بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !

شغل طراحی سایت برای چه کسانی مناسب نیست ؟

مقالات طراحی سایت

قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا شغل طراحی سایت برای شما مناسب است یا خیر ، بهتر است محتوای این صفحه را با دقت مطالعه کنید چراکه ممکن است نظر شما در مورد این شغل عوض شود . پس همراه ما باشید .

4 19 5
شغل طراحی سایت برای چه کسانی مناسب نیست ؟

در خدمت شما علاقمندان به حوزه طراحی سایت هستیم با یک مقاله بسیار جالب و صدالبته کاربردی که پاسخ یک سئوال مهم را در آن خواهیم داد ، شغل طراحی سایت برای چه کسانی مناسب نیست ؟ شاید عادت داریم تا همیشه درمورد موارد مثبت صحبت کنیم اما این مقاله درمورد یک موضوع برعکس است .

امروزه باتوجه به توسعه روزافزون فناوری اطلاعات ، شبکه‌های اجتماعی و همچنین رشد هوش مصنوعی ، تعداد علاقمندان به کسب درآمد از این حوزه بسیار افزایش پیدا کرده است . حوزه طراحی سایت نیز یکی از حوزه‌های بسیار جذاب و البته درآمدزا برای رشد است که در بین جامعه نوجوانان و جوانان بسیار ترند شده است .

طراحی سایت درظاهر یک حوزه پردرآمد است ، این موضوع حقیقت دارد اما باید توجه کرد که چگونه می‌توان از این جوهر ، درآمد درست و خوبی را بدست آورد ! اگر حقیقت را بازگو کنیم ، تمامی حوزه‌ها درآمد خوبی دارند اما در این بین باید گفت بشرطی که شما فردی متخصص در زمینه مدنظر باشید .

پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر : آموزش طراحی سایت 

در حوره طراحی سایت ، حوزه فروش خودرو ، حوزه فروش مبلمان ، لباس و … تمامی حوزه‌ها درآمد دارند بشرطی که شما آمادگی و توانایی حصول درآمد مدنظر را داشته باشید . در این مقاله دسته افرادی را معرفی خواهیم کرد که احتمال موفقیت آنها در شغل طراحی سایت کمتر است !

افراد بی حوصله و کم حوصله !

شما در هرکدام از زمینه‌های برنامه نویسی وارد شوید ، حداقل 1 و حداکثر 2 زبان برنامه نویسی را باید یادبگیرید اما در حوزه طراحی سایت حداقل 3 تا 4 زبان را باید یاد گرفته باشید که البته برای ماهر شدن در این حوزه شاید تا 8 الی 10 زبان مختلف به همراه 3 یا 4 ابزار را یادبگیرید تا در دسته همان افراد خوش درآمد قرار گیرید .

از آنجایی که این حوزه ( طراحی سایت ) نیاز به یادگیری قدم به قدم زبان‌های لازم دارد ، و باید پس از کسب مهارت در یک زبان به سراغ زبان دیگر رفت ، از این جهت اولا باید برای یادگیری هرزبان باحوصله باشید و هم اینکه درنظر داشته باشید لازم است چندین زبان دیگر را نیز بعد از این یاد بگیرید .

البته زبان‌های اولیه برای طراحی سایت بسیار آسان هستند و شما در مراحل بالاتر با زبان‌های کمی دشوار روبرو خواهید شد لذا باید در این مورد کمی حوصله داشته باشید تا بتوانید بخوبی مهارت کسب کنید و درآمد مدنظر را پله به پله رقم بزنید .

افرادی که عجله دارند !

تمامی حوزه‌هایی که نیاز به تخصص درست و حسابی جهت کسب درآمد دارند مسلما زمان مناسبی را جهت یادگیری می‌طلبند که طراحی سایت نیز یکی از همین حوزه‌ها  است . اگر خیلی عجول هستید تا سریع‌تر کسب مهارت در این حوزه را یاد بگیرید ، باید گفت این حوزه برای شما نیست ! یادگیری طراحی سایت در سطحی که بتوانید از آن درآمدهای اولیه را داشته باشید ، و یک نمونه‌کار خوب و قابل قبول ارائه کنید ، حداقل نیازمند 1 سال زمان است .

اگر قصد دارید تا مهارت‌های شما به حد بسیار خوبی نیز برسد باید پس از این 1 سال ، 1 سال دیگر نیز به ادامه آموزش و یادگیری روش‌های روز ، تمرینات بیشتر و باقی موارد بپردازید تا بتوانید کم کم این تسلط را در خود پیدا کنید که بتوانید با کارفرمای خود جهت اجرای یک پروژه موفق همکاری کنید .

البته از آنجایی که بالاتر گفتیم حوزه طراحی سایت نیازمند یادگیری چند زبان مختلف است . لذا کمی بیشتر از یادگیری سایر حوزه‌ها نیازمند تایم جهت یادگیری است . اگر در این حوزه با حوصله و دقت و مهم‌تر از همه علاقه پیشروی کنید ، یکی ازبهترین‌ها خواهید بود .

افرادی که بسیار استرسی هستند!

استرس یکی از مشکلات اصلی خصوصا در کشور ما است که همگی سعی می‌کنیم به روش‌های مختلف ، آرامش ذهنی ایجاد کنیم و از استرس دور باشیم . استرس حقیقتا موضوعی است که مسبب بسیاری از بیماری‌های روحی ، روانی و جسمی است .

اگر شما فردی هستید که استرس زیادی دارید و یا با هر کار کوچک و  بزرگی درگیر استرس می‌شوید ، باید گفت این شغل مناسب شما نیست چراکه در این شغل عوامل زیادی مسبب استرس هستند ، مثل دیر شدن جهت تحویل پروژه ، کم و زیاد شدن مبلغ قرارداد ، انتقاد و اصلاحات مختلف و … همواره شما را در بخشی از استرس قرار خواهند داد . می‌توان گفت این شغل یکی از مشاغل همیشه غوطه ور در استرس است . لذا به این موضوع دقت کنید .

افرادی که سن آنها کمتر از 12 سال است !

ممکن است در برخی مقالات یا سایت‌ها اینگونه مطالعه کرده باشید که برای یادگیری برنامه نویسی با طراحی سایت ، سن خاصی مطرح نیست اما حقیقت اینجاست که برای یادگیری برنامه نویسی یا طراحی سایت ، بهتر است حداقل از سن 12 سالگی شروع کنید .

طبق شواهدات علمی و عملی ، مغز انسان در این سن یک برهه آموزشی قابل قبول را طبق آموزه‌های داخل مدرسه پشت سر گذاشته است و تاحدودی با منطق و ریاضیات آشنا شده است ، لذا از این جهت سن 12 سالگی حداقل سن برای یادگیری است .

اما اگر ازنظر خودما در قالب تجربه سوال کنید باید اینگونه گفت که بهتر است آموزش و یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت را از سن 15 سالگی شروع کنید . سن 15 سالگی بهترین و خاطرجمع ترین سن برای شروع و ورود به دنیای کد است .

افرادی که روحیه کار تیمی ندارند !

اگر نگاهی به آگهی‌های استخدامی در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف بیندازید ، مطمئنا این جمله را مشاهده خواهید کرد ” دارای روحیه کار تیمی ! ” . اما این جمله به چه معناست ؟

فعالیت در محیط‌های بزرگ ، حتی محیط‌های کوچک و همچنین کار بصورت فریلنسری ، نیازمند یک شخصیت اجتماعی است . البته این شخصیت اجتماعی در حالت فریلنسری شاید زیاد مهم نباشد چراکه شما تنها با 1 کارفرما در ارتباط هستید .

اما در محیط‌های کاری بزرگ مثل شرکت‌های طراحی سایت ، شما شاید ملزم باشید تا در یک تیم بصورت چندنفره همکاری کنید . این همکاری بصورت تیمی ، نیازمند یک روحیه کاری تیمی است . روحیه کار تیمی خود شامل موضوعات بسیاری است .

برای مثال شما جهت همکاری در یک محیط تیمی ، باید فردی انتقاد پذیر باشید چراکه حصول یک نتیجه قابل قبول ، نیازمند بررسی‌های مختلف توسط اعضای تیم و نظرسنجی نهایی است از این جهت ممکن است طرح ، کد و پروژه شما گاها مورد پسند نباشد یا نیاز به اصلاح کلی و جزئی داشته باشد از این جهت باید برای حصول رضایت در تیم ، طبق نظر جمعی فعالیت کنید .

افرادی که وظیفه شناس نیستند !

وظیفه شناس بودن درمورد فعالیت‌های گروهی نیز یکی از اصول مهم در تیم است که شما بعنوان یک فرد فعال در زمینه طراحی سایت و کدنویسی باید این ویژگی را در خود تقویت کنید .

اگر درمورد وظایف محول به شما کوتاهی یا کم کاری‌های غیر موجه و مکرر انجام شود ، حتی با اینکه مهارت لازم را درمورد وظایف محوله دارید ، شما یک شخص موفق و مورد اعتماد داخل تیم نخواهید بود . لذا این ویژگی را باید بخوبی در خود تقویت کنید .

وظیفه شناس بودن در قدم اول ارتباطی به کار گروهی ندارد و شما برای اینکه خودتان بخوبی صاحب این مهارت شوید ، لازم است تا نسبت به کارهای خودتان نیز وظیفه شناس باشید .

افرادی که مشاهده کننده خوبی نیستند !

شما در هر حوزه‌ای که فعالیت کنید ، باید مشاهده کننده خوبی باشید . در حوزه طراحی سایت و همچنین کدنویسی ، شما نیازمند منابعی همچون ویدیو و Pdf و … هستید تا مهارت لازم را یادبگیرید . اما در این حوزه منظور از مشاهده‌گر خوبی بودن ، مشاهده برای آموزش نیست بلکه مشاهده برای اجرا است .

شما اگر قصد دارید تا یک پروژه شکیل را طراحی کنید ، در قدم اول قدرت تحلیل بالایی ندارید لذا باید نمونه‌های مختلف را مشاهده کنید و سپس با ترکیب مهارت خودتان با طرح‌هایی که مشاهده کردید ، نهایتا شروع به دیزاین کنید .

درمورد یادگیری نیز مشاهده‌گر بودن بسیار مهم است چراکه مشاهده قطعه کدهای مختلف ، نمونه مثال‌های مختلف و … ممکن است راه نجات شما باشد !

دوستانی که بیش فعالی دارند !

در حوزه طراحی سایت نیز در بخش یادگیری و همچنین در بخش اشتغال ، شما باید ساعت‌های متمادی با حداقل فعالیت در پشت سیستم خود نشسته و مشغول باشید از این جهت باید درنظر داشته باشید که حتی اگر در 30 دقیقه یکبار نیز از پشت میز بلند شده و چرخی بزنید ، بازهم نسبت به سایر کارها ، میزان فعالیت شما کمتر است .

دوستانی که واقعا دچار بیش فعالی هستند ، شاید در اوایل درمورد نشستن پشت سیستم با مشکل روبرو شوند از این جهت باید کمی به پشت سیستم نشستن عادت کنید . در این مورد بسیار دیده شده است که علاقمندان به این حوزه که با بیش فعالی روبرو هستند ، دچار درگیری‌های فیزیکی با میزکار خود هستند .

دوستانی که اهل گردش و خوش گذرانی بیشتری هستند !

اگر شما در حوزه طراحی سایت مشغول به کار شدید ، تفاوتی ندارد که شما در یک اتاق تنگ و تاریک کار کنید یا یک اتاق روبروی دریا ! شما نهایتا محبور هستید تا روزانه بین 8 تا 10 ساعت سیستم باشید .

گاها احتمال دارد حجم کاری شما به قدری زیاد باشد که حتی 15 ساعت نیز چند روز پشت سرهم جهت تحویل یا عملی کردن یک پروژه و ایده پشت سیستم باشید . لذا باید توجه کنید که شما در ابتدای کار ، مدت زیادی شاید فرصت انجام برخی کارهای قبلی مثل گردش و تفریخ از عصر تا شب را نداشته باشید .

اما اینگونه برداشت نکنید که شما در یک زندان خود ساخته و روباز خواهید بود . اگر مدیریت زمان را درست انجام دهید ، می‌توانید آخر هفته و یا حتی در طول روز به کارهایی همچون ورزش و باشگاه و … نیز بپردازید .

اما اگر نمی‌توانید ساعات زیادی در منزل یا محل کار باشید و باید حتما بیرون از منزل باشید یا به فعالیت‌هایی عادت دارید که خارج از محیط منزل یا شرکت و درکل فضای سربسته است ، باید گفت این شغل به احتمال زیاد مناسب شما نخواهد بود .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

مدت زمان لازم برای یادگیری فریمورک تیلویند چقدر است و در چه مدت زمانی می‌توان خود را یک فرد مسلط به این فریمورک خطاب کرد ؟ در این مقاله همراه ما باشید .

0 15

امروزه قالب های آماده بسیار در حال توسعه و افزایش فروش هستند . آیا طراحی سایت با قالب های آماده میتواند روش خوبی برای ساخت سایت ، جذب مشتری و یا اجرای پروژه های پیشرفته باشد ؟ اصلا این پوسته‌ها برای چه کسبوکارهایی مناسب است ؟ در این مقاله همراه ما باشید .

1 2,067
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
مسعود رضایی ۰۴ / ۱۴۰۳
5

سلام استاد خسته نباشید من تازه دبیرستان رو تموم کردم در رشته حسابداری اما خیلی علاقه دارم طراحی سایتو یاد بگیرم بنظرتون با رشته من سازگاری داره؟ممنون

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۳

سلام ممنونم از شما ، شما فارغ از رشته تحصیلی خودتون می‌تونید یادگیری طراحی سایت رو شروع کنید بشرطی که علاقه داشته باشید

احمد ۰۳ / ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید بنظرتون میشه توی سه ماه طراحی سایت با کدنویسی رو یادگرفت و درآمد داشت؟

امید قدیمی ۰۳ / ۱۴۰۳

سلام ، خیر

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود