مزایای سایت شرکتی

آیا تاکنون با خود فکرکرده اید که هنگام طراحی یک وب سایت شرکتی چه مزایایی عاید حال شما خواهد شد ؟ و یا اگر بخواهیم این سوال را به گونه ای بهتر مطرح کنیم این خواهد بود که مزایای سایت شرکتی چیست ؟ و پس از اینکه من سایت شرکتی خودم را طراحی کردم چه مزیت هایی برای کسب و کارم خواهم داشت ؟

خب در این مقاله قصد داریم تا به شکلی صادقانه با این موضوع برخورد کنیم !

قبل از هرچیزی لازم است بدانید تا نه تنها در مورد سایت های شرکتی بلکه در مورد تمامی وب سایت هایی که برای کسب و کار های خاص طراحی و پیاده سازی می شوند ، حتما باید با هدف و برنامه ریزی اجرا شوند . در کل عقیده خود ما بر این است که کسب و کار هایی که فعالیت خود را بر روی بستر آنلاین پیش می برند و در برنامه های شرکت خود ، تصمیم بر این می گیرند که به کسب و کارهای آنلاین هم روی آورند ، پس این شرکت ها باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند . برنامه ریزی بلند مدت تنها راه نتیجه گیری خواهد بود .

واقعیت امر این است که کسب و کارهای آنلاین در کوتاه مدت هرگز جوابگو نیستند و شما باید برای وب سایتی که هزینه و زمان صرف آن می کنید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید .

قدم اول ، طراحی و اجرای سایت

خب در اولین قدم شما با شرکت طراحی سایت قرارداد طراحی سایت را تودیع می کنید و در نهایت در طی یک بازه زمانی مشخص وب سایت به شما تحویل داده میشود . خب این وب سایت تمامی امکاناتی که شما درخواست کردید را دارد . برای مثال شما در داخل سایت خود بخش معرفی نمونه کارها ، بخش معرفی محصولات و .. را در خواست کردید تا بتوانید هر چیزی که در شرکت خود دارید را در قالب کسب و کار آنلاین خود به دیگران نشان دهید ! اما دقت کنید … نکته مهم همینجاست ..

اینجاست که موضوع مزایای سایت شرکتی مطرح می شود . دوستان مزایای سایت شرکتی زمانی برای شما وجود دارد که شما وب سایتی داشته باشید تا برای شما واقعا کار کند ، مشتری جذب کند و به برنامه هایی که در ذهن داشتید پاسخگو باشد . در غیر اینصوت اگر هزاران محصول یا نمونه کار هم در داخل سایت خود داشته باشید هرگز کسی نمی داند که چنین سایتی وجود دارد تا از آن دیدن کند .

در ابتدای مقاله هم گفتیم که قصد داریم تا صادقانه برخورد کنیم . دوستان در حال حاضر تنها داشتن سایت کافی نیست . شاید در چند سال گذشته اینگونه بود اما در حال حاضر اصلا اینگونه نیست و شما به عنوان مدیر یک کسب و کار زمانی که قصد دارید تا از یک وب سایت برای خود کسب درآمد کنید ، همانند تمامی بخش هایی که از آنها سود در یافت می کنید لازم است تا روی وب سایت هم هزینه کنید تا بتوانید وب سایت را به سود دهی برسانید !

اما چگونه مزایای سایت شرکتی حاصل می شود ؟

پاسخ این سوال تنها در یک کلمه می تواند بیان شود : ” سئو ” .

سئو یا همان بحث بهینه سازی برای موتور های جستجو موضوعی است که امروز بسیار با آن درگیر هستیم و لازم است تا هر وب سایتی که قصد رشد دارد روی این موضوع تمرکز زیادی کند . موضوع بهینه سازی وب سایت ها از زمانی مطرح شد که تعداد وب سایت ها روبه رشد رفت و کسب و کارهای زیادی در زمینه های مختلف شروع به فعالیت کردند .

خب اگر شما با موتور جستجوی مثلا گوگل آشنا باشید مطمئنا تاکنون حداقل ده بار داخل این موتور جستجو برای موضوعات مختلف جستجو نموده اید . خب هنگام جستجو شما ده سایت را در صفحه اول می بینید که برای موضوع شما پیشنهاد داده می شوند و سایت های بعدی در صفحات 2 الی آخر قرار می گیرند . خب شما اگر در این صفحه و جز سایت های اول باشید حتما سود خواهید کرد و امکان دیده شدن و جذب مخاطب خواهید داشت . اما اگر در صفحات بعدی باشید کاربر تنها 5% احتمال دارد که به سراغ صفحات بعدی آمده و تنها 1% احتمال دارد که سایت شما را بازدید کند .

در اینجاست که با خودتان خواهید گفت شرکت طراحی سایت از مزایای سایت شرکتی چندین ساعت برای ما صحبت کردند اما چرا ما علی رغم داشتن وب سایت اصلا زنگ خور نداریم و یا مشتریان ما اصلا از طریق وب سایت با ما تماس نمی گیرند . خب اینجاست که باید گفت به این دلیل که شما ” بهینه ” نیستید .

پس تنها داشتن یک سایت شرکتی برای بهره مند شدن از مزایای سایت شرکتی کافی نیست . حتما باید روی وضوع بهینه سازی تمرکز بسیار زیاید داشته باشید .

اگر بهینه باشیم چه مزایایی خواهیم داشت ؟

خب اگر ما در نهایت توانستیم تا به مراحلی از بهینگی سایت دست پیدا کنیم اینجاست که مزایای سایت شرکتی برای ما کم کم بوجود خواهد آمد . از جمله مهم ترین مزایای داشتن یک سایت شرکتی بهینه :

اینها مهم ترین دلایلی هستند که باید وب سایت شرکتی داشته باشید و همچنین آن را بهینه کنید . اگر قصد دارید تا همیشه در یک محیط و با مخاطبان خاصی کار کنید پس سراغ کسب و کار های آنلاین و طراحی سایت نروید . اما اگر واقعا کسب و کار خود را ارزشمند می دانید و برای آن زحمت فراوانی کشیده اید اکنون زمان آن است که کسب و کار خود را روی یک وب سایت بهینه راه اندازی کنید تا نه تنها در منطقه بلکه در سطج کشور و دنیا مخاطبان علاقمند ، شما را ببینند و مخاطب همیشکی شما باشند .

البته موضوع سئو موضوعی بسیار تخصصی است و برای بهینه کردن وب سایت خود حتما باید با مشاورین متخصص و سئو کارهای مجرب مشاوره و همکاری نمائید تا بهترین نتیجه را از روند بهینه سازی سایت خود داشته باشید .

جهت دریافت مشاوره و یا طراحی انواع وب سایت های شرکتی و … ، همچنین سئو و بهینه سازی سایت ، می توانید با مجموعه سئو 90 در ارتباط باشید . با تشکر