بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

تاثیر سرعت سایت در سئو

مقالات سئو

تاثیر سرعت سایت در سئو تاثیر سرعت سایت در سئو چقدر است و چرا وب سایت ما باید فاکتور های سرعت را با موفقیت رد کند ؟ سرعت در حال حاضر اصلی ترین فاکتور در عملکرد وب سایت ها است . خود شما چقدر صبر می کنید تا وب سایتی که مد نظر شماست باز […]

0 267
تاثیر سرعت سایت در سئو

تاثیر سرعت سایت در سئو

تاثیر سرعت سایت در سئو چقدر است و چرا وب سایت ما باید فاکتور های سرعت را با موفقیت رد کند ؟

سرعت در حال حاضر اصلی ترین فاکتور در عملکرد وب سایت ها است . خود شما چقدر صبر می کنید تا وب سایتی که مد نظر شماست باز شود ؟ 10 ثانیه ؟ 30 ثانیه ؟ مسملا خیر ! میانگین انتظار کاربران برای بارگذاری یک وب سایت بر اساس اهمیت آن از 3 تا 5 ثانیه است . یعنی کاربران نهایتا 5 ثانیه منتظر خواهند شد تا محتوایی از صفحه وب شما را مشاهده کنند . در غیر اینصورت ممکن است یک شانس هم داشته باشید و کاربر مجدد صفحه را رفرش یا ریلود کند تا اگر در اتصال او به شبکه مشکلی بود مجدد رفع شود . اما اگر اینبار هم وب سایت شما باز نشد دیگر شانس خود را از دست دادید و کاربر سراغ وب سایت دیگری خواهد رفت . که مسلما ما این را نمی خواهیم !!

تاثیر سرعت سایت در سئو بسیار مهم است . درواقع درصد زیادی از سرعت به بهیود سئو مربوط است . اگر وب سایت ما ردیف اول موتور های جستجو باشد اما کاربران نتوانند از محتوای آن استفاده کنند آیا فایده ای دارد ؟ آیا زحمات ما نتیجه بخش هستند ؟ مسلما بازهم خیر . پس در پس همه تلاش های ما برای سئو سایت باید سرعت سایت ما الویت اول باشد .

سرعت تا این اندازه در وب سایت ها مهم است که در حال حاضر هم موتور جستجوی گوگل ابزار هایی دارد و هم وب سایت های بسیار معتبری تماما کار خود را سنجش فاکتور های سرعت وب سایت ها قرار داده اند . شما کافیست با وارد کردن آدرس سایت در این وب سایت ها ، پس از چند ثانیه وضعیت کلی وب سایت خود را از نظر سرعت مشاهده کنید .

توجه داشته باشید که سرعت یک عدد است که معمولا با درصد نشان داده می شود اما روی همین درصد چندین فاکتور بسیار  مهم تاثیر دارند . تمامی این فاکتور ها باید بخوبی در سایت تنظیم شوند نا وب سایت نمره لازم را کسب کند .

برای راحتی در درک این موضوع وارد وب سایت GTmetrix شوید ، و آدرس وب سایت خود را در آن وارد کنید . پس از وارد کردن ادرس سایت ، پس از چند دقیقه چند عدد مختلف را مشاهده خواهید کرد همانند تصویر زیر :

gtmetrix

اینها درواقع درصد سرعت سایت را نشان می دهند ، اما اگر کمی پایین تر بروید مشاهده خواهید کرد که چندین پارامتر مختلف وجود دارند که با رنگ های قرمز و سبز و .. مشخص شده اند . پارامتر هایی که نمره کمتری دارند به وضوح قابل مشاهده هستند و شما باید این فاکتور ها را متناسب با خطای آنها در سایت شناسایی نمائید . البته آموزش وب سایت جی تی متریکس موضوع بحث ما نیست اما لازم بود تا خدمت شما عرض کنیم تاثیر سرعت سایت در سئو بسیار مهم است و باید فاکتور های مختلفی کنار هم قرار گیرند تا بتوان وضعیت سرعت سایت را به حد مطلوب رساند .

چه کنیم تا سرعت سایت بهبود یابد ؟

قبل از بررسی سرعت سایت در وب سایت های مختلف ، وضعیت هاستینگ شما بسیار مهم است . هاست وب سایت شما همان بخشی است که اطلاعات وب سایت شما در داخل آن قرا دارد و زمانی که کاربر  آدرس وبسایت شما را درخواست می دهد اطلاعات مورد نیاز برای او ، از داخل هاست درخواست داده شده و نمایش داده می شوند .

تاثیر سرعت در سئو سایت

سرعت هاست شما باید متناسب باشد . نمی توان گفت در حال حاضر هاست های داخلی بهتر هستند یا هاست های خارج . برخی هاست های داخل کشور سرعت بسیار خوبی دارند و می توان با قیمت مناسب از آنها استفاده نمود . هاست هایی که هارد های آنها پرسرعت هستند مناسب کار ما هستند . پهنای باند هم مهم است و نباید کاربران محدود شوند به این دلیل که در صورت رشد و توسعه سایت ما ، کاربران بسیار زیادی همه روزه از سایت ما دیدار خواهند کرد به هیمن دلیل استفاده از هاست هایی که پهنای باند نامحدود ارائه می کنند بسیار بهتر است .

پس گزینه اول خرید هاست مناسب با سرعت و پهنای باند مناسب است . پس از خرید هاست موضوع به برنامه نویسی وب سایت شما خواهد رسید . حجم صفحه اول وب سایت شما باید حجم مناسبی داتشته باشد .

در صفحه اول و تمامی صفحات سایت ، تصاویر به احتمال بسیار زیادی وجود دارند و تصاویر مهم ترین فاکتور در کاهش سرعت بارگذاری صفحات هستند . به همین دلیل باید روی تصاویر بسیار دقت شود . بهینه سازی تصاویر بیش از 50 درصد کار را در بحث سرعت سایت حل خواهد نمود . به همین دلیل اندازه های درست تصاویر و همچنین حجم مناسب آنها در راستای بهبود سرعت باید عملی شوند .

سئو کاران زمانی که قصد دارند تا وب سایتی را سئو کنند و درواقع وضعیت اولیه سایت را سنجش کنند حتما سرعت سایت را بررسی خواهند کرد . پس تا اینجا فهمیدیم که تاثیر سرعت سایت در سئو یک موضوع حتمی است .

نکاتی که برای بهبود سرعت سایت موثر هستند

  • داشتن هاست مناسب
  • بهینه سازی تصاویر از نظر حجم و اندازه
  • فشرده سازی فایل های استایل و اسکریپت سایت ( فایل های با پسوند CSS و JS )
  • یکپارچه سازی فایل های استایل و اسکریپت برای کاهش تعداد درخواست ها
  • طراحی صفحه اصلی با حجم پایین تر
  • قرار دادن فایل های اسکریپت با پسوند JS در فوتر سایت جهت بارگذاری سریع تر
  • فعال سازی الگوریتم های فشرده سازی در سمت سرور
  • عدم استفاده از تکنیک های تغییر اندازه تصاویر ( با این کار تصاویر با اندازه بزرگتر کوچک خواهند شد اما حجم آنها تغییری نخواهد کرد )
  • ریدایرکت نکردن صفحه اصلی به صفحه دیگر ( چون باعث افزایش مدت زمان انتظار خواهد شد )

البته موارد دیگری هم هستد که می توانید با مراجعه به وب سایت جی تی متریکس ابن موارد را بخوبی مطالعه کنید . اما مهم ترین موارد که در قدم اول باید بررسی شوند و انجام دادن انها تاثیر بسیار زیادی در سرعت سایت خواهد داشت تقریبا گفته شدند .

تاثیر سرعت سایت در سئو یکی از دو فاکتور مهم است . اگر فاکتور اول شما تولید محتوا و پربار کردن وب سایتتان باشد فاکتور قبل از آن بهینه سازی سرعت سایت است تا بتوان کارهایی که در مسیر سئو انجام می شوند را به نتیجه رساند و کاربر را بیش از حد معطل نکرد .

شاید اگر در مورد تاثیر سرعت سایت در سئو حرف بزنیم ساعت ها حرف برای گفتن باشد اما سعی کردیم تا در یک مقاله مختصر اما مناسب در رابطه با موضوع سرعت صحبت کنیم .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

نرخ پرش چیست ( Bounce rate ) یکی از سولات مهم در زمینه سئو و بهینه سازی این است که نرخ پرش چیست . چرا ما باید مراقب آن باشیم ؟ موضوع Bounce rate یکی از موضوعات مهم در روند بهینه سازی سایت است که می توان گزارش آنرا از سایت های معتبر دریاقت نمود […]

0 269

الگوریتم رقص گوگل چیست الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتم ها ناشناخته است که لازم است در مورد آن تمامی مطالب را فرابگیرید تا در صورت مواجه شدن با این الگوریتم بدانید که چگونه باید عمل کنید و از انجام چه کارهایی پرهیز کنید . اگر بخواهیم به یک نکته مهم و اساسی در بحث […]

0 310
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است