بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

ذخیره سازی ابری

اخبار فناوری

ذخیره سازی ابری ذخیره سازی ابری چیست و به چه دردی می خورد ؟ ذخیره سازی ابری درواقع قراردادن اطلاعات و داده های قابل ذخیره سازی در فضایی روی اینترنت است که این فضا به صورت فیزیکی در دسترس شما نیست و شما فقط دسترسی از طریق سایت و یا اپلیکیشن به آن دارید و […]

3 842 5
ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری

ذخیره سازی ابری چیست و به چه دردی می خورد ؟ ذخیره سازی ابری درواقع قراردادن اطلاعات و داده های قابل ذخیره سازی در فضایی روی اینترنت است که این فضا به صورت فیزیکی در دسترس شما نیست و شما فقط دسترسی از طریق سایت و یا اپلیکیشن به آن دارید و اطلاعات خود را روی آن بارگذاری می نمائید . این اطلاعات بسته به نوع سرویس دهند می توانند فایل های مختلفی باشند از جمله تصویر ، ویدئو ، فایل های آفیس و …

بارگذاری اطلاعات رو فضاهای ابری چند مزیت دارد :

1.شما به این اطلاعات از هرجایی که اینترنت در اختیار شما باشد دسترسی دارید و می توانید به راحتی داده های خود را استفاده کنید .

2.نگران گم شدن ، خراب شدن و یا پاک شدن اطلاعات خود نیستید ، همانند مشکلاتی که در دیسک های ذخیره سازی و فلش ها با آنها مواجه هستیم .

3.این اطلاعات خود به نوعی بکاپ هستند و نیاز به بکاپ گیری در جای دیگری ندارد .

4.این فضاها تا میزان مشخصی رایگان هستند و پس از خروج از محدوده رایگان هم با هزینه بسیار کمی می توانید فضای ابری داشته باشید .

5.امنیت داده های شما در این حالت تامین است و نگرانی از بابت آن ندارید .

هر یک از کاربران دنیای فناوری اطلاعات ممکن است به فضای ابری احتیاج داشته باشند . از این جهت شناحت چند سرویس دهنده مناسب در این زمینه خالی از لطف نیست .

سایت های ارائه کننده فضای ابری

با توسعه استفاده از فضا های ابری ، وب سایت های مطرح دنیا با اسامی مخصوص به خودشان ، اقدام به ارائه خدمات ذخیره سازی در فضای ابری نمودند . این فضاهای ابری تا حد مشخصی رایگان هستند ( معمولا 1 تا 5 گیگابایت ) و پس از آن لازم به پرداخت هزینه هستید . وب سایت هایی که خارج از کشور ما هستند به دلایل پرداخت دلاری و درگاه های بانکی بین المللی ممکن است برای ما ایرانی ها مشکل ساز باشد اما شرکت هایی که این خدمات را در داخل کشور ارائه می کنند هم ، خدمات مناسبی را در اختیار ما قرار می دهند . ضمن اینکه در صورت افزایش میزان فضای مصرفی می توانیم با درگاه های امن ، سفارش خود را پرداخت و میزان فضای خود را افزایش دهیم .

ذخیره سازی ابری در dropbox

Dropbox یکی از معروف ترین فضاهای ذخیره سازی در جهان است . این ابزار بیش از 400 ملیون کاربر دارد . درواقع Dropbox چیزی فراتر از یک فضای ذخیره سازی ابری است . شما می توانید با ساخت حساب کاربری در این وب سایت 2 گیگ فضای رایگان دریافت کنید . همچنین می توانید با دعوت از سایر دوستانتان فضای ذخیره سازی هدیه بگیرید که معمولا 8 تا 16 گیگ سقف فضای شما می باشد . پس از آن می توانید با پرداخت هزینه مناسب ، فضای خود را گسترش دهید .

Dropbox امکان دانلود متناسب با سیستم عامل شما را دارد . پس از دانلود نسخه متناسب با سیستم عاملتان و ایجاد حساب کاربری مربوط به خود ، اینگونه تصور خواهید کرد که فضای ذخیره سازی سیستم خود را افزایش داده اید .

امکان اشتراک گذاری فایل ها ، داشتن دسترسی چند اشتراکی به فایل ها ، و همچنین ایجاد شبکه ای از دسترسی ها داخل شرکت و سازمان ها ، یافتن دستگاه شما و ابزار هایی برای کنترل پهنای باند هنگام دانلود و آپلود از جمله ویژگی های خوب Dropbox است .

Box

Box هم یکی دیگر فضا های ذخیره سازی ابری است که زودتر از Dropbox ارائه شده است . این سرویس امکان دریافت 10 گیگ فضای رایگان را به شما می دهد . همچنین می توانید با پرداخت اشتراک ماهانه با قیمت مناسب فضای ذخیره سازی ابری نامحدود دریافت کنید . این ابزار ، هم حساب شخصی و هم حساب بیزنس دارد و شما متناسب با کاربر خود می توانید از آن استفاده کنید . دسترسی آفلاین به فایل ها ، اشتراک گذاری و همچنین کنترل پهنای باند از ویژگی ها باکس است . Box هم یکی از معروف ترین ابزار های ذخیره سازی است که می توانید از 10 گیگ فضای رایگان آن استفاده کنید .

iCloud

iCloud که ممکن است از حرف i هم حدس زده باشید ، مربوط به کمپانی اپل است . این ابزار هم همانند سایر فضاهای ابری ، بخشی را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد که 5 گیگابایت است . جالب اینجاست که این فضای ابری در ابتدا فقط برای محصولات اپل ارائه شده بود ، اما در اواسط سال 2014 برای سایر سیستم عامل ها همچون ویندوز هم ارائه شد . البته لازم به ذکر است که برای سیستم عامل اندروید و ویندوز فون قابل استفاده نیست .

گوگل درایو

گوگل درایو Google Drive

همگی نام گوگل را می شناسیم و به وفور از آن استفاده می کنیم ، تصور اینترنت بدون گوگل شاید ممکن نیست . با توجه به اینکه ابزار های گوگل با جی میل ما کار می کنند پس کافیست در جی میل خود لاگین شویم و وارد گوگل درایو بشیم . گوگل درایو دارای اپ دسکتاپ و همچنین موبایل می باشد . میزان فضای ذخیره سازی ابری آن 15 گیگ به صورت اشتراکی برای گوگل درایو ، گوگل فوتوز ( تصاویر ) ، و جی میل می باشد که بین این سه ابزار مشترک است و بسته به میزان مصرف شما از فضای جی میل یا فوتوز ، می توانید گوگل درایو را مدیریت کنید . اکانت های پولی گوگل درایو فعلا 10 دلار برای 1 ترابایت ( 1000 گیگابایت ) و 2 دلار برای 100 گیگابایت فضای ابری است .

برای کاربرانی که در حال حاضر استفاده کمی دارند و صرفا علاقمند هستند تا مختصر اطلاعاتی به عنوان بک آپ در گوگل درایو خود ذخیره کنند فضای گوگل درایو کافیست وی می توانند ضمن استفاده از جیمیل ، از گوگل درایو نیز استفاده کنند .

البته علاوه بر گوگل درایو ، سرویس دیگری به نام گوگل وان وجود دارد که یک فضای ذخیره سازی ابری دیگر از جمله خدمات گوگل است .

وان درایو OneDrive

OneDrive هم یکی از فضاهای ذخیره سازی ابری است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است . اگر از ویندور 10 استفاده می کنید حتما در بخشی از ویندور OneDrive به چشمتان خورده است . این ابزار به میزان 25 گیگ فضای ذخیره سازی ابری در اختیار شما قرار می دهد و خاصیت سینک اتوماتیک دارد . محیط کاری OneDrive شبیه به Windows Explorer و شما با آن راحت خواهید بود .

ابر آروان

در این مقاله لازم دیدیم تا نمونه ای از سایت های ارائه کننده خدمات فضای ابری را هم معرفی کنیم که صرفا برای معرفی نمونه به شما کاربران هستند . سامانه ابر آروان یکی از ارائه کننده خدمات فضای ذخیره سازی ابری در کشورمان است که عملکرد مناسبی در زمینه ارائه خدمات فضای ابری داشته است . همکاری بسیاری از نهادها و اداره جات دولتی و غیر دولتی گواه بر عملکرد مناسب این سرویس می باشد و به دلیل اینکه این سیستم در داخل کشور ما وجود دارد توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر را در وب سایت اصلی خود ابر آروان مشاهده نمائید و اطلاعات لازمه را کسب کنید. سایت اصلی ابر آروان

البته مشخص است که سرویس های فضای ذخیره سازی ابری تنها این سرویس ها نیستند و سرویس های زیادی هستند که خدمات ابری ارائه می کنند . وی سایت های بزرگی همچون آمازون هم اینگونه خدمات را ارائه می کنند . ارائه اسامی تمامی وب سایت ها عملا مقدور نیست . اما سعی کردیم تا معروف ترین و مناسب ترین وب سایت ها را خدمتتان معرفی کنیم . با کمی گشت و گذار خودتان هم می توانید وب سایت های داخلی و خارجی خوبی در این زمینه پیدا کنید .

البته توجه داشته باشید که امنیت و اعتبار وب سایت بسیار مهم است به همین دلیل استفاده از سایت هایی همچون دراپ باکس و گوگل درایو بسیار مرسوم است . خوشحال می شویم که سایر مقالات مجموعه سئو 90 در زمینه آموزش طراحی سایت ، سئو و همچنین وردپرس  را هم مطالعه کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین سایت شرکتی با فروشگاه آنلاین یکی از وب سایت هایی است که به تازگی مرسوم شده اند . قبل از این وب سایت های شرکتی بخشی تحت عنوان فروشگاه نداشتند و کم کم بخش معرفی محصولات به وب سایت های شرکتی اضافه شد . اما بعد از آن شرکت ها […]

7 1,065

کاربرد ربات های تلگرامی در این مقاله به معرفی کامل و همچنین کاربرد ربات های تلگرامی می پردازیم . ممکن است شما هم اسم ربات تلگرام را شنیده باشید اما از آنها تصویر بدی در ذهن خود ساخته باشید به این علت که ربات ها معمولا کارهای تخریبی انجام داده اند و شما از آنها […]

4 747
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
naser ۰۶ / ۱۴۰۰
5

پیشنهاد شما برای یک فضای امن کدوم یکی است ؟

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

گزینه اول میتونه گوگل درایو باشه

AmirAli ۰۹ / ۱۳۹۹

خود گوگل درایو خیلی عالیه برای من حداقل خیلی کافیه و اضافی هم هست . اما اون دوتای دیگه که معرفی کردین تازه شنیدم حتما استفاده می کنم حداقل اینطوری خیالت راحته که اطلاعاتت به جای امنه

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود