بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

یادگیری برنامه نویسی در یک ماه

مقالات برنامه نویسی

یکی از دروغ هایی که به شما گفته می‌شود » در 1 ماه به هر زبان برنامه نویسی که میخواهید مسلط شوید ! حقیقت را در این مقاله خدمتتان شرح خواهیم داد پس همراه ما باشید .

1 260 5
یادگیری برنامه نویسی در یک ماه

دوستان عزیز سایت سئو نود ، این مقاله در پیرو برخی تبلیغات در فضای مجازی همچون اینستاگرام یا برخی سایت های از خدا بی‌خبر خدمتتون نوشته شده تا واقعا حقیقت به شما گفته بشه و دستی دستی خودتون رو توی آتیش نندازین . اول از هرچیزی خدمتتون بگم که زبان این مقاله کمی فرق داره و قراره باهاتون دوستانه حرف بزنیم پس از کتابی نوشتن کلا به دور هستیم .

حدود یکسال قبل بود که توی اینستاگرام و در پیج آقایی به نام و نام خانوادگی مخفف م.م دیدم که تبلیغاتی داره میشه تحت عنوان اینکه :

پشت تمام زبان های برنامه نویسی یک منطق واحد وجود داره ، اگه توهم میخوای در کمتر از یکماه به هر زبان برنامه نویسی که میخوای مسلط بشی بیا تو پیج من

حالا شابد اینکه دقیقا شعار این شخص رو اینجا نوشتم و شما هم این تبلیغ رو دیده باشید ، بدونید که چه کسی رو دارم میگم که البته تنها این شخص نیست و تبلیغ دیگری به این شکل داریم :

میدونستی با این لپتاپ که توی دستته میتونی برنامه نویسی یاد بگیری و ماهی 50 میلیون دربیاری ؟ بیا تو پیج من تا بهت بگم چجوری

خب الان دوست عزیز ما اومدیم توی پیج تو ، خب که چی بشه مثلا ؟؟ چیزی جز فروش دوره های بدرد نخور هم مگه قراره برامون داشته باشی ! ببینید دوستان من و رفقای عزیزم بیایید با هم راست و صادقانه حرف بزنیم . همین الان برید یک قسمت از آموزش یک زبان برنامه نویسی دلخواه رو باز کنید و ببینید . حالا هر زبانی و از هر سایتی . ببینید توی همون قسمت اول چند روز گیر می‌کنید تا بتونید کدهایی که مدرس مینویسه رو درک کنید و بفهمید که کلا چی به چیه ؟ با جرات بهتون بگم که راحت 3 روز روی قسمت اول باید وقت بذارید . حالا در جلسات اولیه مباحث ساده تر هستند و هر اندازه که پیش میرید مباحث سخت تر میشن و نیاز به تمرین دارند .

شما هر دوره آمورش ویدیویی برای هر زبان برنامه نویسی که ببینید حداقل بخش مقدماتی با یک پروژه ، 20 تا 30 قسمت هست (حداقل) ، هر قسمت هم متوسط 20 تا 30 دقیقه ! خب اگر برای هر جلسه متوسط 4 روز زمان برای یادگیری و تفهیم درنظر بگیریم و دوره ما 30 جلسه باشه یعنی شما فعلا 120 روز یا به عبارتی 4 ماه زمان نیاز دارید که صرفا یک زبان برنامه نویسی رو به شکل کامل یاد بگیرید و یه پروژه هم کار کرده باشید ( این برای شرایطی هست که شما بعدا مجبور نباشید دوباره برگردید و از ابتدا دوره رو بخونید وگرنه میتونید توی یک روز 4 قسمت ببینید و هیچی هم یاد نگیرید و بعدا 10 بار از اول آموزش هارو ببینید که نهایتا همون 3 الی 4 ماه رو باید وقت بذارین ) .

خب حالا شما 3 تا 4 ماه وقت گذاشتین و یک زبان برنامه نویسی رو یادگرفتین و پروژه داخل آموزش رو هم ساختین . الان این کار به معنی این هست که شما میتونید پروژه بگیرید و توی بازار کار فعالیت کنید ؟ قطعا خیر ! چرا ؟ چون هنوز شما با پروژه های بزرگتر و نمونه های مختلف کار نکردین ، بین کدنویسی های دشوار گیر نکردین و اون حس ترس و عرق ریختن رو تجربه نکردین که برید توی بازار و بگید من میتونم برنامه نویسی کنم . اگر برنامه نویسی کار یک ماهه بود که الان کل ایران برنامه نویس شده بودن ( با این روحیه بالا که برای راحت پول درآوردن دارن و هرکسی که داره میگه بیا یادت بدم پول دربیار فوری میرن توی پیجش و خبر ندارن که فقط صاحب پیجو پولدار میکنن ) !

پس شما بعد از یادگیری یک زبان باید حداقل 10 تا پروژه خوب هم کار کنید ( پروژه خوب ها ! نه پروژه جدول ضرب ) که بگید بله من این زبان رو یاد گرفتم و الان با پروژه های عمومی و کلی هم کار کردم ، دیگه بقیش بسته به توانایی من داره که در مقابله با پروژه های بزرگتر ، تا چه اندازه بتونم از دانش برنامه نویسی و ابزار های در دسترس این زبان استفاده کنم و پروژه رو انجام بدم . پس برادر و خواهر عزیزم ، هیچ دانشجوی صفر کیلومتری یکماهه به هر زبان برنامه نویسی که دلش میخواد مسلط نشده و نمیتونه بشه . حتی بزرگترین برنامه نویس های کشور ما هم به بیش از 3 یا 4 تا زبان به شکل کامل تسلط ندارن . درسته با همه زبان ها آشنایی دارن اما تخصصی روی چندتا زبان مشخص کار میکنن .

این حرف به این معنی نیست که برنامه نویسی سخته ها ! معنیش این هست که برنامه نویسی یک کار تخصصی هست و شما اولا باید با علاقه به سراغ اون برید نه صرفا برای پول ، چون فقط علاقه هست که شما رو ساعت 3 نصف شب می‌کشونه پای سیستم که کد بزنید و عشق به کار داشته باشید ، دوم اینکه تنها افراد با استعداد در این زمینه و البته تلاشگر میتونن به یک جایی برسن ( تلاش خیلی مهم تر از استعداد هست البته ) . تجربه ما هم دقیقا عین همین هارو نشون داده که چطور کارآموز ها فقط برای پول یا اسم برنامه نویس شدن اومدن و بعد از یکماه کلا ناپدید شدن و رفتن !

شما بعد از اینکه یک زبان برنامه نویسی رو یاد گرفتید ، میتونید بقیه زبان هارو سریع تر یاد بگیرید مثلا اگر توی 4 ماه در php به سطح خوبی رسیدین ، میتونید زبان پایتون رو مثلا در 2 ماه یاد بگیرید اما بازهم باید برای این زبان ، پروژه های مخصوص خودش رو کار کنید ، یا برای مثال نحوه کار با فریمورک های خودش رو پیش بگیرید تا به اصول و روش برنامه نویسی در زبان پایتون مسلط بشید . لذا نمیشه توی 1 ماه به هرزبان برنامه نویسی مسلط شد . دروغــــــــــــــــــــــــــــــــــه ! دروغــــــــــــــــــــــــــــــه !!

خب این از بحث مدت زمان یادگیری ، اما بریم سراغ کسب درآمد در یکماه !

در کمتر از یک ماه با برنامه نویسی به درآمد برس !

خب الان که فهیمدین برای رسیدن به یک سطح قابل قبول در برنامه نویسی حداقل 6 ماه زمان لازمه که بتونید بگید من به فلان زبان تا حد خوبی تسلط دارم و میتونم پروژه کار کنم ، الان میشه فهمید که شما حداقل 6 ماه برای یادگیری گذاشتین پس هنوز 6 ماه شده و شما به درآمد نرسیدین ، حالا بعد از 6 ماه شما قرار نیست همون فردای شش ماه یعنی توی 181 امین روز شروع پروسه یادگیری برنامه نویسی ، پروژه بیاد آیفون در خونه شما رو بزنه و بگه من اومدم که برات پول چاپ کنم ، درو باز میکنی یا من برم !!

دوستان شما اگر از صفر شروع می کنید پس عملا تجربه ندارید و فقط برای خودتون پروژه ساختید و این پروژه های شما توسط اشخاص واقعی و کاربران هدف تست نشدن ، حداقل کاری که شما میتونید بکنید و باید بکنید اینه که دو یا سه تا پروژه خوب کار کنید ، مثلا اگر روی زبان php کار می کنید اول یه پروژه سیستم مدیریت سایت بنویسید ، یه پروژه کتابداری و یک پروژه هتل داری تا یه پروسه تجربی خیلی عالی براتون بشه توی برنامه نویسی و هم سه تا نمونه کار خوب داشته باشید چون با هرکسی کار کنید همون اول از شما نمونه کار میخواد و باید یه چیزایی نشونش بدین که بدونه مهارت شما در چه حدیه و به سئوالاتی که قراره ازتون پرسیده بتونید جواب بدین تا هنوز بتونید اولین پروژه خودتونو بگیرین ، پس کسب درآمد از برنامه نویسی توی همون ماه اول هم دروغــــــــــــــــــــــه ! شما توقع دارید زحمت نکشید و میلیاردر بشید ؟ اونوقت اینهمه آدم که دارن با شوق و علاقه برنامه نویسی یادمیگیرن اینا عقل ندارن ؟ خب برن یه پکیج برنامه نویسی توی یکماه بخرن و خودشونو عذاب ندن دیگه !

دوستان انقدر دنبال راه های ساده و راحت نباشید ، چه زمان واقعا قصد دارین درک کنین که اگر مسیر موفقیت و کسب درآمد راحت بود الان همه پولدار بودن و وضعشون توپ بود ؟ از همین امروز شروع کن ، مسیرت رو مشخص کن و برو جلو ، و یادت نره که اگر پارسال همین موقع شروع کرده بودی الان یک برنامه نویس بودی دوست من . موفق باشی .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

زبان برنامه نویسی دارت چیست ؟ چه برنامه هایی را میتوان با زبان دارت نوشت ؟ فلاتر دقیقا به کدام قسمت زبان دارت مربوط است ؟ در این مقاله به شکل دقیق به تمام این سئوالات پاسخ خواهیم داد .

0 358

در این مقاله ماهیت زبان php را به شکل دقیق بررسی کرده و به شکل واضح خدمتتان توضیح خواهیم داد که این زبان برای چه زمینه های برنامه نویسی کاربرد دارد ، مدت زمان یادگیری آن چقدر است ، برای یادگیری باید از کجا استارت زد و ...

0 308
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
آدرنالین ۰۵ / ۱۴۰۲
5

پست این آقا رو منم دیدم توی اینستا همش چرت و پرت میگه پیامم میدی جواب نمیده یا میگه بیا اینو بخر خوب تلاش کنی 6 ماه درامد داری اونجا میگه یکماه

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود