس وب سایت خودتان آرشیو کنید تا علاوه بر شما ، تمامی کاربران سطح اینترنت قادر باشند تا این نمونه کارها را مشاهده کنند و کم کم تبدیل به مشتری دائم شما شوند . خدماتی که در شرکت خود ارائه می کنید را در سایت بخوبی درج کنید . مشتریان سایت های شرکتی عموما دنبال خدمات هستند پس تمام خدمات خود را از ریز تا درشت در قالبی زیبا و البته در شکل مناسب در وب سایت قرار دهید . پس همانگونه که از صحبت های بالا برداشت می‌شود می توان گفت سایت های شرکتی می‌توانند در 3 حالت کلی طراحی شوند :

  1. حالت اول برای معرفی شرکت و خدمات آن
  2. حالت دوم برای معرفی محصولات ، نمونه کارها و یا هردو
  3. حالت سوم برای فروش آنلاین محصولات شرکت

این سه حالت ازعمده ترین جنبه های طراحی سایت های شرکتی هستند که با توجه به اهداف شرکت مد نظر میتوان آنها را پیاده کرد . قبل از اینکه اقدام به عقد قرارداد طراحی سایت های شرکتی نمائید هرگز عجله نکنید و از چندین شرکت معتبر استعلام قیمت داشته باشید . از آنجایی که شرکت های طراحی سایت معمولا سئو و بهینه سازی سایت های خودشان را بخوبی انجام میدهند ، از این جهت میتوانید در داخل گوگل جمله ” طراحی سایت شرکتی ” و یا  ” شرکت طراحی سایت ” را سرچ نموده و از چندین وب سایت اول استعلام قیمت داشته باشید .

چند نکته مهم در مورد طراحی سایت شرکتی – انتخاب نام دامنه

بسیاری از شرکت ها اصرار دارند تا نام های بلند و طویل خودشان را روی دامنه بگذارند ! برای مثال اگر نام شرکت ” سهند تراش آذر تکنیک ” باشد حتما بدنبال یک دامنه به شکل زیر هستند :

sahandtarashazartech.com

خب بنظر خودتان چه کسی توانایی حفظ و نوشتن این دامنه را دارد ؟ 100% احتمال اشتباه در تایپ وجود دارد ! نام دامنه خود را تا حدممکن باید کوتاه و مختصر انتخاب کنید . اگر نام شرکت شما بسیار بلند است میتوانید از اختصار در کل یا بخشی از نام شرکت برای دامنه استفاد کنید . برای مثال برای شرکت سهند تراش آذر تکنیک میتوان یک دامنه به شکل زیر درصورت باز بودن ثبت نمود و یا نمونه های مشابه :

sahandtat.com

ضمنا مورد بعدی این است که لزومی ندارد تا نام دامنه مربوط به نام شرکت شما باشد و اگر محصول خاصی دارید که برای آن ثبت برند انجام شده است میتوانید برای آن نام برند ثبت دامنه را انجام دهید .

مورد بعدی اینجاست که شرکت ها تصور می‌کنند دامنه هایی با پسوند co مختص شرکت ها هستند و سایت های صنعتی و کمپانی ها اگر دامنه با پسوند co تهیه کنند حتما بازخورد خوبی خواهند داشت و سئو آنها نیز بهتر خواهد بود . دامنه با پسوند co مربوط به کشور کلمبیا است و هیچ ارتباطی به سایت های صنعتی با شرکتی ندارد و کاملا با کمپانی بی ارتباط است . لذا میتوانید از پسوند دامنه های com درصورتی که بین المللی کار می‌کنید ، و یا از دامنه های ir برای فعالیت های داخلی استفاده کنید .

خرید هاست با سرعت مناسب

هاست یکی از اصلی ترین موارد برای سایت شما است و باید دقت داشته باشید که از شرکت های هاستینگ معتبر ، هاست باکیفیت و با آپ تام بالا ( در دسترس بودن ) تهیه کنید . معمولا برای سایت های شرکتی هاست های 2 تا نهایتا 5 گیگابایت کافی خواهند بود لذا برای یکسال ، هزینه زیادی متحمل نخواهید شد .

از هزینه کردن برای هاست خودتان ترسی نداشته باشید به این دلیل که هر اندازه سایت شما شما پایین تر بوده و کاربر به صفحات سایت شما با سرعت کندتری دسترسی داشته باشد ، ممکن است تنها یکبار به سایت شما مراجعه کند و دیگر سراغ سایت شما را حتی با وجود خدمات عالی شما نگیرد! به همین دلیل همیشه سعی داشته باشید تا سایت شما با سرعت مناسب در دسترس باشد .

امیدواریم در این مقاله مفهوم اصلی سایت شرکتی را دریافته باشید و توانسته باشیم به سوال سایت شرکتی چیست بخوبی پاسخ دهیم . با تشکر از همراهی شما

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

در این مقاله یکبار برای همیشه تفاوت بین سه مقدار نوع نمایشی یعنی display های inline , inline-block , block را بررسی خواهیم کرد تا در هنگام استایل نویسی ، بسیار راحت تر و روان تر عمل کنید .

2 892

چگونه با کارها ساده که حتی فکرش را نمی‌کنید ، مسبب فرار کاربر از سایت خودتان می‌شوید ؟ در این مقاله چند نمونه از اصلی ترین اشتباهاتی که مسبب کاهش تعامل کاربران با سایت شما هستند را ذکر کردیم که مطالعه آنها برای هر وب مستری ضروری است !

2 896
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
ندا ۰۷ / ۱۴۰۱

سلام من می تونم اول سایتم را با قالبهای آماده درست کنم اگه کارم گرفت قالب اختصاصی پیاده کنم ؟

امید قدیمی ۰۷ / ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب خدمت شما ، بله چرا که نه ، در اینصورت هزینه شما پایین تر خواهد بود اما دقت داشته باشید که از قالب هایی سبک و حدالامکان شکیل استفاده کنید چون نمای اولیه سایت شما هم خیلی مهمه تا کاربران بعدا هم مشتاق به استفاده از خدمات سایت شما باشند .

نازنین ۰۴ / ۱۴۰۱

با سلام مطلب خوبی بود برای اینکه یک سایت شرکتی با سریع ترین روش داشته باشم از کدام قالب ها باید استفاده کنم برای وردپرس ؟

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۱

با سلام قالب های آماده بسیاری هم اکنون داخل مارکت های ایرانی هستند که میتوانید استفاده کنید ، متاسفانه نمیشه اسم یک قالب مشخص را ارائه کرد ، اما از قالب هایی که خریداران زیادی داشتند میتوانید استفاده کنید چراکه احتمالا زیاد رضایت بالایی داشتند و اگر قصد برند سازی دارید از قالب های اختصاصی استفاده کنید

رضایی ۱۱ / ۱۴۰۰

سلام در شرکت خودتان طراحی سایت شرکتی امجام میدین مهندس ؟

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۰

با سلام بله فعلا در مجموعه انجام میشه ، میتونید از بخش خدمات و همچنین لینک موجود در همین صفحه شرایط را مطالعه فرمائید .

محمد جواد مسجدی ۰۶ / ۱۴۰۰

برای سایت شرکتی امکان ساخت قسمت گالری فیلم وجود داره ؟ البته تعداد فیلم ها خیلی زیاد هستند بنظرتون داخل آپارات بزارم که از هاست ما استفاده نکنه یا هاست دانلودی بخریم برای فیلم ها ؟ چون باید همه فیلم ها داخل سایت نمایش داده بشه و محتوای ما ویدئویی هستند اکثرا . از پاسخگویی شما تشکر میکنم

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز این مورد بستگی به اهداف و سیاست های سایت شما دارد اما اگر محتوای سایت شما بر اساس ویدئو می باشد پس بهتر است ابتدا ویدئو ها در داخل سایت خودتان منتشر شود . خرید هاست های دانلودی هم می تواند یک گزینه باشد البته به شرطی که ویدئو ها با آدرس های دقیق در داخل سایت قابلیت پخش داشته باشند .

سهیلا بداقی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام ببخشید با توجه به مطلبی که نوشتید میتونم بپرسم اگر بخواهیم هم فروشگاه و هم سایت شرکت همگی در یک سایت باشند چه مشکلی پیس میاد ؟ اصلا انجام این کار درست هست ؟ برای کاهش هزینه و اینجور مسائل مثلا

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

اگ بخواهیم خلاصه بگیم باید گفت خیر

جابر رفیع ۰۵ / ۱۴۰۰
5

اولش به نظرم کم اومد مطلب شما اما مفید واقع شد ممنون

عبدالله دستان ۰۳ / ۱۴۰۰

برای سایت شرکتی اگه فروشگاه باشه و خرید هم انجام بشه تاثیر خاصی روی کاربران داره ؟ یعنی باعث کم شدن مشتری میشه یا باعث زیاد شدن مشتری ؟ در این مورد میشه کمی توضیح بدین خیلی ممنونم مطلب خوبی بود درضمن

امید قدیمی ۰۳ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست خوبم ، این مورد بستگی داره که هدف شما در سایتتون چی هست . اگر محصولاتی که ارائه می کنید خاص هستند احتمال داره کاربران فقط برای خرید اونها به وب سایت شما مراجعه کنند اما اگر محصولاتی عمومی تر باشند خب مسلما کاربران رغبت کمی برای خرید از شما دارند مگر اینکه شما برنامه خاصی برای فروش داشته باشید . البته عموم سایت های شرکتی محصولاتی که فروش می کنند در رابطه با کسب و کار خودشون هست .

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود