بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

شخصی سازی صفحه ورود وردپرس

مقالات وردپرس

ساده ترین روشی که میتوانید صفحه ورود به بخش پیشخوان وردپرس را شخصی سازی کنید . شخصی سازی فرم ورود ، تصویر پس زمینه ، چیدمان و ... تنها در عرض چند دقیقه !

0 506
شخصی سازی صفحه ورود وردپرس

شخصی سازی صفحه ورود وردپرس تنها در 5 دقیقه ! هر مدیر سایتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کند مطمئنا هربار که وارد بخش مدیریت سایت خود می شود ، صفحه ورود به پنل مدیریت که شامل نام کاربری و کلمه عبور است را مشاهده خواهد کرد . این صفحه به شکل پیش فرض در آدرس wp-login.php قرار دارد که پس از آدرس دامنه اصلی با وارد کردن آدرس این صفحه ، فرم ورود به سایت را مشاهده خواهید کرد ( البته اگر جهت افزایش امنیت آدرس این صفحه تغییر نکرده باشد ) .

شخصی سازی صفحه ورود وردپرس

فرمی که جهت ورود به پنل مدیریت یا همان پیشخوان وردپرس طراحی شده است ، دارای امنیت برنامه نویسی در سطحی بالا است اما ظاهر چندان جالبی ندارد و یک صفحه ساده با دو ورودی نام کاربری و کلمه عبور ، یک دکمه جهت ورود و یک گزینه ” مرا بخاطر بسپار ” است . اگر تمایل دارید تا کمی در ظاهر این صفحه تغییرات ایجاد کنید ، میتوانید به چندین روش این کار را انجام دهید که ساده ترین حالت برای افراد مبتدی ، استفاده از افزونه است . افزونه های زیادی برای انجام تغییرات در صفحه ورود وردپرس وجود دارد که در این بخش به چندمورد از آنها اشاره کرده و یکی از آنها را به عنوان نمونه آموزشی خدمتتان توضیح خواهیم داد .

برای شخصی سازی صفحه ورود وردپرس میتوانید از دو افزونه خوب استفاده کنید :

 • افزونه Theme My Login
 • افزونه Login Press

هردو این افزونه ها به شکل رایگان در مخزن وردپرس در دسترس هستند اما نسخه های پیشرفته یا اصطلاحا Pro نیز دارند ، که برنامه نویسان اقدام به شخصی سازی بیشتر و افزودن برخی امکانات اضافی به این افزونه ها نموده‌اند و در صورت تمایل میتوانید نسخه هایی با امکانات بیشتر را خریداری کنید اما اگر هدف شما صرفا کمی شخصی سازی و ایجاد تغییر در صفحه ورود وردپرس است ، میتوانید از نسخه های رایگان به راحتی استفاده کنید .

افزونه شخصی سازی صفحه ورود وردپرس Login Press

در این مقاله به توضیح روند کاری افزونه Login Press خواهیم پرداخت

برای دریافت این افزونه میتوانید به این لینک مراجعه کرده و افزونه را به شکل رایگان دریافت کنید . نصب این افزونه بسیار ساده است و میتوانید به روش های مختلفی که در مقالات قبل توضیح داده شده است ، پلاگین مدنظر را نصب کنید . پس از نصب افزونه یک منو تحت عنوان Login Press در بخش پیشخوان وردپرس ظاهر می شود . این افزونه دارای 5 قسمت : setting و customize و help و import/export و Add-Ons است . شما میتوانید این افزونه را با حداقل تنظیمات اجرا کنید .

 • بخش setting

مهم ترین تنظیماتی که در بخش setting با آنها سروکار دارید :

 • قسمتی تحت عنوان Session Expire وجود دارد که زمانی به دقیقه را باید داخل آن تنظیم کنید که اگر فعالیتی داخل بخش پیشخوان انجام نشد ، کاربر از حساب کاربری خود به شکل اتوماتیک خارج شود
 • در بخش Auto Remember Me : اگر این گزینه را فعال کنید ، گزینه مرا بخاطر بسپار در فرم ورود به شکل پیشفرض فعال خواهد بود
 • در بخش Custom Password Fields : اگر این گزینه فعال باشد ، کاربران هنگام ثبت نام می توانند رمز عبور خود را تنظیم کنند و نیازی به ارسال رمز عبور ازطریق ایمیل وجود ندارد
 • در بخش Login Order : شما می توانید این اجازه را به کاربران خود بدهید که تنها با استفاده از نام کاربری و یا ایمیل در سایت شما وارد شوند
 • Reset Default Settings : با استفاده از این گزینه می توانید تنظیمات پیش فرض افزونه را بازنشانی کنید
 • Remove Settings on Uninstall : اگر این گزینه را فعال کنید، با حذف افزونه ، تمام تنظیمات آن نیز حذف می شود

 

 • قسمت customize

با کلیک روی گزینه customize وارد بخش شخصی سازی خواهید شد . در این قسمت در حقیقت شما داخل بخش سفارشی سازی قالب و قسمت شخصی سازی صفحه ورود شده‌اید . این بخش تنظیمات بسیار ساده تری دارد و میتوانید به صورت نمایشی ، هربخشی که نیاز دارید را شخصی سازی کنید .

افزونه Login Press

( تصویر بالا مربوط به نسخه های قبلی افزونه است که در نسخه فعلی امکانات بیشتری اضافه شده و در ادامه توضیح داده شده است ) اگر با کلیک بر روی این گزینه به یک صفحه 403 منتقل شدید نگران نباشید ! میتوانید از بخش نمایش در داشبورد وردپرس ، وارد قسمت سفارشی سازی شده و سپس در سمت راست صفحه وارد قسمت Login Press شوید . در این قسمت میتوانید تنظیمات چند بخش مختلف را کنترل کنید . در سمت چپ صفحه باید پیش نمایش صفحه ورود خود را مشاهده کنید . درصورتی که صفحه ورود را مشاهده نمی کنید بازهم نگرانی ندارد ، چراکه میتوانید یک پنجره Incognito داخل مثلا کروم باز کرده و سپس وارد صفحه ورود به مدیریت شوید تا تغییرات اعمال شده را در قالب خروجی مشاهده کنید . بخش هایی که برای شخصی سازی قسمت Login Press درنظر گرفته شده است به شرح زیر است :

 • Themes
 • Logo
 • Background
 • Customize Login Form
 • Customize Forget From
 • reCaptcha
 • Button Beauty
 • Error Message
 • Welcome Message
 • Form Footer
 • Google Fonts
 • Custom Css/Js

هرکدام از این بخش ها تنظیمات ساده‌ای دارند و شما بدون دانش اولیه نیز میتوانید این تنظیمات را روی صفحه ورود خود اعمال نمائید ، اما با این وجود تمامی بخش ها را خدمتتان توضیح خواهیم داد .

 • Themes

در بخش Themes که پایه و اساس بخش های دیگر است ، میتوانید نمونه های مختلفی از چیدمان صفحه ورود را مشاهده کنید . حدود 20 تمپلیت با طراحی های مختف در این صفحه وجود دارد . برای مثال در حالتی ، فرم ورود در سمت چپ صفحه و یک تصویر زیبا در سمت راست صفحه قرار دارد . یا در حالتی دیگر ، فرم در وسط صفحه قرار داشته و یک تصویر بزرگ در پشت آن قرار دارد ( برخی نمونه ها در این صفحه قابل مشاهده هستند ) . به این ترتیب میتوانید اولین ساختار برای صفحه ورود را تنظیم کنید . ( البته اکثر تمپلیت ها قفل بوده و نیازمند تهیه نسخه پرو هستند )

 • Logo

در این قسمت میتوانید لوگو پیشفرض وردپرس که در صفحه ورود در بالای فرم نمایش داده می شود را تغییر داده و لوگوی مربوط به برند خودتان را قرار دهید . همچنین توسط ویژگی هایی همچون Width و Height میتوانید طول و عرض تصویر را تنظیم کنید . میتوانید این لوگو را از داخل رسانه وردپرس آپلود کرده و یا حتی از یک آدرس اینترنتی برای قراردادن تصویر استفاده کنید . همچنین میتوانید عنوان صفحه یا همان Title را نیز از این بخش تغییر دهید بری مثال در صفحه ورود به عنوان Title بنویسد : ورود به داشبورد مدیریت سئو نود .

 • Background

در این قسمت میتوانید تعیین کنید که پس زمینه صفحه ورود یک رنگ ساده باشد ، تصویر یا ویدئو ! برای هرکدام از این موارد میتوانید گزینه فعال سازی را کلیک کرده و تصویر یا ویدئو را انتخاب کنید . چند مورد از تصاویر این قسمت پیشفرض هستند اما میتوایند تصاویر بیشتری را نیز از سیستم خودتان بارگذاری کنید .

 • Customize Login Form

در این قسمت چندین گزینه مختلف وجود دارد ، اولین گزینه Enable Form Transparency است که اگر این مورد را فعال کنید ، پس زمینه سفید رنگ فرم ورود ، به شکل شیشه‌ای تغییر کرده و تقریبا رنگی نخواهد داشت در این صورت برخی دیگر از تنظیمات که در ادامه وجود دارد همچون Form Radius و Form Shadow به شکلی مناسب قابل مشاهده نخواهند بود . عرض و ارتفاع فرم ورود ، رنگ پس زمینه فیلد های ورودی و همچنین رنگ و اندازه فونت لیبل های فرم از این قسمت قابل کنترل است .

 • reCaptcha

این قسمت در نسخه پرو قابل فعال سازی است و امکان قراردادن کپچای گوگل را داخل فرم فراهم خواهد کرد

 • Button Beauty

این بخش مربوط به تنظیمات دکمه داخل فرم است . تنظیماتی همچون عرض و ارتفاع دکمه ، رنگ پس زمینه ، رنگ متن دکمه ، میزان خمیدگی ، رنگ حاشیه ، اندازه حاشیه ، سایه و … همگی از این بخش قابل کنترل و تغییر هستند .

 • Error Message

در این قسمت میتوانید متن خطاهای صفحه ورود را تغییر دهید ،برای مثال اگر نام کاربری نادرست وارد شده باشد ، متن پیشفرض آن را به این شکل تغییر دهید ” بخشی از اطلاعات شما نادرست وارد شده است ” .

 • Welcome Message

در این بخش نیز میتوانید پیغام هایی که در هر صفحه نمایش داده می شود را تنظیم کنید برای مثال در صفحه ورود میتوانید پیغام ” به بخش مدیریت خوش آمدید ، با وارد کردن اطلاعات وارد شوید ” را تنظیم کنید .

 • Form Footer

در انتهای فرم ورود دو بخش وجود دارد که قسمت اول مربوط به فراموشی رمز است و قسمت دوم یک لینک که شما را به صفحه اصلی سایت بازگشت خواهد داد و در این بخش میتواند اولا نمایش یا عدم نمایش این قسمت ها را تنظیم کنید و همچنین رنگ و متن و برخی ویژگی ها دیگر را نیز تنظیم نمائید .

 • Google Fonts

این قسمت برای استفاده ار فونت های گوگل است که در نسخه پرو قابل فعال سازی است .

 • Custom Css/Js

اگر به کدنویسی فرانت اند در بخش Css و همچنین Js تسلط دارید ، میتوانید از این قسمت برخی ویژگی های نمایش فرم را تغییر داده و این تغییرات را توسط کدهای استایل یا جی کوری یه فرم اعمال کنید . برای مثال شاید علاقمند باشید تا ارتفاع ورودی های نام کاربری و رمز عبور را تغییر دهید و این گزینه در تنظیمات فرم وجود ندارد . در اینصورت میتوانید خودتان با نوشتن کدهای Css در این بخش ، ویژگی ها مدنظر را تغییر دهید .

آموزش تنظیمات افزونه لاگین پرس

پس از این بخش ها ، چند گزینه دیگر در منو اصلی افزونه وجود دارد که شامل گزینه های help و import/export و Add-Ons هستند .

 • بخش help

در این قسمت برخی راهنمایی ها جهت استفاده بهتر از افزونه خدمت شما توضیح داده شده است .

 • بخش import/export

در این بخش میتوانید تنظیمات فعلی که روی افزونه قرار گرفته است را به عنوان یک فایل خروجی در سیستم خود ذخیره کرده و سپس داخل سایت یا پروژه دیگری که از این افزونه استفاده می کند توسط گزینه Import وارد کنید .

 • بخش Add-Ons

این بخش مربوط به افزونه های جانبی پلاگین لاگین پرس است که برخی از این افزونه ها رایگان و برخی غیررایگان هستند و میتوانید بسته به نیاز خود از آنها استفاده کنید .

همانطور که بالاتر اشاره شد افزونه های دیگری نیز جهت شخصی سازی صفحه ورود وردپرس وجود دارند که میتوانید در مورد آنها داخل مخزن وردپرس جستجو کنید و همگی آنها تقریبا تنظیماتی ساده دارند و میتوانید در کمتر از چند دقیقه ، ظاهر بخش ورود به پیشخوان را به کل تغییر دهید . روش های برنامه نویسی به نسبت روش استفاده از پلاگین نیاز به زمان بیشتری دارد اما در این حالت ( در روش کدنویسی ) بار موجود روی سیستم شما بسیار کمتر است چرا که شخصی سازی هایی که با کدنویسی انجام شوند به دلیل استفاده از فایل های Css و همچنین Js خود وب سایت ، بسیار سبک تر و سریع تر خواهند بود .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه میتوان قسمت دسته بندی و برچسب را به برگه‌ها اضافه کرد ؟ تنها با یک کلیک میتوانید برگه‌ها را نیز دسته بندی کنید ولی آیا این کار درست است یا خیر ؟ در این مقاله کوتاه همراه ما باشید .

0 53

خطای 503 ممکن است شما را اذیت کند ! میتوانید با بررسی 3 مورد اصلی در سایت خودتان ( خصوصا سایت های وردپرسی ) این مشکل را از میان بردارید .

2 48
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود