دلیل تفاوت هزینه های طراحی سایت

خب امروز در خدمتتان هستیم تا به بررسی یکی از موضوعات مهم در زمینه طراحی سایت بپردازیم و البته طبق روال همه مقالات سئو 90 ، قصد داریم تا حقایق را بازگو کنیم . اگر شما در هر کجای ایران باشید و قصد داشته باشید تا برای خودتان یک وب سایت طراحی کیند مطمئنا برای یکبار هم که شده باشد نگاهی به وب سایت های مختلف انداخته و قیمت ها را رصد نموده و لیست قیمت ها را مشاهده نموده اید و مطمئنا در این بین متوجه شده اید که هزینه طراحی سایت ها مخصوصا در شهرهای مختلف با هم تفاوت دارند .

این اختلاف قیمت ممکن است در داخل یک شهر نیز وجود داشته باشد مثلا در شهر تبریز بین شرکت ها اختلاف قیمت هایی وجود دارد اما این اختلاف قیمت از یک شهر به شهر دیگر تفاوت های زیادی دارد . خب امروز قصد داریم بررسی کنیم که دلیل این تفاوت قیمت ها چیست و حقیقتا چرا این تفاوت ها وجود دارند .

اگر قرار بر منطق باشد پس منطقی است زمانی که برنامه نویسان قدرتمند در یک مجموعه در کنار هم هستند مسلما می توانند پروژه های بزرگ تر و امکانات بیشتر طراحی کنند و پاسخ ” نه ” به مشتریان خود نخواهند داد . هر اندازه که مجموعه ها بزرگ تر می شوند مسلما می توان پروژه را در مدت زمان کمتری تحویل داد پس سرعت اجرای کار هم بیشتر است و تمامی اینها بر روی هزینه نهایی پروژه تاثیر دارند . مجموعه هایی که تعداد نفرات متخصص آنها کمتر است و پروژه های آنها در مدت زمان نسبتا بیشتری تحویل داده می شوند مسلما نمی توانند نسبت به خدماتی که ارائه می کنند هزینه های زیادی درخواست کنند . پس این موارد گفته شده از اصلی ترین دلایل منطقی برای افزایش قیمت ها در شهرهای بزرگ هستند .

یکی از دلایل که می تواند مسبب افزایش قیمت پروژه ها باشد این است که شرکت طرف قرارداد شما قبلا نمونه کارهای بزرگی را برای مجموعه هایی بزرگ طراحی کرده باشد . مثلا تصور می کنیم که شرکت مذکور وب سایت آپارات را طراحی کرده است . خب این طراحی و این سابقه کار عملا یک اعتبار برای این مجموعه به حساب می آید و حتما در تعیین نرخ پروژه ها به دلیل داشتن تجربه و کار با مجموعه های بزرگتر تاثیر خواهد گذاشت .

یا می توان یک مورد دیگر را هم مثال زد . اگر شرکت طرف قرار داد شما در بالای شهر قرار گرفته باشد موارد خارجی مثل هزینه دفتر ، پرستیژ کاری و …. هم روی قیمت تاثیر خواهد شد . خب این مواردی که در بالا بررسی کردیم مربوط بودند به اصلی ترین فاکتور هایی که در قیمت تاثیر گذار هستند و مسبب تفاوت قیمت ها می شوند اما در ادامه به برخی موارد هم خواهیم پرداخت .

چرا قیمت طراحی سایت در برخی شرکت ها بسیار پایین است ؟

اگر بخواهیم این مورد را دقیقا بررسی کنیم چند نکته مهم را باید در نظر گرفت . قبل از هرچیزی می توان یکی از مسبب های کاهش قیمت را این مورد در نظر گرفت که بازار کار ممکن است کساد باشد و کسب و کار ها کمی با توقف مالی روبرو شوند . در این شرایط ممکن است کمی بر روی قیمت ها مانور داده شود اما نکته مهم این است که شرکت های حرفه ای معمولا ریسک هایی از این دست را انجام نمی دهند و اعتبار خود را با این ترفند ها زیر سوال نمی برند .

مورد دوم می تواند این باشد که برخی شرکت ها هنوز تازه کار هستند و نمونه کارهای زیادی هم ندارند از این جهت بخاطر جمع آوری نمونه کارها و کسب تجربه مجبور هستند تا با نرخ قیمت پایین تر کار کنند و بتوانند مشتری جذب کنند که البته این کار هم به کسب و کار های معتبر آسیب اعتباری خواهد زد چرا که این دست شرکت ها با پایین آوردن قیمت ها و البته تحویل پروژه های نه چندان مناسب اعتبار کلیه شرکت ها را زیر سوال می برند . اگر بخواهیم با عقل سلیم با این موضوع برخورد کنیم زمانی که شما از مشتری خودتان بجای 5 میلیون تومان ، تنها 2 میلیون تومان به عنوان مبلغ قرارداد دریافت می کنید ، هرگز خدمات و امکانات پروژه 5 میلیون تومانی را برای آن صرف نخواهیم کرد به این دلیل که منابع مالی و انسانی شما به اندازه 2 میلیون تومان شارژ شده اند . پس حقیقتا در بیش از 90% موارد مطمئن باشید که هزینه کمتر مساوی است با کیفیت پایین تر .

یکی دیگر از مواردی که می تواند با هزینه پایین تر مرتبط باشد تحویل پروژه های آماده و فوری که معمولا با کیفیت پایین تر است می باشد . زمانی که شما برای یک پروژه مشابه از دو شرکت استعلام می کنید و بین قیمت شرکت ها چند میلیون تومان اختلاف وجود دارد ، شک نکنید که پروژه ارزان قیمت با نمونه های آماده و در مدت زمان کمتری اجرا خواهد شد که معایب خودش را دارد و می توانید در مقالات بخش طراحی سایت سئو 90 در رابطه با تفاوت های سایت ارزان و گران مطالعه نمائید .

توصیه ای که می توانیم بکنیم این است که قبل از طراحی سایت ، نه تنها از شهر خودتان بلکه از شهر های دیگر هم استعلام قیمت بگیرید و البته اگر به این نتیجه رسیدید که طراحی سایت در یک شهر دیگر برای شما با صرفه تر و البته برآورد کننده انتظارات شما خواهد بود ، حتما نمونه کارهای مرتبط شرکت را بازبینی نموده و نهایتا نسبت به تنظیم قرارداد اقدام نمائید . با توجه به قرار گیری مجموعه سئو 90 در شهر تبریز شما عزیزان که قصد طراحی وب سایت در تبریز با امکانات دلخواه و با هزینه منصفانه را دارید می توانید از طریق پل های ارتباطی با مجموعه ما تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره نمائید . با تشکر سئو 90