بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

ربات های تلگرامی

اخبار فناوری

کاربرد ربات های تلگرامی در این مقاله به معرفی کامل و همچنین کاربرد ربات های تلگرامی می پردازیم . ممکن است شما هم اسم ربات تلگرام را شنیده باشید اما از آنها تصویر بدی در ذهن خود ساخته باشید به این علت که ربات ها معمولا کارهای تخریبی انجام داده اند و شما از آنها […]

4 747 4
ربات های تلگرامی

کاربرد ربات های تلگرامی

در این مقاله به معرفی کامل و همچنین کاربرد ربات های تلگرامی می پردازیم . ممکن است شما هم اسم ربات تلگرام را شنیده باشید اما از آنها تصویر بدی در ذهن خود ساخته باشید به این علت که ربات ها معمولا کارهای تخریبی انجام داده اند و شما از آنها جنبه خدماتی زیادی را شاهده نبوده اید . اما اصلا اینگونه نیست .

با گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی اکثر افراد روزانه ساعت ها به گشت و گذار دراین شبکه ها می پردازند . هر روز تاثیر شبکه اجتماعی در زندگی روزمره ما بیشتر احساس می شود و تقریبا تصور عدم وجود شبکه های اجتماعی کمی برای ما دشوار بنظر می رسد .

در چندین سال گذشت شبکه های اجتماعی زیادی متولد شده اند و استفاده کنندگان از شبکه اجتماعی موبایل روز به روز در حال افزایش است . واتس  آپ اولین شبکه اجتماعی بود که معرفی شد و پس از آن شبکه های  اجتماعی دیگری نیز  با گذر زمان  معرفی شدند . برای مثال وی چت ، لاین ، وایبر ، تانگو ، تلگرام ، اینستاگرام از جمله  شبکه های موبایل جدیدی بودند که پس از واتس آپ معرفی شدند .

در کشور ما نیز با افزایش دسترسی به اینترنت در سراسر کشور و افزایش چشمگیر سرعت اینترنت با راه اندازی شبکه های 3 جی و 4 جی و هم اکنون 5 جی (نسل پنجم) کاربران زیادی توانستند به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند شبکه های اجتماعی دنیای اینترنت را دگرگون کرده اند و میتوان گفت هدف اصلی اینترنت با ظهور شبکه های اجتماعی به حاشیه رانده شده است می توان گفت امروزه شبکه های اجتماعی زمان زیادی را در طول روز از افراد میگیرد و همه ما به نوعی فضای مجازی و شبکه اجتماعی را عضوی از خانواده خود قرار داده ایم  و اکثر افراد اینترنت را صرفا شبکه اجتماعی تلقی میکنند .

در میان شبکه های اجتماعی ذکر شده امروزه در ایران تلگرام ، اینستاگرام و واتس آپ جزو پر طرفدار ترین شبکه های اجتماعی در میان مردم میباشند و هر روز بر محبوبیتشان در میان مردم ایران افزوده شده و کاربران جدیدی را به خود جذب میکنند . همه روزه این شبکه های اجتماعی موبایلی امکانات جدید و جذابی را ارائه می کنند . یکی از این امکانات کاربردی که در تلگرام و همچنین در پیام رسان های ایرانی مثل سروش ، گپ ،بله و روبیکا نیز وجود دارد ربات میباشد .

ربات در کل چیست ؟

بهتر است ابتدا مفهوم ربات را درک کنیم !

ربات یک امکان نرم افزاری است که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان این امکان را میدهد برخی کارها را در شبکه های اجتماعی به صورت خودکار انجام دهند . حال این کار ها خوب باشد یا بد . ربات ها همانند وب سایت ها به صورت 24 ساعته به کاربران خدمات متنوعی را ارائه میدهند .

اما با استفاده از ربات تگرامی چه کار هایی میتوان کرد و چه کاربردهایی میتواند داشته باشد . ربات های تلگرامی میتواند خود به عنوان یک منبع اطلاعات مستقل عمل کند و یا میتواند رابطی بین یک وب سایت و تلگرام باشند . در زیر چند مورد از کاربرد ربات های تلگرامی در ارتباط با وب سایت ها را معرفی کرده ایم :

 • انتشار مطالب جدید سایت در کانال
 • نمایش مطالب  موجود در تلگرام
 • تایید دو مرحله ای برای ورود کاربران
 • ارسال خبرنامه به کاربران
 • ایجاد نظرسنجی برای مطالب سایت
 • ورود به سایت از طریق تلگرام
 • ارسال فایل به کاربران
 • راه اندازی فروشگاه اینترنتی مطابق با وب سایت
 • انتشار مطلب و انواع محتوا در سایت
 • پشتیبانی آنلاین کاربران
 • مدیریت وب سایت

انتشار مطالب جدید سایت در کانال

اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین پارامتر ها در سئو سایت است و شما میتوانید با انتشار مطالب سایت خود در پیام رسان تلگرام  باعث جذب مخاطب به سایت خود شوید به کمک ربات تلگرامی میتوانید پس از انتشار مطلب در سایت به صورت خودکار مطالب سایت را به صورت همزمان در کانال تلگرامی خود منتشر کنید .

ربات تایید دومرحله ای تلگرام

نمایش مطالب موجود در تلگرام

علاوه بر انتشار مطلب در کانال تلگرامی شما میتوانید تمامی مطالب خود را در دسته بندی های مختلف در ربات های تلگرامی قرار دهید و با مرتبط کردن ربات تلگرامی با دیتا بیس سایت ، همه مطالب سایت در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت . حتی میتوان امکان کامنت گذاری مستقیم از طریق ربات تلگرامی را نیز اضافه کرد تا کاربران با کامنت گذاشتن در ربات برای یک مطلب خاص ، بصورت همزمان این کامنت ها در سایت نیز منتشر شود .

تایید دو مرحله ای برای ورود کاربران

یکی از امکانات جدید و ویژه ای که امروزه اکثر وب سایت های بزرگ از آن استفاده میکنند امکان ورود به سایت با استفاده از تایید دو مرحله ای میباشد شما هم میتوانید با قرار دادن امکان تایید دو مرحله ای از طریق تلگرام و متصل کردن حساب کاربری افراد به ربات تلگرام و با ارسال کد تایید دو مرحله از طریق تلگرام به جای استفاده از اس ام اس این امکان را بصورت رایگان برای کاربران خود فعال کنید .

ارسال خبر نامه

امروزه یکی از روش های جذب کاربر به سایت استفاده از خبرنامه ها میباشد شما توسط خبر نامه اطلاعیه یا مطلب جدید را با استفاده از ایمیل برای کاربران ارسال میکنید اما اگر تعداد کاربران زیاد باشند اکثر هاست ها امکان ارسال انبوه ایمیل را در اختیار شما قرار نمیدهند و شما مجبور هستید از سرویس های پولی استفاده کنید و یا حتی در صورت ارسال از طریق ایمیل شاید کاربران به آن اهمیت ندهند و آن را نادیده بگیرند اما با استفاده از ربات های تلگرامی شما میتوانید خبرنامه ها را مستقیم به دست کاربر برسانید بدون هیچ محدودیتی و یا میتوانید خبرنامه ها را در کانال خود منتشر کنید .

ایجاد نظر سنجی

یکی از امکانات جدید که چند مدتی است در تلگرام فعال شده است امکان نظر سنجی میباشد . شما میتوانید با استفاده از ربات های تلگرامی نظر سنجی های دقیقی را ایجاد کنید چون هر کاربر فقط یکبار میتواند در این نظر سنجی شرکت کند شما به کمک این ابزار دیگر نیازی ندارید همه اطلاعات را در دیتابیس خود ذخیره کنید و این باعث افزایش سرعت سایت شما نیز خواهد شد .

ورود از طریق تلگرام

در بالا در مورد تایید دو مرحله ای اشاره کردیم . یکی از روش های که اکثز سایت ها امروزه از آن در ورود کاربران استفاده میکنند ، ورود با استفاده از شبکه های اجتماعی است که در بسیاری از سایت ها حتما مشاهده نموده اید .تلگرام نیز این خدمات را با استفاده از رباتی در اختیار کاربران قرار میدهد و کاربران برای ورود به سایت شما دیگر نیازی نیست ثبت نام کنند و فقط با داشتن اکانت تلگرامی میتوانند وارد سایت شما شوند .

ارسال فایل با ربات های تلگرامی

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر صاحبان وب سایت ها با آن ها روبرو هستند پر شدن فضای هاست خود میباشد اگر شما سایتی دارید که به صورت رایگان فایل هایی را برای دانلود قرار داده اید میتوانید این فایل هارا از طریق ربات تلگرامی به تلگرام آپلود کنید تا کاربران بتوانند با استفاده از ربات تلگرامی اقدام به دانلود آن ها نیز کنند .

ربات مدیریت سایت تلگرام

راه اندازی فروشگاه

شما میتوانید با استفاده از ربات تلگرامی و اتصال آن به وب سایت فروشگاهی خود ، اقدام به معرفی و فروش محصولات به کاربران از طریق تلگرام کنید . کاربران میتوانند محصولات را از طریق ربات تلگرامی جستجو کنند و در صورت تمایل اقدام به خرید محصول کنند البته متاسفانه در کشور ما بنا به دلایل خاص امکان پرداخت مستقیم از طریق خود ربات تلگرامی وجود ندارد و کاربران باید برای پرداخت به سایت اصلی انتفال داده شوند .

انتشار مطلب در سایت

یکی از کارهای دیگری که میتوان با استفاده از ربات تلگرامی آن را انجام داد امکان ارسال مطالب در سایت از طریق ربات تلگرامی میباشد یعنی به صورتی که دیگر نیاز نیست برای انتشار یک مطلب از طریق مدیریت سایت اقدام به این کار کنید شما میتوانید مطلب جدید را با استفاده از ربات های تلگرامی در سایت منتشر کنید .

پشتیبانی آنلاین بوسیله ربات تلگرام

پشتیبانی آنلاین یکی از مهم ترین بخش ها در یک وب سایت میباشد . میتوان به راحتی پشتیبانی آنلاین را به ربات تلگرامی سپرد . با ارسال پیام توسز کاربران به پشتیبانی سایت ، پیام آن ها از طریق ربات تلگرامی به کارشناسان ارسال میشود و کارشناسان میتوانند از طریق ربات تلگرامی به کاربران پاسخ دهند . همچنین میتوان سوالات و پاسخ هایی از پیش تعیین شده را در ربات تلگرامی تعیین نمود تا در صورت انتخاب آن پیام ها توسط کاربر مستقیما ربات تلگرامی بدون نیاز به کارشناس به آن ها پاسخ دهد .

مدیریت سایت

علاوه بر مطالب گفته شده در بالا ، شما میتوانید وب سایت خود را از طریق یک ربات تلگرامی مدیریت کنید . برای مثال در یک وب سایت وردپرسی میتوانید دیدگاه های ارسال شده به سایت را مدیریت کنید و در صورت نیاز اقدام به ویرایش ، حذف و یا تایید یک دیدگاه کنید و یا به یک دیدگاه پاسخ دهید . همچنین میتوان مطالب موجود در وب سایت را مدیریت کرد و در بخش کاربران با استفاده از ربات های تلگرامی کاربر جدید را اضافه و یا حذف کرد . همینطور در صورت نیاز اقدام به تغییر رمز یک کاربر کنید .

در این مقاله به تعدادی از کاربردهای خاص ربات های تلگرامی در ارتباط با وب سایت اشاره کردیم . البته امکانات بسیار زیادتری میتوان در ربات های تلگرامی ایجاد کرد . همانطور که متوجه شدید ربات ها در تلگرام همیشه مخرب و اسپم نیستند و فقط برای آسیب به گروه ها یا پروفایل ها طراحی نمی شوند بلکه دامنه کاربردی بسیار وسیع تری دارند .

تیم فنی سئو 90 آماده است تا در صورت نیاز بر اساس نیاز مشتری ربات های تلگرامی متنوعی را برای وب سایت شما برنامه نویسی کند . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید . با تشکر سئو 90

مدیر سئو نود

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

کدام وب سایت ها جهت اخذ نماد اعتماد الکترونیک نیازی به ارائه پروانه کسب ندارند ؟ کدام وب سایت ها بدون داشتن پروانه کسب یا مجوز فعالیت ، نماد اعتماد آنها معلق می‌شود ؟

0 80

سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین یکی از وب سایت هایی است که به تازگی مرسوم شده اند . قبل از این وب سایت های شرکتی بخشی تحت عنوان فروشگاه نداشتند و کم کم بخش معرفی محصولات به وب سایت های شرکتی اضافه شد . اما بعد از آن شرکت ها […]

7 1,065
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
فرخ معتمدی ۰۶ / ۱۴۰۰
4

مطلب که خوندم نسبتا مناسب بود اما خب با این وضعیت خود شما تا چه اندازه از بات استفاده می کنید ؟ تلگرام که چند سال هست فیلتر شده

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام ممنون از لطف شما ، فیلتر شدن تلگرام باعث کاهش مخاطبان این پیام رسان شده اما خب هنوز هم بسیاری بخش ها داخل آن فعال هستند . راه اندازی بات های متصل به وب سایت ها نسبتا امکانات خوبی در اختیار شما قرار خواهند داد ، به شرطی که به برنامه نویسی بات های تلگرام آشنایی خوبی داشته باشید .

جعفری ۰۹ / ۱۳۹۹

برای تلگرام خود شما ربات برنامه نویسی می کنید ؟ برای سایت های فروشگاهی یا اگه سایت هم نباشه یدونه ربات باشه توی تلگرام که مثل فروشگاه کار کنه بتونیم محصولات رو داخلش بفروشیم . امکان ساخت سبد خرید و اینا وجود داره ؟

امید قدیمی ۰۹ / ۱۳۹۹

با سلام و عرض ادب خدمت شما ، بله چرا که نه ، توسط ربات های تلگرمی میشه هر کاری انجام داد . البته که مجموعه سئو 90 این خدمات رو برای شما ارائه می کنه . در مورد برنامه نویسی انواع ربات های تلگرامی می تونید با ما در ارتباط باشید تا مشاورین با شما در ارتباط باشند . تشکر

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود