بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

مزایا و معایب استفاده از ایمیل موقت

اخبار فناوری

استفاده از سرویس های ایمیل موقت چه مزایا و چه معایبی دارد ؟ بایدها و نبایدهای استفاده از سرویس ایمیل های موقت یا همان temp mail ها !

0 54
مزایا و معایب استفاده از ایمیل موقت

اگر تاکنون اسم ایمیل موقت را نشنیدید ، لازم است بدانید که سرویس های ایمیلی وجود دارند که می‌توانید بدون احراز هویت در داخل آنها ، یک ایمیل داشته باشید که بتوانید از طریق آن ، ایمیل تایید دریافت کنید و از ایمیل اصلی خودتان استفاده نکنید .

ایمیل موقت مزایا و معایبی دارد که باید با دانستن این موارد اقدام به استفاده از ایمیل موقت کنید . سرویس های ایمیل معروفی که همه شما می‌شناسید یکی سرویس ایمیل وب سایت یاهو با پسوند yahoo و مورد دوم سرویس میلینگ گوگل با پسوند gmail است که امروزه اکثر کاربران از سرویس gmail استفاده می‌کنند که دلایل خاص خود را دارد و در سایر مقالات سایت درمورد آنها توضیح خواهیم داد .

kordatilmu @ gufum .com

ساختاری که در بالا مشاهده می‌کنید یک ایمیل موقت است که پسوند آن gmail.com یا yahoo.com نبوده و یک پسوند تصادفی و ناشناخته است .

مزایای استفاده از ایمیل موقت

امروزه بسیاری از سایت ها برای ثبت نام کاربران از فیلد شماره همراه استفاده می‌کنند که برای احرا هویت و جمع آوری اطلاعات از کاربران بسیار کاربردی است ، اما هنوز هستند وب سایت هایی که یا تماما از سیستم ایمیل برای ثبت نام استفاده می‌کنند و یا اینکه برای انجام این پروسه ، از دو گزینه شماره تماس و ایمیل همزمان استفاده می‌کنند و کاربر آزاد است تا هم شماره تماس خود را جهت ثبت نام وارد کند و هم ایمیل را !

در این بین اطلاع داشته باشید که با سرچ کردن عبارت ” ایمیل موقت ” در گوگل می‌توانید به سایت های زیادی که این خدمات را ارائه می‌کنند دسترسی داشته باشید برای مثال سایت هایی همچون :

https://temp-mail.org/fa/
https://tempail.com/

و البته ده ها سایت دیگر که صندوق ورودی موقت در اختیار شما قرار خواهند داد .

این ایمیل ها رایگان هستند و شما هزینه‌ای بابت استفاده از آنها پرداخت نخواهید کرد !

اگر قصد دارید تا تنها برای یکبار در وب سایتی ثبت نام کنید ، یا اگر قصد دارید از سایتی ، فایلی را دانلود کنید که فقط برای یکبار به این سایت نیاز خواهید داشت ، لزومی ندارد تا ایمیل اصلی خودتان را در این وب سایت وارد کنید . در اینجا ایمیل موقت بسیار بدرد بخور است و می‌توانید با وارد کردن یک ایمیل موقت ، کدتایید عضویت را در صندوق ورودی آن سرویس دریافت کرده و پروسه ثبت نام خودتان را تکمیل کنید .

این سیستم های ایمیل موقت دارای صندوق ورودی است و می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان از صندوق ورودی آن استفاده کنید . این وب سایت ها با گرفتن ایمیل از شما ، بعدها برای ارسال پیغام های خبری و جشنواره و … صندوق ورودی شما را پر خواهند کرد و ممکن است بسیاری از این پیغام ها وارد صندوق هرزنامه شود لذا اگر در این وب سایت ها از ایمیل اصلی خودتان استفاده کنید ، درنظر داشته باشید که صندوق ورودی شما پر خواهد شد از پیغام های تبریک و جشنواره و …

مزیت دوم استفاده از ایمیل موقت افزایش امنیت ایمیل های اصلی شما است . اگر قصد دارید تا در وب سایتی ثبت نام کنید و نسبت به آن وب سایت معتمد نیستید ، می‌توانید برای شروع ، فعلا از سرویس ایمیل موقت استفاده کرده و پس از انجام اعتبار سنجی های لازم ، نسبت به ثبت نام با ایمیل خودتان اقدام کنید . این موضوع نیز در استفاده از سرویس های ایمیلی مهم است .

ناشناس بودن نیز از مزیت های temp mail است . زمانی که قصد دارید تا به شکل ناشناس در سایتی ثبت نام کنید ، می‌توانید از temp mail استفاده کنید . اگر به هر دلیل قصد نداشتید تا از ایمیل اصلی یا پشتیبان خودتان استفاده کنید ، تنها راه ، استفاده از ایمیل های موقت است !

معایب استفاده از ایمیل موقت

اولین و اصلی ترین مشکل این ایمیل ها در گام اول ، عمر کوتاه آنها است !

امنیت پایین و ارائه اسامی مشابه به سایر کاربران نیز از معایب اصلی این سیستم های ایمیلی است .

اگر برای ثبت نام در وب سایت هایی که قرار است مدت زیادی از آنها استفاده کنید ، از ایمیل موقت استفاده کنید ، درنظر داشته باشید که ممکن است بعدها رمز عبور خود را فراموش کنید !

لازم است بدانید که ایمیل های موقت معمولا صندوق ورودی موقت دارند و شما نهایتا یکساعت یا یک روز توانایی استفاده از این سرویس را دارید و درصورتی که از وب سایت ارائه کننده سرویس خارج شوید ، در مراجعه بعدی شما ؛ آدرس ایمیلی که به شما ارائه خواهد شد با آدرس قبلی متفاوت است لذا نمی‌توانید پروسه هایی همچون فراموشی رمز و اختصاص رمز جدید را انجام دهید .

همچنین درصورتی که خدمات این وب سایت برای شما مهم باشد ، از دریافت ایمیل ها و خبرنامه های آن محروم هستید چراکه دیگر به صندوق ورودی آن سرویس ، دسترسی ندارید .

البته برخی از وب سایت ها امکان تنظیم آدرس ایمیل موقت را به شکل اختصاص نیز دارند یعنی شما می‌توانید همان آدرس ایمیل موقتی که قبلا به شما اختصاص داده شده بود را انتخاب کنید تا مجدد وب سایتی که به شما ایمیل موقت ارائه می کند ، همان آدرس را برای شما فعال کند و لازم به ذکر است که بدانید این حالت نیز در بیش از 90% مواقع ، پروسه کاری درستی ندارد و امکان دریافت ایمیل در همان آدرس ، مجدد وجود ندارد !

عیب دیگر استفاده از ایمیل موقت اینجاست که صندوق ورودی شما دیگر مثل قبل تمیز و clean نیست و شما ایمیل های بسیاری از سایت های مختلف به شکل با ربط و بی ربط دریافت خواهید کرد که این موضوع خود یک مشکل بزرگ است و شما پس از گذشت مثلا 6 ماه ، خواهید دید که صندوق شما بیش از 1000 پیام را شامل شده که هیچکدام برای شما ارزشی ندارد .

برخی از سرویس های ایمیل موقت امکان دریافت پیغام ها و لینک های تایید را ندارند و در این شرایط شما ملزم به استفاده از سرویس های شناخته شده از جمله سرویس های yahoo یا gmail هستید .

بسته شدن حساب کاربری نیز یکی از مشکلات دیگر است . اگر در برخی وب سایت ها از ایمیل موقت استفاده کردید ، حتی در داخل صندوق ورودی آن نیز لینک تایید را گرفته و حساب خود را اعتبار سنجی کردید ، ممکن است بعد از مدتی طبق سیستم خود وب سایتی که داخل آن ثبت نام کردید ، حساب کاربری شما را به دلیل ناشناس بودن ایمیل ،  Ban یا اصطلاحا مسدود نماید که باید این را نیز مدنظر داشته باشید .

در حالت کلی استفاده از ایمیل موقت برای تمامی کارهای غیرضروری است و هرجایی که قصد دارید تا صندوق ورودی ایمیل اصلی شما با پیغام های هرز پر نشده و امنیت ایمیل خود را تضمین کنید بهتر است از سیستم های موقت استفاده کنید .

اگر قصد ثبت نام در سایت های خدماتی را دارید حتما از ایمیل های موقت استفاده کنید اما اگر قصد خرید از سایت های فروشگاهی و آموزشی را داشتید ، به این دلیل که ممکن است حتی برای یکبار هم که شده مجدد به آن سایت بازگردید ، از ایمیل اصلی خودتان استفاده کنید .

اما موضوع دیگری نیز وجود دارد که اگر قصد دارید بازهم ایمیل اصلی شما امن‌تر و تمیزتر باشد ، در کنار gmail اصلی خودتان ، یک gmail پشتیبان نیز داشته باشید تا اگر در اعتبار سنجی یا دریافت پیغام با سیستم های ایمیل موقت به مشکل برخوردید ، از این ایمیل پشتیبان استفاده کنید . سئوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین یکی از وب سایت هایی است که به تازگی مرسوم شده اند . قبل از این وب سایت های شرکتی بخشی تحت عنوان فروشگاه نداشتند و کم کم بخش معرفی محصولات به وب سایت های شرکتی اضافه شد . اما بعد از آن شرکت ها […]

7 1,070

کاربرد ربات های تلگرامی در این مقاله به معرفی کامل و همچنین کاربرد ربات های تلگرامی می پردازیم . ممکن است شما هم اسم ربات تلگرام را شنیده باشید اما از آنها تصویر بدی در ذهن خود ساخته باشید به این علت که ربات ها معمولا کارهای تخریبی انجام داده اند و شما از آنها […]

4 752
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود