بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !
سئو نود » آموزش فرانت » بهترین دوره آموزش Sass ، جامع و تضمینی

بهترین دوره آموزش Sass ، جامع و تضمینی

32 دانشجو 5

در این دوره آموزشی به شکل کامل و با ساده ترین زبان ممکن ، پیش پردازنده محبوب Sass که یک پیش پردازنده برای زبان طراحی Css می باشد را با نمونه های عملی و بسیار کاربردی خدمت شما دانشجویان عزیز ارائه خواهیم کرد تا یک مرحله دیگر در پله های مهارتی خود پیشروی کنید .

257,000 تومان

Sass یکی از نام های آشنا برای تمامی فرانت اند کارانی است که قصد دارند تا در زمینه طراحی قدرتمند تر پروژه های خود گام بردارند . در موضوعات آموزش فرانت اند Sass به تنهایی یک الزام برای داشتن مهارت های کسب درآمد نیست و به عبارتی بدون یادگیری این پیش پردازنده نیز میتوان تا حد مناسبی درآمد داشت اما خیلی از موارد صرفا برای درآمد زایی نبوده و یادگیری آنها ، تسهیل کننده مسیر درآمد زایی هستند . پس از آموزش css ، پیش پردازنده Sass نیز از جمله مواردی است که به تنهایی بر روی ظاهر پروژه های شما تاثیر مستقیم ندارد اما در افزایش سرعت کدنویسی و مهم تر از آن اعمال انعطاف بسیار بالا به پروژه به نوعی تنها گزینه برای زبان Css محسوب می شود .

سئوالات متداول
پیشنیاز دوره Sass چیست ؟

به این دلیل که دستورات در پیش پردازنده Sass دقیقا همانند زبان Css نگارش می شوند لذا باید تسلط مناسبی به زبان طراحی Css داشته و سپس وارد این دوره شوید .

این دوره تا چه اندازه کامل است ؟

در این دوره آموزشی صفر تا صد پیش پردازنده Sass را بخوبی یادگرفته و میتوانید در زمینه فرانت اند با خیالی راحت از مهارت هایتان ، بر روی پروژه های بزرگتر و قوی تری کار کنید .

ما همواره در سئو نود اینگونه گفتیم که اگر تصمیم برای ورود به مسیری دارید ، سعی کنید تاحد توان ، به زمینه های بیشتری اشراف پیدا کنید تا با اطمینان خاطر از مهارت های خود بتوانید همواره یک سخنگو باشید و با ارزش قائل شدن به مهارت های خود ، به درآمد های بیشتری نیز برسید . هر اندازه که به یادگیری علاقمند باشید ، بازهم درآمد یک سوی ماجرا خواهد بود . در این دوره آموزشی بر روی یک ابزار جانبی که برای زبان Css توسعه داده شده است کار خواهیم کرد و خواهید دید که تا چه اندازه به این ابزار نیاز داشتید اما از آن بی خبر بودید !!!!

Sass یک زبان برنامه نویسی نیست اما این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا با زبان سی اس اس ، تقریبا همانند یک زبان برنامه نویسی برخورد کنید . کاهش دستورات تکراری و داشتن کنترل بیشتر برروی پروژه توسط تعریف متغیر ها و شرط ها ، از اهداف طراحی هر زبان برنامه نویسی است . توسط Sass نیز به راحتی می توانید انعطاف را به پروژه های طراحی خود اضافه کنید .

باید توجه داشته باشید که Sass به شکل مستقیم برروی پروژه شما اجرا نمی شود و باید توسط یک کامپایلر ، کدهایی که در بخش Sass نوشته می شوند به فایل هایی با فرمت Css تبدیل شوند تا برای پروژه قابل استفاده باشند . در حقیقت شما زمانی که از Sass استفاده می کنید ، به شکل مستقیم داخل فایل های Css کد نویسی نمی کنید ، بلکه تمامی کدها را با اصول کدنویسی Sass در داخل فایل هایی با فرمت Scss نگارش خواهید کرد و توسط یک کامپایلر ، این دستورات به فایل هایی بافرمت Css تبدیل خواهند شد . بر همین اساس در ابتدای مطلب اشاره کردیم که Sass به شکل مستقیم در داخل پروژه اجرا نشده و تاثیری بر روی ظاهر ندارد و خروجی نهایی آن ، کدهای سی اس اس است که دیزاین قالب را مشخض می کنند .

Sass در پشت پرده پروژه شما

معمولا شروع کار با Sass کمی دشوار به نظر میرسد چراکه Sass برپایه زبان برنامه نویسی روبی استوار است و برای استفاده از Sass لازم است تا از روبی اینستالر استفاده شده و توسط آن Sass را داخل سیستم نصب کرد . در این بین نیز میتوان گفت که کار با Sass در داخل سیستم شما انجام خواهد شد و بر روی هاست یا به عبارتی پس از آپلود سایت بر روی هاست و نمایش آن در اینترنت ، نیازی به کدنویسی در Sass نیست .

شما پس از آماده سازی بستر کدنویسی Sass که در این دوره به ساده ترین شکل ممکن خدمت شما آموزش داده خواهد شد ، به شکلی گام به گام و از ابتدا ، دستورات Sass را نگارش کرده و خروجی های آن را به شکل همزمان مشاهده خواهید کرد .

کدنویسی در Sass از لحاظ نگارشی دقیقا همانند زبان Css است و تنها تفاوت در درک دستوارات است که بدانیم چگونه باید برای خلق یک دستور در زبان Css ، دستور درست آن را در Sass بنویسیم ! خوبی کار با Sass در این است که هنگام کدنویسی در سیستم و طراحی ظاهر و قالب وب سایت ، یکبار از Sass استفاده خواهیم کرد و خروجی نهایی را خواهیم ساخت .

بزرگترین مزیت پیش پردازنده Sass در این مورد خلاصه می شود که برای تغییر یک المان که به شکل فایل کنترل تعریف شده است ، نیازی به تغییر بخش های مختلفی در پروژه نیست و کافیست تا یک المان تغییر کند تا در کل پروژه شاهد تغییرات باشیم . کدنویسی بخش های واکنشگرایی یا به عبارتی دستورات media در Sass بسیار راحت تر و قابل درک تر است . به این ترتیب دستورات داخل فایل Sass کم شده و خروجی های نهایی بیشتر و منعطف تر هستند .

در این دوره توجه زیادی بر ساده سازی موارد و تدریس روان شده است . به این دلیل که فرانت اند کاران در این دوره مجبور به استفاده از بخش هایی همچون ترمینال هستند ( بخش cmd در ویندوز ) لازم است تا ترس اولیه را از آنها دور کرد . همانند تمامی دوره ها ، در این دوره نیز سادگی در تدریس الویت است و خواهد بود لذا با اطمینان خاطر میتوانید در این دوره شرکت کنید .

چرا باید Sass را یاد بگیریم

همانطور که در ابتدا گفته شد ، یادگیری برخی موارد صرفا برای درآمد نیست و بیشتر برای راحتی و تسریع کارها هستند که Sass نیز یکی از موارد شاخص در این زمینه است . شاید در ابتدا اینگونه احساس کنید که نیازی به یادگیری Sass ندارید و با همین Css میتوانید پروژه های کامل و بی نقصی را طراحی کنید اما یادگیری Sass صرفا برای این نیست که کدنویسی شما منعطف تر باشد ! امروزه مطمئنا میدانید که استفاده از فریمورک هایی همچون بوت استرپ یک الزام است چرا که برای اعمال خاصیت واکنش گرایی به قالب ها و تمپلیت ها ، نمیتوان ساعت ها دستورات مدیا را نگارش کرد و بهترین راه استفاده از فریمورک هایی همچون بوت استرپ ، یوآی کیت و … است ! بوت استرپ از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و دلیل نیز سادگی آن می باشد .

بوت استرپ در نسخه 4 خود ، تغییرات زیادی در هسته اصلی خود اعمال نمود که ازجمله آنها استفاده از تکنولوژی فلکس بجای float بود . اما از جمله تغییرات مهم ، اضافه شدن پیش پردازنده Sass به هسته بوت استرپ بود . برای کدنویسی بهتر و اعمال جلوه های رنگی مناسب به قالب های طراحی شده ، بوت استرپ امکانات زیادی را توسط Sass ارائه نموده که درصورت آشنایی با دستورات این پیش پردازنده ، میتوانید به راحتی از آنها استفاده نموده و بالذت بیشتری کدنویسی کنید . این موارد حداقل گزینه هایی هستند که در مورد دلایل استفاده از Sass میتوان بیان کرد .

فصل 1
آموزش کامل پیش پردازنده Sass
شامل 8 قسمت
1
جلسه 1 - معرفی Sass ، نصب و کار با ترمینال
00:26:15
2
جلسه 2 - کامپایل فایل های Sass ، کار با فایل های گروهی ، مسیریابی
00:23:20
3
جلسه 3 - دستورات watch ، قوانین تودرتو نویسی ، کلاس های parent و استایل ها
00:26:20
4
جلسه 4 - کامنت ها و کنترل ها ، متغیر نویسی ، متغیر های محلی و سراسری
00:24:19
5
جلسه 5 - عملگرها ، توابع کاربردی ، import ها ، نکات عیب یابی
00:24:27
6
جلسه 6 - سیر تا پیاز دستورات media در Sass
00:17:52
7
جلسه 7 - دسورات mixin و include ها در Sass
00:30:42
8
جلسه 8 - تابع نویسی ، ارث بری ها ، parent های معکوس ، منابع
00:15:45
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
رضا شفیعی ۰۷ / ۱۴۰۲
5

سلام استاد شما یادگیری less رو پیشنهاد میدین یا این دوره؟

امید قدیمی ۰۷ / ۱۴۰۲

سلام خدمت شما ، 100% این دوره

soleyman ۰۴ / ۱۴۰۲

سلام الان میشه تخفیف گرفت برای دوره؟

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر از عید قربان تا غدیر بله تخفیف هست که کد تخفیفش در بالای سایت قرار گرفته

مهدی رزقی ۰۴ / ۱۴۰۲

سلام استاد من خیلی وقت پیش آموزش رو تموم کردم و واقعا بی نظیر هستید درخواستی که داشتم این هست که در مورد sass داخل فریمورک بوت استرپ هم در این آموزش کمی توضیح بدین ممنونم یعنی بدونیم ک چجوری از فایل های sass ارائه شده داخل بوت استرپ استفاده کنیم که سرعت بیشتر بشه ممنونم

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بسیار هم عالی ، چشم حتما یک جسله در مورد کلیات فایل sass ارائه شده داخل بوت استرپ صحبت می کنیم

رضاعلینژاد ۰۹ / ۱۴۰۱
5

سلام استاد مگه این آموزش رایگان نبود؟

امید قدیمی ۰۹ / ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ، این آموزش از ابتدا به شکل غیر رایگان ارائه شده

مهدی رزقی ۰۷ / ۱۴۰۱

سلام خدمت استاد عزیزم که همیشه از اموزش هاشون لذت میبرم خیلی دوره عالی هستش من امروز نفر اول خریدم و فقط 1 قسمتشو دیدم واقعا تدریس استاد حرف نداره خیلی ساده و روان دستتون دردنکنه

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود