بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

یادگیری برنامه نویسی در یک ماه

مقالات برنامه نویسی

یکی از دروغ هایی که به شما گفته می‌شود » در 1 ماه به هر زبان برنامه نویسی که میخواهید مسلط شوید ! حقیقت را در این مقاله خدمتتان شرح خواهیم داد پس همراه ما باشید .

1 205 5
یادگیری برنامه نویسی در یک ماه

دوستان عزیز سایت سئو نود ، این مقاله در پیرو برخی تبلیغات در فضای مجازی همچون اینستاگرام یا برخی سایت های از خدا بی‌خبر خدمتتون نوشته شده تا واقعا حقیقت به شما گفته بشه و دستی دستی خودتون رو توی آتیش نندازین . اول از هرچیزی خدمتتون بگم که زبان این مقاله کمی فرق داره و قراره باهاتون دوستانه حرف بزنیم پس از کتابی نوشتن کلا به دور هستیم .

حدود یکسال قبل بود که توی اینستاگرام و در پیج آقایی به نام و نام خانوادگی مخفف م.م دیدم که تبلیغاتی داره میشه تحت عنوان اینکه :

پشت تمام زبان های برنامه نویسی یک منطق واحد وجود داره ، اگه توهم میخوای در کمتر از یکماه به هر زبان برنامه نویسی که میخوای مسلط بشی بیا تو پیج من

حالا شابد اینکه دقیقا شعار این شخص رو اینجا نوشتم و شما هم این تبلیغ رو دیده باشید ، بدونید که چه کسی رو دارم میگم که البته تنها این شخص نیست و تبلیغ دیگری به این شکل داریم :

میدونستی با این لپتاپ که توی دستته میتونی برنامه نویسی یاد بگیری و ماهی 50 میلیون دربیاری ؟ بیا تو پیج من تا بهت بگم چجوری

خب الان دوست عزیز ما اومدیم توی پیج تو ، خب که چی بشه مثلا ؟؟ چیزی جز فروش دوره های بدرد نخور هم مگه قراره برامون داشته باشی ! ببینید دوستان من و رفقای عزیزم بیایید با هم راست و صادقانه حرف بزنیم . همین الان برید یک قسمت از آموزش یک زبان برنامه نویسی دلخواه رو باز کنید و ببینید . حالا هر زبانی و از هر سایتی . ببینید توی همون قسمت اول چند روز گیر می‌کنید تا بتونید کدهایی که مدرس مینویسه رو درک کنید و بفهمید که کلا چی به چیه ؟ با جرات بهتون بگم که راحت 3 روز روی قسمت اول باید وقت بذارید . حالا در جلسات اولیه مباحث ساده تر هستند و هر اندازه که پیش میرید مباحث سخت تر میشن و نیاز به تمرین دارند .

شما هر دوره آمورش ویدیویی برای هر زبان برنامه نویسی که ببینید حداقل بخش مقدماتی با یک پروژه ، 20 تا 30 قسمت هست (حداقل) ، هر قسمت هم متوسط 20 تا 30 دقیقه ! خب اگر برای هر جلسه متوسط 4 روز زمان برای یادگیری و تفهیم درنظر بگیریم و دوره ما 30 جلسه باشه یعنی شما فعلا 120 روز یا به عبارتی 4 ماه زمان نیاز دارید که صرفا یک زبان برنامه نویسی رو به شکل کامل یاد بگیرید و یه پروژه هم کار کرده باشید ( این برای شرایطی هست که شما بعدا مجبور نباشید دوباره برگردید و از ابتدا دوره رو بخونید وگرنه میتونید توی یک روز 4 قسمت ببینید و هیچی هم یاد نگیرید و بعدا 10 بار از اول آموزش هارو ببینید که نهایتا همون 3 الی 4 ماه رو باید وقت بذارین ) .

خب حالا شما 3 تا 4 ماه وقت گذاشتین و یک زبان برنامه نویسی رو یادگرفتین و پروژه داخل آموزش رو هم ساختین . الان این کار به معنی این هست که شما میتونید پروژه بگیرید و توی بازار کار فعالیت کنید ؟ قطعا خیر ! چرا ؟ چون هنوز شما با پروژه های بزرگتر و نمونه های مختلف کار نکردین ، بین کدنویسی های دشوار گیر نکردین و اون حس ترس و عرق ریختن رو تجربه نکردین که برید توی بازار و بگید من میتونم برنامه نویسی کنم . اگر برنامه نویسی کار یک ماهه بود که الان کل ایران برنامه نویس شده بودن ( با این روحیه بالا که برای راحت پول درآوردن دارن و هرکسی که داره میگه بیا یادت بدم پول دربیار فوری میرن توی پیجش و خبر ندارن که فقط صاحب پیجو پولدار میکنن ) !

پس شما بعد از یادگیری یک زبان باید حداقل 10 تا پروژه خوب هم کار کنید ( پروژه خوب ها ! نه پروژه جدول ضرب ) که بگید بله من این زبان رو یاد گرفتم و الان با پروژه های عمومی و کلی هم کار کردم ، دیگه بقیش بسته به توانایی من داره که در مقابله با پروژه های بزرگتر ، تا چه اندازه بتونم از دانش برنامه نویسی و ابزار های در دسترس این زبان استفاده کنم و پروژه رو انجام بدم . پس برادر و خواهر عزیزم ، هیچ دانشجوی صفر کیلومتری یکماهه به هر زبان برنامه نویسی که دلش میخواد مسلط نشده و نمیتونه بشه . حتی بزرگترین برنامه نویس های کشور ما هم به بیش از 3 یا 4 تا زبان به شکل کامل تسلط ندارن . درسته با همه زبان ها آشنایی دارن اما تخصصی روی چندتا زبان مشخص کار میکنن .

این حرف به این معنی نیست که برنامه نویسی سخته ها ! معنیش این هست که برنامه نویسی یک کار تخصصی هست و شما اولا باید با علاقه به سراغ اون برید نه صرفا برای پول ، چون فقط علاقه هست که شما رو ساعت 3 نصف شب می‌کشونه پای سیستم که کد بزنید و عشق به کار داشته باشید ، دوم اینکه تنها افراد با استعداد در این زمینه و البته تلاشگر میتونن به یک جایی برسن ( تلاش خیلی مهم تر از استعداد هست البته ) . تجربه ما هم دقیقا عین همین هارو نشون داده که چطور کارآموز ها فقط برای پول یا اسم برنامه نویس شدن اومدن و بعد از یکماه کلا ناپدید شدن و رفتن !

شما بعد از اینکه یک زبان برنامه نویسی رو یاد گرفتید ، میتونید بقیه زبان هارو سریع تر یاد بگیرید مثلا اگر توی 4 ماه در php به سطح خوبی رسیدین ، میتونید زبان پایتون رو مثلا در 2 ماه یاد بگیرید اما بازهم باید برای این زبان ، پروژه های مخصوص خودش رو کار کنید ، یا برای مثال نحوه کار با فریمورک های خودش رو پیش بگیرید تا به اصول و روش برنامه نویسی در زبان پایتون مسلط بشید . لذا نمیشه توی 1 ماه به هرزبان برنامه نویسی مسلط شد . دروغــــــــــــــــــــــــــــــــــه ! دروغــــــــــــــــــــــــــــــه !!

خب این از بحث مدت زمان یادگیری ، اما بریم سراغ کسب درآمد در یکماه !

در کمتر از یک ماه با برنامه نویسی به درآمد برس !

خب الان که فهیمدین برای رسیدن به یک سطح قابل قبول در برنامه نویسی حداقل 6 ماه زمان لازمه که بتونید بگید من به فلان زبان تا حد خوبی تسلط دارم و میتونم پروژه کار کنم ، الان میشه فهمید که شما حداقل 6 ماه برای یادگیری گذاشتین پس هنوز 6 ماه شده و شما به درآمد نرسیدین ، حالا بعد از 6 ماه شما قرار نیست همون فردای شش ماه یعنی توی 181 امین روز شروع پروسه یادگیری برنامه نویسی ، پروژه بیاد آیفون در خونه شما رو بزنه و بگه من اومدم که برات پول چاپ کنم ، درو باز میکنی یا من برم !!

دوستان شما اگر از صفر شروع می کنید پس عملا تجربه ندارید و فقط برای خودتون پروژه ساختید و این پروژه های شما توسط اشخاص واقعی و کاربران هدف تست نشدن ، حداقل کاری که شما میتونید بکنید و باید بکنید اینه که دو یا سه تا پروژه خوب کار کنید ، مثلا اگر روی زبان php کار می کنید اول یه پروژه سیستم مدیریت سایت بنویسید ، یه پروژه کتابداری و یک پروژه هتل داری تا یه پروسه تجربی خیلی عالی براتون بشه توی برنامه نویسی و هم سه تا نمونه کار خوب داشته باشید چون با هرکسی کار کنید همون اول از شما نمونه کار میخواد و باید یه چیزایی نشونش بدین که بدونه مهارت شما در چه حدیه و به سئوالاتی که قراره ازتون پرسیده بتونید جواب بدین تا هنوز بتونید اولین پروژه خودتونو بگیرین ، پس کسب درآمد از برنامه نویسی توی همون ماه اول هم دروغــــــــــــــــــــــه ! شما توقع دارید زحمت نکشید و میلیاردر بشید ؟ اونوقت اینهمه آدم که دارن با شوق و علاقه برنامه نویسی یادمیگیرن اینا عقل ندارن ؟ خب برن یه پکیج برنامه نویسی توی یکماه بخرن و خودشونو عذاب ندن دیگه !

دوستان انقدر دنبال راه های ساده و راحت نباشید ، چه زمان واقعا قصد دارین درک کنین که اگر مسیر موفقیت و کسب درآمد راحت بود الان همه پولدار بودن و وضعشون توپ بود ؟ از همین امروز شروع کن ، مسیرت رو مشخص کن و برو جلو ، و یادت نره که اگر پارسال همین موقع شروع کرده بودی الان یک برنامه نویس بودی دوست من . موفق باشی .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

برای برنامه نویسی لپ تاپ مناسب است یا کامپیوتر ؟ چه فاکتورهایی را باید هنگام خرید دستگاه مدنظر بگیریم تا برای چندین سال راحتی کار داشته باشیم ؟ بررسی کامل و دقیق در این مقاله !

0 353

برای یادگیری سریع گیت ، کافیست تا اصلی ترین و عمومی ترین دستورات گیت را یاد گرفته و شروع کار با آن را آغاز کنید . در این مقاله بیش از 40 دستور را خدمتتان ارائه کردیم .

2 166
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
آدرنالین ۰۵ / ۱۴۰۲
5

پست این آقا رو منم دیدم توی اینستا همش چرت و پرت میگه پیامم میدی جواب نمیده یا میگه بیا اینو بخر خوب تلاش کنی 6 ماه درامد داری اونجا میگه یکماه

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود