بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

آیا میتوان با طراحی قالب html به درآمد رسید ؟

مقالات طراحی سایت

چگونه میتوان با طراحی قالب های html به درآمد رسید ؟ اصلا امکان رسیدن به درآمد و فروش اینگونه قالب ها در بازار امروزی وجود دارد ؟ به هردو این سوالات در این مقاله به شکل کامل پاسخ خواهیم داد !

2 691 5
آیا میتوان با طراحی قالب html به درآمد رسید ؟

ممکن است برای برخی از دوستان که در زمینه فرانت فعالیت دارند و تا حد زیادی به تسلط مناسب در زبان های بخش طراحی رسیدند ، اکنون این سوال پییش آید که آیا میتوان با طراحی قالب html به درآمد رسید یا حتما باید به بخش های طراحی قالب وردپرس نیز مسلط شد ؟

اگر همین ابتدا بخواهیم یک پاسخ سریع به این سوال دهیم میتوان گفت 100% اما به چند شرط !

این شرط ها شامل چه مواردی هستند ؟ اول باید توجه داشته باشید که قالب html برای کدام دسته از مخاطبان نیاز است و شما باید قالب های خود را چگونه طراحی کنید تا مورد قبول و استفاده مخاطبین نهایی واقع شود ؟

شما در گام اول میتوانید تصمیم بگیرید که قصد دارید این قالب ها را در داخل وب سایت خودتان بفروش برسانید یا در مارکت ها معروف قالب که هم اکنون در کشور ما در حال فعالیت هستند و طراحان و برنامه نویسان زیادی در حال کسب درآمد از آنها هستند .

برای دوستانی که در این زمینه اخیرا شروع به فعالیت نمودند ، مارکت های فروش قالب و افزونه بهترین محل برای کسب درآمد هستند . قبل از اینکه اقدام به هر نوع طراحی قالب کنید ، باید چندین نکته مهم را در نظر داشته باشید :

  • نکته اول اینکه بیننده خوبی باشی و به مشاهده وب سایت های مختلف در زمینه های کاری متفاوت بپردازید به این دلیل که شما هنوز ذهن آنچنان خلاقی در زمینه ایجاد طرح و ظاهر قالب ندارید پس باید مشاهده گر خوبی باشید .
  • نکته دوم اینکه از مشاهده گر بودن به کپی کننده تبدیل نشوید ، و صرفا هدف شما از مشاهده ، الهام گیری باشد نه دقیقا پیاده سازی قالب و دیزاین سایر وب سایت هایی که حقوق انتشار آنها محفوظ است .
  • نکته سوم ، داشتن مهارت های نسبی برای طراحی است . لازمه رسیدن به این مهارت تمرین و تکرار و کسب تحربه است .
  • نکته چهارم اینکه قالب شما باید نهایت دقت در کدنویسی و طراحی را داشته باشد به این دلیل که توسط طیف بسیاری از مخاطبان با زمینه های کاری مختلف استفاده خواهد شد .
  • نکته پنجم در نظر گرفتن شرایط مارکت مد نظر برای فروش قالب است چرا که علاوه برشرایط استاندارد یک قالب ، شرایطی هم باید برای فروش در مارکت های نهایی در نظر گرفته شود و ممکن است در هر مارکت متفاوت باشد .

این 5 نکته حداقل مواردی هستند که قبل از اقدام به طراحی هر گونه قالب باید آنها را در نظر بگیرید تا در بین راه یا انتهای مسیر مجددا مجبور به بازگشت به نقطه 0 نباشید .

ویژگی ها اصلی که قالب html ما را به فروش خواهد رساند

اولین و مهم ترین ویژگی که باعث می شود تا قالب html فروش مناسبی داشته باشد ، طرح و دیزاین جذاب قالب است . زمانی که کاربری وارد یک وب سایت شد ، در قدم اول 80% به طراحی و دیزاین و 20% به محتوا توجه خواهد نمود و اگر طرح قالب او را جذب کند ، علاقمند به پیگیری موضوعات مختلف در آن خواهد شد .

ادای حق این موضوع به این راحتی نیست و حقیقتا شما لازم است تا مهارت مناسبی در زمینه رنگ پردازی ، طراحی مناسب و layout صفحات وب داشته باشید که تمامی این وارد فقط و فقط با تمرین ، تجربه و مشاهده حاصل خواهند شد . پس ویژگی اول پس از در نظر داشتن 5 نکته اولیه ، داشتن یک سبک طراحی زیبا و دلنشین است .

مورد دوم نداشتن نواقص و پاسخگویی به اهداف مخطبان نهایی است . شما به عنوان یک طراح باید این نکته را مد نطر داشته باشید که اگر قالبی را طراحی می کنید باید احتمال قرار گرفتن هرگونه محتوا اعم از متن یا تصویر را در نظر داشته باشید .

کدنویسی تصاویر به شکل استاندارد در داخل قالب بسیار مهم است . ممکن است از بخش مدیریت وب سایت ، تصاویری با سایز های مختلف برای محتوا در نظر گرفته شود . شما به عنوان طراح قالب باید به نوعی کد نویسی کنید تا این تصاویر به شکل درست متناسب با محل نمایش ، بدون مشکل و در ابعاد مناسب قابل مشاهده باشند . یکی از مشکلات که در عموم قالب ها مشاهده می شود عدم توانایی طراح در تنظیم استاندارد تصاویر است .

اگر محلی را برای نگارش محتوای متنی در نظر گرفتید باید احتمال ارسال هر نوع نوشته و ساختار متنی را مد نظر داشته و برای تمامی آنها استایل های مناسب را در داخل فایل Style.css نوشته باشید . ممکن است تا اینجا موارد برای شما خیلی زیاد و خسته کننده به نظر برسند اما حقیقتا با کمی تمرین و طراحی چند قالب میتوانید به راحتی تمپلیت های html را در نهایت زیبایی و ظرافت پیاده کنید .

داشتن صفحات کامل در داخل قالب نیز بسیار مهم است . اگر شما قصد دارید تابرای مثال یک قالب html جهت فروشگاه های اینترنتی طراحی کنید لذا باید تمامی صفحاتی که برای برنامه نویسی و داینامیک سازی نیاز است را در نظر داشته باشید . صفحاتی همچون سبد خرید ، تسویه حساب ، حساب کاربری ، جزئیات محصول ، صفحه 404 ، صفحات فرود یا همان لندینگ پیج ها ، صفحه تعمیر ، مطالب ، فروشگاه و … . به طور کلی قالب های فروشگاهی html حداقل به 25 فایل html نیاز دارند تا تکمیل باشند .

پس زمانی که قالب شما توسط یک برنامه نویس جهت داینامیک سازی خریداری می شود ، لازم است تا تمامی صفحات را جهت برنامه نویسی در اختیار او قرار دهیم لذا کامل و دقیق بودن فایل های داخل قالب بسیار حائز اهمیت است !

داشتن دمو های متفاوت چقدر مهم است ؟

یکی از مباحثی که در بحث طراحی قالب چه در بخش html و چه در قالب های داینامیک همچون wordpress وجود دارد این است که قالب ما با دمو های متفاوت ارائه شود . منظور از دمو ، ظاهر های متفاوت و مختلف است . اما این موضوع را با قالب های چند منظوره اشتباه نگیرید . برای مثال شما یک قالب فروشگاهی html را طراحی نمودید . برای صفحه فروشگاه یا صفحه اصلی این قالب میتوانید چند ظاهر مختلف در نظر داشته باشید تا برنامه نویس یا شخص نهایی استفاده کننده از وب سایت ، بتواند وب سایت خود را در چهره های مختلف به کاربرانش نمایش دهد .

هر اندازه که شما قادر باشید تا دمو های جذاب ( نه صرفا با تعداد بالا ) پیاده کنید ، میزان محبوبیت قالب شما نیز میتواند بیشتر باشد .

اما در رابطه با قالب های چند منظوره باید گفت که این موضوع بیشتر در قالب های داینامیک همچون تمپلیت های وردپرس میتواند به راحتی اجرا شود . منظور از قالب های چند منظوره این است که قالب شما به اندازه خاصی توسعه یافته و خریدار قالب میتواند برای زمینه هایی که وب سایت شما جهت آن طراحی شده وب سایت خود را راه اندازی کند . مثلا برای یک شرکت ، یک فروشگاه اینترنتی ، یک وبلاگ ، یک سایت پزشکی و … که به این ترتیب دیگر مخاطب نیازی به خرید قالب های دیگر نداشته و صرفا با یکبار خرید قالب چند منظوره شما میتواند وب سایت های مختلفی راه انداری کند . این مورد نیز یکی از فاکتور های جذب مخاطب است که در مارکت های خارجی همچون تم فارست بسیار زیاد است .

داشتن قالب های زیاد برابر با درآمد زیاد است ؟

نهایتا به یکی از سوالات بسیار مهم و حیاتی میرسیم که آیا با طراحی قالب های بسیار زیاد و قرار دادن آن در مارکت ها فروش قالب ، درآمد ما نیز بیشتر خواهد بود ؟

باید گفت در اکثر موارد پاسخ منفی است . شما میتوانید با طراحی یک قالب به شکل کاملا اصولی و استاندارد ، و با صرف زمان مناسب و دقت به ریز جزئیات طرح ، درآمد بسیار مناسبی داشته باشید .

اولا طراحی یک قالب مناسب جهت فروش ، نیازمند زمان کافی است و شما هر اندازه که مهارت در بخش طراحی قالب html داشته باشید مطمئنا 3 الی 4 هفته نیاز دارید تا یک تمپلیت را با خیال راحت و با در نظر گرفتن تمامی نکات ، آماده فروش کنید . که مسلما این زمان برای افراد مبتدی تا متوسط در زمینه طراحی قالب جهت فروش بسیار بیشتر است . از این جهت توصیه می کنیم به هیچ عنوان در این مورد عجله نداشته باشید .

چرا که شما یکبار قالب طراحی خواهید نمود و این قالب یک عمر برای شما درآمد غیر فعال خواهد داشت . لذا اگر قادر هستید تا نکات و موارد گفته شده در این بخش را که به عنوان تجربه و به عنوان یک دوست خدمتتان ارائه شد را به مرحله اجرا برسانید مطمئن باشید که درآمد زایی از طراحی قالب های html برای شما لذت بخش خواهد بود .

آیا به سمت طراحی قالب های وردپرس نیر حرکت کنم ؟

در انتهای این مقاله به عنوان یک قسمت جمع بندی میتوانیم طراحی قالب های وردپرس و درآمد از این بخش را نیز بررسی کنیم .

اگر شما تمایلی به یادگیری زبان های برنامه نویسی سمت سرور و همچنین روش های طراحی قالب وردپرس نیستید پس میتوان توصیه کرد که تمام زمان خود را جهت بیشتر کردن مهارت ها در قسمت فرانت قرار داده و به درآمد زایی از این قسمت توجه کنید .

اما اگر زمینه برای یادگیری شما مناسب است و علاقمند به کسب مهارت و درآمد های بیشتر هستید ، میتوانید وارد بخش داینامیک سازی و طراحی قالب های وردپرسی شوید . بازار قالب های وردپرس در بخش فروش به مراتب بیشتر از قالب های html است و این یک حقیقت انکار ناپذیر است . چرا که بسیاری از افراد با خرید یک هاست ، دامنه و نهایتا یک قالب ، علاقمند هستند تا سریعا وب سایت خود را راه اندازی کنند .

اما نکات طراحی قالب های وردپرسی بسیار بیشتر از قالب های html است چرا که هم برنامه نویسی دقیق و هم اعمال انعطاف به قالب ، در کنار تنظیم دمو ها و رقابت با قالب های سایر طراحان و رقبا بسیار مورد توجه است . از این جهت باید چندین برابر بیشتر از بخش طراحی قالب های html زمان و تخصص به خرج داد تا یک تمپلیت استاندارد وردپرس را طراحی و روانه بازار نمود . امیدواریم تا این مقاله مختصر برای شما مفید باشد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

سلام دوستان عزیز سئو 90 ، در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از مقالات فوق العاده که با زحمت خیلی زیادی برای شما دوستان آماده شده و خیلی خوشحال هستیم تا نظرات شما رو در مورد این مقاله بدونیم . از اونجا که چند ماه قبل بوت استرپ از نسخه 5 خودش رونمایی کرد […]

13 2,388

تفاوت طراح وب با برنامه نویس وب تفاوت طراح وب با برنامه نویس وب چیست ؟ به چه کسی طراح وب گفته می شود و به چه کسی برامه نویس وب ؟ معمولا طراحی سایت هم اکنون یک واژه کلی شده است ، و فرقی بین طراحی سایت با برنامه نویس قائل نمی شوند اما […]

0 534
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
Vreza ۰۱ / ۱۴۰۱
5

سلام ممنون از مطلبی که نوشتید من یک قالب ساختم با بوت استرپ که این قالب در صفحات داخلیش قسمت سایدبار را ندارد آیا امکان داره که این قالب را برای فروش در سایت ها گذاشت ؟

امید قدیمی ۰۱ / ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب ، وقت شما بخیر ، برای قالب ها ملاک نیست که سایدبار یا قسمت های خاصی حتما وجود داشته باشه ، مهم این هست که دیزاین و چیدمات قالب شما به چه صورتی پیاده سازی شده . اگر تمامی قسمت ها در قالب شما قرار گرفته پس جای نگرانی نیست .